Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Oblíbený mnoha prostředky tradiční medicíny - med s mlékem na noc. Každý ví o tomto léku, je doporučován lékaři pro léčbu bolesti v krku. Nicméně, mnoho lidí ji používá ze zvyku, neví, co jednoduchá směs si zaslouží takovou popularitu, jaké recepty věnovat pozornost k odstranění kašle dítěte nebo dospělého.

Můžu pít mléko s medem

Od dávných dob lékaři doporučují konzumní mléko s medem, aby se odstranil bolest v krku, suchý a mokrý kašel, nachlazení. Dnes je tento recept neméně populární, protože produkt je přírodní, zdravý a bohatý na vitamíny. Kombinace mléčně-medových sladkostí dodává obálce efekt, navíc má léčebný a antibakteriální účinek. Mléko s olejem a kašelím medem je účinné při léčbě bolesti v krku, podporuje uvolňování sputa, usnadňuje usínání.

Obsah kalorií

Pro strážce těla bude užitečné znát obsah kalorií v mléce s medem. Lék má průměrnou kalorickou hodnotu - 100 kcal na 100 g, což je asi pět procent denní spotřeby všech spotřebovaných kalorií. V tomto případě je nástroj velmi užitečný - obsahuje proteiny, tuky, sacharidy, nenasycené mastné kyseliny, vitamíny.

Med je jedinečný produkt, který tradiční medicína miluje a přidávání mléka k němu zlepšuje pronikání živin do těla. Směs se bude snadno vstřebávat a zotavovat, když spíte, a její užívání v dopoledních hodinách vám poskytne pocit plnosti na půl dne, zvýší vitalitu.

Mléko s medem - dobré

Použití mléka s medem je neocenitelné a skvělé, protože kromě příjemné sladkosti má tento nápoj léčivé účinky:

 • lékaři doporučují kašel s mlékem a medem: hojí dýchací cesty, zmírňuje sputum, bronchitidu, zlepšuje zdraví v krku, faryngitidu;
 • léčí pneumonii, rýmu;
 • Vitamínové složení je jako u dětí, které spolu s nápojem získávají správné množství minerálů, aminokyselin, vitamínů;
 • pro kašel pomáhá chránit směs medu a mléčné směsi s fíky a od bolesti v krku - přidávání másla;
 • husí tuk v nápoji zmírňuje tuberkulózu a aloe - od žaludečních vředů;
 • má antibakteriální účinek v případě dysfunkce žaludku, střevního systému;
 • urychluje metabolismus, který spaluje nadbytečný tuk, podporuje hubnutí, normalizaci hmotnosti;
 • zlepšuje spánek, odstraňuje nespavost, pomáhá se zbavit nočních můr;
 • zpomaluje stárnutí, dodává buňkám energii za den;
 • zlepšuje stav kůže, vlasů, čistí krev cholesterolu;
 • má silný diuretický účinek, antiinfekční, posiluje imunitu díky obsahu kyseliny mléčné;
 • obohacuje tělo vápníkem, glukózou a proteiny ve fázi aktivního růstu;
 • Koupele mléka a medu očistí, dekontaminují pokožku, uvolní tělo.

Na noc

Populární recepty doporučují konzumní mléko s medem v noci, protože během této doby má tělo čas na upgrade, odstranění toxinů z buněk přes pot pacienta. Kromě toho med s mlékem před spaním pomáhá rychle usnout, vyrovnat se s nočními můrami, špatnými sny. Pro nespavost je sladký nápoj obzvláště účinný, pokud ho dáváte teplý. Aby nedošlo ke ztrátě prospěšné vlastnosti medu, výrobek by neměl být vařený, takže zahřívejte směs ve vodní lázni ne vyšší než 50 stupňů.

Děti by také měly dostat nápoj v noci nebo po celý den, ale ve sníženém množství, po jídle, aby nevyvolaly riziko alergií. Nejjednodušší recept - teplé mléko, ve kterém je lžička přírodního lehkého medu (lepší než vápno nebo květ) optimálně vhodná pro dítě. Žádné přísady, jako je cibule, česnek, koření, soda, děti nemusí dávat, pokud nechtějí pít.

Kašel

Nejběžnějším použitím receptu je mléko s medem pro kašel, zvláště vlhké, které je doprovázeno velkým množstvím sputa. Užitečný lék odstraňuje škodlivé mikroby z dýchacího traktu, což urychluje regeneraci a zabraňuje vzniku komplikací. Med s kašlem a sušeným mlékem pomáhá, což je téměř vždy velmi vysilující, nepřináší úlevu a přetrvává záchvaty. Kašel dráždí dýchací cesty, způsobuje zvracení a poškozuje sliznici.

Nápoj z mléka a medu účinně odstraňuje příznaky a kašle, snižuje podráždění hrtanu. Zředí sputum, usnadňuje proces jeho vylučování díky obsahu přírodních mukolytických látek, které mají úlevu od bolesti, vykašlávání. Děti by měly být podávány s černým kašlem nebo kašelem nebo mlékem nebo směsmi, do kterých bylo přidáno kakaové máslo, které má diaforetický, antivirotický a antipyretický účinek a eliminuje zánět hrtanu.

S chladem

Pokud má dítě nebo dospělý chlad, mléko a med je zachrání před chladem. Univerzální nápoj, opitý v noci, odstraňuje příznaky nemoci, bojuje s viry a mikroby, které způsobují špatné zdraví a teplotu. Je důležité pít teplou směs, aby se dále vytvořilo příjemné prostředí pro vaše tělo, porazit zimnice.

Pokud nemocný má vysokou horečku, pak med a mléko pro nachlazení nebude fungovat, protože horký nápoj zhorší stav. První příznaky onemocnění - bolest hlavy, kongesce nosu a rychlá únava - nápoj rychle eliminuje. Pijte směs teplou noc a dejte dítěti, a druhý den ráno můžete zapomenout na nepříjemné příznaky.

Pro bolest v krku

Vědci se domnívají, že mléko s medem pro bolest v krku není účinným lékem, protože teplý nápoj navíc vytváří "skleníkový efekt" v dýchacích cestách, což přispívá k šíření bakterií. Pokud se příznaky onemocnění právě objevily, pak se můžete pokusit vzít med s mlékem z hrdla přidáním kusu másla nebo obr. V počátečních stadiích nemoci směs zabíjí bakterie, eliminuje zánět, má sedativní účinek.

ORL choroby pít na mléko a med účinněji léčí, odstraňuje lechtání na úkor živočišného tuku, zmírňuje suchý a štěkavý kašel, má tonizující účinek. Teplý nápoj zmírňuje stav bolesti v krku, faryngitidy a laryngitidy, pokud pijete správně. Denní sazba pro dospělého je ne více než litr, a pro děti - půl litru. Kromě požití je možné opláchnout hrdlo nápojem.

S bronchitidou

Mléko s medem je účinné při pomoci s bronchitidou, zejména pokud onemocní těhotné ženy nebo malé děti, a není jim dovoleno užívat většinu léků z lékárny. V tomto případě si vezměte nápoj uvnitř nebo obklady na noční pomoc. Za nepřítomnosti teploty se směs impregnuje gázou, nanese se na hrudník a navine se vlněnou látkou. Můžete opakovat, dokud příznaky nezmizí.

Dětský nápoj, který přidal fíky, pomůže odstranit příznaky bronchitidy a faryngitidy. Je lepší vzít si na to tmavé ovoce, vařit je v mléku, dokud nebude měkké, chladné, přidejte do směsi lžíci medu z lípy a po jídle dejte půl sklenice. Dospělí mohou přidat k nápoji pro účinnost cibule, vařit, dokud měkké, napětí. Medová směs, která zavedla malé množství máty, usnadní stát.

Mléko s medem - ublížení

Ačkoliv přínosy běžného nachlazení jsou zřejmé, poškození mléka s medem nelze podceňovat. Je nezbytné pečlivě léčit příjem směsi osobní intolerancí na složky - alergii na včelí produkty, cukr nebo laktózu. Denní dávka medu pro dospělého by neměla překročit 100 gramů, pro děti - 50 gramů. Během těhotenství, můžete si vzít směs, pokud není alergie. Při léčbě dětí by se děti měly nejprve poradit s dětským lékařem, ale před 8-9 měsíci je lepší nedávat směs.

Kontraindikace užívání léčivého nápoje jsou následující stavy a faktory:

 • věk do dvou let;
 • špatná stravitelnost kaseinu;
 • cukr nebo exsudativní diabetes;
 • scrofula;
 • přítomnost fosfátových kamenů v ledvinách.

Mléko s medem - recept

Můžete si vybrat jakékoliv mléko a med recept na léčbu, pokud nechcete omezit se na nejjednodušší. Pro lepší anti-studený účinek, navrhují přidání másla, trochu sody, citronové šťávy, nebo dokonce cibule nebo ředkvičky šťávy k pití. Volba závisí na tom, jaký efekt chcete dosáhnout.

S máslem

Použijte mléko s medem a máslem se doporučuje, když potřebujete uklidnit bolest v krku, zbavit se lechtání a štěkání kašle. Musíte ho dát dvakrát tolik než med a pak přidat vanilku, skořici, muškátový oříšek a několik černých hrášků nebo koření, pokud je to žádoucí. Dobře zahřátá, ale ne vařená směs, pijí dvakrát denně ve 100 ml porcích.

Se sodou

Od suchého štěkání kašel mléko pomáhá s medem a máslem, který přidal trochu sody. Za půl litru mléka, lžičky sody, neúplné lžíce medu se vezme kus másla. Směs se zahřívá, pije horká, protože když je chladná, má nepříjemnou chuť. Po první dávce vymizí kašel. Kromě toho, soda dává vynikající vykašlávání účinek, ne horší než mukaltin.

S vejci

Při kašli, kvůli kterému pacient v noci nespí, pomůže mléko s medem a vejci. Nástroj má obálkový, vykašlávací efekt. Mléko se zahřívá, míchá se syrovým vejcem, medem. Směs se vypije před spaním, můžete ji používat každý druhý den. Dospělí trpící starým kašlem, můžete přidat pár kapek jódu. Mějte na paměti, že když pijete takový nápoj, nemůžete jíst vejce během dne.

Video

Recenze

Anna, 34 let

Jsem vytrvalým zastáncem tradiční medicíny, raději se chovám s osvědčenými prostředky než s chemií jedu. Pokud onemocním, léčím kašel mlékem a medem. Piju v noci a ráno se cítím krásně a zdravě. Nástroj mě opakovaně zachránil, proto vám doporučuji, abyste si to vše vyzkoušeli.

Nina, 22 let

Od mého dětství mi babička řekla, že pro léčbu nachlazení není nic lepšího než med a mléčný nápoj. Vzpomněla jsem si na tuto radu a rozhodla jsem se to zkusit ten týden, když jsem se cítila nemocná. Na noc jsem vypila teplou směs, přidala jsem chuť koření. Ráno jsem byl čerstvý a čerstvý, recept opravdu funguje, takže je snadné se dostat zdravý!

Nikita, 37 let

Minulý rok jsem onemocněl bronchitidou při práci, zpočátku to nechápal vážně a rozhodl se podstoupit mléko-medovou směs. Pomohla v prvních dnech a pak se to zhoršilo. Lékař mě vyšetřil a nařídil naléhavou léčbu antibiotiky, což mi zachránilo stav. Potom dávám přednost použití pouze farmaceutických léků.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: