Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Hlava je kulatá, končetiny jsou svalnaté, srst je měkká a temperament je přátelský - tak můžete stručně popsat plemeno skotských koček. Takový originální vzhled domácích mazlíčků na vrcholu popularity, ale z důvodu minimálních informací, většina majitelů se bojí koupit tyto koťata. Jaké je jejich tajemství, jaké jsou vlastnosti péče a ceny?

Skotská Fold Kočka

Skotský skot, nebo skotský fold, nese své svalnaté velké tělo na krátkých nohách a hravý krátký ocas s kulatým hrotem se podobá dětskému lízátko. Uši jsou velmi malé a vždy se ohýbají dopředu. Některá plemena koček mají malé uši a mohou být složena dopředu a dolů více než jednou, ale až dvě nebo dokonce tři, připomínající skořápku. Tato vlastnost nezkazí vzhled zvířete.

Highland fold

Scottish Fold dlouhosrstá kočka má své jméno - Highland Fold. Toto zvíře se liší od svých předků pouze v délce srsti. Pokud má standard skotského plemene velmi krátké vlasy a cítí se jako medvídek na dotek, potom potomci mají po celém těle vlasy mnohem delší a o něco kratší než ramena.

Skotská rovná kočka

Skotský skotský rovník je kočka střední délky a tloušťky, ale silná a svalnatá, nos je krátký. Kočičí tlapky nejsou dlouhé a tlapy jsou těsně přiléhající k sobě. Čenich je zaoblený nafouknutými tvářemi, zdá se, jako by šli do krku. Taková skotská přímá koťata jsou obdařena mírně vystupující silnou bradou. Uši připomínají lokátory: vzpřímené, široké, ale špičaté.

Highland rovný

V procesu práce na skotských rovinách bylo vyšlechtěno další plemeno - skotské roviny. Děti se od svých rodičů liší dlouhými vlasy a krátkým nosem. Délka srsti je stejná jako délka perské kočky, ale měkčí, někdy i hedvábná. Díky této funkci nemusí být Highland Straight denně česán, což značně zjednodušuje každodenní péči o domácího mazlíčka pro majitele.

Barvy

Výhodou plemene je barva. Tam jsou červené, šedé, sněhobílé a dokonce i fialové odstíny vlny. Mezi chovateli existují takové přesvědčení o barvách koťat:

 • Černý Panther - pro fanoušky mystického a neobvyklého. Tam je legenda, že pokud mladá dívka koupí černou kočku, on najde lásku na pár měsíců.
 • Činčila pro štěstí - pro ty, kteří mají v životě jen málo štěstí. Nikde si nemůžete koupit kočku této barvy, jen roztomilá kočka. Síra přinese útulnost a štěstí do domu.
 • Totem bohatství - milovníci exotiky. Čokoládová barva skotských koček je obzvláště vzácná a cenná, protože jakmile přinesou trus všech barev a odstínů. Kromě toho jsou tato zvířata skutečnými léčiteli.
 • Mramorový aristokrat - milovníci klasiky. Na vlasech kotě jsou šedé, černé a světlé barvy úspěšně kombinovány se znatelným základem v čele čela „M“. Tato zvířata jsou symbolem klidu, pohody a měřeného života.

Charakter

Celé skotské plemeno je prací lidských rukou. Takoví domácí mazlíčci jsou velmi vázáni na svého majitele. To naznačuje, že i ten nejmenší kotě bude útulný a pohodlný v novém domě, kde je milován a oceňován. Je nutné vědět, že vysoce rozvinutý zvyk může poškodit domácího mazlíčka. Dlouhý nedostatek pozornosti nebo odchod majitelů z domu je psychická trauma pro skotskou kočku.

Skotské kočky jsou svou povahou klidné a vyvážené. Nebudou tajně sračky v teniskách, ale raději tiše odejdou od agresora. V tomto případě se kočky vyvinuly pocit sebeúcty, budou vždy projevovat sympatie k majiteli, ale budou také jemně dávat jasně najevo, když překročil hranici. Pokud ve vašem domě již žije pes nebo jiná kočka, Scottish na to bude reagovat normálně. Nebuďte překvapeni, když časem skotská kočka spí nebo si hraje s dospělým psem.

Vlastnosti skotských koček

Pokud se rozhodnete přivézt do domu malé načechrané kotě, pak byste neměli jen studovat charakter, ale také brát v úvahu některé zvláštnosti péče:

 • Skotský Straight a Fold jsou velmi chytré kočky. Nicméně, to stojí za zvážení, že pet se naučí pouze informace, které mu přinese maximální užitek. Chcete-li něco naučit zvíře, musíte nejprve motivovat domácí zvíře, zvýšit hodnotu znalostí.
 • Měkká podsada je dalším rysem skotských koček. Je třeba ji pravidelně rozčesávat, jinak může kočka při olizování polknout hrudky vlasů, což povede k zažívacím potížím, zácpě a dokonce i střevní obstrukci.
 • Často, po špatném kamarádovi pro páření, koťata se narodí se zakřivenou páteří. Zvláště často se to děje v průběhu těhotenství ušlechtilých koček. Aby se zabránilo odchylkám, musíte překonat skotské záhyby s rovinky.

Kde koupit skotské kotě

Před několika desítkami let můžete na fotografii jen obdivovat malé nadýchané štěstí. Tato elitní zvířata byla prodávána za báječné částky, takže častěji byly koupeny na výstavu nebo účast na výstavních programech. Uplynuly roky, hodně se změnilo, cena klesla a skotský Fold nebo Straight kitten můžete zakoupit všude: reklamou, od chovatelů, od školek, nebo objednané z katalogu na internetu.

Školka

Pokud si přejete, můžete si koupit kotě v internetovém obchodě na fotografii, ale proč zaplatit spoustu peněz a ne 100% jistotu ve zdraví zvířete? Ti, kteří žijí ve velkých městech, si vyberou dobrou kočku, je mnohem snazší. Existuje mnoho specializovaných školek, například v oblasti Moskvy je to:

 • L'MUR. Směr této chovatelské stanice - chov koček siamské a mramorové barvy. Pokud hledáte neobvyklý mazlíček za přijatelnou cenu, nezapomeňte se podívat na fotky Skotů zde.
 • Mos Charm je dobrá chovatelská stanice skotských koček. Je registrována ve Světové federaci koček WCF a Mezinárodní asociaci koček TICA.
 • Superfold - je považován za elitní školku Moskvy. Pracují zde absolventi, díky nimž komunita získala mezinárodní schválení a uznání a zvířata chovaná zde po celém světě.

Jak si vybrat skotskou kočku

Při výběru kotě byste měli věnovat pozornost několika faktorům najednou:

 • Věk Je důležité, aby zvíře dosáhlo minimálně 3 měsíců, protože není možné určit, zda je nebo není kotě s ušima ušima.
 • Pěší turistika Pokud chcete mít ve svém domě klidnou kočku, vyberte si nejtišší kotě. Když chcete dostat malého divoška, dávejte pozor na dítě, které se dostane do vašich rukou.
 • Zdraví. Před nákupem je důležité se ujistit, že všechna očkování byla včas poskytnuta kočce, je zde metrika a lékařský záznam.

Cena

Kolik je skotská Fold kočka? Odpověď bude do značné míry záviset na vašich potřebách, například:

 • Kočičí výstavní třída, která má na srsti neobvyklý vzor. Cena - asi 30-50 tisíc rublů.
 • Plemeno třídy - krátkosrsté kočky pro chov, mají cenu 20 tisíc rublů.
 • PET-třída - Skot pro dům, každá barva. Je to levné u chovatele - až 10 tisíc rublů.

Jak nakrmit skotskou kočku

Co je preferováno pro krmení kocourku kočky - suché potraviny nebo přírodní produkty? Dokonce i veterináři se stále nedohodli na společném názoru, takže si musíte vybrat sami. Pokud čas zcela chybí, je lepší obrátit se na hotové kanály:

 • Ekonomická třída - ve směsi obsahuje droby živočišného původu, konzervační látky, látky zvýrazňující chuť a doplňky výživy. Z výhod - nízká cena.
 • Komerční krmiva - také uvnitř, obsah vedlejších produktů, ale kvalitnější, a na obalu naznačují, že potravina přispívá k prevenci nemocí koček.
 • Prémiová třída - nejdražší druh potravin, vyrobený z přírodního masa a obilovin. Obsahuje téměř všechny vitamíny a minerály. Cena tohoto krmiva je vysoká.

Co jiného nakrmit skotskou kočku? Zvířata tohoto plemene jsou perfektní a konzervovaná, ale musíte vědět, že takové jídlo můžete podávat pouze při pokojové teplotě a otevřená nádoba může být skladována po dobu maximálně 3 dnů. Pokud je o něco více času na péči o zvíře, zkuste smíšené jídlo: jako základ použijte dobré suché krmivo a mléko, ryby a další produkty ke krmení.

Jak nakrmit skotská koťata

Pokud jste si koupili zvíře od profesionálního chovatele, poví vám, jak a jak nakrmit skotská koťata. Pokud se kotě dostalo do rukou z ulice, je snadné ho zvyknout na přirozené jídlo. Seznam schválených produktů:

 • vařené kuřecí prsa;
 • Ovesné, pohankové a rýžové krupice;
 • vařené játra a hovězí maso;
 • odrůdy mořských ryb s nízkým obsahem tuku;
 • fermentované mléčné výrobky;
 • vařená zelenina.

Skotská péče o kočky

Zvláštní péče o skotský rovník a sklad není nutná, nicméně majitelé musí vzít v úvahu některé rysy plemene:

 • Skot kočky jsou velmi vybíraví na toaletu a vyžadují stejný postoj od majitelů. Podnos by měl být vždy umyt a naplněn čerstvým plnivem, jinak zvíře nepůjde. Seznamte se s účinnými metodami výuky kotě na podnose v bytě.
 • Je nutné se koupat skotský rovný ne častěji než jednou za 2 týdny, cena neposlušnosti bude zkažené krásné kočičí vlasy nebo zima. To platí zejména pro dlouhosrstá plemena.
 • V sezóně moultingu je třeba Scottish Fold čistit denně, během obvyklého času, tento postup může být podáván pouze 1 den v týdnu.

Video

Recenze

Štěpán, 27 let

Alice, Skotská Foldová, skličující dáma. Někdy je dojem, že to není ona, kdo žije s námi, ale my s ní. Aristokratické způsoby neumožňují kočce jíst jídlo z podlahy, ale při výběru jídla je to velmi náročné. Její oblíbené jídlo je kuře, tvaroh a klobása. Z zbytku kočky se zvedne nos.

Lana, 34 let

Milující Fold Scot, moje dcera a já jsem si koupili jen před 3 týdny. Málo je známo o povaze zvířete, ale rodina se připojila k Matreně, naší kočce. Širokoúhlé modré oči, zaoblený ocas, načechraná srst a krátké nohy budou obdivovat. Péče o kočku je radost.

Yana, 24 let

Koupili kotě od chovatelů, slíbili, že dokumenty jsou v pořádku, bylo by možné i účast na projevech. Postupem času jsme se dozvěděli, že náš hezký, i když „vynikající“ rodiče z rodokmenu a rodokmenu je vhodný pouze pro chov čistokrevných potomků - pro budoucí chov. Zarmoucený, ale láska ho nezastavila.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: