Citlivá pokožka obličeje je neustále vystavena patogenním faktorům. Není to jen vliv agresivního prostředí, podvýživy, špatných návyků. Je důležité nezapomenout na přirozené procesy stárnutí, kdy se objevují první mimické vrásky, klesá elasticita a pružnost dermis. Myostimulace svalů obličeje zlepšuje stav kůže a rychle odstraňuje její problémové oblasti. Postup by měl provádět odborný kosmetolog.

Co je to myostimulace obličeje

Tento kosmetický postup je nezbytný pro obnovení kožního turgoru. S jeho pomocí můžete provádět zvedání brady, vytvořit dokonalý ovál, zvednout oční víčka, poskytnout lymfatickou drenáž. Podstatou této techniky je ovlivnění určitých částí obličeje elektrického proudu pro zvýšení lokálního krevního oběhu a procesů metabolismu kůže na buněčné úrovni.

Pod vlivem pulzů určité amplitudy, vstupujících elektrodimulačními elektrodami, se svaly obličeje rychle stahují, čímž se zvyšuje jejich tón. Dochází k intenzivnímu prokrvení pracovních svalových struktur, zlepšení lymfatické drenáže a metabolismu, intenzivní spalování tuků v buňkách a výrazný omlazující účinek.

Indikace

Hardwarová myostimulace je nezbytná pro normalizaci svalového tónu a mazových žláz (zejména v mastných typech pleti) a rychle potlačuje progresivní zánětlivý proces. Kromě toho je to dobrá příležitost modelovat bezchybné kontury, odstranit viditelné vrásky, zbavit se druhé brady a tašky pod očima. Jiné lékařské indikace pro myostimulaci obličeje:

 • drobivost, ochlupení, nerovnost, ochabnutí kůže obličeje;
 • výrazné známky pigmentace, nerovnoměrný tón;
 • tělesný tuk různého stupně;
 • změna tvaru, ovál;
 • hypersekrece mazových žláz;
 • asymetrie tváře;
 • jizvy a pigmentace po léčbě akné;
 • mastnou pleť;
 • hojné akné;
 • nedostatečný rozvoj svalů víček;
 • stáří suché kůže.

Optimální věk pro procedury jsou ženy starší 40 let. V moderní kosmetologii se mladší zástupci slabšího pohlaví, od 35 let, uchylují k pomoci myostimulace. Díky stimulaci svalového tónu je možné výrazně prodloužit mladost horní vrstvy epidermy. Než souhlasíte s prováděním takového kosmetického postupu, doporučuje se konzultovat s dermatologem, kosmetologem, aby se vyloučily lékařské kontraindikace, vedlejší účinky.

Výhody a nevýhody

Pomocí myostimulace se můžete rychle zbavit znatelných vrásek na obličeji. Spolu s nimi zmizí nepříjemné myšlenky na blížící se stáří. Po absolvování kurzu žena vypadá mladší o 4–5 let. Další výhody kosmetického postupu:

 • jednotné zacházení se všemi problémovými oblastmi;
 • vysoká výkonnost prokázaná v průběhu let;
 • nedostatek chirurgie;
 • viditelný výsledek po prvním sezení;
 • bezbolestnost sezení, minimální vedlejší účinky.

Chcete-li pocítit výhody, by měly být postupy proti stárnutí prováděny profesionálním kosmetologem. Pokud hovoříme podrobněji o kosmetickém účinku, po sérii procedur se takové změny objevují ve vzhledu:

 • zvednuté obočí, výrazný pohled;
 • výrazný efekt lícní kosti;
 • znatelný zvedací účinek;
 • resorpci sáčků pod očima;
 • utažení volné kůže, vyblednutí kůže;
 • zmizení druhé brady;
 • zlepšení kontury, symetrie obličeje;
 • vyhlazování nasolabiální vrásky;
 • redukce slzných slim.

Stabilní kosmetický účinek je pozorován po provedení 3-4 sezení, zatímco kůže se stává pružnou, krásnou, hladkou a příjemnou na dotek. Kosmetologové doporučují projít celým průběhem miostimulace, který se skládá z 10–12 procedur. Existují nevýhody takové vnější transformace, která si připomínají během nebo bezprostředně po zasedání:

 • zarudnutí ošetřených oblastí;
 • těžké svědění;
 • mírné závratě;
 • známky tachykardie;
 • viditelný otok;
 • malé popáleniny nebo červené skvrny.

Příprava

Než opravíte ovál nebo odstraníte druhou bradu, musíte se připravit na zákrok. To vyžaduje odstranění dekorativní kosmetiky, čištění horní vrstvy epidermis před nadměrným množstvím mazu, prachu, odumřelé kůže. V tomto případě se jedná o vícestupňový peeling, který spolu s vločkovitými částicemi odstraňuje přebytečný tuk z podkožní vrstvy kůže. Před uvedením myostimulátoru do provozu je nutné dodržet následující pravidla:

 1. Po vyčištění a odmaštění horní vrstvy epidermy se na problémové oblasti nanese speciální gel a elektrody přístroje se instalují.
 2. Překrývání proudových vodičů se provádí podle určitého vzoru, takže se různé skupiny svalů stahují v různých časech.
 3. Pokud je porušena integrita kůže, je instalace elektrod přísně kontraindikována.
 4. V oblasti lícních kostí a oběžných drah jsou proudové vodiče superponovány tak, že mezi periostem a nástrojem zůstává vrstva tkáně.
 5. Pokud je zvýšená citlivost kůže na elektrický proud, je při instalaci elektrod nutné snížit intenzitu pulzů.

Postup

Kosmetická procedura se skládá z několika sezení, přičemž každá trvá ne déle než 20 minut. Pacient pocítí mírné brnění v místě instalace elektrod, ale po několika minutách si zvykne na nový pocit. Optimální proudová síla závisí zcela na požadovaném kosmetickém účinku a problémové oblasti (maximální amplituda - 15 mA). Hlavní pravidlo: instalace elektrod by měla být prováděna v přísné symetrii na obou stranách obličeje a je důležité vzít v úvahu riziko asymetrie věku. Důležitá odborná doporučení:

 1. Vyloučit přítomnost lékařských kontraindikací, otevřených ran a hnisání.
 2. Zajistěte dobrý kontakt elektrod s pokožkou.
 3. Chcete-li zahájit postup s nulovou amplitudou, postupně zvyšujte tento indikátor.
 4. Neodstraňujte elektrody bez předchozího odpojení napájení.
 5. Po skončení se musí elektrody dezinfikovat.
 6. Po myostimulaci musí být kůže ošetřena výživným, zklidňujícím krémem.

Specialista individuálně vybere schéma studia obličejových svalů v závislosti na výsledku, kterého chce žena v konkrétním případě dosáhnout. Osobně vybírá pomocné kosmetické prostředky, aby se vyloučily lékařské kontraindikace, snížilo se riziko alergických reakcí. V jednotlivých kosmetických ambulancích se široce používá ampulková kosmetika, která při externím použití proniká hluboko do kůže. Aktivní složky takových činidel se akumulují v epidermis a jsou dlouhodobě vynakládány na zlepšení, zlepšení vzhledu.

Po dokončení kosmetického zákroku je nutné gel odstranit, očistit pokožku. Nad ní je nutné aplikovat speciální krém (hydratační a výživný), který se volí podle typu pokožky a přítomnosti kosmetických problémů. Nedoporučuje se denně provádět myostimulaci, optimální interval mezi postupy je 2-3 dny. Doporučený počet zasedání k zajištění udržitelného omlazujícího účinku je 10–15. Doba trvání myostimulace závisí na povaze kožních problémů.

Erbův stůl

Při provádění myostimulace byste měli použít cenné informace získané z tabulky Erb, která ukazuje přesné umístění všech motorických bodů na těle. Jejich grafický obrázek je připojen spolu s návodem k použití myostimulátoru. Tyto údaje se berou v úvahu při každém kosmetologickém sezení. Během myostimulace je nutné v určitých motorických bodech promítání elektrod do motorického nervu do svalové membrány ukládat elektrody. Tyto zóny se nazývají Erb body.

Myostimulace tváře doma

Chcete-li provést takový kosmetologický zákrok doma, potřebujete určitou dovednost a speciální přístroj - stimulátor obličejového svalstva. Na rozdíl od profesionálních modelů se elektropulzní zařízení pro domácí použití vyznačují kompaktní velikostí, méně programy a kanály, ale jsou také účinné pro eliminaci mimických vrásek a ne jen. Než si koupíte vybavení, musíte se obrátit na odborníka a individuálně vypočítat odpovídající proud, sestavit diagram pro sezení.

Pro domácí použití si můžete zakoupit Miostimulátor Vupiesse Tua Trend Face Miostimulator. Kromě toho se doporučuje koupit speciální gel, aby se zabránilo zranění citlivou pokožku během sezení. Délka zasedání je 30 minut. Vlastnosti a posloupnost domácího postupu:

 1. Odstraňte make-up, očistěte a odmastěte pokožku.
 2. Na problémovou plochu na jedné straně obličeje naneste speciální gel.
 3. Přes ošetřenou oblast fixujte elektrody a stimulanty.
 4. Podobné manipulace s druhou stranou.
 5. Po sezení ošetřete pokožku hydratačním krémem.
 6. Pro odstranění vrásek je postup prováděn denně po dobu 2 týdnů.
 7. Opakujte sezení jednou za měsíc, abyste předešli vráskám.

Přístroje pro myostimulaci

Speciální masážní přístroje pro obličejové miostimulace se prodávají prostřednictvím internetových obchodů. Ceny se liší v závislosti na hodnocení výrobce a počtu realizovaných programů. V moderní kosmetice, miostimulants ESMA (Rusko), Gezatone (Francie), Dezak Rio (Spojené království), Slendertone tvář (Irsko) být široce použitý. Níže jsou uvedeny nejoblíbenější modely těchto výrobců:

 1. ESMA Assol. Zařízení slouží k provádění lymfatické drenáže, standardní miostimulace a účinně ovlivňuje různé svalové skupiny obličeje a těla. Má 4 nezávislé kanály, 8 elektrod s lepivou gelovou vrstvou. Jedná se o profesionální vybavení pro domácí použití. Průměrná cena je 18 000 rublů.
 2. Biolift4 Face Perfect Gezatone. Toto elektrické pulzní zařízení francouzského výrobce má 4 režimy provozu, pracuje s bateriemi. Masáž lze použít doma. Miostimulyator poskytuje jasný ovál obličeje, uvolňuje mimické vrásky, obnovuje pružnost pokožky a svěžest obličeje, přispívá k rozdělení tělesného tuku. Průměrná cena je 3000 rublů.

Kombinace s dalšími kosmetickými postupy pro zvýšení účinku

Před provedením miostimulizace musí být pleť kůže kvalitativně očištěna a pro tento účel se používá peeling. Použití čisticího křoviny pomáhá odstranit viditelný tuk v případě zhoršených mazových žláz, čímž se zbaví zrohovatělé vrstvy epidermis, širokých pórů. Pro zlepšení účinku kosmetického postupu a zlepšení zpřísnění pokožky je vhodné kombinovat myostimulaci s:

 • zvedání;
 • magnetoterapie (myostimulace je doplněna vlivem magnetických polí);
 • ultrafonoforéza (zavedení léků do kůže pod vlivem ultrazvukové expozice);
 • foto omlazení (změna ve struktuře dermis nastane pod vlivem elektromagnetického záření od vysoce-světelné zdroje světla);
 • injekční a neinjekční mezoterapie (postupy proti stárnutí, které po aplikaci a zavedení speciálního přípravku uvolňují vrásky);
 • tlaková terapie (lymfatické drenážní masážní přístroje pro odstraňování přebytečné tekutiny);
 • mikroproudová terapie (kromě myostimulace jsou svaly obličeje ovlivněny slabými elektrickými impulsy);
 • LPG (klasická kůže citlivá na masáž);
 • další fyzioterapeutické postupy na individuální doporučení kosmetologa.

Vedlejší účinky

Pod vlivem elektrického proudu určité amplitudy se citlivá kůže utáhne, pozoruje se omlazující účinek, zdravý odstín a symetrie tváře se vrací. Po kosmetologickém sezení není vyloučen výskyt vedlejších účinků, které jsou prezentovány:

 • otok kůže;
 • zčervenání ošetřených oblastí;
 • mírné svědění;
 • závratě;
 • drobné popáleniny na citlivé kůži;
 • palpitace;
 • vnitřní nepohodlí.

Tyto vedlejší účinky jsou dočasné, zmizí po krátké době po dokončení další relace. To není důvod, proč by se kurz měl zastavit předem. Je nutné projít všemi 10–12 sezeními bez přerušení, aby bylo možné pozorovat odraz v zrcadle, které vypadalo mladší. Zvýšení trvání každého postupu je velmi nežádoucí.

Kontraindikace

Tento kosmetologický postup není pro každého. Existují lékařské kontraindikace, jejichž porušení vyvolává vážné zdravotní problémy. Například myostimulace během těhotenství je extrémně nežádoucí, protože má negativní vliv na intrauterinní vývoj plodu a může vyvolat předčasné porod. Jiné lékařské kontraindikace myostimulace:

 • onemocnění oběhového systému;
 • sklon ke krvácení;
 • selhání ledvin a jater;
 • zánětlivé procesy v kloubech hlavy a krku;
 • maligní neoplazmy (onkologie);
 • aktivní tuberkulóza;
 • epilepsie, Parkinsonova choroba;
 • porucha srážení krve;
 • urolitiáza a žlučové kamenné onemocnění;
 • tromboflebitida v oblasti obličeje;
 • akutní kožní onemocnění obličeje;
 • implantované zlaté nitě;
 • instalovaný kardiostimulátor;
 • přecitlivělost na účinky proudu.

Pro takový kosmetický postup existují časová omezení. Relativní zdravotní kontraindikace miostimulace osoby, kromě progresivního těhotenství, zahrnují:

 • období laktace;
 • akutní virová onemocnění.

Cena

Tento postup lze provést doma nebo v salonu krásy. Cena zasedání s profesionálním kosmetologem závisí na výběru kliniky a individuálních charakteristik problémových oblastí obličeje. Níže jsou uvedeny ceny v Moskvě za službu myostimulace:

Název hlavního salónu krásy

Cena, rublů

On kliniky na Vorontsovskaya

1500

MedicalCity na Poltavě

4000

ViTerra na Šimonovském Valu

1, 550

Spektrum na Gerasim Kurin

1, 815

Klinika odborných zdravotnických technologií

1, 400

Služba Medline na dálnici ve Varšavě

2 100

Fotky před a po myostimulaci

Video

Recenze

Marina, 41 let

Před několika měsíci podstoupila průběh myostimulace a byla s výsledkem spokojena. Zpočátku se cítila svalová kontrakce a začala se cítit nemocná, ale brzy si na takový nepříjemný pocit zvykla, přestala si toho všimnout. Účinek byl zachován několik měsíců, všichni mí přátelé se mi neustále opakují, že jsem znatelně mladší.

Irina, 45 let

Pravidelně jsem v kosmetickém salonu prováděla masky proti stárnutí, ale jejich kosmetický efekt už dlouho nestačil. Nabídli mi, že podstoupím kurz myostimulace. Zpočátku se bála, přesto došlo k úrazu elektrickým proudem, ale pak souhlasila. Účinek se ani neočekával, obličej vypadal mladší o 5 let. Začala jsem cítit dívku, vypadám stejně.

Anna, 45 let

Po myostimulaci byly na tvářích neustále červené tečky. Zpočátku se obávala přítomnosti takové kosmetické vady, ale 30 minut po skončení se uklidnila (body zmizely). Pokud jde o účinek omlazování, změny se začaly objevovat po 4 léčbách. Teď jsem ve fázi dokončení kurzu, nelitoval jsem.

Yana, 42 let

Prošel jsem takový omlazující kurz, ale nenašel jsem žádné radikální změny v mém vzhledu. Malé vrásky téměř okamžitě mizely, ale kůže tváře se nijak zvlášť neotevřela a vůbec se nestane elastickou. Navíc, ona dělala anti-stárnutí masky, použité krémy, pleťové vody a oleje, ale také bez změn. Takže s přístupem stáří není možné bojovat.

Kategorie: