Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Na pár let nejoblíbenější barvení vlasů mezi celebritami a jen krásné ženy - jantar. Účesy s hladkým přechodem barev a zkroucenými špičkami a vybízející k pohledu ostatních. To se může pro některé zdát triviální, ale jantarová technika není jen efektem lehkých pramenů a tmavých kořenů. Jak světoví stylisté, tak extravagantní dívky praktikují různé barvy - od jasně červené, růžové až po modrou, fialovou, ashenovou, pšeničnou. Stojí to za to jednou vyzkoušet, aby jantarové zbarvení zůstalo po dlouhou dobu. Vezměte si riziko?

Výhody barvení vlasů pomocí jantarové techniky

Obraz každé dívky se dramaticky změní po aplikaci barviva v technice jantarové až střední srsti nebo jiné délky. Před rozhodnutím o tomto kroku je vhodné najít zkušeného mistra, který má v portfoliu kvalitní práci, což potvrzuje jeho zkušenosti s barvením. Odborník vás bude nezávisle vyzývat k vhodnému odstínu, který nezhorší váš vzhled. V technice jantaru, oni se spoléhají na rozsah záviset na dívčím barevném typu: zima, jaro, léto, podzim.

Nějaký čas před zbarvením jantaru, promluvte si se znalým mistrem, zda byste měli tento typ barvení udělat. Tam je jedna důležitá kontraindikace - křehká, nezdravá srst s rozdělenými konci. Pokud chcete udělat barvení jantaru pro krátké vlasy (a také dlouho), pak byste měli připravit prameny - odříznout délku, projít průběhem masek - a pak neváhejte vidět profesionála pro barvení! Tato technika má více výhod, takže je snadné o ní rozhodnout. Mezi nimi jsou:

 • Barvení jantaru je jemný způsob nanášení barviva na vlasy, protože často není ovlivněna více než polovina celkového objemu.
 • V salonu jít na tento postup by neměla být delší než 1 krát za 3 měsíce. Pokud máte vlastní přirozené vlasy, a vy maloval jen tipy, pak účinek regrown kořeny nebude fungovat.
 • Zbarvení jantaru pomáhá dívkám růst jakoukoliv délku bez bolesti, aniž by příliš často barvily prameny.
 • Technika stínů pomáhá dívkám odlehčit jen část vlasů, aniž by z nich udělaly plné blondýnky.
 • Vizuální nastavení. Pokud uděláte jantar na předních kudrlinkách rámujících obličej, je snadné „prodloužit“ jeho tvar. A pokud použijete tuto techniku na špičkách kaskády stříhání vlasů, pak vlasy získají další přirozený objem.
 • Výraznější pohled. Profesionální stylista bude barvit prameny na korunce a v blízkosti obličeje, aby zdůraznil barvu očí, kůže a zvýraznil lícní kosti.
 • Barvení jantarových vlasů je vhodné pro krátké i dlouhé vlasy.

Druhy barvení

Slovo jantar pochází z Francie. Přeloženo z originálu, to znamená "stínování". V roce 2022-2023 byla tato móda podporována mnoha celebritami, které si pro sebe vybraly dokonalý stín. Mezi nimi jsou Jared Leto, Jessica Beale, Drew Borymore, Sarah Jessica Parker, Cameron Diaz, sestry Olsen, Kim Kardashian, Black Lively a další. Mnozí z nich již dávno od klasického jantaru, s použitím nových jasných barev a variant aplikace. Ale skutečnost, že stínové zbarvení vyhrává srdce opravdových módy, zůstává nepopiratelná. Jaký jantar si vyberete?

Klasický duální tón

Mnoho stylistů dává přednost tomuto typu jantaru, protože obraz dívky zůstává přirozený, uvolněný, vlasy se stávají vizuálně tlustšími, ideálně vybraná barva vychází z obličeje, takže je světlá. Barvením tohoto typu resortu každých šest měsíců. Světlé, živé odstíny vypadají přirozeně a snižují věk pasu. Klasický jantar je rozdělen do několika poddruhů:

 • Ocas koní (Pony Tail) - vlasy, jako by v tu chvíli vyhořely na slunci, pokud byly nahoře s gumičkou. Barvení je aplikováno na místa, která údajně trpěla nejvíce z ultrafialových paprsků, které nejsou šetřící - špičky, rány nebo, v jeho nepřítomnosti, několik pramenů rámujících obličej. Tento styl zahrnuje také plážový styl, kdy jsou vlasy roztřepené, ne zkroucené na kulmu, a styling je snadno proveditelný za 3 minuty.
 • Vintage jantar - účinek regrown kořenů. Přechod by měl být proveden ne příliš tenké, ostré hrany mezi barvami přidat jas na vás. Samozřejmostí je také přechodová verze pro hladkou kombinaci barev. Pokud nemáte dobré technické dovednosti ve zvýraznění, pak byste doma neměli experimentovat poprvé.

Multitonální

Vlasy s vícebarevným zbarvením vypadají ještě jasněji než v klasické verzi. Hladký příčný gradient je velmi tenký, protože přechod se skládá z několika odstínů - od 3 a více. Pro tento jantar se používá jako jedna barva a zároveň dvojice tónů. Tento specialista dosahuje tak úžasného efektu různými směsmi a dobami držení profesionálního nástroje. Výhodou vícenásobného jantaru je to, že hranice přechodu jsou sotva znatelné obvyklým vzhledem, pouze odborník si všimne variací v barvení.

Móda nestojí v klidu, proto pro vícebarevné jantarové profesionály používají nejen přirozené barvy, ale také světlé, což způsobuje odstíny. Přechod se provádí jak ze středu délky, tak přes všechny vlasy. Dívky, které chtějí být nejen módní, jsou v pokušení používat módní odstíny roku - víno marsala, neonová modrá, fialová, červená, tyrkysová a další. Chcete-li říci, že takový jantar vypadá nestandardně - nic neříkat!

Barva

Barevný jantar používá nejodvážnější odstíny, které se získají pouze smícháním barev. Jaký je rozdíl mezi tímto typem a vícečetným? Přechod je zde ostrý, jasný, hranice je hmatatelná, ale vlasy nejsou přirozeně zbarveny na stejné délce od špiček. Na černých vlasech je vhodný pro jantarově jasnou modrou nebo tyrkysovou barvu, zatímco prameny rámující obličej také stojí za to zdůraznit.

Výběr nestandardního jasného zbarvení, někdy se vám bude zdát, že jste z pohádky. Pro dlouhé, střední a krátké vlasy je tato volba vhodná pro jantar, ale měli byste správně spočítat délku barevných vlasů. Jedinou námitkou s touto volbou je, pokud máte ve své kanceláři striktní oblékání, a ne všichni podnikatelé vás správně pochopí. Představte si klidnější verzi barvy jantaru.

Bronded

Termín "Brond" je odvozen od "Brown" a "Blond", takže řada barev je omezena na odstíny hlavních tónů. Populární váhy - čokoláda, zlatá, světle hnědá, béžová, světlá blond, hnědá, káva. Někteří stylisté hledají jiné variace na vůli, takže tento bod by měl být objasněn před postupem pro zbarvení bronzové jantaru.

Tato technologie není tak jednoduchá, jak to vypadá na první. Používá se zvýraznění a vícebarevné zbarvení, takže výsledná verze vypadá přirozeně, barvy přecházejí jemně. Variace aplikace nátěru jsou mnohotvárné - hladké prohlubování odstínů od špiček ke kořenům, účinek vybledlých pramenů, všechny druhy oslnění, přetečení několika tónů. Na vyžádání se do rámu účesu přidává stínování barev - na rány, přední kadeře.

Zjistěte, kdo vyhovuje barvě tmavé čokolády.

S důrazem na rány

Zbarvení jantaru pro ostříhat se třeskem je individuální a jemný bod, který by měl být projednán s budoucností nebo existujícím stylistou. Často, jestliže vlasy jsou dlouhé, pak to je ponecháno stejné barvy jako velikost koruny. Šikmé, roztrhané a skryté rány se nedoporučují kombinovat s touto barvící technikou, protože pak jsou vytvořeny 2 akcenty a to není úplně pravda, měli byste zvážit klasickou rezervaci s hladkými přechody, které se nezdají být příliš ostré. Pokud máte čtvercový a rovný lem, pak je vertikální gradient na něm skutečný.

Technika pro jantarové zbarvení

Nejprve se musíte rozhodnout o barvě: musí to být výherní kombinace s obličejem, očima, kůží. Měli byste se poradit s odborníky nebo si přečíst doporučení pro váš osobní typ barev (zima, léto, jaro, podzim). Další je najít barvu odstínu, který si vyberete. Měly by být upřednostňovány profesionální nástroje firmy L'Oreal, CHI. Pokud jsou vlasy již natřené, špičky by měly být předsvětlené. Postup barvení ambre se provádí v několika fázích:

 1. Pro nanášení nátěrových hmot budete potřebovat standardní sadu: je to forma (nádobí) pro míchání, kartáč na vlasy pro dělení, kartáč, fólie a samotný nástroj. V nádobě promíchejte barvu a emulzní oxidační činidlo.
 2. Nasaďte si rukavice, vezměte kartáč. Je nutné aplikovat úhledné pohyby v oblasti přechodu barev a opatrně je natřít. Fólie pomůže dosáhnout požadovaného efektu rychleji, ale některé špičkové gradientové barvící obchody používají otevřenou technologii zvýraznění.
 3. Rozdělte vlasy do 4-6 pramenů v závislosti na tloušťce. Nanášejte laky nedbale, od středu délky, a když se přibližujete ke špičkám, pečlivě je ošetřujte, protože by měly být jasné a kontrastní k pozadí korunky. Po vybarvení ve fólii zabalte každý pramen. Nechte působit 25-45 minut v závislosti na požadovaném odstínu.
 4. Pokud 30 minut po vyjmutí fólie nemáte dostatek jasu, pak zbývající nátěr znovu naneste na hroty. Počkejte ještě nějaký čas, ale nedotahujte. Stojí za to pravidelně se dívat na tento efekt.
 5. Opláchněte teplou vodou. Použijte šampon po kondicionéru. Vysušte hlavu. Hotovo!

Je možné provést jantar doma

Pokud děláte barvení jantaru poprvé, pak byste neměli riskovat své vlasy: konečný efekt je správný, aby vás zklamal, protože vzhled špinavých, nedokončených vlasů není příliš šťastný. Poprvé by měl být postup barvení prováděn v salonu s profesionálem, aby se pochopila technika zevnitř. A pak se podívejte na video o tom, praxi, vytváření nových obrázků. Způsob otevřeného zvýraznění, který používají přední stylisté, vám umožní dosáhnout co nejpřirozenějšího vzhledu. Produkt barvení působí nerovnoměrně na vlasy, takže barva vypadá natažená.

Zvláštnosti péče o vlasy po barvení

První pravidlo, které zachová strukturu vašich vlasů, není použití curlingu a žehlení po dobu 2-3 týdnů po barvení jantaru, jinak riskujete, že vlasy po dlouhou dobu zkazíte. Jak čas plyne, bude mnohem snazší je skládat. Použijte speciální šampony pro barvené vlasy, nezapomeňte na kondicionéry a kondicionéry. Aplikujte je na kořeny, opatrně otřete špičky. Vyhněte se častému používání gelů a lak na vlasy, protože pak se začnou rozdělit špičky. Jemná verze procedury 2-3 krát ročně je něco, co nepoškozuje krásné, zdravé kadeře.

Náklady na řízení v salonech Moskvy

Pokud jste se poprvé rozhodli barvit technikou jantaru, měli byste kontaktovat zkušené a zkušené odborníky. Před postupem zjistěte, jaký druh nátěru profesionálové používají, přečtěte si recenze na oficiálních stránkách a dalších zdrojích, ale nezapomeňte, že nejpravdivější jsou doporučení vašich přátel žijících naživo. Cena zbarvení barevných gradientů se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně délky, tloušťky vlasů, profesionality mistra. Salony, které poskytují služby pro tento postup v Moskvě:

 1. Salon Oleg Volkov. Má své vlastní koncepty a přístupy. Po přezkoumání webu oleg-volkov.ru, budete rozumět, zda je master vhodný pro vás nebo ne. Cena barvení jantarové vlasy střední délky - 3500 rublů, dlouho - 4500 rublů.
 2. Studio Naturel. Mnoho profesionálů, kteří dodržují metodu otevřeného zvýraznění. Skvělý zážitek v pozadí, ilustrační fotografie na naturel-studio.ru. Cena barvení jantaru od 4000-8500 rublů, v závislosti na klíčové pozici mistra.
 3. Salón krásy. Diagnostika je nabízena před aplikací nátěru na vlasy. Cena barvení s účinkem jantaru nebo bronzu - od 3000 do 7000 rublů.

Foto: jantar na tmavých, světlých a blond vlasy

Ať už podporujete trend několika let nebo ne, záleží jen na vás, ale experimenty se sebou vždy přinášejí radost. Proto si udělejte šanci a buďte kreativní, protože každá krása chce být stylová a odlišná. Chcete-li si vybrat tuhou, jemnou, hladkou, excentrickou nebo jasnou možnost, procházejte výběrem fotografických skvrn s jantarovým efektem.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: