Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Výskyt průjmu signalizuje jakékoliv onemocnění v gastrointestinálním traktu. Pokud má nemoc protáhlou povahu, vede to k narušení práce celého organismu. Proč je dospělá tekutá stolice záležitost, která se týká lékařů po dlouhou dobu? V malé recenzi se dozvíte o hlavních příčinách nemoci a způsobech léčby doma.

Hlavní příčiny volných stolic u dospělých

Normální pro zdravého člověka je pohyb střeva jednou nebo dvakrát denně s normální stolicí. Při průjmech se zvyšuje počet nutkání. Průjem vody u dospělých po dobu tří dnů - to je důvod, proč navštívit lékaře. Při provádění komplexní studie se stanoví příčiny chronické stolice tekutin:

 • infekční onemocnění;
 • syndrom dráždivého tračníku;
 • toxický průjem;
 • potravinové alergie;
 • lékové reakce (po antibiotikách, železných doplňcích);
 • ulcerózní exacerbace;
 • ráno po odstranění žlučníku;
 • onkologie

Při otravě toxickými látkami (houbami, domácími chemikáliemi) průjmem nebo volnou stolicí se stává první známkou, která signalizuje problémy v těle. Pokud se nebudete řídit pravidly hygieny, pak jsou poruchy trávení možné kvůli špatně umytému jídlu, rukou. Návštěvníci tropických zemí jsou vždy nebezpečně netrénovaní turisté a zatížení gastrointestinálního traktu způsobuje uvolněnou stolici. Exotické pokrmy nebo místní voda jsou pro cestovatele neobvyklé, takže se zvyšuje možnost průjmu po nich.

Terapie je předepsána po rozsáhlé studii, kdy je příčina tekuté stolice čistá. Člověk je v rozpacích, aby se poradil s lékařem s jeho problémem, protože to považuje za bezvýznamné. Výsledkem dlouhodobého průjmu bude nebezpečná komplikace - dehydratace. Vede k nenapravitelným následkům až do smrtícího výsledku. Při prvních projevech chronického průjmu u dospělých by se měl obrátit na lékaře.

Jak zastavit průjem a související symptomy

Lidské tělo je kompletní systém, selhání jednoho z orgánů signalizuje zdravotní problémy. Tekutá stolice u dospělého po dlouhou dobu si myslíte, že o odstranění nepříjemných příznaků. Jak zjistit, co je potřeba lékařský zásah? Existuje celá řada známek, které vyžadují pozornost:

 • časté nutkání k stolici;
 • nevolnost a zvracení;
 • těžkost, bolest v břiše;
 • zvýšená tvorba plynu ve střevech;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • volné stolice žluté;
 • vzhled krve nebo černé stolice;
 • zpěněné výkaly zelené.

Rotavirová infekce u dospělých, vnitřní hemoroidy, ochranná reakce těla na toxické látky jsou doprovázena stolicí krve, proto byste se měli okamžitě poradit s lékařem. Změna ve výkalech na tmavší barvu současně s tekutou stolicí signalizuje možné nádory v žaludku, střevech. Bílý květ na jazyku, těžký průjem po dlouhou dobu informuje o problémech, které by měly být rychle vyřešeny.

Jak léčit průjem u dospělých

Léčba průjmu doma u dospělého zahrnuje řadu opatření, která jsou zaměřena na odstranění příznaků a příčin nemoci. Vodnaté stolice jsou eliminovány speciální dietní stravou a zdravotnickými přípravky. K obnovení vodní bilance se používá kapátko s chloridem sodným. Dále je nutné vypracovat rehabilitační akce pro regeneraci organismu.

Pití

Při jakékoliv nemoci jsou komplikace, tekutá stolice u dospělých po dlouhou dobu se stává příčinou dehydratace. Proto musíte rychle obnovit vodní rovnováhu těla. Pacientovi je předepsán těžký nápoj z čisté, převařené kapaliny nebo speciálních roztoků s přídavkem soli. Měli byste pečlivě sledovat stav pacienta. Pokud začne říhání, voda se často opije v malých porcích.

Šetrná strava

Chcete-li odstranit příznaky a obnovit řádné fungování orgánů gastrointestinálního traktu, měli byste přehodnotit svou stravu. Jemná strava je založena na základních principech:

 • vyvážené menu po celý den, aby byl zajištěn normální proces života;
 • snížení zátěže trávicího systému;
 • postupné rozšiřování stravy.

Strava pro chronický průjem vyžaduje zvláštní požadavky na technologii vaření. Terapeuti doporučují vařené potraviny nebo dušené potraviny. Smažené potraviny by měly být zapomenuty, aby se zbavily volných stolic. Rámec lékařské výživy předpokládá použití pokrmů pouze ve formě tepla (vyloučit horké a studené). Objem porcí se snižuje tak, aby se žaludek postupně používal na správnou činnost.

Chronický průjem u dospělých dochází v důsledku podvýživy. Při plánování stravy stojí za to věnovat pozornost skladovatelnosti potravin. Existuje celá řada produktů, které se používají pro chronický průjem:

 • stale chléb, sušenky;
 • vývar (maso, zelenina);
 • nízkotučné odrůdy masa, ryb;
 • vařená vejce;
 • nízkotučný tvaroh (mléko, kefír je nemožné);
 • Pečená jablka;
 • přírodní želé (bez chemikálií a barviv);
 • slabý čaj, káva.

Po obnovení gastrointestinálního traktu byste měli postupně rozšířit svou stravu. Včetně nového typu výrobku v nabídce pečlivě sledujte reakci těla. Pokud nejsou žádné negativní výsledky ve formě obnovení tekuté stolice, pak po určité době zadejte nové misky. Nezapomeňte na technologii zpracování, preferujete páru nebo vařené potraviny.

Průjem Léky

Nezaměstnujte se sami - pouze lékař předepíše prášky na průjem u dospělých, takže je nutná návštěva zdravotnického zařízení. Léky proti průjmu s nesprávnou terapií způsobují poškození střevní sliznice. Pokud jsou uvolněné stolice způsobeny zánětlivými procesy, je zapotřebí integrovaného přístupu. Infekční onemocnění jsou eliminována antibiotiky.

Léčba akutního průjmu, doprovázená bolestí, křečemi, zvracením, se provádí pomocí léků ke snížení střevní motility. Jestliže důvodem tekuté stolice bylo porušení absorpce, během léčby předepsanými léky žlučovými kyselinami. Každý léčivý přípravek předepisuje lékař individuálně podle diagnózy. Nezávislé využívání prostředků z tekuté stolice vyvolává komplikaci.

Jedním z důsledků průjmu je dysbióza. Úkolem terapeuta je obnovit mikroflóru trávicích orgánů. K tomu, po ošetření, tekutá stolice používá léky s prospěšnými bakteriemi. Navíc předepište průběh vitamínů (tablety, injekce), abyste se vyhnuli nedostatku vitamínů. Ztráta tekutiny v kapalné stolici je pak kompenzována kapátkem s glukózou, chloridem sodným. Přípravky rychle obnovují vodní bilanci, mají detoxikační účinek.

Lidové léky pro domácí léčbu

Problémy s poruchou křesla - společný jev, recepty, které pomohou zbavit se nemoci, hodně. Lidové léky na průjem u dospělých se používají pouze pro mírný stav nebo jak předepisuje terapeut. Jedním z nejúčinnějších nástrojů v boji proti tekutým stolicím je odvar z dubu:

 • špetka stromové kůry nalije sklenici vroucí vody;
 • Pára po dobu 10 minut ve vodní lázni;
 • užívejte 18 g třikrát denně.

Účinná léčba průjmu u dospělých zahrnuje použití činidel, která mají zpevňující vlastnosti. Tinktury a dekory stěn ořechů nebo granátového jablka obsahují taniny. Používají se v tekuté stolici, problémy s gastrointestinálním traktem. Pokud se po třech dávkách nezastaví průjem, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Mírnější lék, který pomáhá léčit volnou stolici, je nesolený odvar z rýže. Voda, ve které se vařila cereálie, se vypije třikrát denně po půl sklenice. Silný neslazený čaj se strouhankou je osvědčenou metodou s častým naléháním. Doporučuje se užívat několikrát denně namísto jídla: toxiny vznikají díky suchému chlebu a tónům kofeinu.

Video o příčinách a léčbě průjmu u dospělých

Průjem je nepříjemná nemoc, která narušuje obvyklý rytmus života a způsobuje konstantní nepohodlí. Chronická volná stolice vyžaduje speciální léčbu. Nesprávná léčba povede k nenapravitelným následkům a komplikacím. V malém videu se dozvíte o první pomoci při průjmech: co dělat a jak se rychle zbavit obsedantní nemoci.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: