Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

S porážkou bakterií a plísní kůže, nehtů nebo močových cest se používá Zalain - návod k použití léku obsahuje informace o principu operace, lék zmírňuje svědění, proniká do membrány patogenních patogenů, ničí je. Lék je určen pro vnější použití, nepůsobí na žaludek, proto má minimální nežádoucí účinky.

Zalain pro houby

Návod k použití Zalain řekl, že je to lék s antifungální lokální činností. Rozsah jeho použití - gynekologie, nemoci způsobené patogenními houbami. Vzhledem k aktivnímu složení léku působí zvenčí, což vylučuje příznaky onemocnění. Účinnou látkou je nitrát sertakonazolu, který má fungistatické a fungicidní účinky.

Složení a uvolňovací forma

Zalain je k dispozici ve dvou formách - vaginální čípky a krém pro vnější použití. Podrobné složení každého léku:

Vaginální svíčky

Krém

Popis

Bílá barva, oválný tvar, vosková konzistence

Bílá, polotuhá, s mírným pachem tuku

Koncentrace dusičnanu sertakonazolu, mg

300 až 1 ks.

20 až 1 g

Další komponenty

Witepsol, bezvodý koloidní oxid křemičitý, suppocyr

Isostearát glycerolu, kyselina sorbová, ethylen a polyethylenglykol palmitostearát, voda, parafinový olej, glyceridy, polyglykolovaný, nasycený, methylhydroxybenzoát

Balení

Jeden kus v blistru a krabici

Na 20 g v hliníkové tubě

Dlouho jsem nemohl najít účinný lék na nehty houby. Tolley podtsela v bazénu, nebo jinde, ale bylo to hrozné! Zkoušel jsem různé prostředky, nepomohl, rozhodl se jít k lékaři a to je to, co mi bylo doporučeno. Čtěte více …

Farmakodynamika a farmakokinetika

Antifungální léčivo Zalain obsahuje účinnou látku nitrát sertakonazolu, který je derivátem imidazolu a benzothiofenu. Terapeutické dávky léčiva mají fungicidní a fungistatické účinky. Mechanismus látky je inhibice syntézy ergosterolu a zvýšení propustnosti buněčné membrány, což vede k postupné lýze (rozpouštění) buňky plísně.

Léčivo ve formě čípků je účinné proti houbám Candida, má antibakteriální účinnost proti grampozitivním streptokokům a bakteriím Staphylococcus. Krém je účinný proti patogenním houbám Candida, fytosporům, dermatofytům, patogenům infekcí kůže a sliznic, Staphylococcus. Při intravaginální aplikaci sertakonazolu do svíčky nebo lokálního použití krému se účinná látka neabsorbuje do krve, nezachycuje se v moči.

Indikace pro použití

Podle instrukcí je indikací pro použití vaginálních čípků Zalain lokální léčba infekcí sliznice pochvy, způsobených Candida houbami, vulvovaginální kandidózou, vaginální kandidózou. Indikace pro použití krému zahrnují:

 • mykózy kůže nohou, nohou, rukou, trupu, vousů, nehtových lůžek, kožních záhybů, vnějších pohlavních orgánů u mužů;
 • kožní kandidóza;
 • lišejník na těle.

Dávkování a podávání

Pro každou formu uvolňování má Zalaina svůj vlastní způsob aplikace a dávkování specifikovaný v návodu. Krém je určen pro vnější použití, aplikuje se na postiženou pokožku. Vaginální čípky se používají intravaginálně při léčbě onemocnění způsobených mikroorganismy citlivými na aktivní složku. Průběh léčby, dávkování závisí na typu onemocnění, je předepsán lékařem.

Svíčky Zalain

Podle instrukcí se vaginální čípky aplikují jednou. Jedna svíčka je vložena hluboko do pochvy před spaním v poloze na zádech. Pokud klinické příznaky drogy přetrvávají, je opětovné podání možné během jednoho týdne. Vnější genitálie je nutné umýt neutrálním nebo alkalickým mýdlem, aby byla provedena správná hygiena.

Krém Zalain

Podle návodu, krém nebo mast Zalain aplikován na postiženou kůži jednotnou tenkou vrstvou. Frekvence aplikace - dvakrát denně (ráno, večer). Při zpracování povrchu musíte na každé straně uchopit centimetr zdravé plochy. Délka léčby závisí na místě, typu patogenu, symptomy začínají mizet po dvou týdnech a průběh trvá asi měsíc. Krém nelze použít vaginálně.

Zvláštní pokyny

Návod k použití obsahuje část zvláštních pokynů, která je povinná pro studium pacientů užívajících tento lék:

 • Zalain může být použit pro menstruaci, menstruace nesnižuje účinnost léčby drozd;
 • při současném poškození genitálních orgánů (rtů) a okolních oblastí je candida vulvitis ošetřena svíčkami a smetanou;
 • při léčbě infekcí čípky by se měl vyhnout pohlavnímu styku a předcházet urogenitálním slizničním infekcím, provádět terapii sexuálním partnerem;
 • užívání léku neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí, proto je povoleno užívat je při řízení vozidla nebo nebezpečných strojů;
 • krém nelze použít v oftalmologii;
 • během léčby přípravkem Zalain se nedoporučuje používat kyselé detergenty, které zvyšují reprodukci houby Candida;
 • při absenci klinických příznaků charakteristických pro drozd není detekce houby Candida na vaginální sliznici pomocí testů indikací pro užívání léčiva, ale při potvrzení kandida vagina by měly být identifikovány a odstraněny faktory, které napomáhají rozvoji a reprodukci hub;
 • Při léčbě plísňových infekcí kůže krémem je důležité udržovat postiženou oblast kůže suchou (zejména záhyby těla a mezizubních zón), aby byla zajištěna správná ventilace;
 • krém je stejně dobře snášen při aplikaci na poškozené a neporušené oblasti.

Během těhotenství

Instrukce ukázaly, že studie nebyla prováděna za účelem zkoumání bezpečnosti léku u těhotných žen. Pokud lékař posoudí zamýšlený přínos pro matku nad potenciální riziko pro plod, je možné použití. Podle recenzí těhotných žen, použití svíček během nošení dítěte neovlivnilo zdraví novorozence. Teoreticky je jedna dávka svíček bezpečná.

Při kojení je zakázáno aplikovat krém na mléčné žlázy. Vzhledem k nízké systémové absorpci a téměř nulovému pronikání aktivní složky do krve a mateřského mléka je teoreticky možné používat svíčky během laktace. Před použitím léků se poraďte se svým lékařem. Otázka aplikace je studována individuálně.

V dětství

V návodu k použití svíček a krému Zalain nejsou žádné údaje o použití léků v pediatrii. To znamená, že pro nezletilé osoby je nežádoucí užívat drogy z důvodu možného rizika nežádoucích vedlejších účinků. Čípky můžete používat od 12 let na základě souhlasu ošetřujícího lékaře, který posuzoval individuální vlastnosti pacienta.

Zalain a alkohol

Jako každý lék, Zalain není slučitelný s alkoholem a alkohol-obsahovat nápoje. Reakci organismu na kombinaci antifungálních léků s ethanolem nelze předpovědět, takže během léčby léky je nutné upustit od užívání alkoholu. Rizika jsou otrava, toxické poškození jater, předávkování.

Interakce s léky

Pokyny pro použití uvádějí, že nebyla prokázána žádná klinicky významná interakce léčiva se Zalainem s jinými léky. Se současnou kombinací vaginálních čípků a lokálních antikoncepčních prostředků (kondomů, membrán) je možno snížit jejich spermicidní účinek, zničit je, což vede k nechtěnému těhotenství.

Vedlejší účinky

Kontaktní reakce s dermatitidou, rychlým erytémem (nevyžadují přerušení léčby léčivem), tvorbou váčků, odlupováním, hyperpigmentací mohou být podle instrukcí vedlejšími reakcemi při aplikaci Zalainového krému. Při použití svíček je možné projevit pálení, svědění v pochvě, alergické reakce. Tyto vedlejší účinky jsou klasické, odrážejí účinnost přípravku a nevyžadují přerušení léčby, s výjimkou projevů alergií.

Předávkování

V návodu pro použití vaginálních čípků a krému pro vnější použití Zalain nehovoří o předávkování, protože to není instalováno z důvodu externí metody použití, nízké systémové absorpce. V případě náhodného požití léčivých přípravků je nutné opláchnout žaludek, vzít aktivní uhlí a vyhledat lékařskou pomoc.

Kontraindikace

Podle instrukcí přiložených v každé krabičce se smetanovými a vaginálními čípky jsou kontraindikace pro použití Zalainu přecitlivělostí na imidazolové deriváty, benzofithen nebo jiné složky přípravku. Lék by měl být používán s opatrností během těhotenství, kojení a nezletilých.

Podmínky prodeje a skladování

Svíčky a krém Zalain propuštěn bez lékařského předpisu, uloženy mimo světlo a děti. Krém by měl být skladován při teplotě do 30 ° C, svíčky do 25 let. Doba použitelnosti je tři roky.

Analogy zalainu

Přímé strukturní analogy léčiva, obdobné ve sloučenině účinné látky, jsou Sertamikol, Onabet a Sertomax. Následující léky, které jsou na domácím trhu zastoupeny, jsou považovány za nepřímé protějšky přípravku Zalain pro farmakologický účinek:

 • Bifon;
 • Bifalon
 • Bifunal;
 • Canespor;
 • Mikospor;
 • Dermazol;
 • Kenazol;
 • Ketozoral;
 • Ketodin

Cena Zalain

Originální lék Zalain vyráběný maďarskou společností Egis. Můžete si jej zakoupit prostřednictvím internetu nebo známých lékáren za cenu v závislosti na formě uvolnění léku a výši obchodní marže. Vzorové ceny léků budou:

Odrůda

Cena online nákupy, rublů

Lékárna kupní cena, rublů

Krém 2% 20 g

517

550

Vaginální čípky 300 mg 1 ks.

569

590

Video

Recenze

Anastasia, 28 let

Minulý měsíc jsem zaútočil na akutní drozd - všechno bylo zraněné, spálené a svěděné. Četl jsem recenze na internetu a rozhodl se vyzkoušet svíčky Zalain. Dali mi důvěru - jsou drahé, mají efektivní složení, jsou aplikovány pouze jednou. Jedna svíčka pomohla - drozd okamžitě zmizel, necítil jsem žádné vedlejší účinky. Doporučuji tento lék!

Konstantin, 34 let

Pěstuji módní vousy, starám se o ni. Před dvěma měsíci jsem objevil pod chlupy podivné místo, které začalo svědit, rostlo ve velikosti. Dermatolog diagnostikoval mykózy vousů, o kterých jsem nikdy předtím neslyšel. Lékař napsal krém Zalain, řekl, že každý den potřísní postiženou oblast. Měsíc skvrna zmizela a nezanechala stopy.

Nikita, 41 let

Pracuji jako dermatolog, takže se každý den setkávám s pacienty, od kterých mohu snadno něco získat. A tak se to stalo, vzal jsem všestranný lišejník. Vím, že Zalain je účinný proti patogenům, které způsobují onemocnění, takže jsem ho začal používat. Byl jsem vyléčen za dva týdny, ale budu ho používat několikrát týdně na prevenci.

Catherine, 30 let

Mám chronický drozd, takže každé 2-3 měsíce jsou exacerbace. Použil jsem svíčky Zalain, ale přestali mi pomáhat, takže budu muset hledat nové. Myslím, že bych měl jít ke svému ošetřujícímu gynekologovi, aby mohl vyzvednout platný analog Zalainu, který nebude o nic méně účinný a možná ještě lepší a levnější.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: