Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V poslední době, takový druh vyšívání jako obrazy z kamínků, sady, pro které se objevil v obrovském sortimentu (s fotografiemi a přesnými pokyny pro rozložení krystalů), začal získávat popularitu. Náklady na hotové výrobky tohoto druhu v obchodech jsou vysoké, ale můžete si udělat krásné produkty sami. Řemeslo, vyrobené jako dárek vlastníma rukama, překvapí, vytvoří příznivý efekt.

Typy kamínků

Výběr základního materiálu a schéma pro budoucí mozaikové panely předchází tvůrčímu procesu. Před pokračováním rozvržení panelu je žádoucí určit, jaký druh krystalů bude ručně vyroben. Na obrázku malých dílů je lepší použít lepidlo (které je rozděleno na termostaty a kamínky na fixaci za studena) a na větší díly připojené.

Šití

Tyto kamínky nevyžadují žádné speciální lepidlo ani páječku na kameny, jsou našity na oblečení na dvou nebo třech místech. Vlákna jsou vybrána v barvě tkaniny nebo v tónu detailů. Často se používá při výzdobě letních šatů, plavek, gymnastických a jevištních kostýmů. Vyšívací kameny světlé barvy dodávají výrobku jedinečný lesk. Připojené krystaly jsou rozděleny do dvou typů:

  • sklo (vyrobené ze skleněných šperků nebo krystalů smíchaných s olovem);
  • akryl (vyrobený z akrylu odolného proti opotřebení a velmi lehký, nazývaný guma).

Lepidlo

Obrázky kamínků jsou vyrobeny z lepených kamenů. Jsou přilepeny k výrobku nebo tkanině. Tyto kamínky mají ploché dno a lesklý povrch s tváří:

  • Thermostraz (hot fix). Speciální substrát se nanáší na substrát takových výrobků, které se při zahřátí na 170-180 ° C aktivují, roztaví a lepí na tkaninu. Topení se provádí železem nebo speciální páječkou na mozaikové malby. Takové vzory jsou trvanlivé a spolehlivé.
  • Lepidlo (fixace za studena). Nevyžadují topení, jsou přilepeny k základu řemesel, ne lepidlovou vrstvou, ale lepidlem, které se aplikuje těsně před fascinujícím zaměstnáním tvorby řemesel.

Swarovski

Obrázky z kamínků, pro které se používají krystaly Swarovski, dodávají produktům brilantní lesk, jsou originální mistrovská díla. Mistři rádi používají černé nebo tmavě modré pozadí, na kterém kameny vypadají jasněji. Při tvorbě obrazu hvězdné oblohy jsou velmi žádané mezi jehličnany (velikosti kamenů se pohybují od 8 mm do 15 mm). Swarovski je hot-tavené kamínky se používají k vytváření řemesel, zdobí oblečení a dát vnitřní prvky (svícny, vázy, nábytek) moderní, okouzlující vzhled.

Jak udělat obrázky kamínky

Při vytváření obrázku s kamínky s vlastními rukama byste měli pochopit techniku tvorby kreseb. Předběžné linie budoucího portrétu jsou kresleny na textilním základě tak, aby byly jasně viditelné. Pokud používáte pásy s lepidlem za tepla, musíte obrysy vzoru rozložit kameny, upevnit je kolíky. Pak se kresba, upevnění, zakrytí tepelně odolným filmem a provádí se na horní straně ohřívaného železa. Po pečlivém odstranění jsou části fólie bezpečně upevněny.

Diamantová vyšívací technika

Diamantoví řemeslníci získávají na popularitě diamantové malby, což plně odůvodňuje čas strávený s hodným výsledkem. Jednoduchost techniky a přesnost drahokamů umožňuje dosáhnout toho, že vzor drahokamů pomocí techniky výšivek diamantů bude k dispozici i začínajícím ženám. Připomíná křížový steh, pouze kresba se provádí kameny, ne nitěmi. Co je třeba zvážit při vytváření:

  • Tvar diamantů. Krystaly pro vyšívání s 9 nebo 13 tvářemi jsou čtvercové nebo kulaté. Počet ploch na displeji produktu se nebere v úvahu, v důsledku čehož vzniká jedinečná záře a lesk. Diamantové malby vytvořené podle stejného schématu se budou lišit, pokud se v díle použijí krystaly různých tvarů.
  • Organizace pracovního prostoru. Pracovní plocha by měla být co nejhladší, bez zbytečných objektů a osvětlení by mělo být jasné. Diamanty jsou zpočátku lépe tříděny do kontejnerů s čísly.
  • Výrobní technika. Odstraňte ochrannou fólii a částečně ji ohněte pouze malou částí schématu. Začněte jemně roztahovat diamanty na bázi lepidla podle schématu pinzetou, lehce je zatlačte na plátno. Práce by měla být pečlivá: řádky vyrovnejte s kovovým pravítkem a uspořádejte krystaly co nejblíže k sobě. Postupným odstraňováním ochranného filmu ze zbývající části schématu rozložte zbývající diamanty. Výsledkem je lesklá diamantová výšivka.
  • Design. Hotové plátno lze nalepit na silnou lepenku nebo překližku, předem namazanou lepidlem. Jemně naneste na plátno plátno, musíte ho přitlačit a vyhladit gumovým válečkem, aby se zabránilo zkreslení a tvorbě bublin. Hotový panel je svinut do role, nutně diamanty.

Mozaika kamínky

Proces vkládání obrázků z kamínků v podobě mozaiky je pečlivý, ale výsledek potěší každého řemeslníka. Kulaté mozaikové krystaly dávají 3D efekt a čtverec, který vytváří neprůhledný akrylát, vyplňuje celý prostor produktu.

  • plné výpočty - řemesla se skládají z rhinestones úplně;
  • neúplné výpočty - aplikovaná kresba je obraz, je nutné provést částečný výpočet, lepení krystalů pouze na určité prvky.

Základ lepidla je již zakryt vzorem s čísly udávajícími barvu vyložených kamenů. Postupným odstraňováním ochranného filmu je mozaika kamínků rozložena ve směru vhodném pro pána. Po dokončení práce je třeba lisovat gumovým válečkem tak, aby díly pevněji držely.

Přípravná fáze

Soubor obrázků pro kamínky s vlastníma rukama obsahuje nezbytné prvky: schéma s lepidlovou základnou, sada vícebarevných kamenů v očíslovaných pytlích, pinzety. Pro mistra zbývá připravit pracovní prostor (co nejplynulejší, pohodlné osvětlení) a pozitivní pracovní přístup. Pokud chcete, můžete svůj oblíbený obrázek najít na internetu vyplněním vzoru pomocí vytištěného vzoru.

Kreativní sady

Křišťálové výšivky jsou nejoblíbenějším typem vyšívání. Sady pro nátěry kamínků se liší tématem, velikostí hotového výrobku, barevností, typem zobrazení (částečným nebo úplným), typem komponentů (čtvercové nebo pouze kulaté kameny, průhledné, matné). Najdete zde také sety s krystaly Swarovski, které budou o něco dražší než analogy s akrylovými nebo skleněnými kameny.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: