Domácí mazlíček držený v domě vyžaduje neustálou péči. Hlavní otázkou je zachování čistoty domova. Pokud vaše oblíbené zvíře je kočka, pak hlavním úkolem v péči o něj je pořádání toalety. Aby bylo zajištěno, že kočka neznečišťuje všechno kolem, pomůže kočičí stelivo, které vyřeší problémy s hygienou, je nutné pouze zvolit správný druh.

Co je to stelivo pro kočky?

V poslední době se kočičí toaleta nalila do podnosu nebo se rozřezala na kousky papíru. Moderní průmysl rychle přijal nový směr výroby a byl vynalezen speciální nástroj, který zvládá úkol mnohokrát lépe než písek. Skládá se z malých granulí, které napodobují přírodní prostředí a nezpůsobují odmítnutí u zástupců kočičí rodiny. Granule jsou vyrobeny z materiálů, které po proniknutí kapaliny absorbují a některé dokonce absorbují vůni.

Velikosti granulí

Plniva pro stelivo pro kočky se liší velikostí granulí, což je výhodné při výběru nástrojů pro malé a dospělé jedince. Po navlhčení mohou být granule změněny nebo shromážděny v hrudkách. V tomto případě není nutné měnit celou kompozici, stačí jen odhodit zmačkané prvky. Velikost granulí (jejich fotografie lze prohlížet na obalu) je vybrána na základě věku, délky srsti, citlivosti. Pokud máte kotě nebo dospělého s citlivou pokožkou, zvolte malé granule. U dlouhosrstých koček je lepší vzít velké nebo středně velké plnivo.

Která podestýlka je lepší

Podestýlky Cat jsou rozděleny do dvou hlavních typů: shlukování a vstřebávání. Absorbují vlhkost odlišně a odnášejí různé časy čištění. Kterýkoliv z typů může být vyroben z pilin, granulí silikagelu, minerálů. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že po použití se hrudkovitý výrobek shromažďuje do hrudek, které musí být okamžitě vyhozeny, a absorbent absorbuje vlhkost a drobečky, což nevyžaduje denní výměnu.

Shlukování

Podle výrobců by tento typ směsi měl absorbovat vlhkost a proměnit se v hrudky. Majitel je bude muset každý den vyčistit společně s pevným odpadem a doplnit zásobník správným množstvím pelet. Problémy s tím, že výrobek nevyhovuje danému úkolu, tj. Neabsorbuje vlhkost a předává jej na dno zásobníku kvůli nesprávnému použití. Je důležité nalít pouze 8-10 centimetrů kompozice, aby se mohla proměnit v hrudky v čase a odstranit zápach.

Pros

Nevýhody

Ekonomické náklady pro jednoho domácího mazlíčka

Není vhodný pro použití při udržování dvou nebo více koček, protože nemá čas schnout se, šíří se kolem domu na nohou zvířete.

Dobře zakrývá zápach

Vyžaduje denní čištění

Poskytuje pohodlné čištění

Kvalitní stelivo pro kočky je drahé

Bezpečný, protože je vyroben z přírodních materiálů

Jako většina koček, díky tomu, co vypadá jako přírodní prostředí

Vhodné pro malá koťata

Absorpční výplň

Princip tohoto typu směsi je zcela odlišný. Nemění strukturu po použití, ale také absorbuje vlhkost a udržuje pachy. Po úplném namočení je nutné zcela změnit obsah zásobníku. Kočka sama vám poskytne tyto informace, když odmítne jít do špinavé toalety. Tento výplň vybírají majitelé, kteří žijí s několika domácími mazlíčky a ti, kteří se nechtějí s kočičím záchodem každý den nepořádat.

Pros

Nevýhody

Není třeba vyměňovat obsah zásobníku denně

Nepříjemný zápach

Dobrá neutralizace zápachu

Mnoho koček odmítá jít na podnos, i když kompozice je jen polovina znečištěná.

Nízká cena

Existují druhy ze speciálních látek, které jsou vhodné pro koťata.

Jedna porce může být dostačující na 10 dnů užívání jednou kočkou.

Druhy výplní koček

Pet obchody mohou nabídnout výběr asi osmi odrůd kočičího steliva. Liší se cenou, materiálem výroby, absorpčními vlastnostmi. Jeden nástroj může být dostačující pro měsíc bez jakékoli náhrady, druhý bude muset být změněn několikrát týdně. Kromě finančních možností majitele budete muset věnovat pozornost potřebám domácího mazlíčka.

Minerální

Jedním z nejprodávanějších zásob krmiv pro kočky je minerální plnivo. Jsou vyrobeny z kousků hlíny. Průměrná cena je 100 rublů za kilogram. Při výběru postupujte podle následujících funkcí:

 • Výhody: dokonale absorbuje vlhkost, tvoří hrudky, které se snadno čistí, rozumná cena.
 • Nevýhody: špatně se vyrovná s vůní, vyzařuje jemný prach, drží se na kočičích tlapách, šíří se po celém domě, nemůže být vyplaven do kanalizace, není vhodný pro koťata.

V jílových granulích

Tento typ výrobku se vyrábí ve dvou typech: hrudkovitý a savý. Nejlepší značky jsou vyrobeny z bentonitových jílů, které bobtnají od vlhkosti. Při nákupu musíte věnovat pozornost velikosti granulí. Velké granule mohou poranit vašeho domácího mazlíčka. Malá a střední zrna jsou vhodná pro koťata. Cena se pohybuje od 50 rublů na 1 kilogram. Baleno po 3, 5, 10 kg je v prodeji. Při výběru zvažte:

 • Výhody: přírodní produkt, velký počet druhů, jako jsou kočky kvůli podobnosti s obvyklou půdou, vhodné pro koťata.
 • Nevýhody: při použití a plnění zásobníku může dojít ke vzrůstu prachu, který je částečně rozšířen po celém domě tlapkami zvířat.

Dřevité hrudky

Jedná se o stlačené dřevěné pelety z pilin. V podstatě při výrobě použitých jehličnanů. Kočky snadno zvyknou na tento typ výrobku. Je považován za jeden z nejvíce šetrných k životnímu prostředí. Majitelé pet směs bude stát asi 100 rublů na 1 kilogram. Při výběru dávejte pozor na:

 • Přednosti: šetrnost k životnímu prostředí, příjemná vůně jehel, které zvířata mají rádi, mohou být hozeny do kanalizace, vhodné pro koťata.
 • Nevýhody: Jedinou nevýhodou je, že se malé částečky pilin mohou šířit po celém domě.

Silikagel

Jedním z nejnovějších vývojových trendů je náplň silikagelu. Je vyroben z kyseliny polykřemičité, na fotografii je vidět, že se jedná o matně bílé kuličky s postříkání. Stojí od 190 rublů do 3, 8 litrů. Tento výrobek má následující vlastnosti:

 • Výhody: změny jednou nebo dvakrát za měsíc, neškodné, zabraňuje šíření zápachu, rychle absorbuje vlhkost, vždy zůstane suché, není plemeno bakterie, nešíří, nepráší.
 • Nevýhody: vysoká cena, dělá ostrý zvuk, který odpuzuje mnoho domácích mazlíčků, zvuk může být nepříjemný a lidé, zvláště když je slyšet v noci, mohou být nebezpečné pro koťata, když vstoupí do jícnu.

Kukuřice

Dalším materiálem pro výrobu steliv pro kočky jsou kukuřičné klasy. Výplň kukuřice je vyrobena z jejich jemně porézního jádra. Tento vzhled je podobný dřevu, ale je v prodeji mnohem méně často a stojí více. Počáteční cena je asi 160 rublů na 1 kg. Při výběru postupujte podle následujících údajů:

 • Výhody: dokonale absorbuje vlhkost, pachy, přírodní suroviny, ekonomické.
 • Nevýhody: velmi lehké, což je důvod, proč je snadno rozptýlen po zásobníku, má specifický zápach, který zvíře nemusí mít rád.

Jak používat stelivo pro kočky

Podestýlka Cat se snadno používá. Do misky je nutné nalít rovnoměrnou vrstvu směsi o výšce 5-10 centimetrů. Někteří výrobci mohou specifikovat přesné množství směsi, která má být dodržena. Pak správně nasává vlhkost a tvoří hrudku. Denně je čištěn hrudkovitý vzhled, odstraňující kaly a tvrdé výkaly. Potom vyplňte novou dávku. Absorbentní druhy se mění, pokud je znečištění dokončeno (1 krát za 5-10 dnů). Před výměnou zásobníku důkladně omyjte. Některé produkty se mohou propláchnout na záchod, jiné - vyhodit.

Jak si vybrat

Často majitelé načechraných domácích zvířat musí vyzkoušet více než jeden typ směsi pro zásobník, než tam je nejlepší volba pro pohodlí a vhodné pro kočku sám. Každá kompozice má své vlastní charakteristiky. Směsi se liší ve schopnosti absorbovat vlhkost, zadržovat pachy. Mohou být hypoalergenní, ochucené. Stojí za to věnovat pozornost těmto ukazatelům, výběrem výplně.

Schopnost absorbovat vlhkost

Nejlepší schopnost absorbovat vlhkost je pozorována ve směšovaných směsích. Nejenže ho absorbují, ale tvoří tvrdou hrudku, která se nerozpadá a nezanechává čistý výrobek. Lídrem v této oblasti je plnivo ze silikagelu, které zůstává po dlouhou dobu zcela suché. Arboreal a obilné sloučeniny nejsou horší, ale jsou rozptýlené a vyžadují častou náhradu.

Absorpce a retence zápachu

V boji proti nepříjemnému zápachu vrhů koček, majitelé jsou připraveni jít do velkých délek, včetně neřezávání na drahé směsi, které se vyznačují svou schopností neutralizovat pachy. V tomto parametru opět vedou směsi vyrobené z chemických sloučenin. Více přírodních druhů, díky svým přirozeným vlastnostem, odstraňuje nepříjemný zápach horší a taková směs, jako je kukuřice, má sama o sobě nepříjemný zápach.

Schopnost spláchnout toaletu

Pro mnoho hostitelů je rozhodující schopnost spláchnutí použitého výplně na záchodě. Nemusíte se obtěžovat s pytlem na odpadky, pokud si koupíte dřevo, kukuřičné výrobky. Výrobci varují, že použitá směs by měla být zaslána na toaletu v malých porcích, aby nedošlo k ucpání. Minerální na toto číslo neplatí. Nesmí se vypouštět do kanalizace.

Přítomnost aromatických látek

Taková technika, jako je ochucení směsi kočičího steliva, používá mnoho výrobců. To je jeden ze způsobů, jak bojovat proti nepříjemným pachům, ale často vede k opačnému výsledku. V příjemném pachu, mnoho domácích zvířat prostě odmítnout chodit. I když vás obal přitáhne nápisem "s vůní levandule" nebo jinou populární rostlinou, nespěchejte na nákup takové směsi. Vaše kočka nemusí ocenit ušlechtilou vůni.

Hypoalergenní

Bezpečnost zdraví domácího mazlíčka bude zajištěna směsmi, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako jsou dřevěné štěpky, kukuřičné klasy a hlinka. Produkt z silikagelu v tomto plánu ztrácí, i když je zcela neškodný. Alergie mohou být způsobeny dokonce i přírodními materiály, které při použití zvyšují oblak prachu, protože kočka ho bude muset inhalovat.

Účinnost

Považuje se za nejekonomičtější směs pro zásobníky minerálních složek. Další je woody. K drahým patří silikagel, kukuřice. Při nákupu je třeba vzít v úvahu nejen náklady na balení, ale také četnost, s jakou budete muset zásobník vyprázdnit. Tak, drahé směsi silikagelu jsou levnější než jiné, protože vyžadují výměnu pouze 1-2 krát za měsíc, a dřevo, například, bude muset být změněn každé tři dny, pokud vaše kočka odmítá chodit v již vlhké, ale stále dobré, výplň.

Hodnocení vrhu kočky

Jedním z prvních v řadě populárních produktů v této kategorii je kočičí vrh Fresh Step Extreme Clay. Kupující poznamenává, že nezpůsobuje odmítnutí u koček:

 • Název: Fresh Step Extreme Clay;
 • cena: 1498-1768 str.;
 • charakteristika: 15, 8 kg, hlinka, savý, antibakteriální, chrání před zápachem;
 • Plusy: spláchnutí do toalety, snadné čištění;
 • nevýhody: nebyly zjištěny.

Na druhém místě je nástroj N1 Krystaly. Jedná se o plnivo ze silikagelu, jehož balení je po dlouhou dobu dostačující:

 • název: N1 Krystaly;
 • cena: 1845-1925 str.;
 • charakteristika: objem 30 l, absorbent, silikagel, odolný proti zápachu, hypoalergenní,
 • Plusy: dobře drží vlhkost, nelepí se na tlapky;
 • Nevýhody: velmi prašné.

Třetí místo obsadil Catsan Hygiene Plus. Je vybrán, když se v domě objeví malé kotě:

 • název: Catsan Hygiene Plus;
 • cena: 392-836 rublů;
 • charakteristika: objem 10 l, absorbující, skládá se z křídy, křemenného písku, má antibakteriální jedinečné vlastnosti, chrání proti zápachu;
 • Plusy: vhodné pro malé kotě, mikropóry dokonale absorbují zápach a ucpávají vlhkost;
 • nevýhody: nebyly zjištěny.

Na čtvrtém místě na přání mezi kupujícími je kočičí podestýlka Cat Step WC. Nakupuje se v malých množstvích, protože nevyžaduje častou výměnu:

 • název: Cat Step;
 • cena: 240-304 str.;
 • Vlastnosti: 3, 8 L, silikagel, absorbent, odolný proti zápachu, hypoalergenní, pro kočky s dlouhými vlasy;
 • Výhody: dokonale absorbuje velké množství vlhkosti a zápachu;
 • nevýhody: nebyly zjištěny.

Dalším nástrojem, který majitelé koček raději kupují pro své domácí mazlíčky, je Pi-Pi-Bent Classic. Toto plnivo je vyrobeno z přírodního materiálu:

 • název: Pi-Pi-Bent Classic;
 • cena: 399-589 str.;
 • Vlastnosti: 10 kg, jílové hrudky, chrání před zápachem moči kočky;
 • Pros: zabraňuje šíření bakterií;
 • nevýhody: nebyly zjištěny.

Kde koupit výplň pro kočky

Nejjednodušší způsob, jak koupit podestýlku pro kočky, je na jednom z mnoha internetových obchodů. Poskytují širokou škálu produktů za přijatelné ceny, kde jsou uvedeny podrobné specifikace, fotografie, které usnadní výběr. Dodání je bezplatné. Objeví se seznam prvních prodejen: UniZoo, Zoo1, ZOO, Magizoo. Osobně můžete navštívit síť obchodů "Four Paws", "Beethoven", Zoo City a další.

Video

Recenze

Alexandra, 29 let

Mám tři domácí mazlíčky. Jedná se již o dospělá zvířata, proto neustále používám výplň pro kočky. Líbí se mi někdy čistit. Je vyrobena z betonové hlíny, dokonale ničí zápach moči. Bezpečný pro zdraví koček. Měsíc je dostatek balení. Toto plnivo absorbuje tekutinu velmi hojně, často není nutné ji měnit.

Sergey, 49 let

Pro mou Barsiku jsem si vybral vysoce kvalitní, ekologicky šetrný výrobek, používal jsem japonské výplně, teď jsem se zastavil na domácím dřevu. Je to levné ve srovnání s ostatními. Malé granulované částice jako kočka. Výměna nemusí být delší než jednou týdně. Kočka je vždy čisté tlapky.

Kategorie: