Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Děti se vždy chtějí obléknout, obléknout si krásné oblečení a věnovat pozornost i těm nejmenším detailům. Elegantní šaty, kalhoty, kombinézy a mnoho dalších - je možné zakoupit v obchodě. Ale pro milované dítě chci vytvořit něco vlastníma rukama, dát kus duše do výrobku a udělat vše tak dokonalé a co nejpřesnější. Krásné věci, které můžete udělat sami, například pletené čepice a sarafan, vesty a ponožky. Jak připojit takové příslušenství, jak si vybrat přízi, kde najít vzor - přečtěte si o ní níže.

Co je botičky

Boty jsou teplé boty pro děti od narození do jednoho roku. Mohou být vyrobeny z různých materiálů několika technikami: sešité z tkaniny nebo měkké kůže, háčkované jemnou přízí nebo pletením pro vytvoření teplých bot. Pletená verze má jasné výhody: široký výběr příze vzory pro tkaní, takové botičky budou velmi teplé, lehké, pohodlné pro nohy. Aby bylo možné dodat originalitu, jsou tyto oděvy často zdobeny ozdobnými detaily: luky, korálky, figurky a další věci.

Jak uvázat botičky pletení: master class

Pro pletení bootees pro děti od narození do šesti měsíců budete potřebovat:

 • Pletací jehly s malým průměrem (vedené tloušťkou nitě);
 • pletací příze;
 • šicí jehly s velkým očkem pro spojování švů;
 • bezpečnostní kolík;
 • krásné knoflíky - 2 kusy.

Legenda:

 • Přední smyčka - LP.
 • Špatná smyčka - IP.
 • Nakid - NK.

Začneme pletení z levé botičky, pro tento typ smyčky 41 na jehlách. Dále zvažte krok za krokem provádění prací na řádcích:

 • 1 - všechny smyčky pletené obličeje.
 • 2 - odstraníme první smyčku - hranu, pak 1 PL, 1 NK, 18 smyček vpředu, 1 NK, 1 PL - opakujte podle schématu ještě jednou, doplněnou okrajovou smyčkou.
 • 3 řady a všechny další liché smyčky obličeje.
 • 4 - lemování odstranit, 2 PL, 1 nakidy, 18 smyček obličeje, 1 NK, 3 PL, nahý, 18 obličeje, 1 NK, 2 PL, poslední okraj, jsme plést se špatnou stranou.
 • Analogicky jsme pletli požadovaný počet řádků a přidali čtyři smyčky v každém sudém čísle, dokud na jehlách není 57 kusů.
 • 10 - všechny smyčky obruba.
 • 11 - připojíme vlákno jiné barvy, abychom vytvořili vzor, a celou sérii pleteme smyčkami, peněženkami.
 • 12 - odstraníme okraj, pak se pleteme podle schématu - pleteme 2 smyčky dohromady, 1 NK - tak až do konce řady, poslední smyčku - hranu.
 • 13 - zpět do hlavního barevného vlákna. Tento a následující 2 řádky pleteme s obruba smyčky.
 • 16 - hrana, 19 LP, 2 smyčky jsou zaměněny a spojíme je dohromady, 13 LP, 2 pletené dohromady LP, 19 líc, 1 hrana.
 • Zvláštní pozice až 25 jsou pleteny s obruba smyčky.
 • 18 - hrana, 18 LP, 2 spolu s frontou (dříve posunuté), 5 PL, 3 smyčky jsou pleteny dohromady, takže prostřední je nahoře, 5 LP, 2 s frontou dohromady, 18 LP, hrana na lemu.
 • 20, 22, 24 - analogicky s příštím 18 snižujeme. V důsledku toho zůstane na jehlách 39 jehel.
 • Zavřeme všechny smyčky na přední straně nití jiné barvy, pleteme je všechny s smyčkami na obličej.
 • Vytváříme pozadí a popruh: od každého okraje sbíráme deset smyček, takže v důsledku toho máme 20, posuneme jehly na 1, pleteme čtyři řady s obličejem. Ve 4. řadě přidejte 22 smyček, abyste vytvořili popruh a pletli dalších 8 řádků. Na konci popruhu v procesu páření je nutné vytvořit díru - smyčku knoflíkové dírky.
 • Smyčky jsou zavřené, výrobek šijeme co nejpřesněji, vše přesně, bez konvexních švů tak, aby nezpůsobovaly nepohodlí pro dítě. Okouzlující pletené boty jsou připraveny.

Pro pletení lze použít různé režimy, v závislosti na schopnostech tkaní a touze získat jedinečnou originální práci. Pochopit diagramy není těžké, hlavní věc je pochopit legendu, sledovat počet smyček, správné pořadí vzoru. Některé botičky jsou pletené v jednom kuse a po šití. Pro starší děti stojí za to vybrat modely, kde je podešev pletená odděleně, takže když stojí, šev netlačí na nohu. Zajímavé schéma pletení bootees s jehlami podívat se na fotografii: \ t

Booties pletení manuál

Aby se pletené boty s pletací jehlice (jakéhokoli modelu), provádět akce v určitém pořadí, se zaměřením na hlavní průvodce akcí:

 • Zvolíme schéma pro pletení, pro jednoduchost stojí za to najít hlavní třídu nebo její popis. Vše záleží na osobních přáních, pletacích dovednostech, na touze vytvořit jednoduchou věc nebo na vynikajícím výrobku. Při výběru je důležité věnovat pozornost velikosti, která bude výsledkem, doporučení ohledně výběru příze.
 • Výběr příze. Buďte tak opatrní, jak je to jen možné - je lepší dát přednost přírodním nitím bez syntetických vláken. Měly by být měkké a příjemné na dotek. Pokud jste začátečník a nejste dobře obeznámeni s nuancemi, obraťte se na svého konzultanta v obchodě, který vám pomůže vybrat si. Barva příze hraje důležitou roli - v případě, že botičky jsou monotónní, bude to velmi usnadnit volbu, a pokud vzor nebo ohraničení je poskytována podle schématu, pak je třeba se ujistit, že vlákna odpovídají dobře a vypadají harmonicky.

 • V souladu s přízí zvolte jehly požadovaného průměru.
 • Určete velikost. V podstatě jsou botičky rozděleny do 3 věkových skupin - od narození do 3 měsíců, od 3 do 6 měsíců, od 6 do jednoho roku. Pro starší děti se doporučuje zvolit modely, kde je podešev pletená samostatně a šitá. Pro kojence jsou vhodné vzory tkaní pro spojité pásy s jejich dalším prošitím po stranách a na podešvi.
 • Vazba malá plochá tkanina určit hustotu pletení s těmito nitěmi a pletací jehlice.
 • Pokračujte přímo na pletací botičky s jehlami, sledujte postup práce. Nenechte se líný, abyste přečetli smyčky, zejména pokud se jedná o sčítání nebo snižování v určité sérii - to může vést k porušení vzoru nebo vzoru a práce nebude vypadat čistě.
 • Šití hotové práce je úhledně provedeno, takže švy jsou sotva znatelné, a co je nejdůležitější, nezpůsobují nepohodlí.
 • Aby byla práce kompletní, krásná, musíte výrobek ozdobit. K tomu lze použít různé dekorativní prvky: knoflíky, luky, zvířecí postavy, motýly, stuhy, krajky, bambule. Boty, pletené pletením, jsou často zdobeny háčkovanými prvky - díky tomu je výrobek elegantnější, krásnější a originální.

Naučte se, jak plést ponožky s pletací jehlice při pohledu na krok za krokem foto a video tutoriály.

Video tutoriály pro začátečníky

Pletené botičky pro miminka jsou krásné, teplé, stylové a pohodlné, jak pro dítě, tak pro matku. Někdy nalezení mistra, který je připraven vyrobit produkt na zakázku, není snadné nebo cena řemesel je příliš vysoká. Cesta ven v takové situaci je naučit se plést nezávisle. Pokud máte touhu a minimální pletení dovednosti, vytváření botičky není těžké. A co je nejdůležitější, věci budou vyrobeny s láskou, takovým modelem, jak se vám líbí a ve vybraném barevném schématu. Naučte se dovednosti pletení bootees pletací jehlice pro začátečníky, pomůže video lekce uvedené níže.

Boty na 2 jehlách

Pletené botičky na jehlicích mohou a děvčata, která se dříve nezabývala vyšíváním. Hlavní věc - touha vyzkoušet a naučit se. První práce, doporučuje se začít s jednoduchými vzory, pletení pro které nezpůsobuje potíže. Tato možnost je tkaní botičky na dvou jehlách. Jedná se o jednoduchý způsob vytvoření první boty pro miminko, ale navzdory jednoduchosti výsledek přesáhne očekávání a výsledný produkt ozdobí nohy. Pro ty, kteří mají snazší pochopit nuance práce poté, co viděli proces vlastníma očima, sledujte video tutorial o pletení bootees na 2 jehlách:

Knit nejjednodušší botičky se vzorem

Chcete-li spojit původní botičky se vzorem, speciální dovednosti nejsou nutné, hlavní věc je zvládnout základní dovednosti a naučit se techniky tkaní zadní a čelní smyčky. Chcete-li vytvořit jedinečné produkty pro děti od narození do několika měsíců, to bude trvat trochu: nitě dvou barev - hlavní a pro vzor (je žádoucí zvolit světlé, kontrast) a pletací jehlice, které odpovídají vybrané příze. Schéma tkaní je velmi jednoduché a dokonce i pro začátečníky. Video tutorial vám pomůže pochopit pletení a vychystávání botičky s krásným vzorem:

Adidas Cool Bundles

Boty, pletací jehly pro děti mohou být nejen teplé, pohodlné, krásné, ale také stylové. Pro tvorbu módních výrobků je vhodné schéma pletení tenisek - „Adidas“. Chcete-li tyto botičky, budete potřebovat vlákna primární barvy a bílé, vytvořit značkové pruhy, tkaničky a logo. Tyto boty jsou vhodné pro děti od šesti měsíců do jednoho roku, a to i pro ty, kteří již začínají podnikat své první samostatné kroky. Níže je video s krok za krokem popis akcí, které vám pomohou naučit se plést chladné botičky s pletací jehlice:

Jak plést marshmallow botičky

Pro malé princezny perfektní botičky, pletací jehlice v technice marshmallow. Jedná se o původní schéma, podle něhož je ponožka výrobku vyražena, ale s kombinací dvou barev. První vzorek, který byl touto technikou pleten, byl vyroben z světle růžových a bílých nití. V práci lze použít různé barvy, je důležité, aby byly harmonicky kombinovány, vypadaly krásně. Podívejte se na video s podrobným popisem, pokud máte zájem o tuto možnost tkaní botiček s jehlami:

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: