Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pod obecným názvem "lišejník" se spojil impozantní počet infekčních onemocnění, z nichž většina je plísňového nebo virového původu. Při výběru toho, co se má s člověkem vyrovnat, je důležité zvážit typ infekce. Vzhledem k tomu, že každý typ tohoto onemocnění způsobuje specifický patogen, neexistuje univerzální přístup k jeho léčbě.

Léčba lišejníků u lidí doma

Pokud jsou na těle léze, které vypadají jako lišejník, měli byste okamžitě kontaktovat dermatologa. Když přijde na to, jak vyléčit zoster v osobě, musíte nejprve určit jeho specifický vzhled. Každý typ tohoto onemocnění se vyznačuje různými vyrážkami. Mohou postihnout jakoukoliv část těla (obličej, krk, paže, nohy) a mají velikost špendlíkové hlavičky nebo trochu více, mají bílou, růžovou nebo červenou barvu, šupinatý nebo hladký povrch.

Stanovení typu lízání na fotografii z internetu je obtížné, protože ani ten nejzkušenější dermatolog není vždy schopen rozpoznat to, že by se jednalo o kožní léze. To může vyžadovat laboratorní testy k identifikaci původce. Pouze poté, co byl přesně určen typ infekce, může být vybráno vhodné deprivační činidlo.

Růžová

Tento typ onemocnění je jedním z nejjednodušších a dobře léčitelných. Často přechází samostatně během 6-8 týdnů po vzniku první vyrážky. Jak léčit růžové lišejníky? Pacientovi se doporučuje dodržovat hypoalergenní dietu, aby se zabránilo kontaktu se syntetickým a vlněným oblečením, aby se zabránilo slunečnímu záření. Pacienti se sklony k alergickým reakcím jsou předepsáni antihistaminika.

Oblázky

Aby se zbavil pásového oparu, je nutné potlačit aktivitu jeho patogenu. To vyžaduje použití antivirotik, jako je Acyklovir a Famciclovir. Ke snížení bolesti v oblastech lézí jsou uvedeny ganglioblockery: "Gangleron", "Pyrylene". Pro nejrychlejší eliminaci skvrn používejte lidskou mast, jako je Zovirax nebo Epigen.

Vícebarevné

Odstraňování tohoto typu (vícebarevné, barevné, kvetoucí nebo šupinaté) se týká houbových onemocnění. Léčí se lokálními a perorálními antimykotiky: Nizoral, Flukonazol, Ketokonazol, Fungerbin, Lamisil, Itrazol, Irunin. Kromě lékové terapie mohou být použita také ultrafialová záření.

Červený byt

Tento typ lišejníků se vyvíjí v důsledku imunitních, metabolických a neurotických patologií. Léčbu takové nemoci u člověka si může vybrat pouze lékař, protože metody léčby jsou stanoveny striktně individuálně. Pacient může být předepsán antibiotika, antihistaminika, imunomodulační a sedativa, vitamínové komplexy.

Kožního onemocnění

Tento typ infekce v medicíně se nazývá mikrosporie. Jak léčit kožní onemocnění u člověka? Pro orální podání jsou předepsána antifungální činidla ("Griseofulvin", "Terbinafin") a pro mazání skvrn - mast s podobným účinkem ("Clotrimazol", "Bifonazol"). Při léčbě pokročilé formy zbavení mikrosporie mohou být předepsány lokální hormonální přípravky.

Jak léčit lišejníky u dětí

Pro léčbu se používají antifungální, antihistaminika a antivirotika vhodná pro daný věk. Vyzdvihnout tyto léky, stejně jako speciální masti pro zbavení dětí, může být pouze lékař. Nesprávně zvolené léky mohou způsobit zbytkovou pigmentaci na kůži, neuralgii a další komplikace, takže se nemusíte léčit samy.

Typy mastí zbavené

Pro různé typy onemocnění se používají různé léky zbavující se člověka ve formě mastí. Obvykle mohou být rozděleny na antivirové, antifungální, antibakteriální (používané při vývoji bakteriální kožní infekce), antihistaminika a hormonální. Nezávisle zvolit lokální nástroj je extrémně nebezpečný. O tom, co smear versicolor, musíte určitě konzultovat se svým lékařem. Zjistit ještě více prostředků k léčbě versicolor od osoby.

Video o typech lišejníků a jak s nimi zacházet s lidovými prostředky

V prezentovaném videozáznamu je zvažována léčba zbavení lidí lidovými prostředky a je popsáno, jak se mohou projevit příznaky různých typů deprivace. Volba hlavních metod léčby by měla být založena na pokynech lékaře, nicméně k odstranění svědění a bolesti je možné aplikovat účinné lidové recepty, které nemají vedlejší účinky.

Recenze léčby

Anna, 28 let

Ošetřila svého syna jodinecerinem: začala se mazat, jakmile se objevily malé skvrny, takže neměli čas na růst. Podle lékařského předpisu užívali antifungální pilulky několik dní, nemoc rychle ustupovala. Navíc požádala našeho pediatra, aby si vybral kurz vitamínů, aby se zlepšila imunitní činnost a znovu se nepochopila.

Victoria, 23 let

Po nachlazení se náhle objevil růžový lišejník. Dermatolog nic neřekl, aby se rozmazal a počkal, až všechno zmizí samo od sebe. Nedotýkala se vyrážky, snažila se měnit oblečení častěji, ale umývala méně často a bez žínku, protože četla, že je snadné je šířit po celém těle. Přibližně za 3 týdny se skvrny opravdu zmenšily a po několika týdnech prošli úplně.

Olga, 30 let

Léčba kožního onemocnění jódem, zinkovou mastí a roztokem kyseliny salicylové. Neexistoval žádný zvláštní efekt a radili mi, abych léčil lišejník na hlavě s masti Yam. Dvakrát denně jsem si to třel, po týdnu jsem si všiml zlepšení, i když zpočátku jsem pochyboval o výsledku, protože tato mast byla pro zvířata. Použil se další týden a zbavil se všech krust.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: