Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Aby se odstranil zvýšený tón kosterních svalů, je nutné zvolit účinný lék, kterým jsou pouze tablety nebo injekce Mydocalm - návod k použití je součástí každého balení. Tento lék má několik forem uvolnění, ale úkol je stejný - zmírnit celkovou pohodu klinického pacienta, odstranit křeče a potlačit atak bolesti. Před užitím přípravku Mydocalm se musíte poradit se svým lékařem, abyste vyloučili lékařské kontraindikace.

Co je Mydocalm

Tento lék patří do farmakologické skupiny centrálně působících svalových relaxancií a v těle poskytuje stabilizaci membrán, antispasmodikum, analgetikum, blokátory adrenoreceptorů, protizánětlivý, lokální anestetický účinek. Používá se při osteochondróze, artróze, neuralgických syndromech, které jsou doprovázeny zvýšeným tónem kosterního svalstva. Mydocalm je většinou určen pro dospělé pacienty, protože systémově ovlivňuje organický zdroj, není však zakázán dětem ve věku od 3 let.

Složení

Vlastnosti chemického vzorce Midocalmi zcela závisí na uvolňovací formě charakteristického léčiva. Ve složení tablet je hlavní složkou hydrochlorid tolperisonu, zatímco v roztoku jsou dvě účinné látky hydrochlorid tolperisonu a lidokain hydrochlorid. Pomocné složky přípravku jsou následující: monohydrát kyseliny citrónové, koloidní oxid křemičitý, kyselina stearová, mastek, monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob.

Farmakologický účinek

Mechanismus účinku periferních svalových relaxancií není zcela pochopen, ale bylo klinicky prokázáno, že aktivní složky léčiva přispívají k rychlému poklesu tónu kosterních svalů a vyznačují se systémovými účinky v těle. Základem je inhibice peroxidace lipidů a modulace produktivity enzymů vázaných na membránu. Kromě toho lék podporuje expanzi krevních cév, stimuluje mikrocirkulaci krve a lymfy. Biotransformace je pozorována v játrech a ledvinách, neaktivní metabolity jsou odvozeny hlavně močí.

Formulář vydání

Pokud lékař předepíše přípravek Mydocalm, je třeba nejprve prostudovat návod k použití. V moderní farmakologii existují dvě formy uvolňování uvedených léčiv - kulaté tablety se specifickým zápachem a označením pro orální podání a terapeutický roztok pro intramuskulární intravenózní injekce. Lék je k dispozici v kartonovém obalu, musí být připojen návod k použití. Tablety jsou baleny v blistrech, terapeutický roztok se nalije do ampulí podle předepsané dávky.

Co je lepší - pilulky nebo záběry

V případě onemocnění kloubů je cíl pichnutí zaměřen, terapeutický účinek je rychlý a produktivní. Chcete-li zastavit akutní záchvat, je lepší koupit injekce v ampulích, a zajistit stabilní pozitivní dynamiku, volba pro pilulky. Injekční roztok v ampulích Mydocalm intramuskulárně, ale v tomto případě se ukáže, že prochází několika cykly léčby. Je obtížné vybrat si formu uvolňování, která by vedla k pozitivním hodnocením, to vše závisí na konkrétním klinickém obrazu, věku pacienta, specifikech oslabeného organismu.

Co pomáhá přípravku Mydocalm

Když se objeví svalové křeče, pacientovi se doporučuje užívat indikovanou léčbu s plnou léčbou. Můžete si jej koupit podle předpisu lékaře a vždy musíte uvést denní dávku přípravku Mydocalm. V podstatě se tento lék používá k léčbě osteochondrózy, spondyloartrózy, spondylosy a dalších lézí pohybového aparátu. Mydocalm bolesti hlavy pomáhá dobře, eliminuje syndrom akutní bolesti neznámé etiologie. Kromě toho je v následujících oblastech zdravotní péče pozorován trvalý pozitivní trend:

 • mozková spastická paralýza;
 • encefalopatie;
 • cholelitiáza;
 • syndrom menstruační bolesti;
 • nezánětlivá onemocnění mozku;
 • zhoršený tón a křeče pruhovaných svalů;
 • mozková obrna;
 • jaterní kolika;
 • období zotavení po traumatu a ortopedických operacích;
 • cervikální a bederní syndromy.

Jako úspěšná kombinace při komplexní léčbě se přípravek Mydocalm podle návodu k použití aktivně podílí na následujících klinických snímcích:

 • Raynaudova choroba;
 • tromboangiitis obliterans, arterioskleróza;
 • diabetická angiopatie;
 • acrocyanóza;
 • přerušovaný angioedém.

Návod k použití

Optimální způsob vstupu léčiva do těla a přípustné denní dávky jsou stanoveny individuálně. Účinný přípravek Mydocalm se doporučuje předepisovat tak, aby se minimalizovalo riziko nežádoucích účinků při současném zajištění udržitelného terapeutického účinku. Nepřehlížejte cenná doporučení a předpis lékaře, zejména aby se zapojili do povrchové samoléčby, což nakonec vede k progresivní hypotenzi, prudkému poklesu účinnosti.

Prášky

Perorální podání přípravku Mydocalm je tolerováno pacienty bez výrazných příznaků intoxikace s přísným dodržováním denních dávek. Seznam lékařských indikací je velmi rozsáhlý, například tablety Mydocalm pro bolest zad pracují efektivně, účinně eliminují záchvaty migrény, zmírňují svalové křeče, zmírňují bolest. Doporučuje se užívat je po jídle ve stanovené terapeutické dávce: \ t

 1. Přípustné dávky tablet Mydocalm pro dospělé pacienty - 1 tableta třikrát denně, nekousejte, nepijte, nepijte velké množství vody.
 2. Maximální dávka je maximálně 9 tablet pro tři denní dávky pod přísným lékařským dohledem.

U dětí se denní dávky přípravku Mydocalm poněkud liší a nejsou závislé ani na věku, ale na hmotnostní kategorii dítěte:

 • 1-6 let - 5 mg na 1 kg hmotnosti;
 • 7-14 let - 2-4 mg na 1 kg hmotnosti.

Injekce

Terapeutický účinek centrálních svalových relaxancií s podkožním podáním je účinnější, ale vše závisí na léčebném režimu. Může se jednat o intramuskulární a intravenózní injekce, které jsou předávány pacientům s neúčinností tablet nebo nemožností jejich perorálního podání. Doporučené dávky terapeutického roztoku podle návodu k použití jsou následující:

 • intramuskulárně - 200 mg denně pro dva přístupy;
 • intravenózně - 100 mg jednou denně a léčivo se podává velmi pomalu.

Kolik dní se píchnout

Doba trvání intenzivní péče s léky Mydocalm je vyjednávána individuálně v závislosti na celkovém stavu klinického pacienta a jeho diagnóze. V průměru by mělo být bodnutí prováděno pravidelně po dobu 5-7 dnů, zatímco pilulky by měly být užívány až 2-3 týdny bez přestávky. Pokud se po zavedení přípravku Mydocalm do těla celkové zdraví pacienta prudce zhoršilo, bylo prokázáno, že přestává užívat tento lék, aby mohl provést další úpravy komplexního léčebného režimu.

Použití v dětství

Návod k použití poskytuje podrobný popis této léčby pro dospělé pacienty, navíc je přípravek Mydocalm předáván dětem ve věku od tří let. Tato schůzka je vhodná pro neuralgii, zhoršenou funkci mozku, bolest různých etiologií a ne pouze. Mydocalm zvyšuje mozkovou aktivitu, úspěšně užívanou při záchvatech migrény a symptomech osteochondrózy. Předepsat pacientům následující dávky:

 • od 3 do 6 let - 5 mg / kg po dobu 3 dnů;
 • 7-14 let - 2-4 mg / kg až 3 krát denně.

Přípravek Mydocalm během těhotenství a kojení

Tyto kategorie pacientů by tento přípravek neměly používat, protože nebyla provedena žádná klinická vyšetření. Tento léčivý přípravek způsobuje sedativní účinek, který může poškodit vývoj plodu. Aktivní složky se vylučují do mateřského mléka, takže po dobu intenzivní terapie je kojení dočasně zastaveno. Před zahájením medikace je nutná individuální konzultace s odborníkem, zvolit umělou směs pro kojence.

Interakce s léky

Při současném užívání přípravku Mydocalm s jinými léky dochází k interakci s léky. Před objednáním charakteristického léku z katalogu je nutné vzít v úvahu následující doporučení z návodu k použití:

 1. Mydocalm umožnil kombinovat se sedativy, hypnotickými léky s ethanolem, ale sedativní účinek je výrazně zvýšen.
 2. Charakteristická medikace zvyšuje účinek kyseliny niflumové, proto při předepisování dávky vyberte dávku individuálně.
 3. Tolperison má systémový účinek na orgány centrálního nervového systému, mírně se zvyšuje sedativní účinek této kombinace.
 4. Mydocalm má sedativní účinek, zvyšuje aktivitu psychotropních léků, látek pro celkovou anestézii, klonidinu.
 5. Movalis, Mydocalm a Milgamma poskytují vysokou biologickou kompatibilitu, předávkování lékem je vyloučeno.
 6. Komplex Movalis a Mydocalm se vyznačuje sníženým svalovým tonem, snížením bolesti, eliminací křečí.

Kompatibilita s alkoholem

Takové léky nezvyšují účinek ethanolu, takže užívání drog s obsahem alkoholu v komplexu není kontraindikováno. Nedojde ke zhoršení, ale je lepší předepisovat děti obsahující alkohol. Pokud se takové léky aplikují, lze se vyhnout vedlejším účinkům, zcela vyloučit zhoršení celkového zdravotního stavu.

Vedlejší účinky a předávkování

Tablety a záběry jsou vysoce účinné, avšak podle návodu k použití mohou způsobit nežádoucí účinky. Jedná se o dočasné jevy, které lze eliminovat individuální úpravou denní dávky. Je naléhavě nutné dávku snížit. Možné poruchy v těle mohou být:

 • nevolnost;
 • zažívací potíže;
 • podráždění sliznice trávicího traktu;
 • pocit zvýšeného tlaku na prsní sval;
 • svalová slabost;
 • hypotenze;
 • záchvaty migrény.

Kontraindikace

Odstraňte křeč tohoto léku, a to pouze v souladu s pokyny, s přihlédnutím k lékařským kontraindikacím pro použití. Například bolestivé svalové křeče nelze vyloučit, pokud je organismus přecitlivělý na účinné složky přípravku Mydocalm. Další kontraindikace jsou kontraindikovány níže:

 • alergie na lidokain;
 • myasthenia gravis;
 • děti do 3 let;
 • těhotenství, kojení.

Zvláštní pokyny

Podle návodu k použití má přípravek Mydocalm nepříznivý sedativní účinek, má relaxační účinek na orgány centrálního nervového systému. Není třeba kontrolovat koncentraci pozornosti, můžete se zapojit do intelektuální činnosti, řídit vozidla. Rizika inhibovaných reakcí a zmatků jsou zcela vyloučena. Další specifické pokyny podle návodu k použití jsou uvedeny níže:

 1. V prvním trimestru těhotenství je užívání přípravku Mydocalm kategoricky kontraindikováno, jinak se zvyšuje riziko potratu.
 2. Ukazuje se, že typický lék je uchováván v chladničce, aby se vyloučil kontakt s malými dětmi.
 3. Lék se prodává bez lékařského předpisu, prodává se v každé lékárně, ale neměl by být výsledkem vlastní medikace.
 4. Kombinace léků s léky obsahujícími alkohol je povolena podle pokynů, ale vždy v individuální dávce.

Analogy

Tolperison zvyšuje účinek mnoha léčiv, dochází k interakci s léky. Přípravek Mydocalm nemusí být vhodný ze zdravotních důvodů, ani způsobit nežádoucí účinky. V takovýchto klinických situacích je nutné zavést náhražku, která by vybrala stejně účinný analog za dostupnou cenu. Následující léky se osvědčily, jejichž fotografie a pokyny jsou k dispozici na internetu:

 • Combilipene;
 • Movalis;
 • Milgamma;
 • Baklofen;
 • Sirdalud;
 • Lexotan;
 • Miolgin.

Cena

Mnoho pacientů se zajímá o to, kolik Mydocalm pilulek stojí. Cena závisí na uvolňovací formě, koncentraci účinné složky v chemickém složení a objemu balení. Mydocalm lze zakoupit v lékárně nebo zakoupit v internetovém obchodě a ve druhém případě bude nákup stát o něco méně. Schopnost pacientů k vlastní léčbě je důležitá pro vyloučení a striktní jednání podle doporučení ošetřujícího lékaře. Ceny v Moskvě jsou uvedeny níže:

Název lékárny

Náklady na tablety Mydocalm, rublů

ElixirFarm

370

EuroPharm

380

Jezera

320

Samsonova farma

370

Rigla

320

Dialog

380

Kremlinská lékárna

380

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: