Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Úkolem oblíbené služby salonu je udělat vlasy hladké, lesklé a bez krepatění. Keratinová úprava zkracuje dobu fénování, vyhlazuje kůžičku. Co potřebujete vědět o tomto typu zákroku, komu jsou kontraindikovány.

Keratin je typ proteinu, který tvoří vnější povrch vlasů, kůže a nehtů. S věkem jeho množství v těle klesá. Negativní vliv mají faktory prostředí, vysoká teplota, ultrafialové záření. Způsobují, že proteiny mění svůj přirozený tvar a strukturu.V důsledku toho vlasy ztrácejí svou dřívější sílu, pružnost a lesk.

Problémy nastávají i majitelkám přirozených kadeří, které si s nimi ne vždy poradí. K záchraně přichází léčba keratinem. Jedná se o chemický proces, který vyhlazuje vnější vrstvu vlasového stvolu.

Procedura může být provedena pro lidi s krátkým účesem, aby se vizuálně zvýšil objem, nádhera účesu. Častěji to praktikují ženy s dlouhými, kudrnatými a nepoddajnými vlasy.

Proces začíná tím, že kadeřník umyje klientovi vlasy dvakrát čistícím šamponem. Poté se na mokré vlasy aplikuje keratinový prostředek nebo roztok. Prameny se vyčesají a nechají se zafixovat. Tento proces může trvat dvě až čtyři hodiny. Vše závisí na množství vlasů, jejich struktuře. Posledním krokem je vysušení a zafixování produktu žehličkou.

Keratinová kúra se nesmývá šamponem.Pokrývá vlasy, aby vyhladil nerovnosti, zatímco teplem utěsňuje a vytvrzuje vnější vrstvu, navrací jim lesklou, lesklou a hladkou strukturu. Pokud si vlasy nemyjete příliš často, výsledky mohou vydržet až šest měsíců. Je lepší používat šampony, které neobsahují agresivní přísady, jako je chlorid sodný.

Některé keratinové přípravky obsahují formaldehyd. Tato silně zapáchající chemická látka může způsobit slzení očí, kašel, sípání, podráždění kůže a pálení v očích, nosu a krku. To negativně ovlivňuje celkovou pohodu. Ošetření keratinem se nedoporučuje těhotným ženám. Jsou kontraindikovány pro osoby s citlivou pokožkou, alergickou kontaktní dermatitidou.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: