Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Olya LichachevaKrása je jako drahý kámen: čím jednodušší, tím vzácnější :)7. listopadu 2016

K dosažení jednotného tónu pleti v kosmetologii se často používá kyselina salicylová. Pomáhá zbavit se akné, stařeckých skvrn a dalších podobných problémů. Složení tohoto nástroje má potřebné vlastnosti pro dosažení očekávaného účinku v krátkém časovém období. Na jeho základě si můžete připravit domácí pleťové vody, masky.

Jaká je kyselina salicylová dobrá pro pokožku?

Po získání prvního roztoku této drogy v 19. století se její vlastnosti nezměnily. Zdaleka ne hned našel uplatnění v kosmetologii, takže byl původně:

 • keratolytikum;
 • silné antiseptikum;
 • dráždivý.

Kyselina salicylová je antibakteriální, antimikrobiální léčivo, které lze použít jako externí dezinfekční prostředek. Pomocí tohoto léku se léčí rány, dermatologická onemocnění a kosmetické vady. Roztok je schopen proniknout hluboko do pórů pokožky, stimulovat krevní oběh. Keratotické vlastnosti léčiva zahrnují účinek exfoliace, který se projevuje vysycháním horních vrstev kůže. Droga má následující kosmetický účinek:

 • skrývá skvrny po akné;
 • reguluje sekreci mazu;
 • bělí, vysušuje obličej;
 • odbarvuje černé tečky;
 • zabíjí bakterie způsobující akné, pupínky.

Kyselina salicylová je součástí mnoha protizánětlivých, antibakteriálních produktů, které se uvolňují k řešení problémů s pokožkou obličeje. Hlavním úkolem tohoto prvku je dezinfekce povrchu tkaniny, pronikání do hloubky a ničení bakterií. Je třeba mít na paměti, že umírají nejen škodlivé, ale i prospěšné mikroorganismy. Dochází k vysušování pokožky, snižuje se tvorba kožního mazu. Pupínky, které se již vytvořily, jsou dezinfikovány a vystupují skrz kanálky.

Je možné otřít obličej kyselinou salicylovou

Tento prostředek se osvědčil v oblasti kosmetologie, ale existuje řada důvodů, proč kyselina salicylová pro obličej není tou nejlepší volbou. Zvažte následující kontraindikace užívání léku:

 1. Neměli by používat lidé s citlivou, suchou pokožkou. Zpravidla je tento typ náchylnější k napadení bakteriemi, ale vzhledem k povaze dopadu agens se situace může zhoršit.
 2. Produkt není potřeba používat v zimě, kdy se pod vlivem vzduchu a chladu pokožka stává tenčí a sušší. To platí zejména pro lidi s těžkým akné.
 3. Po aplikaci léků nemůžete být na slunci. To může způsobit stařecké skvrny.

Nedoporučuje se namazat obličej kyselinou salicylovou za přítomnosti individuální nesnášenlivosti složek, projevu alergické reakce na ně. Pokud jsou tyto kontraindikace vyloučeny, pak se použití léku doporučuje za následujících podmínek:

 • mastná pleť s mnohočetným, jediným akné, rozšířenými póry, černými tečkami;
 • kombinovaný typ pleti s více komedony, pupínky;
 • pro jednotlivé stařecké skvrny, akné a suchý typ pleti.

Jak si vyčistit obličej

Procedura čištění obličeje má určité požadavky, které musí být dodrženy před a po proceduře. Nástroj je součástí různých mastí, pleťových vod, krémů. Postup při aplikaci slupovací masky se stal běžným. Po jeho provedení byste neměli dovolit přímému slunečnímu záření proniknout na pokožku, opalovat se nebo chodit po dlouhou dobu pod sluncem. Návod k použití:

 1. Ošetřovaná oblast obličeje musí být očištěna speciálním mlékem.
 2. Pro rozšíření pórů si udělejte parní lázeň a poté si umyjte obličej horkou vodou.
 3. Nečistoty odstraňte odmašťovacím roztokem, který bude mít i antiseptický účinek.
 4. Naneste na obličej tenkou vrstvu roztoku nebo pasty kyseliny salicylové. Když lék začne působit, ucítíte lehké brnění, mravenčení. Pokud si všimnete, že kůže začala velmi červenat, okamžitě roztok odstraňte, jinak se můžete popálit.
 5. Smyjte masku studenou vodou, abyste pomohli stáhnout póry.

Pomáhá kyselina salicylová na stařecké skvrny na obličeji

V kosmetických salonech se tento přípravek často používá k bělení pleti, ale stejného efektu dosáhnete i doma sami. Jednou z oblastí použití kyseliny salicylové na obličej je odstranění stařeckých skvrn. Pozitivní aspekty drogy:

 1. Nepůsobí agresivně na pokožku, olupování, zarudnutí se vyskytuje jen zřídka. K takové reakci dochází pouze u majitelů tenké kůže.
 2. Póry jsou dobře vyčištěny, dezinfikovány díky baktericidnímu účinku.
 3. Barva se vyrovná, aniž by poškodila tkáně obličeje.

Doporučuje se používat 15% roztok, požadovaného účinku se dosáhne po 3. proceduře. Můžete zkusit zdvojnásobit koncentraci, což urychlí projevení výsledku. Použijte kyselinu salicylovou následovně:

 1. Je nutné aplikovat léky přímo na pigmentovou skvrnu.
 2. Uchovávejte produkt po dobu 5-15 minut.
 3. Smyjte studenou vodou.
 4. Tento postup provádějte dvakrát denně. Délka kurzu - 15 dní.

Léčba akné

Mnoho dívek používá kyselinu salicylovou v boji proti akné na obličeji. Doporučuje se zahájit léčbu 3% roztokem, aby bylo možné sledovat reakci na léky, aby se zabránilo popáleninám. Pokud nejsou pozorovány žádné vedlejší účinky, můžete přejít na 10% lék. Chcete-li změkčit působení kyseliny, chraňte před podrážděním, peelingem, po proceduře namažte obličej hydratačním krémem, tonikem. Čištění se provádí následovně:

 1. Když se objeví jednotlivé záněty, musí být kyselina aplikována bodově. Vezměte vatový tampon, ponořte jej do přípravku a namažte pupínky. To pomůže vyhnout se zbytečnému nepříjemnému efektu.
 2. K ošetření velké plochy byste měli použít masku, pleťové mléko nebo obklad. Aplikujte lék na celý obličej bez tření.
 3. Spláchněte vše studenou vodou.
 4. Kyselina by neměla být aplikována více než 3krát za zaklepání. Léčba obvykle trvá týden. Pak si musíte dát pauzu alespoň 7 dní.

Mléko

Častěji se lék používá jako součást masek, pleťových vod, aby se dosáhlo maximálního účinku při interakci s jinými složkami. Takový nástroj si můžete připravit sami. Všechny potřebné komponenty lze snadno najít v lékárně, mají nízké náklady. Zde je několik příkladů, jak takové prostředky připravit:

Možnost 1:

 1. Budete potřebovat 130 ml heřmánkového odvaru, 2 ml hroznového oleje a 5 ml salicylové tekutiny.
 2. Do vychladlého přecezeného heřmánkového vývaru přidejte zbývající ingredience, dobře promíchejte.
 3. Pro pohodlí nalijte celou kompozici do rozprašovače nebo dávkovače.
 4. Naneste pleťovou vodu na vatový tampon, několikrát denně jím otřete povrch obličeje.
 5. Pokud je jen pár míst nebo ložisek zánětu, pak je lepší na tato místa přiložit obklad.

Možnost 2:

 1. Abyste vytvořili protizánětlivé mléko, musíte si vzít půl sklenice salicylového alkoholu.
 2. Nasypte do něj jednu polévkovou lžíci sušených květů měsíčku.
 3. Nechte přes noc louhovat a poté přeceďte přes gázu.
 4. V případě potřeby rozmíchejte přípravek s čistou vodou v následujícím poměru: 1 lžíce pleťové vody na 1 sklenici tekutiny.
 5. Používejte jako tonikum na obličej.

Možnost 3:

 1. Pro citlivou pleť je tento recept lepší. V lékárně je potřeba koupit 5 tablet chloramfenikolu, musí se rozdrtit na prášek.
 2. Smíchejte s boritým alkoholem, sírou a kyselinou salicylovou. Každá ingredience potřebuje 1 lžičku.
 3. Následně přidejte sklenici 70% alkoholu, důkladně promíchejte.
 4. Před použitím protřepat.
 5. Aplikujte po kapkách na postiženou kůži.

Recepty na obličej s kyselinou salicylovou

Doma si uvaříte nejen pleťové vody, ale i krémy. Dokážou například zajistit optimální péči o pleť, zúžit póry v T-zóně a normalizovat činnost mazových žláz. Mnoho vlastností produktu závisí na složkách. Zde je příklad několika dobrých receptů pro ty, kteří si chtějí vyčistit obličej kyselinou salicylovou:

Možnost 1:

 1. Na vaření potřebujete 5 g včelího vosku, 1 ml fenolového roztoku, 10 ml rýžového oleje.
 2. Za stálého míchání rozpusťte vosk. Přidejte obilný olej a vše dobře rozmixujte mixérem.
 3. Do hmoty přidejte salicylovou tekutinu a znovu promíchejte.
 4. Nalijte smetanu do šikovné dózy. Aplikujte každý den v tenké vrstvě po čištění bez roztírání.

Možnost 2:

 1. K přípravě masky potřebujete badyaga, kosmetický jíl. Smíchejte je ve stejném poměru.
 2. Přidejte do směsi jen tolik teplé vody, aby vznikla kaše. Nalijte pár kapek kyseliny salicylové.
 3. Naneste tenkou vrstvu masky bez tření na obličej. Nechte 15 minut, poté opláchněte teplou vodou.
 4. Používejte ne více než jednou týdně.

Video

Kyselina salicylová proti akné

Recenze

Valeria, 25 let Kyselina salicylová na obličej je skvělá na akné.Používám 1% roztok a stačí mi. Cena léku v lékárnách je nízká a výsledek je vynikající. Nejvýnosnější možnost, jak získat požadovaný "levný a veselý" efekt. Nedoporučuji používat více než 1% roztok v čisté formě, aby nedošlo k popálení pokožky.
Ekaterina, 23 let Někdy používám salicylový alkohol na vysušení pokožky. Moje kožní lékařka hned upozornila, že je nemožné používat přípravek často, protože to může vést k aktivnější práci mazových žláz a pleť se ještě více promastí. Používám ho častěji, abych se zbavil malých pupínků: rychle zasychají a vylézají přes póry.
Dmitry, 28 let Dlouho se mi nedařilo odstranit podkožní akné na čele, mytí a krémy proti akné vůbec nepomáhaly. Rozhodl jsem se vyzkoušet kyselinu salicylovou a již 4. den užívání jsem zaznamenal výrazné zlepšení svého stavu. Pupínky vytáhly na povrch a brzy zmizely. Použil jsem 3% roztok, abych se s problémem vypořádal rychleji.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: