Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V boji proti nadváhy, celulitidě, ženy uchylují k použití různých technik. Jedním z nich je postup myostimulace nebo elektromyostimulace, který se každým rokem stává stále populárnějším, i když ve srovnání s jinými metodami je považován za poměrně starý. Tato technika se dlouhodobě používá v oblasti regenerativní medicíny, fyzioterapie a kosmetologie, má dobrou účinnost při komplexní léčbě obezity.

Co je myostimulace

Před použitím této techniky je třeba vzít v úvahu, že myostimulace je fyzioterapeutický (terapeutický a regenerační) postup, jehož účelem je vyvíjet tlak na určité svalové skupiny pro korekci kontur těla. Zpočátku byla tato technika použita pro paralyzované a oslabené pacienty, aby se zabránilo svalové atrofii. Pak ho astronauti začali používat, jejichž svaly oslabují a ztrácejí váhu po nulové gravitaci.

Dnes, tělo miostimulation je k dispozici v každém velkém salonu. Ženy se uchylují k tomuto postupu pro hubnutí, korekci problémových oblastí a pro muže je velmi důležité celkové přizpůsobení těla a objem určitých svalových skupin. Podstatou techniky je použití současných pulzů, které přispívají ke snížení svalových vláken, což vede ke zvýšení svalového tonusu, pokožky. Dochází k přenosu nervových impulzů, regeneraci nervové tkáně. Pro hubnutí a odstranění příznaků celulitidy se používá pouze v kombinaci s komplexním programem.

Pro myostimulaci se používá speciální zařízení, které produkuje pulsy určité síly, které jsou přenášeny na elektrody. Ty jsou instalovány na kůži tak, že proud je přenášen do požadované svalové skupiny. Síla redukce závisí na síle přenášeného výboje. Tato metoda může pracovat i ty svalové skupiny, které je obtížné pumpovat přes cvičení. Například posiluje malé a velké svaly na hrudi, takže můžete zvednout a učinit poprsí velkolepější bez nutnosti nafouknout ramena a paže.

Procedura pomůže vyrovnat hýždě bez nutnosti provádět dřepy s činkou - ideální pro lidi, kteří mají problémy s kolenními klouby. V důsledku svalové kontrakce je pozorována aktivace celého kardiovaskulárního systému, zlepšení odtoku krve žilami a zrychlení odtoku lymfy. V důsledku toho se metabolismus urychluje a tělo se začíná rychleji a rychleji zbavovat metabolických produktů, tj. strusky. Paralelně k tomu pracovní svalové skupiny absorbují velké množství živin.

Indikace

Je nutné podstoupit myostimulační sezení na profesionálním elektromyostimulátoru v kosmetickém centru nebo na klinice. V tomto případě by měl postup provádět odborník s lékařským vzděláním. Se správným přístupem je možné provádět elektrostimulaci i doma - za tímto účelem je zařízení určené pro domácí použití. Nezapomeňte, že předtím, než projdete jakýmkoliv kosmetickým postupem, musíte se seznámit s důkazy. Průběh myostimulace bude účinný v následujících případech:

 • přítomnost celulitidy a nadváhy;
 • pomalé svaly, které postrádají tón a udělají postavu "volnou";
 • potřeba zlepšit kontury určitých částí těla, například hýždě, břicha atd.;
 • trénink svalových skupin, které je těžké cvičit prostřednictvím cvičení;
 • přítomnost svalových svorek;
 • potřeba zlepšit vzhled kůže, její tón, celkový stav;
 • pro hubnutí za účelem překonání účinku "plateau", kvůli kterému není možné snížit hmotnost pomocí dřívější stravy, fyzické námahy;
 • odstranění otoku měkkých tkání;
 • k posílení svalů zad, zlepšení držení těla, zmírnění zátěže na páteři s osteochondrózou.

Výhody a nevýhody

Hardwarová myostimulace je účinná v tom, že pomáhá připravit i velmi slabé a „líné“ svalové skupiny pro pravidelné zátěže. To platí zejména pro ty, kteří se chtějí zapojit do aktivních sportovních aktivit. Tento postup dává dobré výsledky v boji proti obezitě pouze s integrovaným přístupem, jinak nečekejte velký efekt. Mezi jeho hlavní výhody patří:

 • Řešení problémů, které pacienti přicházejí do salonů nebo kosmetických center, jsou zcela odlišné: některé z těchto metod jsou potřebné ke snížení objemu problémových oblastí, zbavení se celulitidy a odstranění tekutiny, jiní ji potřebují ke zvýšení svalového objemu a zlepšení úlevy od těla. Moderní salonky poskytují možnost zvolit optimální expoziční program v souladu s preferencemi klienta.
 • Po absolvování se pozoruje zvýšení elasticity i těch nejslabších svalových skupin. Účinek procedury s dalším udržováním těla v dobrém stavu přetrvává po dlouhou dobu. Kromě toho má práce dříve nezařazených svalových skupin pozitivní vliv na funkčnost organismu, aktivuje metabolismus. Má velký vliv na zdraví celého těla.
 • Po myostimulaci se výskyt bolestivých pocitů v těle prakticky nepozoruje, jak se to děje po cvičení. Pod vlivem elektrického proudu začnou svaly pracovat, ale pacient k tomu nemusí ani fyzicky namáhat, protože díky tomu se myostimulace z roku na rok stává populárním.
 • Výrazně se zlepšuje stav kůže po jejím průběhu. Tělo bude více zesíleno díky zlepšení reliéfu a tónu svalových skupin a kůže bude pružnější - to je velmi horké téma pro lidi v dospělém věku.

V případě nesprávné implementace tato technika způsobí škodu a nebude třeba hovořit o ztrátě velkého množství kil za pomoci myostimulace. Mezi jeho nevýhody patří:

 • Přítomnost četných kontraindikací a dosažení požadovaného účinku pouze v případě, že je technika kombinována s fyzickou aktivitou, diety. To je jediný způsob, jak dosáhnout aktivního spalování tukové vrstvy.
 • Navzdory tomu, že tato metoda korekce je bezbolestná, je někdy doprovázena nepříjemnými pocity v důsledku kontrakce svalových skupin pod vlivem proudu.
 • Možnost poškození. To se děje v případech, kdy specialista neobjasňuje přítomnost určitých kontraindikací před začátkem zasedání, nebo když klient skrývá existující zdravotní problémy, což podceňuje jejich důležitost.
 • Ne všechny miostimulátory jsou stejně užitečné. Mnoho prodejců domácích spotřebičů používá myostimulaci jako gymnastiku pro líné. Ve skutečnosti můžete nastavit minimální nastavení v běžném stroji a po absolvování 2-3 nebo více procedur nezískejte žádné výsledky.
 • Omezený počet účinných postupů na kurz. Nebudete moci jít na relaci tak často, jak je to s fitness. To je dáno tím, že svalové skupiny se postupně stávají necitlivými na elektrické impulsy přijímané zvenčí. I při deseti sezeních budete muset zvýšit sílu proudu z jednoho zákroku na druhý, jinak nebudete schopni udržet sílu kontrakcí svalových skupin na stejné úrovni. Po chvíli dochází k obnovení svalové citlivosti, ale pro tento účel je nutná dlouhá přestávka mezi jednotlivými cykly.

Příprava

Chcete-li začít, zjistěte, jak se provádí myostimulace zad, svalů hrudníku a dalších částí těla. Prvnímu zasedání předchází konzultace s kosmetologem nebo fyzioterapeutem. Lékař určí přítomnost indikací a kontraindikací pro myostimulaci, zvolí požadovaný režim, frekvenci a trvání procedur. Po konzultaci následuje přípravná fáze, která se skládá z následujících akcí:

 1. Před zasedáním se doporučuje osprchovat, aby se odstranil maz a kosmetika.
 2. Na tukovou pokožku se aplikuje speciální transparentní gel. Pomáhá usnadnit průchod elektrického impulsu z elektrody do svalu kůží. Namísto gelu se někdy používají ampulkové koncentráty - jejich aktivní složky jsou schopny směrovat se pod vlivem elektrického proudu do hlubších vrstev kůže a tam se hromadit.
 3. Komponenty začnou z depa po dlouhou dobu proudit do dermis. V první je pozorována aktivace procesů omlazení kůže s dalším zlepšením její struktury.
 4. Specialista má na kůži elektrody pacienta. Dělá to tak, že protichůdné svaly (svalové skupiny, které jsou navzájem paralelní a působí opačným směrem) se střídají.
 5. Elektrody jsou upevněny na kůži popruhy.

Jak se postup provádí

K určitým částem těla jsou připevněny kulaté nebo obdélníkové elektrody různých velikostí. Jsou vyrobeny z pružného materiálu, který zajišťuje dokonalé uchycení a přesné překrytí. Občas se používají jednorázové elektrody, které jsou připevněny k povrchu kůže, podobně jako náplast. Část těla, která je vystavena, by měla být v pohodlné a volné poloze - v tomto případě kontrakce svalů prochází bez překážek. Jednání se provádí 1 krát za 2-3 dny, protože častější procedury nedovolí svalům zotavit se z výsledného zatížení.

Myostimulace v kabině

Profesionální přístroje používané v klinikách a kosmetických salonech umožňují současně stimulovat několik oblastí těla najednou. Po zapnutí přístroje a nastavení dříve zvoleného režimu si lékař vybere intenzitu impulsů - to se provede s přihlédnutím k tomu, zda je kontrakce svalů dostatečná a zda je pacient zraněn při aplikaci pulsu na kůži. Intenzita svalových kontrakcí musí být dostatečná, aby tělo získalo optimální zátěž pro proceduru, jinak budou výsledky sezení minimální.

Ostrá bolest, nedostatek kontrakce a diferencované kontrakce mnoha svalů současně ukazují na špatný postup. Myostimulace nesmí způsobit bolest nebo způsobit mírné nepohodlí - záleží na kvalitě přístroje, individuálních vlastnostech těla pacienta a na tom, jak kompetentně funguje kosmetolog.

V konečné fázi se zařízení vypne a elektrody se odstraní. Gel nanesený na kůži se promyje vodou nebo opatrně promyje ubrouskem. Navíc může být na pokožku aplikován speciální krém. Stimulace jedné části těla trvá 10 až 20 minut. Kurz zahrnuje 20-25 procedur: v prvních 3 až 4 násobku výkonu pulsů postupně roste a 5-6 může být maximalizován.

V procesu vystavení elektrickému proudu začnou aktivní všechny svaly, včetně svalových stěn krevních cév, svěračů střeva a močového měchýře. Díky tomu se stav zlepšuje a je aktivována práce svalových skupin se sníženým tónem. Zvýšení energetického metabolismu ve tkáních 10krát. Vzhledem k tvrdé práci svalových skupin je pozorováno zvýšení tělesné teploty v těch oblastech, na kterých jsou aplikovány elektrody. To vede ke zlepšení celkového stavu tkání, zvýšení jejich výživy. V problémových oblastech je možné spalovat tuk.

Erbův stůl

Aby se maximalizovalo využití svalových vláken s pruhovanými vlákny, je nutné umístit elektrody do motorických bodů nervů a motorických svalů. První z nich jsou místem, kde se nervy nacházejí povrchově pod kůží a zároveň jsou vystaveny účinkům. Tyto oblasti jsou oblasti, ve kterých motorický nerv proniká pláštěm svalu - je to nejvíce vzrušující místo.

Pro určení polohy motorických bodů se experti uchylují k tabulce Erb. Tyto body pro každou osobu se liší, takže lékař je sám určí. Stůl vám pomůže rychle najít motorové body na obličeji a krku, na předním a zadním povrchu paží, na předním povrchu těla a na dalších částech lidského těla.

Elektromyostimulace doma

Myostimulace hýždí, břicha, prsních svalů a dalších částí těla je možná nejen ve specializovaných klinikách a kosmetických salonech, ale i doma. K tomu je třeba zakoupit speciální zařízení - zařízení s nízkou spotřebou s minimálním nastavením. V takových zařízeních je program již zabudován, což nemusí být opraveno.

Příliš levné koupit zařízení se nedoporučuje, protože nejsou schopni mít správný účinek. Například na trhu najdete nízkonapěťová zařízení, motýly, které běží na baterie. Zhubnout, je nepravděpodobné, že by pomohl, ale poskytnout obecné zdravotní účinky na tělo jsou docela schopné. Postup (nejprve se ujistěte, že nejsou žádné kontraindikace) doma, postupujte následovně:

 • Umístěte elektrody na speciální motorické body, které podporují pronikání motorického nervu do svalů.
 • Ujistěte se, že jsou elektrody správně aplikovány a že mezi nimi a pokožkou je dobrý kontakt.
 • Zapněte přístroj a po určité době dokončete postup.

Při správné myostimulaci můžete vyřešit problém „kalhotek“, ochablých stehen, paží a břicha, plochých hýždí. Doporučení pro zasedání:

 • Nedoporučuje se jíst potravu 1, 5 hodiny před začátkem zasedání a do 2 hodin po jejím skončení. Ve druhém případě můžete pít šťávu a jíst nějaké ovoce.
 • Před začátkem kurzu a v prvních sezeních musíte odloupnout oblasti, na které chcete elektrody instalovat. Horní horní vrstvy epidermis přispívají ke zhoršení propustnosti elektrických impulsů.
 • Během sezení tělo ztrácí hodně tekutiny, která bude muset být naplněna vodou, šťávami, bylinnými čaji. Během dne byste měli vypít alespoň 2-3 litry tekutiny.
 • V den zákroku nemusí jíst potraviny s vysokým obsahem bílkovin.
 • Dobrých výsledků můžete dosáhnout díky komplexním doplňkovým postupům: zábaly, vakuová masáž, ultrazvuková terapie atd.
 • Myostimulace bude účinná, pokud bude kombinována se zdravým životním stylem, individuálně zvoleným cvičením a dietou, jinak nebude možné dosáhnout znatelného výsledku.

Jak si vybrat miostimulyator

Chcete-li zakoupit optimální stroj, vezměte v úvahu umístění problémových oblastí a typ požadované opravy. Rozhodněte, zda je pro vás důležité množství dalších funkcí, přítomnost LCD displeje a vzhled zařízení. V poslední době se na trhu objevily slušné modely ruských myostimulátorů, které se vyznačují nízkými náklady. V designu a dostupnosti dalších funkcí, mnoho z nich je horší než cizí analogy. Po zakoupení tohoto nebo tohoto modelu nezapomeňte na správnou péči, protože Přístroj skladujte na suchém místě.

Zařízení se mohou lišit v počtu kanálů. Pokud máte v plánu provést terapeutickou fyzioterapii, pak optimální volbou by byl 2 nebo 4-kanálový stimulátor. Pro tvarování těla je lepší zvolit 10-kanálovou jednotku. Existuje rozdíl mezi výkonem myostimulátoru - 30-amp jednotka je vhodná pro nadváhu a pro obličej je lepší zvolit 15-amp jednotku. Věnujte pozornost následujícím bodům:

 • Zařízení musí mít frekvenční regulátor v rozsahu od 400 Hz do 600 Hz.
 • Ujistěte se, že máte možnost přepínat režimy stroje.
 • Je lepší, když jsou elektrody myostimulátoru vyrobeny z holého kovu, uhlíkové tkaniny nebo chráněného uhlíku. Díky tomu je můžete po každém postupu vyčistit bez jakýchkoliv problémů. Novinkou jsou elektrody z high-tech silikonu.
 • Je žádoucí mít funkci torzního kroucení svalových vláken.

Chcete-li se zbavit podkožního tuku bez vážného úsilí a aktivovat metabolismus, budete se muset seznámit s vlastnostmi několika zařízení a porovnat je mezi sebou. Máte-li zájem o myostimulaci prsních svalů, břicha a dalších problémových oblastí, podívejte se na následující modely:

 • Superpulse od výrobce Bradex - relativně levné zařízení (1340 rublů), které nevytváří vibrace a pracuje tiše. Pomáhá pracovat ve stejnou dobu přední, zadní a laterální svalové skupiny. Je kompaktní, ideální pro použití doma. K dispozici je pás, který je navržen pro objem 89-97 cm, jako baterie jsou použity dvě baterie AAA 1, 5 V. LCD displej zobrazuje úroveň intenzity pulsu, která je regulována tlačítky HIGH / LOW. Přístroj váží pouze 530 g, vyráběný v Číně.
 • Bradex Kulturistika je levný a snadno použitelný model v hodnotě pouhých 370 rublů. Pomáhá nejen rozvíjet a posilovat svaly těla, ale také rozkládat tuk, odstraňovat přebytečnou tekutinu, masírovat unavené nebo napjaté svaly. V sadě je speciální gel (10 ml), který zlepšuje kontakt přístroje s pokožkou. Je napájen baterií CR2032, váží 140 g a vyrábí se v Číně.
 • Импульс (EMS Pro) – 40 минут занятий с этим миостимулятором способны заменить интенсивную пробежку длительностью 1, 5 часа. Стоит недорого (950 рублей), отличается современным дизайном, компактностью, эргономичностью. У устройства имеются несколько режимов воздействия: модуляция, массирование, постукивание. Для комплексных тренировок предусмотрено 5 программ. Токопроводящие элементы без проблем фиксируются на выбранном участке тела. Частота импульсов колеблется от 90 до 160 Гц. Модель работает от 2 батареек (ААА) по 1, 5 В.
 • Omron E2 Elite. Аппарат для миостимуляции от японского бренда Omron стоимостью 4250 рублей. Отличный электронный массажер, стимулирующий нервные окончания, который предназначен для ослабления и снятия болевых ощущений. Устройство оснащено девятью автоматическими программами, четырьмя режимами массажа, функцией быстрого избавления от боли. Элементами питания являются 2 батарейки типа ААА по 1, 5 В, расход энергии составляет около 40 Ма. При размере 60х15х21 мм устройство весит вместе с элементами питания всего 120 г. Диапазон вырабатываемой частоты составляет 1-1200 герц.

Электроды для миостимулятора своими руками

Миостимуляция живота, бедер и других проблемных мест – это набирающий популярность способ избавиться от лишнего жира. Как сделать электроды для проведения сеанса своими руками, ведь они относятся к самым быстроизнашиваемым составляющим аппарата? Лучше всего приобрести – стоимость такой продукции за штуку в зависимости от размера и материала изготовления колеблется в среднем от 180 до 650 рублей. Для самостоятельного изготовления используется один из двух вариантов:

 • токопроводящая резина;
 • фольга в матерчатом мешочке, который пропитан физиологическим раствором (9% раствор HC1, поваренная соль).

Kontraindikace

В ряде случаев прибегать к миостимуляции категорически запрещено, поэтому перед прохождением сеанса нужно в обязательном порядке проконсультироваться с опытным специалистом. Противопоказаниями к проведению курса терапии с использованием электрического тока считаются:

 • akutní infekční onemocnění;
 • злокачественные опухоли, грыжа, гнойные заболевания;
 • переломы костей в зоне воздействий;
 • алкогольная, наркотическая зависимость;
 • наличие кардиостимулятора, металлических имплантов в теле – исключением считаются только стоматологические и гинекологические импланты;
 • porucha citlivosti kůže;
 • новообразования в молочных железах, мастопатия;
 • těhotenství;
 • epilepsie;
 • заболевания крови;
 • duševní poruchy;
 • туберкулез почек или легких в активной фазе;
 • žlučové kamenné onemocnění;
 • jaterní, renální selhání;
 • индивидуальная непереносимость миостимуляции.

При этом запрещено устанавливать электроды на боковые участки шеи, горло, зоны с воспалениями, открытыми ранами, на следы от хирургического вмешательства в течение 9 месяцев после проведения операции. Игнорирование противопоказаний может привести к обострению хронических заболеваний, ускорению их течения.

Cena

Стоимость миостимуляции варьируется в зависимости от области тела, используемого аппарата, а также популярности клиники или салона красоты. Цена пакета из 10 процедур может составить от 3 до 35 тыс. р. При желании в любом городе можно найти косметологическую клинику или салон, где за одну процедуру берут около 500 р., но сильно экономить на этом не стоит, т.к. снижение стоимости негативно сказывается на эффективности процедуры.

Элитные центры за один сеанс могут брать до 10 тыс. р., ознакомьтесь с примерными ценами:

Название салона/клиники

Цена за 10 процедур (рубли)

Svět krásy

10 000

Jeunesse

21.000

Мушка

18 000

Биомед

12.000

Кремлевка-бьюти

3500

CTM-clinic

21.000

Бархат

5450

Адреевские больницы

15 000

СилуэтМед

12.000

МиаФорм

19 000

Паллада

13500

Гармония SPA

16200

Video

Recenze

Alina, 33 let

Из рекламы одной косметологической клиники узнала о миостимуляции, решила попробовать. Стоимость процедуры по сравнению с другими аналогами средняя. Отмечу то, что с ее помощью можно прорабатывать любые мышечные группы, причем быстро, удобно и без боли. Правда, эффект меня не очень впечатлил и появлялись неприятные ощущения.

Irina, 23 let

Впечатления от нескольких сеансов миостимуляции исключительно положительные. Стимуляция электрическим током неплохо укрепляет и напрягает мышцы, помогает уменьшить жировые отложения на проблемных местах. Не сказать, что результаты ошеломительные, но они есть. Каких-либо минусов пока не обнаружила, если не считать сложность привыкания.

Antonina, 35 let

Думала, что процедура миостимуляции поможет мне без лишних физических усилий похудеть, т.к. после родов я набрала немало лишних килограммов. Курс проходила в одном из профилакториев. Отмечу благоприятное воздействие на разные мышечные группы, но процедура не помогает эффективно бороться с лишним весом и привыкнуть к ней трудно.

Элина, 29 лет

Одно время перестала посещать тренажерный зал, как итог – набрала лишний вес. Бороться с ним решила с помощью миостимуляции, которую порекомендовали мне подруги. Хочу сказать, что такая терапия эффективна только в сочетании с комплексом тренировок. Стоит она дорого, при проведении сеанса становится немного неприятно.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: