Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Zakoupením alba pro kreslení se vám do hlavy vplíží pochybnosti: jak vést, co kreslit? Nebojte se, protože nápady na skicář jsou rozmanité: světelné formáty alba budou zvládnuty i začátečníky v umělecké oblasti pomocí hotových obrázků a kreseb z internetu. Odborníci budou věnovat pozornost komplexním úkolům, vyplní náčrtek svými kresbami a nápady, zamyslí se nad tématem umělecké knihy (jídlo, architektura, lidé).

Co je to skicář

Sketchbook je album pro skicování zajímavých nápadů a dojmů formátu A4, je vhodné ho nosit v tašce nebo batohu. Zpočátku, skicář byl zvláštní kniha pro umělce, ale pozdnější lidé jiných kreativních profesí začali zaznamenávat nápady v albech: návrháři, stylisté, architekti a spisovatelé. Nyní si každý může koupit notebook v knihkupectví, vybrat téma a navrhnout skicář podle vašich představ.

Jak vést

Ať už jste začátečník nebo profesionál, prvním pravidlem, jak vést skicář, je denně kreslit lehké věci, nenechávat je v půli cesty. Vytvářejte náčrty pomocí jednoduchých tužek, protože zítra se vaše kresba může proměnit v projekt s nápady interiéru. Vezměte si s sebou notebook: touha po malování přichází na autobusové zastávce nebo na ulici. Čerpání ze života, inspirované životním prostředím, naplňte album tím, co vás zajímá, aby byl notebook zajímavý pro sebe, pak ho budete chtít otevřít každou volnou minutu.

Jak to udělat

Design nápady pro skicáře je založen na vaší fantazii. Obsahem budou zajímavé skici v různých stylech, stránky s myšlenkami. Náčrtky skicáře lze stylizovat následujícím způsobem: sudé stránky jsou navrženy v jednom stylu, liché stránky v jiném. Například, smíchejte v jednom albu černobílé obrázky a barvy nebo své vlastní obrázky a střih z časopisů a obrázků pro skicář z internetu, aby se skicář barevné a zajímavé. Nechte si obálku opatřit autoportrétem nebo tématem, kterému je album věnováno: architektonickými strukturami, lidmi, jídlem, tzn. nápady pro kreslení do skicáře.

Nápady formátu skicáře

Skicáře se liší velikostí (A4 - alba, A5 - formát knihy, A6 - poznámkový blok), vazba (měkká kniha, pružina, prošité stránky), kvalita papíru. Při výběru materiálu věnujte pozornost struktuře. Nápady pro skicář, provedené tužkou, se nanášejí na hladký papír s fixem na hustý papír. Pro akvarel navržený silný, ale volně přilepený volný papír, který absorbuje vlhkost. K dispozici jsou univerzální alba vhodná pro kreslení libovolným materiálem.

Ideologická alba jsou rozdělena do učebnic, smesbuki, osobních deníků:

 • Artbook. Kresby z umělecké knihy jsou vytvořeny v jednom stylu nebo vizuálním žánru a jsou shromážděny v rámci tematické podoby. Někdy jsou alba věnována určitému tématu nebo osobě. Ústředním místem v umělecké knize je umělecká estetika, krása obrazu.
 • Osobní deník - album pro nahrávání nápadů, myšlenek, zážitků, které nejsou určeny k prohlížení jinými lidmi. Vydáno na žádost vlastníka. Jak diverzifikovat osobní deník:
  • popis prožívaného dne, prožívané emoce;
  • nahrávání myšlenek, které přišly před spaním;
  • nahrávky a náčrty, které inspirují: muž na ulici, báseň, kterou slyšel, linie dětské písně;
  • Plány nahrávání pro roční období;
  • zemí, které chcete navštívit;
  • neobvyklé události;
  • vtipné příběhy, incidenty.
 • Kuchařská kniha (kukbuk). Tématem jídla je velký kreativní základ. Na jedné stránce můžete popsat dort v akvarel, a na druhé kaligraficky nakreslit recept.
 • Kniha přání (Dreambook). Myšlenka na skicáře se podobá osobnímu deníku, ale používá se k záznamu pouze tužeb. Co psát a kreslit:
  • nakreslit detaily třípatrového domova snů: židle v jídelně, pohovka v obývacím pokoji, hračky v dětském pokoji;
  • sen života;
  • přání za měsíc;
  • knihy snů ke čtení;
  • manžel / přítel / dívka snů.
 • Citace. Napište řádek své oblíbené písně v poznámkovém bloku, nakreslete charakter filmu, silný citát. Udělejte slova s kaligrafickou rukou pomocí vložky (pero s tenkým jádrem na bázi inkoustu), značky nebo tužky.
 • Deník těhotenství je rozdělen na dvě poloviny. První příznaky pro měsíce a je určena k zaznamenání pohody budoucí matky a příjemných vzpomínek (například fotografie s ultrazvukem). Druhá polovina je pro důležité položky: výběr jména, nákupní seznam pro vypuštění, poznámky lékaře.
 • Kalendář Od ostatních typů se liší přítomností vazby kalendáře. Není nutné vytvářet přísný deník, může to být lunární kalendář, notebook popisující historické události dne nebo album s komiksovými prognózami pro den, týden nebo měsíc.
 • Smashbook. Alba, ve kterých sbírají roztomilé maličkosti, které na první pohled nenosí výhody: lístky na filmy, šeky, výstřižky z novin, štítky z oblečení.
 • Cestovní kniha. Minikniha o minulých cestách, která zaznamenává dojmy z cesty a zajímavých míst, nové znalosti. Autoři vkládají vstupenky z metra, z výstav, fotografií a dokonce i peněz a sáčků s cukrem z vlaku. Album není naplněno při příjezdu domů, ale na cestě, která dělá cestovní knihu emocionálně jasnou.
 • Softbook Album s měkkým potahem z kůže, semiše, bavlny, lnu a dalších materiálů. Zdobené stuhami a mezi stránkami se vkládají vonné bylinky. Téma alba je libovolné: to je, jak se dělají deníky těhotenství, kalendáře, osobní deníky atd
 • Skicář je užitečný pro začátečníky. Okraje ukazují podrobné pokyny, jak nakreslit obrázek. Úkolem vlastníka - na jiném listu opakovat výše. Na téma učení alba jsou rozsáhlé: můžete získat základní znalosti (světlo, stín, hlasitost) nebo naučit se kreslit lidi, zvířata a přírodu.

Co kreslit ve skicáře

Matt Fussel, tvůrce knihy „101 Myšlenky kreslit v Skicáře“, začíná seznamem „Draw old shoes“ a končí: „Stačí něco nakreslit!“. Popsal hlavní myšlenku notebooku: můžete nakreslit vše, co obklopuje a inspiruje, vše, co odpovídá formátu alba, pokud to uděláte tematické. Nakreslete, co je vám nejblíže a co je fascinující - kartáčky na zuby nebo neobvyklé architektonické struktury, dorty nebo oči lva.

Kresby pro začátečníky

Výkresy ve skicáři pro začátečníky mohou být různorodé detaily okolního světa (šálek kávy), koláž s výstřižky z novin a časopisů. Původní nápad, jak udělat skicář - úkoly a hry v albu: dejte si úkol vzít si skicář na silnici a nakreslit na ulici, ilustrovat svůj den, načrtnout komiks. Když nejsou vůbec žádné nápady, načrtnou se na záchranu náčrtky skicáře z Internetu. Čím více budete kreslit, tím lépe to dopadá každý den.

Tumblr obrázky

Náčrtky pro skicář ve stylu Tumblr jsou malé černé a bílé, méně často barevné ikony. Závěrečný obraz připomíná kresby, které se při telefonování dělají: spousta malých, nesouvisejících náčrtků. Hvězdy, kaktus, třešně, planety, racky jsou uspořádány chaotickým způsobem, směle kombinující na jednom albu listu. Zakrivené výkresy vložky nebo značky.

Světelné výkresy

Není nutné kreslit v albu úplně osobu nebo budovu, zaniklé proporce. Knihu umělce lze zředit světelnými kresbami, zobrazujícími detail: kudrlinku, zatoulanou z vlasů, uzavřené malované oko, nebo zobrazující jeden předmět na listu, měnící jeho barvu nebo úhel sklonu. Nebojte se experimentovat: květina, kterou jste namalovali jako dítě, vám nyní pomůže ozdobit album.

Vzory

Začátečníci i opravdoví umělci budou moci album ozdobit vzory. Začátečníci umělecké cesty zobrazují trojúhelníky, hole a kruhy, harmonicky kombinované na papíře. Nápad pro pokročilé - malování ve stylu chochlomské nebo jiné lidové struktury. Můžete použít část listu nebo jej kompletně natřít, vytvořit barevný obrázek nebo jej nechat černobílý.

Výzva pro skicář

Slovo "Challenge" doslova znamená "výzva". S pomocí alba se můžete postavit umělecké výzvě, zvýšit úroveň kresby a provádět to, čeho jste se báli dělat:

 • Původní výtvarná výzva je příkladem myšlenky zavolat, pokud vždy nakreslíte jednu věc, ale chcete zvládnout jiné techniky nebo nakreslit album na jiné téma.
 • Letní / jarní / zimní / podzimní výzva pro ty, kteří nejsou zvyklí kreslit „z hlavy“. Vyberte si svou oblíbenou sezónu, a pak každý den, pamatujte si a nakreslete, co si ten den pamatoval: první spadané listí, závěje nebo koupání v jezeře.
 • Výzva v životě. Nastavili jste si umělecký cíl - album pomáhá vytvořit vizuální zprávu. Například výzva k hledání zaměstnání, která popisuje a maří fáze dosažení cíle: na první stránce je znázorněna osoba ležící na pohovce a na poslední stránce je znázorněn handshake šéfa.

Básně

Design alb s básněmi nebo inspirativními citáty je různý: jedna stránka je vyplněna textem, vedle ní je kresba. Druhou možností je, když slova „jdou kolem“ skica nebo znaky kresby „vezmou“ slova v jejich rukou. Papír v albu může být zbarven náladou básně: text o podzimu by měl být umístěn na listu tmavě žluté barvy, pro smutné básně si můžete koupit alba s černým papírem.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: