Plážová taška - to je jedna z nezbytných věcí na dovolené na moři. Můžete si dát deku, ručník, láhev s vodou, různé krémy a další předměty na pláži v něm, tak to by mělo být prostorné a pohodlné. Toto příslušenství je možné zakoupit v obchodě nebo na trhu, ale je mnohem zajímavější šít plážovou tašku vlastníma rukama a do práce vkládat svou představivost a kreativitu.

Jak šít plážovou tašku

Chcete-li vyrobit plážovou tašku vlastníma rukama, nemusíte se zabývat řezáním a šitím. Ten, kdo to chce udělat i bez šicího stroje, to udělá, hlavní je touha, podpořená motivací být módní a stylová. Pro práci potřebujete sadu jednoduchých položek. Pokud víte, jak háčkovat, pak použijte své dovednosti při výrobě příslušenství pro pláž.

Šicí funkce

Vrcholem plážové tašky jsou:

 • Volba matky. Nejjednodušší možností je měkká bavlna nebo denim s nebo bez vzoru, pletací příze.
 • Vzor Nutné vybudovat styl.
 • Pero Existuje několik možností. Můžete vybojovat pevnou rukojeť, ale pro začátečníky je to obtížné. Hotová pera si můžete koupit v obchodě pro vyšívání, například z bambusu. Krásný vzhled úchyty v podobě lana. Nejjednodušším řešením je samostatně vyrobená rukojeť vyrobená ze stejného materiálu jako samotný vak.
 • Podšívka. Toto je volitelná část, ale v některých případech je to prostě nutné. Pokud šijete příslušenství z tenké textilie, pak si vezměte obložení stejné textilie, ale s kontrastní barvou. Získejte velmi stylovou dvojitou tašku.
 • Spona. Blesk je první věc, která přijde na mysl, když si vyberete spojovací materiál, ale abyste ho přišili, musíte mít minimální šicí dovednosti, které mnozí prostě nemají. Pokud jste začátečník, můžete se omezit na struny, které utahují kabelku, tlačítka, tlačítka.
 • Další pobočky. Nespěchejte, abyste odstranili kapsy z košile nebo kalhot, které jste se rozhodli přizpůsobit pro vyšívání. Budou vám v budoucnu sloužit jako malé venkovní oddělení pro uložení různých drobností. Vnitřní dutina může být také rozdělena na dvě komory s podšívkou. K tomu je třeba přišít další oddíl.
 • Interiér. Plážové tašky můžete ozdobit rukama, tlačítky, stuhami, krajkami, kamínky, korálky a jejich kombinacemi. Výzdoba v podobě umělých květin, výšivek se stuhami nebo pletených, pletených a lepících aplikací vypadá skvěle. Věnujte pozornost mořskému tématu: skořápky, samolepky ve formě palem a ryb.

Když jsou tyto problémy vyřešeny, musíte se o nástroje postarat. Budete potřebovat:

 • Jehla v závislosti na tloušťce vybrané tkaniny. Čím silnější je tkanina, tím silnější je jehla.
 • Vlákna. Vezměte si syntetickou nit pro šití. Bavlněné vlákno může rychle hnilo, pokud budete nosit mokrý ručník uvnitř nebo často začít mytí.
 • Náprstek. Při práci s tlustým hadříkem se o takové věci postarejte jako o náprstek. To vám ušetří prsty a usnadní šití.
 • Nůžky Získejte dobré ostré nůžky, pokud nemáte. Není nutné kupovat profesionální nástroj švadleny, dostatek obyčejných nůžek z papírenského obchodu, ale s dobrým ostřením.

Jaký materiál udělat

Pro šití plážového příslušenství se hodí jakýkoliv materiál. Není třeba běžet do obchodu s tkaninami, možná je nezbytný materiál ve vašem šatníku nebo spíž ve formě opotřebovaných denimových kalhot nebo staré bundy, nepotřebných bavlněných oděvů nebo lněné košile, dětského oblečení. Když si vyberete látku, zapněte svou představivost a nebojte se vypadat jako výstřední. Pro vaši informaci, kreativní mistři používají sítě proti komárům, staré tašky, plastové sáčky.

Nyní v módním stylu patchwork. Věci šité touto metodou jsou shromažďovány z vícebarevných čtverců, trojúhelníků, kosočtverců. Patchwork je ideální pro vytvoření stylové tašky. Výhodou tohoto designu je nejen módní a stylové krejčovství, ale také možnost použití různých kusů látky, které jsou nečinné. Pokud pletete, můžete použít tuto metodu k vytvoření jasného příslušenství z pletených čtverců, trojúhelníků, šestiúhelníků atd.

Vzory

Jedním z problémů, které mohou způsobit potíže před krejčovstvím, je vytvoření vzoru pro budoucí tašku pro dovolenou na pláži. Pokud si to první z papíru, pak při řezání nezapomeňte nechat příspěvek hmoty 1-2 cm v místech švů. Zde je několik možností pro tento vzor:

 1. Jednoduchý obdélníkový nebo čtvercový tvar. Chcete-li vytvořit model pro takové prázdné, budete potřebovat kus látky, která se skládá na polovinu a šité na bocích. Velikost přizpůsobíte sami.
 2. Obdélníkový nebo čtvercový tvar s vybráním. Tato taška bude prostornější. Dosáhněte šířky a dna boku pomocí malého švu v rozích. Vzorek zároveň z první možnosti se neliší.
 3. Vzorky lichoběžníkového tvaru. Pokud šijete "kostru" z jednoho kusu, pak vzor bude mít tvar diamantu se zkosenými vrcholy.

Jak se zdobí

Bez dekoru bude plážová taška vypadat nezajímavě. Věnujte pozornost těmto dekoracím:

 1. Plastové nebo dřevěné korálky. Mohou být navlečeny na rukojeť, struny nebo jen šité. Dobře padnou korálky.
 2. Kamínky a flitry. Brilantní šperky budou na slunci vypadat výhodněji.
 3. Výšivky. Vzory, vyšívaný saténový steh nebo kříž, vždy ve výšce módy. Mínus je velká ztráta času. Rychlý způsob, jak ozdobit, je výšivka se saténovými stuhami.
 4. Aplikace. V řemeslných prodejnách prodal obrovskou paletu samolepek. Tato aplikace mistrů, kteří vlastní háčkování, může vázat své vlastní.
 5. Jiné. Jako šperky mohou být použity kolíky s uzávěrem, třásněmi, šňůrkami, brože a dalšími zajímavými věcmi.

Plážová taška džíny to udělat sami

Populární a módní materiál je džíny. Staré džínové kalhoty, bunda, košile nebo sukně lze použít k vytvoření stylové plážové tašky. Nebojte se použít oblečení s odíráním, to bude jen přidat elegantní. Krok za krokem instrukce pro provádění sáčku na pláž džín je:

 1. Prvním krokem je přemýšlení prostřednictvím modelu budoucího příslušenství. Nejjednodušší a nejvšestrannější možností je obdélníkové "kostra" s rukojetí, plus trojúhelníkový uzávěr na tlačítku.
 2. Připravte si vzor. Vyřízněte papír. Tato metoda pomůže určit konečnou velikost bez poškození materiálu. Vzor bude mít tvar prodloužené obálky s trojúhelníkem pro upevňovací prvek.
 3. Nespěchejte na páru nebo řezané džínové věci, šev může být další výzdobou ve formě Kant. Je třeba snížit poté, co se rozhodnete pro vzor. Pokud má oblečení kapsu a rozhodnete se ji nechat, ujistěte se, že je umístěna tak, jak má, a nikoli vzhůru nohama.
 4. Proveďte řez. Nezapomeňte ponechat 1-2 centimetry tkaniny v místech, kde bude šev umístěn.
 5. Přeložte obdélník a přišijte boky rovným stehem. V případě potřeby odřízněte zubaté hrany. Ponechte trojúhelníkový výčnělek pro uzavření uzávěru. Otočte "mrtvolu" na špatnou stranu. Šev není nutné skrýt uvnitř, může být ponechán na přední straně.
 6. Uveďte objem kostry. Za tímto účelem sešijte spodní rohy 6 cm tak, aby byl boční šev kolmý k švu v rozích a spadl na jeho střed.
 7. Podšívka nemůže dělat, tak zpracovat horní okraj nebo nechat to jak to je.
 8. Otevřete rukojeť. K tomu si vezměte pruh džíny o tloušťce 6-8 cm a zpracujte hrany. Šijte rukojeť v horní části sáčku.
 9. Na trojúhelníkové části vyčnívajícího rohu vyřízněte malou knoflíkovou dírku a šijte jehlou a nití.
 10. Na "kostra" šijte tlačítko.
 11. Ozdobte podle přání.

Háčkování

Pro ty, kteří mají háčkování a kteří chtějí vázat plážovou tašku, jsou uvedeny následující podrobné pokyny:

 1. Připravte materiál. Plážová taška je vhodnější plést z letní příze. To je bavlna, len, bambus. Vhodné akrylové nebo "míchání". Můžete použít zbytky vláken. Je lepší, aby vlny, mohair a další typy zimní příze. Pro plážový doplněk potřebujete asi 400 gramů.
 2. Háčkujte řetěz vzduchových smyček o délce rovné šířce budoucí kabelky, mínus 5-7 cm.
 3. Navlékněte řetízek do kruhu se sloupy bez nahého, tvořícího ovál, který zvyšuje symetrii na požadovanou velikost. Bude to dno "jatečně upraveného těla".
 4. Dále, pletené stěny sáčku v kruhu na vybranou velikost. Zvýšení není nutné. Nakonec si udělejte malý volán.
 5. Šijte kryt z bavlněné tkaniny. Musí zopakovat velikost sáčku. Bez krytu bude deformován "pták". Šijte ji dovnitř podél horní části sáčku.
 6. Navlékněte řetěz vzduchovými smyčkami o délce asi 1 metr a protáhněte ho podél horního okraje sáčku. Utáhnutím krajky zavřete tašku. Ozdobte konce lana korálky.
 7. Připevněte rukojeť zvolené délky a šířky. Musí být sešíván jehlou po celé délce po obou stranách. Pod váhou věcí vložených do sáčku se rukojeť může natáhnout jeden a půl krát. Z tohoto důvodu je nutné položit falešný šev.
 8. Šijte rukojeť do horní části sáčku.
 9. Vyzdobte sáček podle potřeby.

Video

Kategorie: