Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Vaginální kapsle Polygynax - návod k použití je nutné přečíst - lokální přípravek dobře známý v gynekologii pro prevenci a léčbu kandidózy. Je také účinný jako antibakteriální činidlo proti zánětlivým procesům způsobeným patogenními mikroorganismy, které jsou citlivé na aktivní složky léčiva.

Vaginální svíčky Polizhinaks

Svíčky (nebo vaginální tablety) jsou léky používané pro baktericidní a fungicidní terapii vagíny, zaměřené na destrukci patogenů zánětu. Vaginální čípky mají lokální účinek, aniž by se dostaly do celkového oběhu. Látky ve složení léčiva vedou ke smrti patogenních bakterií a patogenních hubových mikroorganismů.

Složení Polygynaxu

Vaginální tablety jsou prodloužené oválné nažloutlé tobolky s polotekutou homogenní hmotou uvnitř. Každá svíčka obsahuje:

Účinné látky

Nystatin - 100 000 mezinárodních jednotek IU;

sulfát polymyxinu B - 35 000 IU;

neomycin sulfát - 35 000 IU

Pomocné komponenty

hydrogenovaný sójový olej;

tefoz 63;

Dimethicone 1000

Látky kapsulární shell

želatina, glycerol, dimethicone 1000

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinnost kapslí je zajištěna přítomností aktivních složek, jejichž působení je zaměřeno proti bakteriím a houbám, které způsobují onemocnění sliznice. Antibiotika Polymyxin B a neomycin jsou škodlivé pro většinu patogenů. Jsou schopny odolávat pouze streptokokům a anaerobním bakteriím. Zničení buněk hub poskytuje nystatin. On nejlépe zvládá kvasinky, které způsobují rozvoj drozdu.

Léčivý přípravek Polygynax se na povrchu sliznice vagíny pod vlivem tepla distribuuje po povrchu v rovnoměrné vrstvě a poskytuje spolehlivou úlevu od patogenní mikroflóry. Z dalších příznivých vlastností vaginálního činidla, jeho schopnost zlepšit trofické procesy buněk vaginální sliznice, stimulovat metabolismus v tkáních, upozorňuje na sebe.

Indikace pro použití

Vaginální kapsle se používají k léčbě zánětu způsobeného rozvojem mikroorganismů, které jsou citlivé na působení léčiva. Polygynax ničí zdroj následujících infekčních procesů, destruktivně působících na původce těchto onemocnění:

 • zánětlivý proces vyvolaný příčinnými bakteriemi vaginální sliznice - bakteriální vaginitida;
 • zánět způsobený vývojem houby - plísňová vaginitida;
 • kombinovaná infekce vyplývající z působení bakterií a hub současně - smíšená vaginitida;
 • infekční zánětlivá patologie lokalizovaná na sliznicích vulvy (vulvovaginitida) nebo děložního čípku (cervikaginitida).

Polygynax je také oprávněný pro profylaxi. Snižuje pravděpodobnost komplikací po diagnostických nebo chirurgických výkonech. Průběh kapsule může být přiřazen:

 • před léčbou eroze nebo pseudo-eroze děložního hrdla metodou diatermokoagulace (kauterizace) a po ní;
 • jako prevence zánětu před porodem;
 • připravit se na intrauterinní manipulaci.

Dávkování a podávání

Svíčky z drozdu Polygynax naznačují hluboké intravaginální podání. Leží čípky denně 1 krát denně, leží na zádech. To je výhodnější dělat to před spaním, protože pod působením tepla, shell a obsah svíčky stanou se kapalní. Trvání kurzu určuje gynekolog, záleží na diagnóze a závažnosti infekce. V obvyklém případě trvá 6-12 dní. Pokud se vynechá den léčby, provede se následující podání tobolky bez znaků do nejbližšího večera.

Zvláštní pokyny

Před zahájením léčby čípky poliginax pro zánět, měli byste se poradit se svým lékařem a věnovat pozornost následujícím důležitým bodům:

 1. Pro maximalizaci účinnosti léčby je vhodné analyzovat vaginální sliznici (stěr), aby se zjistilo, zda je infekční agens citlivé na účinné složky přípravku.
 2. Nástup menstruace nevyžaduje povinné přerušení léčby.
 3. Nadměrné trvání léčby zvyšuje riziko reinfekce a může způsobit rozvoj patogenů rezistentních vůči účinným látkám léčiva.
 4. Při použití polygynaxu pro záněty byste neměli používat latexové antikoncepce (kondomy, čepice).
 5. Lék nesnižuje schopnost koncentrace a nevyžaduje změnu obvyklého způsobu života.

Během těhotenství

Použití vaginálních tobolek v prvních 3 měsících těhotenství je zakázáno. Jakékoli jiné léky než ty, které byly schváleny pro použití v tomto období, mohou být příčinou potratu, nesprávné tvorby plodu, porušení podmínek jeho vývoje. 2 a 3 trimestry těhotenství jsou méně náročné na užívání drog. Polygynax lze použít, pokud je předepsán lékařem, který pečlivě zvážil rizika a dospěl k závěru, že zamýšlený přínos převáží nad možnými následky.

Interakce s léky

Nedoporučuje se používat svíčky současně s lékařskými prostředky chemické antikoncepce místních účinků (spermicidy, antiseptické krémy a roztoky). Látky zahrnuté do jejich složení mohou snížit účinnost účinku účinných látek Poliginaksa. Při léčbě drozdu pomocí vaginálních čípků je lepší použít jiné metody antikoncepce nebo se zdržet intimního kontaktu až do konce léčby.

Nežádoucí účinky a předávkování

Podle recenzí pacientů, léčba svíčkami Poliginaks projde bez rysů. Případy intoxikace v důsledku předávkování nebyly dosud zaznamenány. Pokud jste přecitlivělý, mohou se v genitální oblasti objevit lokální reakce (svědění, pálení, hyperémie, kontaktní erytém). V tomto případě byste se měli poradit s gynekologem o proveditelnosti pokračující léčby.

Dlouhý průběh může vyvolat rozvoj nežádoucích účinků aminoglykosidů v důsledku jejich vysoké toxicity:

 • ztráta sluchu, tinnitus, závratě;
 • onemocnění ledvin;
 • celková porucha, zvýšená únava, snížený svalový tonus.

Kontraindikace

Vaginální čípky se nepoužívají za následujících podmínek:

 • 1 trimestr těhotenství;
 • období laktace;
 • alergická reakce na jednu nebo více látek, které tvoří léčivo.

Podmínky prodeje a skladování

Svíčky Poliginax je lék na předpis prodávaný lékárnami a specializovanými internetovými obchody, které zajišťují dodržování podmínek skladování. Lék by neměl být uchováván při teplotě vyšší než 25 ° C a skladován po dobu delší než 2 roky od data vydání. Musí být chráněn před dětmi. Použití léku uplynulo není povoleno.

Analog Polygynax

Pokud dojde k alergické reakci na vaginální kapsle, měli byste použít jeden z analogů léčiva:

 • Klotrimazol - je dostupný v různých formách (tablety, čípky, krémy, gely) a používá se k léčbě infekcí pohlavních orgánů způsobených bakteriálními a plísňovými mikroorganismy.
 • Nystatin - lék na léčbu kandidózy. Vyrábějí se rektální a vaginální čípky, masti, gel.
 • Antiseptikum obsahující hexikon - chlorhexidin je roztok nebo vaginální kapsle.
 • Wagisept je antibakteriální a protiplísňové léčivo.
 • Vagiferon - vaginální čípky určené pro antifungální a antimikrobiální terapii. Má imunomodulační účinek.

Cena Polizhinaks

Poliginax vaginální čípky jsou léky průměrné cenové kategorie. V Moskvě lze tento nástroj zakoupit za následující ceny:

Název položky

Počet kapslí v balení, ks.

Cena, rublů

ElixirFarm

6

390

12

660

Internetová lékárna "Dialog"

6

298

12

518

ZdravZona

6

301

12

537

Dialog

6

311

12

543

Samson Pharma

6

322

12

574

Video

Recenze

Alina, 27 let

Svíčky Poliginaks mi byl předepsán gynekologem, když stěr ukázal přítomnost houby a vysoký obsah leukocytů. S lékem jsem byl již obeznámen s odvoláním na přítele, opravdu se jí to líbilo. I tyhle svíčky přišly ke mně. Benchmarková analýza byla vynikající. Z nepříjemností - musíte použít polštářky během celého průběhu léčby.

Tatyana, 21 let

Když jsem se poprvé setkal s příznaky drozdu, pořádal jsem schůzku s gynekologem a nechal jsem ji na předpis pro vaginální čípky Polygynax. Lékař řekl, že jsou neškodní. Oválné tobolky byly velmi velké a měkké, uloženy v chladničce. Cítil jsem účinek léčby ráno, takže jsem s tímto lékem velmi spokojen, doporučuji to.

Anastasia, 31 let

Během těhotenství mě následoval drozd. Polygynax se ukázal být nejefektivnějším prostředkem. 2 týdny před očekávaným porodem lékař předepsal dvanáctidenní kurz, aby se na ně připravil. Po narození svého syna předepsala tyto svíčky preventivně 6 dní, aby tyto svíčky položila, aby obnovila flóru. Od té doby nebyly opakovány 2 roky recidivy kandidózy.

Valeria, 24 let

Když mi gynekolog napsal Poliginax, varovala, že nástroj působí v několika směrech. Při příští návštěvě se ukázalo, že eroze, kterou jsem nevyužila, byla vyléčena a její nadměrné vylučování se zastavilo, což mě trochu znepokojilo.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: