Narození dítěte je nejdůležitější událostí v životě každého člověka. Jít k nevěstě, mnoho divů: jaký dar darovat novorozenému dítěti, aby byl originální a užitečný? V poslední době se stala velmi populární plenka dort - krásný a neobvyklý dárek, který bude použit pro svůj účel. Takový dort nevyžaduje velké finanční náklady. Můžete si to udělat vlastními rukama, abyste do něj vložili kus duše, nebo si ho můžete objednat z mnoha jehel.

Použité materiály

Při vytváření takového originálního dárku budete potřebovat plenky. Při výběru si nezapomeňte vzít v úvahu věk dítěte a hmotnost. Koneckonců, děti rostou rychle a plenky mohou být malé. Pro novorozence si vezměte 1-2 velikosti plenek a starší děti si musí vybrat více plenek. Je možné, že rodiče preferují určitou značku, v takovém případě je žádoucí zjistit předem.

Dárek pro dítě musí být nejen krásný, ale také neškodný. Při výběru dárkových ozdob na dort nezapomeňte, že budou použity pro malé dítě a jsou používány rodiči k určenému účelu. Proto zdobí hračky, hygienické potřeby pro děti. Nakupujte výrobky od těch výrobců, kteří používají přírodní materiály šetrné k životnímu prostředí a nejsou schopni vyvolat alergické reakce.

Jak si vyrobit dort z plenek vlastníma rukama

Otázka, jak udělat dorty z plenek vlastníma rukama, je nyní na internetu velmi populární. Technologie jejich výroby je jednoduchá, děláte to sami doma. Vše, co potřebujete, jsou základní znalosti, které se naučíte v postupné mistrovské třídě (níže), kreativní cestě, touze příjemně překvapit své blízké a fantazii, která musí být použita v plném rozsahu.

Požadované materiály:

 • Plenky. To je základem návrhu. Barva pleny je důležitá. Vytvoření dortu pro dívku, stojí za to vybrat plenky bílé nebo růžové barvy. Pro chlapce - modré, modré, zelené nebo bílé.
 • Široké a dlouhé elastické pásky, stejně jako kolíčky na prádlo, které poskytují plenám požadovaný tvar.
 • Krásný podnos, na kterém bude dort umístěn. Namísto podnosu použijte stojan z tlusté lepenky.
 • Atraktivní balicí papír nebo tkanina pro dort vrstvy. Místo papíru používají pleny nebo ručníky.
 • Stuhy, luky pro výzdobu.
 • Plenka, deka, bezpečnostní špendlíky - pro zajištění vrstev.
 • Malé dárky pro dítě, které ozdobí dort. Například ponožky, dudlík, trubka s dětskou kosmetikou, chrastítko, gumová kachna.
 • Hračka pro zdobení horní vrstvy, například měkké hračky nebo panenky.
 • Dlouhá dřevěná hůl, kterou lze použít jako tyčinku.

Pokyny krok za krokem s fotografiemi

 1. Důkladně si umyjte ruce dezinfekčním prostředkem a povrchy s plenkami. Zařízení a prostory používané v procesu tvorby dortu se doporučuje očistit od prachu a chlupů, aby nedošlo k alergické reakci u dítěte. Je důležité si uvědomit, že tento dárek bude použit pro dítě, hygiena by měla být první.
 2. Chcete-li vytvořit dárek nepoživatelný dort, budete potřebovat asi 100 plenek. Pokud chcete udělat dort více, dostat "stavební materiál" ve správném množství. Udělejte několik vrstev s poklesem jejich průměru na vrchol, takže design dárku vypadal velkolepě.
 3. Vytvořte horní vrstvu. Vezměte si plenku, pevně zaválkujte do zkumavky a poté ji upevněte kolíkem na prádlo, aby se nerozevřela. Tímto způsobem navíjejte všechny ostatní pleny. Výsledné zkumavky tvoří vrstvu: 1, svisle položte plenu na stůl, pak vezměte 6 plenek a umístěte je kolem prvního. Tento design upevněte gumičkou.
 4. Dětská plenka se několikrát složí, aby se získala šířka pleny. Navléknuté pleny naviňte na elastický pásek výslednou širokou páskovou páskou, pak zajistěte pojistným kolíkem. Dostaňte nejlepší dort.
 5. Vytvořte druhou vrstvu na stejném principu: vezměte 7 válcovaných plen, vytvořte s nimi válec. Přidejte k tomu další vnější vrstvu - 12 skládaných plen. Zajistěte po celém obvodu gumovou páskou. Zabalte vrstvu skládanou plenou, upevněte ji kolíkem.
 6. Třetí vrstva je tvořena stejným způsobem, pouze plenky musí používat přibližně 43 kusů. 7 - první vrstva, 12 - druhá, 24 - na vnější straně. Proveďte stejné postupy s gumičkou a plenou, jako při tvorbě předchozí vrstvy.
 7. Vytvořte spodní vrstvu ve válcích 7 plenek, jako v horní části. 3-4 takové válce se spojí dohromady, pogumují dohromady. Prázdná sedadla se vyplňují jednoduchými plenkami. Tato vrstva je lepší upevnit skládaný dětský koberec.
 8. Výsledné vrstvy přeložte na sebe ve vzestupném pořadí. Aby se zajistilo, že design dortu si během přepravy zachová svůj tvar, jemně propíchněte střed dlouhou dřevěnou tyčí, která bude sloužit jako osa koláče.
 9. Spodní vrstva se nerozpadne, pokud položíte dort na podnos nebo na silnou kulatou lepenku.
 10. Ozdobte si dort. Zde, široce používat svou představivost nebo si nápady na výzdobu na fotografii níže. Použijte například další užitečné dárky pro dítě, které chcete prezentovat jako dekor. Mohou to být kosmetika, hračky, ponožky, ponožky, lžíce, chrastítka nebo něco jiného. Také, široká saténová stuha odpovídající barvy, vázané na každé úrovni, bude vypadat velkolepé, pokud ji uvázat v krásných luky. Originální dárek je připraven!

Co vyzdobit pro dívky a chlapce?

Příbuzní a přátelé se často chtějí při výběru nebo tvorbě daru soustředit na podlahu dlouho očekávaného dítěte. Abychom to zdůraznili, je lepší použít tradičně dívčí nebo chlapecké atributy jako dekorace, stejně jako vhodnou barevnou škálu. Pro dívky - růžové saténové stuhy a mašle, pro chlapce - modré nebo modré.

Toto pravidlo platí i pro plenky nebo látky zabalené do dlouhých lovných šňůr. Jako přízvuk na horní úrovni umístěte hlavní dekoraci odpovídající podlaze dítěte. Například, pro dívku, vezměte si krásnou panenku, pro chlapce, hračku na kole nebo motocyklu. Používejte univerzální šperky pro novorozence. Například měkký kočárek nebo miniaturní kočárek s dítětem.

Jak zabalit

Správné zabalení hotového dortu z plen je velmi důležité, protože přepravu musí přežít. Je důležité, aby v tomto okamžiku dar neztratil svůj tvar a také dekorace nespadly. Koláč by neměl být na silnici znečištěn nebo zaprášen, hygiena a bezpečnost malých dětí by měla být vždy na prvním místě. Dej balíčku reprezentativní pohled na dárek, zdůrazňující slavnost události.

Pro nejbezpečnější balení je nejlepší použít balicí fólii, která se prodává v květinářství nebo balicí papír. Bude spolehlivě chránit dort před prachem a nečistotami a bude také vypadat slavnostně. Umístěte svůj originální dárek do dvojité vrstvy filmu / papíru a kravaty se stuhami nahoře, které tvoří velký luk - to dopadne krásně a hygienicky.

Kolik je hotový dort z pampers?

K dnešnímu dni existuje mnoho různých společností, které nabízejí koupit hotový "plenkový" dort. Pokud nemáte čas vytvořit takový dar vlastníma rukama, objednejte jeho výrobu od profesionálů. Tyto koláče se provádějí jak podle obecného vzoru, tak podle jednotlivých objednávek. Materiály pro jejich díla a dekorace mohou být od firmy-zpěváka nebo zakoupené a připravené Vámi. Druhá možnost je vhodnější, takže si budete jisti kvalitou dárků.

Kolik je tento hotový dárek? Cena za to závisí na několika faktorech: na ceně použitých materiálů, na velikosti a tvaru koláče, na tom, zda se jedná o individuální objednávku nebo šablonu, jakož i o termíny dodání hotového díla. Cenové rozpětí takového dárku se pohybuje od 1500 do 4500 rublů. Nejdražší modely obsahují 4-5 úrovní a jsou zdobeny nejen dárky, stuhami nebo krajkou, ale také „květinou“ z dětského oblečení. Tato krásná inovace vypadá originálně a umožňuje vám dát vašemu dítěti hned vše, co potřebuje.

Foto plenky koláče

Podívejte se na fotografie různých možností pro nejedlé dorty pomocí plenek získat originální nápady pro váš dárek.

Video: master class - dárkový dort z pampers

Video průvodce pro vytvoření krásné dárkové dort z plenek s vlastními rukama vám pomůže vytvořit unikátní mistrovské dílo.

Kategorie: