Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Všichni jsme zvyklí nakupovat červený kaviár v továrních nádobách. Je pravda, že to nemá vždy příjemnou chuť. Pokud chcete vytvořit své vlastní kulinářské mistrovské dílo, doporučujeme, abyste se seznámili s naším krokovým návodem, jak doma nakládat pstruhový kaviár.

Červený kaviár je jedním z nejkrásnějších rybích lahůdek, bez kterého není jediná banket nebo domácí oslava. Na stole je kaviár - to znamená, že život je úspěch!

Při nákupu červeného kaviáru v obchodě jsme si jisti, že máme kaviár z lososa z východního Východu nebo Sachalin. Ve většině případů však ve 140 g nádobě dostáváme kaviár z pstruha - jednoho z nejjasnějších představitelů lososové rodiny.

Jak si vybrat kaviár pro solení

Aby konečný výrobek získal vynikající chuť a byl dlouhodobě skladován, je důležité zvolit správný kaviár pro solení. Má tři typy:

  • Kaviár yaschy „syrový“, který se okamžitě umyje a solí v rožni, je skladován ne déle než jeden měsíc a má specifickou chuť;
  • Lisovaný kaviár - solený ve speciálních roztocích a lisovaný na homogenní hmotu. Je chutnější a může být skladován asi rok;
  • Granulovaný kaviár je zralá, dobře zpracovaná sůl a máslová hmota homogenních kaviárových semen, které se snadno oddělují a mají jemnou chuť.

Jak nakládat pstruhy?

Fanoušci červeného kaviáru, kteří mají smutnou zkušenost s ochutnávkou padělaných kaviárů a padělků, se zajímají, jak solený kaviár z pstruhů doma vylepšuje chuť a kvalitu?

Muž staleté obeznámenosti s červeným kaviárem vynalezl spoustu originálních receptů na solení doma a naučil se, jak to udělat úžasně chutné.

Pro některý z receptů na solení pstruhového kaviáru budete potřebovat skleněnou pánev nebo misku, síťku na mytí vajec nebo gázy, soli, cukru a rostlinného oleje. Skleněné nádoby jsou skvělé pro solení, protože se jedná o hygienické nádobí, které neabsorbuje pachy, nevypouští škodlivé látky a nereaguje s produkty v chemické reakci.

Proces solení je jednoduchý, ale je důležité pečlivě a důsledně provádět všechny kroky tak, aby nedošlo ke zkažení jemného produktu a získání optimální chuti produktu bez ztráty chuti a nutričních vlastností.

První etapa. Promývání kaviárových zrn

Pokud nemáte speciální sítko pro mytí vajec, pak se pokuste osvobodit vejce z plev (manuálně) - hlavní věc je nepoškozovat je. Pro urychlení procesu použijte teplou (ale ne horkou) vodu. Sáček s kaviárem spadá do hrnce s vodou a vejce se zbavují hymenů snadněji. Pak opláchněte masu kaviáru studenou vodou v cedníku.

Druhá etapa. Solení kaviár

Pro solení kaviáru budete muset připravit solanku z vody, mořské soli (50-70 g / 1 litr vody) a cukru (poměr 1: 2). V teplém nálevu ponořte kaviár a udržujte ho tam po dobu 10-20 minut, v závislosti na tom, jaký stupeň slanosti se vám líbí.

Třetí etapa. Skladování

Nalijte solný roztok přes cedník nebo síto, vložte solený kaviár do skleněné misky a nechte ho vychladnout po dobu 2-4 hodin v chladničce pod víkem.

Další způsob solení

Tato metoda je univerzální, protože umožňuje čistit vejce z filmu již v procesu solení. Ve vysoké skleněné pánvi nalijte solanku (na litr vody - 12 lžíce soli a lžičku cukru) a přiveďte ji do varu, aby se cukr a sůl zcela rozpustily. Pak se ochladí na 50-60 stupňů.

Ponořte jikry kaviárem do teplého nálevu a začněte je rozšlehat. V průběhu tohoto zpracování bude film postupně navíjen na hřbet, čímž se vejce zbaví poškození. Po úplném odstranění filmů musí být potěr každých 5 minut ochutnáván, aby se určil stupeň solení. Po maximálně 20 minutách se solanka vypustí přes cedník. Kaviár je připraven!

Pamatujte si, že s takovým solením recept, je nemožné držet kaviár na dlouhou dobu - pstruh musí být sněden do 2-3 dnů. Bylo by také příjemné zmrazit ho v chladničce - chuť během odmrazování zůstane zachována.

Je to důležité!

  • Červený kaviár pstruha může být uložen v lednici ne déle než 2, 5 měsíce;
  • Pokud jste omylem solili kaviár, sůl je částečně odstraněna vařením čaje nebo vařenou vodou.

Některá fakta o pstruzích

Pstruh je sladkovodní červená ryba, která je distribuována po celém světě - od Atlantiku po Tichý oceán. Srnčí pstruh, na rozdíl od kaviáru moře a lososa mořského, je považován za nejmenší ve velikosti - jedná se o průsvitná zrna žlutooranžové barvy, pouze o průměru 2-3 mm.

"Malý kalibr" neovlivňuje jeho chuť a užitek. Čím menší je, tím chutnější. Každé vejce na třetí je tvořeno čistým proteinem, který obsahuje plný seznam vitaminů, mastných kyselin a minerálů. Výrobek je dokonale vstřebán do těla a je vhodný pro lidi jakéhokoliv věku.

Prevence aterosklerózy a imunodeficience, zlepšení kvality krve a krevního oběhu, posílení pohybového aparátu a zraku, nervových tkání a buněčných membrán, snížení cholesterolu v těle - všechny tyto vlastnosti červeného kaviáru, který je považován za ideální potravu. Hlavní věc - nepřehánějte to!

Primární červený kaviár má daleko vzhled a chuť z toho, co jsme jedli. Extrahován z pstruha, je uzavřen ve filmovém sáčku a je zcela bez chuti. Měla by se očistit od pažitky a soli, ale taková „pět minut“ bude mít neobvyklou chuť a trvanlivost ne delší než jeden den! Teprve po pečlivém třídění, praní, solení a konzervování z továrny se stává produktem, na který jsme zvyklí.

Nabízíme Vám podrobný návod, jak vybrat správnou rybu pro solení. Dozvíte se, jak nakládat červené ryby doma.

V tomto videu můžete vidět další originální způsob solení kaviáru.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: