Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kvalita a délka života závisí na uchování a vitalitě mysli. Ve velkých městech, kde převládá špatná ekologie, a napětí na nás čeká na každém rohu, je nemožné udržet činnost mozku bez stimulantů. Pro tyto účely byl vyvinut lék Glycin. Jaké jsou jeho vlastnosti a co by mělo být známo před zahájením léčby?

Glycin, indikace pro použití

Z lékařského hlediska je glycin sedativním lékem, který dokáže „očistit“ mozek, dát nervy do pořádku, zvýšit vitalitu. Na pozadí stejných analogů vyniká příznivě díky přírodnímu složení. Aktivní složkou je zde aminokyselina kyseliny octové, která je během normálního fungování mozku produkována nezávisle ve správném množství.

Než si koupíte další dávku tablet, měli byste si pozorně přečíst informace o použití glycinu a vzít v úvahu rizika. Lék je předepsán:

 • s poklesem mozkové aktivity;
 • ve stresových situacích (zkoušky, pohovor na novém pracovišti);
 • kojenci, adolescenti se zvýšenou nervovou vzrušivostí;
 • po těžkém onemocnění (mrtvice, neuróza, ateroskleróza);
 • s epilepsií, vegetativní cévní dystonií, vysokým tlakem;
 • pacienti s různými funkčními abnormalitami centrálního nervového systému;
 • jako další nástroj v léčbě alkoholismu.

Glycin, návod k použití pro dospělé

Lék se vyrábí ve formě malých tablet, potažených průhledným obalem. Lékárna dostává dva druhy drog: domácí nebo zahraniční. Oba se prodávají bez lékařského předpisu, mají podobné složení a vlastnosti. Nicméně, náš analog, například Glycine ze společnosti Evalar, bude stát mnohem levnější než stejné tablety s přidáním "forte", ale již zahraniční značku.

Co se týče toho, jak pít glycin u dospělých, bude průběh záviset na formě onemocnění a diagnóze:

 • Pro úlevu od podrážděnosti a úzkosti oficiální shrnutí doporučuje pití 1 tabletky 3krát denně, ale ne déle než 30 dnů;
 • normální odpočinek v noci poskytne 2 tablety glycinu před spaním;
 • před nadcházejícím nákladem je třeba začít pít 1 kapsli 2-3krát denně během dvou týdnů;
 • po cévní mozkové příhodě předepsat až 10 tablet během prvních 6 hodin po ataku, pak 10 tablet po dobu prvních 5 dnů a dalších 30 dnů, 1 tobolku třikrát denně;
 • s intoxikací alkoholem je pacientovi podávána jedna tableta a po 60 minutách druhá druhá, následovaná 2-3 tabletami denně.

Pamatujte: lék Glycin, jehož dávkování je uvedeno na obalu, musí být užíváno v plném souladu s písemným popisem výrobce. Jakákoli nekontrolovaná pilulka může vést k negativním reakcím těla a vzniku vedlejších účinků. Glycin není lék na všechny nemoci, ale patentovaný lék!

Glycin pro děti

Nootropní léky jsou nyní předepisovány pro adolescenty a kojence s diagnózou hyperaktivity, excitability, insomnie. Ale rodiče by měli vědět, že pouhé dávkování tablet dětem je nežádoucí. Bez ohledu na to, jak vám může glycin vypadat, pokyny pro použití u dětí ukazují na potřebu léčby pouze v následujících případech:

 • při snížení pozornosti, vytrvalosti nebo mentální retardace by měl být lék aplikován 1 tobolku třikrát denně, v průběhu nejvýše jednoho měsíce;
 • Pro normalizaci spánku mohou být děti mladší 3 let podány ½ tablety dvakrát denně a ne déle než 2 týdny;
 • pro odpočinek v noci předepisují pediatrové 1 dítě ve stejném kurzu pro dítě starší 3 let.

Způsob aplikace glycinu v tabletách může být dvou možností: bukální a ve formě pití. V prvním případě by měla být kapsle vložena pod jazyk a rozpuštěna, což bude snadné s dětským studentem. Chcete-li provést druhou metodu, musíte rozdrtit pilulku, zředit prášek mlékem nebo teplou vodou. Tuto metodu lze realizovat u dětí do 3 let.

Glycin během těhotenství

V těžké preeklampsii, psycho-emočních poruchách, insomnii, lékaři doporučují Glycin pro těhotné ženy, návod k použití a jejich dávkování je následující:

 • pokud máte potíže se zaspáním, vypijte 1 kapsli půl hodiny před spaním;
 • v případě náhlých změn nálady se třikrát denně užívá 1 tableta po dobu 2-4 týdnů;
 • během záchvatů hypertenze, 1 pilulka, dvakrát až čtyřikrát denně, bude mít pozitivní účinek.

Drahé budoucí maminky, nezapomeňte: zneužívání nootropních léků v tak důležitém období vašeho života je nepřijatelné. O dávkách a způsobu užívání glycinu se může rozhodnout pouze kvalifikovaný gynekolog. V opačném případě je velká šance, že samoléčba negativně ovlivní vývoj nervového systému a vnitřních orgánů dítěte.

Glycin - kontraindikace

Vzhledem k přirozenému složení glycinu neexistují prakticky žádné kontraindikace pro jeho použití v abstraktu, což je důvod, proč je lékaři tak odvážně předepisují malým dětem. Jedinou nevýhodou je individuální nesnášenlivost každé účinné látky ze směsi pacientem. Proto v prvních 1-2 příjmu tablet pečlivě sledovat změny ve zdraví.

Nežádoucí účinky glycinu

Nedávné studie pouze potvrzují bezpečnost fondů. Seznam vedlejších účinků glycinu nezahrnuje stovky symptomů. Z negativních reakcí těla vědci zjistili mírnou alergii, zarudnutí, svědění nebo vyrážku. Ale ani předávkování léky neovlivní koordinovanou práci všech systémů. Při vysokých koncentracích jsou účinné látky snadno inaktivovány játry.

Video: Glycin, návod k použití během těhotenství

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: