Léčivo pro vnější použití, které odstraňuje opuch, zánět po úrazech a modřinách, je účinné v boji proti modřinám a cévní síti - Liotonův gel. Lékaři doporučují masť pacientům s křečovými žilami, protože zabraňují srážení krve, je vynikajícím nástrojem pro prevenci žilní trombózy. Před použitím léku se poraďte se svým lékařem.

Lioton 1000

Mast označuje protizánětlivé léky, je to přímé antikoagulant, antihistaminikum, dekongestant, který získal důvěru velkého počtu pacientů. Lioton je často používán jako lokální anestetikum, vhodné pro léčbu vředů, kožních lézí a hemoroidů. Gel je určen k léčbě pacientů starších 18 let, v lékárnách je k dispozici bez lékařského předpisu.

Složení

Lioton 1000 byl vytvořen jako výsledek dlouhodobých laboratorních studií, jeho složení je bezpečné pro člověka a nežádoucí účinky jsou nepravděpodobné. Gel obsahuje aktivní a pomocné látky, jejichž interakce poskytuje rychlý účinek s dlouhou dobou expozice. Použití přípravku není návykové, léčba je předepisována individuálně pro každého pacienta. Složení gelu je uvedeno v tabulce.

Název látky

Dávkování

Účinná látka

sodná sůl heparinu

100 000 IU

Pomocné látky

karbomer 940

1, 25 g

methylparahydroxybenzoát

0, 12 g

ethanol 96%

30, 00 ml

propylparahydroxybenzoát

0, 3 g

neroli olej

0, 05 g

levandulový olej

0, 05 g

trolamin

0, 85 g

čištěná voda

až do 100, 00 g

Formulář vydání

Léčivo je dostupné ve formě gelu, bezbarvé nebo slabě žluté, který se používá externě. Lioton má viskózní konzistenci s příjemnou vůní. Nástroj je k dispozici v měkkých hliníkových trubkách se šroubovacím uzávěrem. Mast Lioton se prodává v kartonech s návodem k použití. V lékárnách je přípravek podáván v dávkách 30, 50 a 100 g gelu, množství heparinu v kompozici zůstává stabilní.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Lioton 1000 gel se aplikuje na kůži, má protizánětlivý, anti-edematózní účinek, bojuje proti zvýšené propustnosti cév a uvolňování tekutiny do tkáně. Lék brání tvorbě krevních sraženin, normalizuje proces srážení krve, heparin snižuje adhezi krevních destiček. Maximální účinek po užití léku je dosažen po osmi hodinách, zatímco účinná látka je uložena v krevní plazmě po celý den. Lék se vylučuje z těla v důsledku práce ledvin.

Indikace pro použití

Lioton má širokou škálu aplikací, může být použit jako primární lék pro léčbu, stejně jako pomocný lék. Podle návodu k použití existují následující indikace pro použití:

 • léčba žilních onemocnění: venózní edém, flebotrombóza, povrchová periplebitida, křečové žíly.
 • prevence tromboflebitidy;
 • pooperační komplikace po operaci k odstranění safenózní žíly v noze;
 • zranění a modřiny;
 • otok tkání;
 • hematomy;
 • podlitiny a sáčky pod očima;
 • vředy a mechanické poškození kůže;
 • zranění a podvrtnutí.

Lioton gel - návod k použití

Mast se aplikuje přímo na poškozené místo kůže, s výjimkou trofických vředů a mechanického poškození epidermy. Krém se aplikuje pomocí kruhových pohybů prstů na povrchu kůže, při léčbě trombózy se aplikují gely. S trombózou hemoroidálních žil se do rektálního průchodu vloží tampony s gelem. Dávkování léků závisí na onemocnění:

 1. Při chronické venózní insuficienci se léčivo používá nejméně 2krát denně od jednoho měsíce do šesti měsíců.
 2. V počátečních stadiích křečových žil se gel nanáší 1 až 3krát denně. Průběh léčby trvá 7 až 21 dní.
 3. V případě modřin, poranění a otoků se Lioton aplikuje, dokud modřiny a otoky zcela nezmizí 1-3krát denně.

Zvláštní pokyny

Lioton se neaplikuje na otevřené rány, sliznice, hnisavé léze. Gel se nedoporučuje používat v hluboké žilní trombóze. Výrobci poznamenávají, že dlouhodobé používání masti ve spojení s nepřímými antikoagulancii může způsobit problémy s procesem zastavení krvácení, proto je nutné sledovat protrombinový čas a rychlost srážení krve. Lék neovlivňuje lidský nervový systém, takže pacienti mohou řídit auto a vykonávat práci, která vyžaduje soustředění.

Během těhotenství a kojení

Pokyny uvádějí, že Lioton není zobrazen s mlékem, proto je použití přípravku povoleno při kojení. Výrobcům nebyly získány údaje o účinku gelu na těhotenství, proto se nedoporučuje užívat tento lék v prvním trimestru, stejně jako při ohrožení potratem. Než začnete aplikovat gel, měli byste se poradit se svým lékařem.

Interakce s léky

Současné užívání perorálních léků, které zabraňují srážení krve pomocí masti, může prodloužit protrombinový čas. Lioton se nedoporučuje užívat s jinými léky pro místní použití. Gel byste neměli používat současně s léky, které obsahují tetracyklin, kyselinu salicylovou, hydrokortison.

Kontraindikace

Lioton je lék, jehož použití, stejně jako jiné léky, vyžaduje opatrnost. Pokud po aplikaci gelu dojde k nepohodlí, léčba by měla být ukončena. Pro použití masti existují následující kontraindikace:

 • přecitlivělost na léčivo;
 • trofické vředy nohou;
 • otevřené nebo infikované rány;
 • purpura;
 • hemofilie;
 • diatéza, doprovázená tendencí těla krvácet;
 • trombocytopenie.

Vedlejší účinky a předávkování

V průběhu léčby se může objevit přecitlivělost projevující se svěděním, otokem, kožními vyrážkami, kopřivkou. Jedním z vedlejších účinků je výskyt puchýřků, puchýřů, které rychle vymizí po ukončení užívání léčiva. Pokyny neuvádějí případy předávkování mastí. Nástroj má malou absorpci, takže pokud je lokální aplikace negativních reakcí nepravděpodobná. V případě perorálního podání gelu si opláchněte žaludek a poraďte se s lékařem.

Podmínky prodeje a skladování

Nástroj je prodáván v lékárenských řetězcích, včetně on-line služeb pro prodej léků. Chcete-li koupit gel nevyžaduje předpis od lékaře. Návod k použití indikuje, že léčivý přípravek by měl být skladován na tmavém místě s teplotou ne vyšší než 25 stupňů. Nástroj nesmí být přístupný dětem.

Lioton - analogy

Gel Lioton - vysoce účinný nástroj díky účinné látce heparin. Na farmaceutickém trhu je prezentováno množství levnějších lékových analogů. Než Lioton vyměníte za jiný lék, měli byste se poradit se svým lékařem. Nejběžnějším analogem Liotonu je masť Heparin. Mezi další podobné léky patří:

 • Hepatrombin;
 • Wiatromb;
 • Heparin;
 • Troxevasin;
 • Trombless.

Cena Lioton Gel

Droga je běžným prostředkem, takže bude snadné ji najít v lékárnách nebo na internetu. V závislosti na oblasti prodeje a dodacích podmínek se cena Liotonu bude lišit o několik rublů. Při nákupu masti online pečlivě zkontrolujte recenze prodejního servisu, zkontrolujte integritu balení produktu, trvanlivost. Ceny léku Lioton jsou uvedeny v tabulce níže.

Místo prodeje

Jméno

Množství léčiva

Cena

Lékárna

30 g

333 s.

50 g

458 r.

100 g

753 r.

Online lékárna

Wer.ru

30 g

320 r.

50 g

449 r.

100 g

754 r.

Europharm

30 g

350 r.

50 g

499 str.

100 g

870 r.

ZdravZone

30 g

298 r.

50 g

431 r.

100 g

797 r.

Video

Recenze

Ludmila, 48 let

Lékař doporučil Lioton použít k léčbě křečových žil. Použil jsem lék třikrát denně, měsíc. Malé množství gelu bylo dostačující pro sval gastrocnemius, pouze 1 zkumavka po 50 g zůstala v průběhu léčby a výsledek byl znatelný po dvou týdnech používání masti, nohy byly méně oteklé, stav cév se zlepšil a objevila se lehkost.

Dmitry, 34 let

Jsem rád, že mohu zanechat recenzi o nástroji Lioton. Gel dokonale odstraňuje opuch, bojuje s příznaky varixů, hojí modřiny. V naší rodině je každá mast používána kromě dítěte. Žádný z mých příbuzných nikdy neměl alergie nebo jiné vedlejší účinky. Lék je ekonomicky konzumován, nakupujeme v lékárně každé 2 měsíce.

Igor, 27 let

Jsem profesionální boxer, takže neustále dostávám modřiny a zranění. Odstraňuji otok po ranách a Lioton mi pomáhá. Používám nástroj několik let. Viskózní gel trvá jeden měsíc denně. Několikrát jsem zkoušel jiné náhražky s heparinem, ale nakonec používám Lioton, který lépe zmírňuje bolest a regeneruje pokožku.

Karina, 39 let

Mám více než 5 let problémů s krevními cévami, večer jsem vždy cítil nepohodlí v nohou. Pravidelně se podrobuji léčení na léčbu tromboflebitidy, ale můj den neprojde bez Liotonova gelu. Dokonale odstraňuje únavu a tuba trvá dlouhou dobu. Jen několik gramů masti dává dlouhodobou úlevu, průhledný gel nezanechává skvrny.

Kategorie: