Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pokud má člověk krk a hlavu, pak je docela pravděpodobné, že má osteochondrózu. Pro takové onemocnění je to velmi běžný jev. Musíte se dozvědět, jaká opatření je třeba učinit ke zlepšení stavu, pokud jste s ním seznámeni.

Proč cervikální chondrosis způsobuje bolesti hlavy

Nemoc je typická pro zástupce střední věkové skupiny, i když lékaři říkají, že je každým rokem mladší. Meziobratlové ploténky s osteochondrózou jsou silně poškozeny. Pomalu, ale rychle atrofují, a obratle se stávají pokrytými procesy kostní tkáně. Existují důvody pro rozvoj bolestí hlavy v osteochondróze cervikální oblasti:

 1. Svalové křeče. Vyskytuje se v důsledku přirozené reakce těla na ochranu obratlů, které jsou poškozeny, tj. Omezují pohyby krku. Na hlavu narazily ozvěny křeče, ale běžná analgetika se jich nemohou zbavit.
 2. Cervikální migréna, která je velmi často zaměňována s osteochondrózou.
 3. Radikulopatie (radikulární syndrom).
 4. Syndrom obratlů. Nervová vlákna v blízkosti obratlů jsou sevřena kostí. Tepny jsou ve stejném stavu. To vyvolává oběhové poruchy mozku, v důsledku čehož buňky dostávají nedostatečný kyslík a člověk má bolesti hlavy.

Jaká bolest způsobuje chondrosu krční páteře

Pocity u pacienta s takovou diagnózou mohou být různé:

 1. Pulzující a pálivá bolest, která postupně přechází z okcipitální zóny do koruny a chrámů a trvá velmi dlouhou dobu. To je charakteristické pro syndrom vertebrální arterie.
 2. Když je okcipitální nerv sevřený, zadní část hlavy začne bolet a pak celá hlava. Pokud se člověk pohybuje krkem, pak se pocity stávají stále více nepříjemnými, napětí se zvyšuje.
 3. Pokud křeč praskne a rozdrtí hlavu, je pravděpodobné, že intrakraniální tlak vzroste v důsledku stlačení tepen v vertebrálních kanálech.

Jak rozpoznat těžké bolesti hlavy s osteochondrózou

Rozlišovat je od těch, které jsou charakteristické pro jiné nemoci, je někdy velmi obtížné. Bolesti hlavy s krční osteochondrózou mají své vlastní charakteristiky:

 • vzniká náhle;
 • může trvat od čtvrt hodiny do neurčitého času;
 • bolesti hlavy s osteochondrózou krční oblasti se zhoršují, když se člověk pohybuje krkem, očima (a hlava se točí);
 • častěji je to pociťováno ráno, protože osoba byla dlouho bez pohybu;
 • krk může brnění nebo znecitlivění;
 • nezpůsobuje horečku;
 • bolesti hlavy s osteochondrózou krční páteře zcela neodezní, pokud užijete pilulku;
 • někdy způsobuje nevolnost;
 • možná bolest v hrudi, ramena, srdce, někdy dává ruku.

Léčba bolesti hlavy

Terapie bude symptomatická. Musíte pochopit, že všechny níže uvedené léky vás nevyléčí z nemoci, ale jen na chvíli uvolní stav. Jak odstranit bolest hlavy krční osteochondrózou:

 1. Je nutné užívat protizánětlivé léky, například Aspirin a prostředky ke zlepšení krevního oběhu v mozku.
 2. Pokud není možné tolerovat, pijte analgetikum: Analgin, Baralgin, Tempalgin, Pentalgin, Ketorol, Ketonal. Pomůže také antispasmodika: Mydocalm, Trental, Sirdalud, No-shpa.
 3. V případě krční osteochondrózy se doporučuje užívat sedativní léčiva: Relanium, Seduxen, Sibazon.
 4. Léčba oblasti krku mastí pomůže zmírnit stav: Diclofenac, Nise, Ibuprofen, Butadion. V případě akutní bolesti použijte Finalgon, Voltaren Gel, Fastum Gel, Kapsikam.
 5. Ujistěte se, že se vitaminové komplexy.

Jak zmírnit přetrvávající bolesti hlavy pomocí pomůcek

Kromě lékařského ošetření se používá mnoho dalších metod, včetně tradiční medicíny. Pokud chcete vědět, jak se rychle zbavit bolesti hlavy bez tablet, zkuste jeden z následujících tipů:

 1. Pravidelně provádějte speciální cvičení doma nebo jógu.
 2. Dodržujte dietu zahrnující použití potravin bohatých na vápník, hořčík, vitamíny.
 3. Nezávisle proveďte speciální masáž krční oblasti.
 4. Do oteplování obklady, tření. Ovlivňují postižené páteře, v důsledku čehož se komprese tepen snižuje a bolest hlavy se zastaví. Například, pára křenu s vařící vodou, připevněte ji na zadní straně hlavy na noc. To by mělo odnést bolest hlavy.
 5. Snažte se spát na ortopedické matraci a polštáři tak, aby páteř zaujala správnou polohu.

Jak léčit cervikální chondrosis

Způsoby léčby jsou vybrány na základě rozsahu onemocnění. Její hlavní etapy:

 1. Léčba drogami. V akutním období jsou předepsány analgetika a antispasmodika, komplexní léčiva, svalová relaxancia, antikonvulziva, nesteroidní injekce, blokády. Když se nemoc změní na neakutní stav, je třeba užívat léky ke zlepšení krevního oběhu, chondroprotektorů. Symptomaticky byste měli užívat léky proti bolesti a protizánětlivé tablety a masti.
 2. Ujistěte se, že pořádáte různé sezení: oblast límce, bod, nezávislý.
 3. Měla by pravidelně provádět terapeutická cvičení.
 4. Můžete vyzkoušet tradiční metody léčby: obklady, odvar nebo tinktury.
 5. Akupunktura, elektroforéza, terapie magnetem, laserem a ultrazvukem mají dobrý účinek v boji proti osteochondróze cervikální oblasti.

Také zjistit, co dělat, když váš krk bolí.

Video: klinika bolesti hlavy

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: