Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Přemýšlejte, co jiného si dát na slavnostní stůl? Rudé solené ryby budou skvělým doplňkem k tomu. Prozkoumejte všechny podrobnosti tohoto procesu a uchopte ryby pro každého.

Solené ryby lososové rodiny, nebo jen losos, je možná nejlepší dárek pro jakýkoliv stůl. Jak nakládat červené ryby doma? Tajemství, malé triky, nejchutnější recepty na solení - to vše si můžete přečíst v tomto článku.

Jak si vybrat

Chutné jídlo lze připravovat pouze z čerstvých filet. Jak zjistit čerstvost produktu? Za prvé, musíte si koupit celé tělo. Přítomnost hlavy umožňuje vidět další značky, které určují vhodnost výrobku (viz níže). Celé vnitřnosti mohou zaručit kaviár.

Za druhé, aby bylo hotové jídlo chutné, musí být červené ryby živé, chlazené nebo zpočátku zmrazené. Pokud si můžete koupit živého lososa, vyberte si nejvíce mobilní. Chcete-li zjistit čerstvost chlazeného jatečně upraveného těla, klikněte na něj prstem. Po stisknutí by se pokožka měla rychle zotavit, pak je produkt čerstvý.

Třetí ukazatel čerstvosti chlazeného lososa je oči a žábry. Pokud jsou oči potopené, matné, naplněné krví nebo zcela chybí - to znamená, že výrobek již byl položen nebo skladován nesprávně. Žábry by měly být červené, pružné a rovnoměrné. Pokud však ve vašem městě nedostanete červené ryby, bude pravděpodobně mít výrobek, který kupujete, podobné vady. Není to děsivé, ale je vhodné zvolit lososa bez nich.

Se zmrazeným produktem je všechno trochu složitější. Věnujte pozornost kostře a váhám. Měly by být bez poškození, s tenkou vrstvou ledu nepřesahující 5 mm. Samotná forma by měla být hladká, pokud jatečně upravená těla mají úhlové obrysy - to znamená, že ryba byla opět zmrazena. Oči by měly být celistvé a průhledné, žábry - červené, vylisované na těle. Pokud má jatečně upravené tělo žluté skvrny nebo skvrny, jedná se o oxidaci rybího oleje, což znamená, že výrobek je zastaralý.

Jak připravit produkt pro solení

Po zakoupení lososa je třeba jej připravit. Pokud zvolíte možnost zmrazení, nechte ryby rozmrazit. Rozmrazování v mikrovlnné troubě nebo pod vodou může zničit chuť, barvu a konzistenci filé.

Dále musí být kostra vyříznuta. Prorážíme břicho, jemně odstraňte střeva a snažíme se žluč nerozdrtit. Pokud jej omylem rozdrtíte, okamžitě důkladně opláchněte všechny vnitřky. Samostatný kaviár nebo mléko.

Pro solení potřebujeme jen svíčkovou, takže potřebujeme oddělit páteř. K tomu si vezměte velmi ostrý nůž, proveďte řez v blízkosti hlavy. Jak jste cítili, že se opíráte o hřeben, otočte nůž vodorovně. Pomalu a jemně oddělte maso od kostí na obou stranách. Hlava, páteř, ocas a ploutve zůstanou na desce - mohou být použity v uchu.

Připravte si bedra, odřízněte hrudní kosti. Extrémní ploutve a tukové části kolem okrajů řezané nožem nebo nůžkami. Pokud chcete, odstraňte kůži. Umyjte ryby ubrouskem - filet je připraven.

Jak nakládat červené ryby doma

Nejprve je třeba připravit nádrž, kde bude náš budoucí losos solen. To může být plastová nádoba, smaltované nádobí, skleněné nádoby nebo něco takového. Zlikvidujte hliníkové povrchy, jinak získá zaoblení kovovou chuť.

Do zvolené nádoby nalijte trochu soli, vložte filet, stáhněte ji dolů. Sůl a pepř. Chcete-li, aby ryba krásnější barvy a snadné konzervační vlastnosti, přidejte několik kapek vodky. Pokud se vám líbí některé konkrétní koření, jako je kopr nebo bobkový list, můžete přidat. Ale nedávejte je do velkého množství, mohou zabít chuť červených ryb.

Pozor! Nesnažte se příliš soli. Zapomeňte jednou a pro všechny výraz, že ryba bude mít tolik soli, kolik potřebuje. Červená ryba trvá tolik, kolik přidáte! Je lepší nezaplatit. Po 12-18 hodinách vyzkoušejte filety, pokud sůl nestačí, přidejte sůl. To platí zejména pro coho a sockeye, které by měly být mírně solené. V opačném případě namočit filet nebude úspěšný, je příliš jemný.

Vezmeme druhou část lososa, lehce ji posypeme solí a položíme ji na první. Pokud sůl velké červené ryby, nakrájejte na několik kusů, takže je lépe solené. Obal nádoby, ale nezavírejte úplně, a dát do chladničky.

Recept na solení lososa, pstruha a lososa

Po navážení hotového filé připravte směs pro moření. Ve výši 1 kg červené ryby, vezměte 2 lžíce. sůl, 1 polévková lžíce. cukr, 1 lžička mletý pepř a suché mleté bylinky. Ve velkém hrnci zalijeme směs, přidáme bobkový list. Položili jsme první vrstvu filé. Přidejte několik kapek citronu, zeleného koření. Pak jsme dali druhou vrstvu, pleť nahoru.

Tyto druhy červených ryb jsou velké, a můžete mít několik vrstev, z nichž každý nezapomeňte posypeme mořící směsi. Losos na kilogram doby soleného dne. Čím větší je hmotnost červených ryb, tím déle trvá proces solení. První vzorek by však měl být po 15 hodinách odstraněn, aby se filety naplnily nebo namočily. Po připravení misku vyjměte, přebytečným kořením odstraňte suchým štětcem nebo houbou. Vlhkost pro odstranění ubrousku nebo ručníku.

Užitečné tipy

Pro chutné solení potřebujete hrubou sůl, kámen nebo první mletí. Extra sůl může dát hořkost.

Pokud pro solení používáte enamelware, podívejte se, takže nemá čipy. Přístup k otevřené žláze může způsobit nepříjemnou chuť.

Při vaření chum losos nebo růžový losos, můžete navíc namazat filé s malým množstvím olivového oleje. Poměry cukru a soli by měly být považovány za rovnocenné. Cukr dodá jemnost. Je lepší nepřidávat vodku, bude to filé více pevné. Ještě více receptů, jak nakládat losos doma.

Při solení dostanete solanku, nespojujte ji až do konce procesu. Teprve poté, co má filet příjemnou slanou chuť, musí být mošt odstraněn. Tyto ryby budou skladovány maximálně 1 týden.

Pokud je jídlo příliš slané, je namočeno v běžné vodě po dobu asi 15-30 minut. Periodicky musí být filé vyzkoušeno tak, aby celá sůl nevycházela.

Už hotový solený výrobek slouží k výrobě sendvičů nebo jako plátek. Za tímto účelem se řez filé na části. Posypeme ho citronovou šťávou, přidáme bylinky nebo cibuli. Snack připravený - bon appetit!

Video workshop vám pomůže zvládnout všechny fáze vaření.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: