Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Od barevných schémat přes půdorysy až po stavební předpisy, interiéroví designéři dělají vše. Ať už navrhujete prostor pro klienta nebo pracujete na svém vlastním domě, zde je pár kroků, jak začít.

Co je to interiérový designér

Interiéroví designéři pracují na architektuře a plánování interiérů, vytvářejí soudržné a esteticky příjemné projekty pro domácí interiéry a podniky pro širokou škálu klientů.

Mnoho interiérových designérů se specializuje na specifické oblasti designu, jako je bytový design (i když je určen pro konkrétní prostory), firemní kancelářské prostory, komerční interiéry, environmentální design nebo standardy dostupnosti.

Co dělá interiérový designér:

  • Naslouchá potřebám zákazníků, včetně cílů zákazníků ohledně prostoru, zájmů a rozpočtu.
  • Návrhy návrhů půdorysů, jak lidé budou prostor využívat.
  • Vybírá a objednává nábytek a materiály, které odpovídají rozpočtu.
  • Dokončuje návrhové plány pomocí počítačového softwaru.
  • Odhaduje a předpovídá všechny náklady projektu.
  • Vytvořte harmonogram projektu.
  • Ovládá umístění všech designových prvků v prostoru.
  • Pracuje s klienty, aby se ujistil, že jsou šťastní.
  • Vyhledávání potenciálních klientů a navrhování nových projektů.

Jaký je rozdíl mezi designérem a interiérovým dekoratérem

Interiérový design je často zaměňován s interiérovým zdobením, ale jsou to velmi odlišné profese.Zatímco oba chtějí, aby prostor působil celistvě a krásně, interiéroví dekoratéři si kladou za cíl zkrášlit stávající prostor nábytkem a dalšími domácími dekoracemi (např. zdobení starého pokoje novým kobercem), zatímco interiérový design zahrnuje navrhování samotného prostoru.

Kvalifikace a dovednosti

Pokud chcete být interiérovým designérem, zde jsou některé kvalifikace a dovednosti, na které byste se měli těšit:

Vzdělání, zkušenosti a licence

Ne všude vyžaduje, aby budoucí designéři interiérů byli certifikováni, než mohou začít pracovat. K profesionálnímu provedení této práce však potřebujete vzdělání v oblasti interiérového designu (nebo něco podobného).

Designérský vzhled

" Interiéroví designéři často mluví o vzhledu nebo o tom, jak věnují pozornost různým návrhům a interpretují je - například vidí určitý obraz a chápou, jak ovlivňuje náladu prostřednictvím barvy, tématu nebo stylu. "

Rozvoj vašeho designového oka je důležitou součástí toho, abyste se stali profesionály a rozvíjeli svůj smysl pro styl, proto věnujte pozornost světu kolem sebe a začněte být kritičtí k návrhům, které vidíte, od domácností po obchody s oblečením.

Dovednosti projektového řízení

Interiéroví designéři mají na starosti designový projekt od začátku do konce, takže k dokončení práce potřebují projektové řízení a komunikační dovednosti, včetně organizace projektu, dodržování termínů a komunikace s klienty, dodavateli a stavbou dodavatelé, aby byli všichni šťastní a chápali očekávání.

Počítačově podporované designérské dovednosti

Přestože náčrtky a kresby jsou součástí procesu navrhování interiéru, téměř všichni profesionální interiéroví designéři dokončují své kresby v programech zvaných počítačem podporovaný design (CAD).Aspirující interiéroví designéři se musí dobře orientovat v základech těchto programů, aby mohli dokončit jakýkoli designový projekt.

Jak začít

I když neexistuje žádný univerzální přístup, jak se stát profesionálním interiérovým designérem, existuje několik kroků, které vám nejvíce pomohou nastartovat kariéru:

Vychovávejte své oko

Svůj zrak můžete zbystřit v každém věku, ať už teprve nastupujete na designovou školu nebo s interiérovým designem začínáte později v životě. Nejdůležitější pro rozvoj jemného vnímání designu je hluboké porozumění svému okolí: věnujte pozornost grafickému designu, oblečení, architektuře a krajinářství.

Vše má smysl a emoce. Knihkupectví, muzea, galerie umění a nábytku, vintage trhy a obchody s oblečením jsou skvělými místy, kde můžete začít rozvíjet silné myšlenky o tom, jaký druh designu – odvážný, tlumený, hravý, klasický, futuristický – vás přirozeně osloví.

Naučte se interiérový design

Většina firem vyžaduje, aby jejich interiéroví designéři měli určité formální vzdělání. I když jsou preferovány relevantní obory, jako je architektura nebo teorie designu, zejména v rámci formálních projektů, nenechte se odradit, pokud získáváte titul v něčem jiném. Zvažte absolvování kurzu souvisejícího s designem (jako je výtvarné umění, umění a design, počítačově podporovaný design nebo teorie barev).

Vyhledat formální školení

Po dokončení studijního programu je čas hledat kariérní příležitosti, abyste mohli začít budovat své portfolio. Obecně platí, že budete potřebovat alespoň dva roky prezenčního školení a praxe, než se budete moci formálně umístit jako interiérový designér, takže hledejte designérské práce, jako jsou stáže nebo základní práce ve firmách zabývajících se interiérovým designem. .

Pracuj pro firmu nebo rozšiř svou vlastní

S diplomem nebo licencí můžete dělat jakýkoli druh interiérového designu, ať už pracujete pro známou firmu nebo zakládáte svůj vlastní malý obchod s designovými službami a nalézáte nové klienty sami.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: