Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V současné době, v době rychlého občerstvení, sody a GMO potravin, se problém obezity stal akutním nejen pro dospělé, ale i pro děti, kterým je mnohem těžší vydržet. Za prvé, z psychologického hlediska (peer persekuce je možná). Za druhé - tyto extra libry za 12-17 let jsou mnohem destruktivnější než v dospělosti. Proto, dieta pro dospívající poskytuje snadnou a vyváženou stravu. Jeho cílem je zlepšit výkonnost těla.

Jak zhubnout dospívající

Období 12-17 let je obdobím aktivního růstu a vývoje těla teenagera. Jako výsledek - zvýšená chuť k jídlu v dítěti, což vede k nezdravému občerstvení. Chlapec nebo dospívající dívka vedoucí sedavý, líný životní styl, spolu s čipy / buchty může zničit vaše tělo a zničit vaše zdraví. První věc, kterou rodiče musí udělat, je proto vysvětlit tuto neuspokojivou skutečnost dítěti a nabídnout ořechy a sušené ovoce jako alternativu a také upozornit na potřebu stravy a sportu.

Dospívající dieta sama o sobě je velmi odlišná od dospělých vrstevníků. Není tak agresivní a neklade si za cíl, aby se dítě během několika dnů stalo chudým. Ano, ochablá stehna a tlustý žaludek nikoho nezbarví, zejména v létě. Nicméně i v předvečer letní diety by měla být ztráta hmotnosti postupně ztracena. Správná výživa pro teenagery je prostě životně důležitá, aby tělo nebylo zbaveno nezbytných prvků.

Používání správné výživy

Pokud jde o dietu, dospívající dieta obsahuje kompletní sadu proteinů (poskytují svalový růst pro dítě), sacharidy (doplnění energie), se sníženým množstvím tuku (nezbytné pro rostoucí tělo). Kromě toho, dietní menu by mělo zahrnovat mořské plody, které jsou bohaté na vitamíny B. Mléko, tvaroh, sýr, nízkotučné jogurty budou také velmi užitečné. Důležité je také libové maso a zelenina.

Existuje několik účinných možností pro menu teenagera během diety. Nejlepší způsob, jak rychle zhubnout, je střídat je. První den diety - první možnost, druhá - druhá, atd. V tomto případě bude rostoucímu tělu budoucího chlapce nebo dívky poskytnuta během výživy všechny živiny. Pokud jde o obecná doporučení, odborníci na výživu se shodují na následujícím:

  • jídlo by mělo být méně soli / pepře;
  • šťávy používané s čerstvým ovocem;
  • Parní maso;
  • vyloučeno rychlé občerstvení a mouka.

Menu pro týden

Snídaně

Oběd

Odpolední čaj

Večeře

Pondělí

Pohanková kaše, kuřecí řízek, čaj bez cukru

Zeleninová polévka, toast s máslem, sýr, jedno vejce

Jablko a jogurt

Pečené brambory s rajčaty, paprikou a zelení

Úterý

Rýžová kaše

čaj

Červený boršč, vařené kuřecí prsa

Sklenici kefíru

Vařená zelenina a sklenici mléka

Středa

Špagety s olivovým olejem, rajčaty

Vinaigrette, maso, rajčatová šťáva

Matice

Pečená ryba, zeleninový salát

Čtvrtek

2 vejce natvrdo, toast s máslem, džus

Vařené maso, salát s čerstvou zeleninou, kompot se sušeným ovocem

2 kiwi nebo 3 mandarinky, nebo 1 oranžová

talíř tvaroh s 1 lžíci medu, sklenici mléka

Pátek

Rýžová polévka s karbanátky, černý chléb

Kuře s dušenou zeleninou

Apple

Pečený brambor, rajče, sýr

Sobota

Ovesné vločky, vařené kuře

Bramborová kaše, pečený okoun, zeleninový salát

Čaj, sušenka

Zeleninová polévka, ovocný salát, jablko, kompot se sušeným ovocem

Neděle

Den půstu

S pomocí stravy pro děti

Dieta pro dospívající doma - prostředek, který by měl být pečlivě používán, pouze v případě vážné potřeby. Pokud dítě získalo navíc 2-3 kg - lze je odstranit pravidelným cvičením s mírně sníženou dietou. Vzhledem k tomu, že dieta pro mladistvé se používá v případech, kdy je nutné ztratit nejméně 7 kg. To také vyžaduje opatrnost, protože strava s rychlým hubnutí je zcela špatné pro tělo teenagera.

Video o dietě pro dospívající dívky

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: