Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Moderní zahradníci používají pro pěstování zeleniny spoustu různých agrotechnických metod. Majitelé malých pozemků začali výsev rostlin v kontejnerech. Výsadba okurek v sudech se stala slibnou a populární metodou. S touto metodou můžete získat nejbližší sklizeň a diverzifikovat stravu rodiny s čerstvým ovocem. Vzhledem k tomu, že půda v nádrži se ohřívá lépe než v zahradě a živiny účinněji dosahují cíle, sklizeň je bohatá .

Jak pěstovat okurky v sudu

Před zvážením vlastností technologie pěstování rostlin v sudech je nutné určit, zda je tato metoda pro Vás vhodná. Je jednodušší učinit rozhodnutí po zvážení všech kladů a záporů. Výhody barel metody pěstování plodin zahrnují následující aspekty: \ t

 • šetří místo na místě (to platí pro většinu zahradníků a letních obyvatel);
 • rovnoměrné osvětlení rostlin;
 • snadnost péče (kultivační metoda pěstování barelů je ideální pro lidi s bolestmi zad);
 • zrání ovoce o několik týdnů dříve než zelenina rostoucí na otevřeném terénu (používá se skleníkový efekt, a nemůžete se bát mrazu na zemi);
 • estetická přitažlivost (zarostlá vinná réva bude vypadat krásně na trávníku, v blízkosti záhonů, v zahradě);
 • udržování prodyšnosti půdy v průběhu sezóny, bez ohledu na množství deště (díky tomu mají rostliny silný kořenový systém);
 • hnojiva jsou zachráněna (pro barel je potřeba malé množství živin, protože všechny se záměrně dostanou ke kořenům a nerozptýlí se v otevřené půdě);
 • nepřítomnost hnilob, čistota ovoce za každého počasí (sud může být pokrytý filmem během špatného počasí);
 • minimalizovat riziko vzniku plísní.

V tomto způsobu pěstování zeleniny prakticky neexistují žádné nevýhody. Hlavní práce jsou výběr, příprava sudů a půdních směsí. Relativní nevýhody metody barelu zahrnují:

 • častější zalévání než v otevřených postelích;
 • informovaný výběr materiálu na výsadbu.

Díky této metodě výsadby okurek pro sezónu je možné sbírat asi 30 kg z jednoho keře. Technologie pěstování kultury barelovou metodou předpokládá přísné dodržování posloupnosti akcí:

 • správná volba odrůdy (pro tento účel nejsou vhodné všechny druhy zeleniny);
 • příprava nádrže pro výsadbu (tvorba drenážních otvorů);
 • příprava půdy;
 • příprava a výsadba semen nebo sazenic;
 • další péče o keře (napájení, krmení, pasynkovanie atd.).

Výběr odrůdy

Při výběru sadby je nutné se zaměřit na klimatické podmínky v regionu, čas zrání. Kromě toho jsou důležitými faktory požadovaný výtěžek a možnost výsadby plodin - ve skleníku nebo na volném prostranství. Pro pěstování sudů jsou vhodné typy okurek zralé, s vysokým výnosem .

Mnozí letní obyvatelé raději volí samoopylené odrůdy, které dávají maximální počet ženských květů, jiní doporučují výsadbu několika odrůd v sudu najednou, aby se prodloužilo období plodů. To navíc přispívá k lepšímu opylování a výtěžku. Technologie hlavně umožňuje sběr okurek pro saláty, moření a jiné účely z jednoho sudu. Optimální odrůdy pro pěstování hlavně jsou:

 1. Muromsky 36. Má vynikající výtěžek, může růst v částečném stínu, vhodný pro solení a čerstvé použití. Murom 36 je určen pro otevřenou půdu, dozrává 35-45 dní, vykazuje odolnost proti mrazu. Oval světle zelené plody v délce dosahují maximálně 10 cm, protože okurky rychle zbarví žlutě, měly by být sbírány včas.
 2. Teplota. Partenokarpichesky vysoce výnosný hybrid se středně velkými plody (8-10 cm) válcového tvaru, který může být pěstován ve skleníku nebo otevřeném terénu. Zelentsy pokryté střední tuberozitou a lehkou pubertou mají univerzální účel. Vyznačují se nepřítomností tendence k přerůstání, výskytem hořkosti. Tempo toleruje chlad, teplo a déšť, vykazuje odpor vůči mnoha patologiím.
 3. Connie. Dlouhé plodnice, dávající bohatou sklizeň. Zelenina má vysokou chuť, bez hořkosti, nevyrůstá. Zelentsy dosahují délky 7-9 cm, pokryté častými bílými hlízami a okrajem. Dozrávejte 47-50 dní. Connie může být pěstována nejen ve sklenících, ale také na volném prostranství.
 4. Othello Vysoce výnosný, časný pohled s převahou ženských květin, určený pro výsadbu v zahradě nebo ve sklenících. Zelentsy mají bohatou zelenou barvu se světlými pruhy a dosahují až ke středu okurky. Délka ovoce - 12 cm Vhodné pro konzervaci, čerstvé použití. Dužina Othella je měkká, křupavá, bez dutin.
 5. Phoenix. Pozdně dozrávající druh univerzálního cíle opylovaný včely, proto je povolen výsadbu výhradně na volném prostranství. Phoenix je schopen nést ovoce až do mrazu. Okurky mají lehké podélné pruhy a velké povrchy na povrchu kůže. Odrůda se vyznačuje hustou křupavou dužinou, nedostatkem hořkosti. První greenlings dozrávají 55-65 dnů po klíčení.

Výběr a příprava sudů

Pro pěstování zeleniny se hodí každá kapacita 200-250 litrů: můžete si vzít i prasklý, rezavý, nevhodný pro použití, jak bylo zamýšleno. Kontejner může být železo, plast, smalt, kov nebo dřevo. Je žádoucí, aby nádoba byla bez dna nebo plná otvorů. Někteří zahradníci předběžně odstraní dno a vytvoří několik děr ve stěnách, aby se zajistil tok přebytečné tekutiny a lepší propustnost vzduchu . V plastových nádobách se to provádí pomocí horké tyčinky, v dřevěných a kovových nádobách, otvory jsou vyvrtány vrtákem.

Kromě toho tato příprava nádoby poskytuje možnost proniknout do žížal a prospěšných mikroorganismů, což má pozitivní vliv na růst rostlin. Pro pěstování okurek v sudu je nutné provádět určité činnosti, které začínají na jaře. Prázdné kovové nádoby jsou naplněny až na vrchol rostlinného potravinářského odpadu (syrového), loňské trávy, střídajících se vrstev s půdou a hnijícího hnoje.

Navíc může být substrát ošetřen preparáty s účinnými mikroorganismy, aby se urychlila fermentace a zničila patogenní flóra. Půda je zavlažována horkou vodou a překryta fólií a ponechána týden. Postupem času se hmota usadí a bude zabírat pouze ½ nádoby, bude nutné znovu přidávat směs rostlinné organické hmoty s hnůjem a držet ji až do začátku května. Po nanesení 10 cm vrstvy zeminy na směs rostlinného odpadu se semena zasadí do půdy, po posledním opaření vroucí vodou a zalévání roztokem manganistanu draselného.

Výsadba okurek v sudu

Kultura pěstování tímto způsobem je snadná - není třeba ohýbat a používat žádné speciální nástroje. Po květnových svátcích jsou semena zasazena do půdy (6-8 kusů na nádobu), nepotřebují klíčit před výsevem. Je však žádoucí, aby byl použit sadivový materiál. Za tímto účelem se semena umístí do roztoku soli (50 g na 1 litr vody), aby se odstranily plovoucí duté částice.

Pro zvýšení odolnosti proti mrazu je materiál pro výsadbu uchováván v chladničce zabalené ve vlhkém hadříku. Semena bobtnají po dobu 2 dnů při teplotě od 0 do -2 stupňů, poté okamžitě vysejí. Jsou vysazeny ve vzdálenosti 15 cm od sebe a do hloubky 2 cm, pro kapacitu 200 litrů je optimální počet 5 rostlin. Aby se zachovalo teplo, okurky v sudu jsou pokryty celofánem nebo černým filmem, aby slunce lépe ohřálo zemi. Za slunečných, teplých dnů se odstraní krycí materiál.

Sazenice rostou rychle, pokud jsou opatřeny vhodným mikroklima pomocí malé nádoby naplněné vodou a instalované ve středu hlavně. K tomu můžete použít litrovou nádobu nebo nádobu, do které se přidává voda podle potřeby. Když jsou sazenice tvořeny třemi listy na každém pouzdru, je nutné vytvořit rám z kovových oblouků a připevnit jej k hlavni. V budoucnu budou rostliny okurky ovinuty kolem železných tyčí.

V polovině června můžete film odstranit. Země, která se po celou dobu posadila, zůstane na ¾ kapacity a pruty se dostanou k obloukům. Poté, co réva okurky roste přes okraj nádoby a vaječník s okurkami zůstane venku. Přitlačení tohoto zařízení není nutné. Chcete-li získat bohatou, vysoce kvalitní sklizeň, je důležité pouze zajistit zeleninu s pravidelným množstvím vody, periodicky přidávat infuzi kompostu.

Pěstování okurek v sudech

Čas na pěstování plodin v sudové metodě přichází dříve než výsadba na lůžku, protože půda v nádrži se ohřívá mnohem rychleji. Je však velmi brzy na výsadbu semen nebo sazenic, také se nedoporučuje - je lepší počkat na důsledně teplé počasí. Neexistují žádné přesné termíny pro zahájení pěstování okurky v sudu: v každém regionu tento okamžik závisí na počasí.

Vzhledem k tomu, okurky - světlo-milující rostlina - kapacita musí být osvětlena ze všech stran. Nejvhodnější možností pro výběr místa pro sud je jižní nebo jihozápadní strana zahrady, chráněná před větrem . Pro aktivní růst a plodnou zeleninu potřebujete pohodlné prostředí, včetně úrodné půdy, bohaté na organické látky a živiny. Běžné příčiny problémů při pěstování kultur metodou barel jsou:

 1. Žloutnutí listy. Kvůli chybám v zemědělství. Například, žlutý list může obrátit se žlutý kvůli nedostatku světla, vodě, hnojení, nákaze keřů s škůdci nebo chorobami. Řešením bude přeskupit hlaveň na více osvětlenou plochu místa, aplikovat minerální hnojiva, mulčovat půdu, zpracovat rostliny insekticidy a zvýšit zavlažování.
 2. Tvorba nedostatečného počtu vaječníků. Důvodem jsou často nekvalitní semena, nedostatek fosforu, přetížení dusíkem a negativní povětrnostní podmínky. Pro vyřešení tohoto problému je nutné vyloučit / omezit dusíkatá hnojiva, pěstovat samoopylené odrůdy nebo hybridy, častěji aplikovat fosforové komplexy a používat semenný materiál od osvědčených výrobců.

Funkce péče

Barelové kultury naznačují určitou péči. Zároveň je proces pěstování těchto okurek mnohem jednodušší než při výsadbě v otevřeném terénu. Péče zahrnuje následující postupy:

 1. Zalévání S nedostatkem vlhkosti začnou zelenina chutnat hořce, takže je třeba křoviny často krmit. Voda z uzavřené nádrže se vypařuje mnohem rychleji - to je také důležité zvážit. Zalévání se doporučuje každé 2-3 dny, s použitím 3 litrů oddělené vody na keř. Aby se zachovala optimální vlhkost, jsou nádoby s vodou (sklenice, velké sklo atd.) Umístěny v nádobě, která je kapána zeminou ve středu, ve stejné vzdálenosti od všech křovin. Aby se snížilo odpařování vlhkosti z půdy, provádí se mulčování horní vrstvy půdy s rašelinou nebo slámou.
 2. Krmení. Během vegetačního období nutně potřebují keře další krmení, protože jsou mimořádně citlivé na nerovnováhu stopových prvků a minerálů, v důsledku čehož se plody deformují. Aby rostlina byla silná, musí zajistit rychlý růst listů před obdobím kvetení. Pro tento účel se zavádí dusík (1 lžička. Močovina se zředí v kbelíku s vodou a tímto roztokem se nalije zelenina. Po začátku plodu se doporučuje aplikovat komplexní kořenová hnojiva 1-2krát týdně. Dusík, fosfor, draslík se zavádějí v organické nebo minerální formě, a to se provádí v organickém nebo minerálním prostředí. První obvaz je nitrophoska (10 litrů 1 polévková lžíce), přičemž každé keře má litr kapaliny, roztok se přidává 2 týdny po odstranění krycího materiálu, příště před kvetením připravte roztok 0, 5 kg kuřecího hnoje (alternat va - mullein), sklenice dřevěného popela v kbelíku s vodou.Zahradníci doporučují použití organického zeleného obvazu navíc. Jsou připraveni z plevelů, které se nalijí teplou vodou a trvají na 10-12 dní.Živina není horší než humus a je maximálně bezpečné ve srovnání s chemikáliemi.
 3. Uvolnění. Každé 2 - 3 týdny je půda v nádrži překopaná a srovnána s hrábě, aby se odstranila kůrka vytvořená po zavlažování a aby byl zajištěn volný přívod kyslíku ke kořenům.
 4. Podvazek. Tento postup poskytuje nejen pohodlí pro péči, ale také zabraňuje rozvoji onemocnění přenášených otevřeným terénem. Nejjednodušší způsob, jak podvazovat, je instalovat ve středu hlavně dvoumetrový dřevěný (kovový) sloupek s příčníkem 4-8 paprsků v horní části. Na takovém praku upevněte motouzy. Pohroma okurky bude nejprve zkroucena podél lana a po dosažení kříže budou kolem ní tkané, tvořící jakýsi deštník. Není nutné dělat vyšší podpěry, protože bude obtížné dosáhnout ovoce. Podvazek by měl být proveden po výskytu 4-5 listů na křoví.

Tvorba keřů

Sklizeň závisí do značné míry na správné tvorbě rostlin (svírání nebo svírání). Existují dva optimální způsoby:

 1. V jednom stonku. Tato technika je ideální pro hybridy, které nepotřebují opylování. V uzlech vytvořených s prvních 5 listů, jsou všechny stepchildren připnul, a květiny jsou zcela odstraněny. Na dalších 5 uzlů podléhají odstranění pouze boční výhonky. Až poté, když stonek dosáhne výšky 1 m, začnou opouštět několik nevlastních dětí.
 2. Bushova metoda. Tato volba je vhodná pro rostliny opylované včely. Pro tvorbu keřů nedrčte boční větve a hlavní stonek. Udělej to přes 5-6 listů. Všechny nové výhonky výhonků také svírají přes 5 listů, čímž aktivují další větvení. Díky tomu je možné získat rostlinu s 10 ovocnými řasami.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: