Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Mnoho matek začne panikařit, když se lékař zeptá na sbírání moči pro analýzu od dítěte, zejména chlapce. Pokud je s dospělými všechno je jednoduché a jasné, pak s dětmi jinak. Nicméně, ne všechno je tak obtížné jako kreslení představivosti. Existují jednoduché časově ověřené metody, po kterých budete rozumět, jak sbírat moč z chlapečka.

Jak sbírat moč z kojenců podle pravidel

Každý rodič po narození dítěte se potýká s malou obtížností - sběrem testů. Musí to udělat dvakrát: za tři měsíce a když dítě bude jeden rok. Moč musí projít před očkováním v hlavním dětství. Pokud existuje mnoho leukocytů a červených krvinek, pak rodiče musí provést další test podle Nechyporenko zjistit zánět v ledvinách nebo k určení cystitidy.

Plastový sáček, sterilní nádoba nebo pisoár mohou být použity k odběru moči z dítěte. Měli byste zvážit všechny tyto metody a vybrat si ten, který je pro vás přijatelný. Je pouze nutné pamatovat na pravidla oplocení, jejichž důsledné provádění je klíčem k získání spolehlivých dat. Analýza by měla být odebrána ráno po spánku. Vyžaduje se nejméně 15 mililitrů moči.

Máte-li pochybnosti o tom, jak provést vyšetření moči od dítěte, hlavní věc je neudělat chyby:

  1. Nepoužívejte tekutinu vymačkanou z pleny nebo pleny. Již bude filtrován a může obsahovat kousky látky.
  2. Vždy mějte na paměti hygienu rukou.
  3. Dítě musí být opláchnuto, aby bakterie z kůže přesně nespadly do sebrané tekutiny.
  4. Pro přepravu použijte čistou nádobu, která musí být nejprve napojena parou nebo vroucí vodou pro sterilizaci.
  5. Doba mezi provedením analýzy a jejím odesláním do laboratoře by neměla překročit jednu a půl hodiny.
  6. Jak se močí od dětí bez jakýchkoliv problémů? Můžete použít speciální zařízení - pisoár. Lékárny nabízejí dvě možnosti: univerzální (pro dívky a chlapce) a určené výhradně pro muže.
  7. Je lepší okamžitě odebrat moč do skleněné nádoby.

Mnoho matek se nemůže rozhodnout, jak odebrat vzorek moči z novorozeného chlapce. Vzhledem k sexuálním vlastnostem lze plot okamžitě vyrobit v předem sterilizovaném obalu. V souladu s pravidly musíte přeskočit začátek močení. První kapky by měly umýt bakterie, které se hromadí v močové trubici. Poslední kapka je také lepší opustit - to nejlepší jde uvnitř kontejneru. Chcete-li urychlit proces, můžete umístit dítě tak, aby vedle něj byl kohoutek s tekoucí vodou. Dokonce i děti preferují močení po krmení.

Jak sbírat moč z novorozence ve sklenici

Pokud vyvstane otázka, jak sbírat moč z chlapečka, pak by bylo nejlepším řešením sklenice. Připravte si plastovou nádobu zakoupenou v lékárně. Můžete také použít sklenici, dokonce z majonézy nebo kojenecké výživy. Skleněná nádoba by měla být před použitím nalita vroucí vodou. Ten kluk dělá malé věci v určitých intervalech, které by měly být sledovány, zjistit čas na hodinách. Není těžké sbírat biomateriál od chlapce - nahradit jaro pod proudem, ale ne od samého počátku.

Jak sbírat moč z miminka v pisoáru

Pokud jste se nerozhodli, jak sbírat moč z chlapečka, pak lékárny pomohou matkám pomoci matkám, které vypadají jako pytel s otvorem a lepivou základnou. Jsou sterilní a snadno se používají. Pro chlapce, dokonce vynalezl zvláštní pohodlí - zářezy pro varlata. Po umytí dítěte upevněte pisoár suchým zipem mezi nohy. Máte-li pochybnosti o úspěchu procesu, pak zásobit na několika balíčků. Velcro nezpůsobuje alergie, takže batole nebude podrážděné.

Bylo by chybou umístit držák karty pod plenu. Výsledek bude žalostný - nic, co by obsahovalo balení a pleny, by nebylo nabité močí. Nezapomeňte, že neznámé akce mohou způsobit úzkost u dítěte. Šeptem mu tiše zašeptejte. Procedura se provádí tak, aby dítě nesedělo. Dítě s tímto účelem bude muset být drženo, protože on sám nebude schopen stát. Po odebrání testů nalijte obsah do sterilizované nádoby.

Jak sbírat moč v balení

Pokud výše uvedené položky nelze získat, můžete to udělat velmi jednoduchými prostředky. Existuje způsob, jak rychle sbírat moč z chlapečka pomocí běžného průhledného plastového sáčku. Mělo by to být s úchyty, aby se vázala batole kolem nohou. Na bocích v něm můžete udělat malé řezy a upevnit na dítě. Ukazuje se, že je to pytel, kde proudí moč. Dítě by mělo být ve vzpřímené poloze. Po dokončení procesu sběru překládejte hodnotný obsah.

Video: pisoár pro odběr moči z novorozenců

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: