Dlouho se věřilo, že kožich srsti hovoří o vysokém postavení a bohatství majitele. Nosili je pouze bohatí lidé, v blízkosti královského dvora. Nyní se jedná o módní šatní skříň a praktickou věc, která pomáhá zahřát se na zimní den venku. Návrháři a módní návrháři každý rok zahrnují módní výrobky z kožešin v módních přehlídkách.

Jak vypadá srst

Zvířata nejsou uměle vychovávána ve školkách, jako je norka a sobota. Žijí pouze v lese, takže barva vlny závisí na povětrnostních podmínkách. V různých obdobích roku má kuna srst určitou strukturu a barvu. V létě je srst o něco tmavší, kratší. V zimě se k nahnědlé barvě přidává charakteristická světle žlutá barva. Toto období je považováno za nejúspěšnější pro sklizeň kožešin a další zpracování. Kůže mají hustou vlnu, vypadají měkčí a příjemnější na dotek, než v létě.

Lesní kuna

Podle rozlohy jsou k dispozici dva komerční druhy - horská a lesní. Jméno říká o stanovišti zvířete. Les je rozložen blíže k severu, usazuje se na stromech. To může být rozlišováno žlutou skvrnou na krku, proto jiný název zvířete - žluté srdce. Tento druh je velmi vzácný, je oceňován díky hustotě a měkkosti vlasu.

Kožešina kuna je považována za raritu v kožešinových salonech. Chytání zvířat je přísně kontrolováno státními službami - mnoho z nich nezůstalo ve volné přírodě. Kožešina má tmavou kaštanovou barvu s tlustou podsadou, která se vyznačuje světlejším modravým nebo planým odstínem. On je často malovaný a daný pro sable protože vnějších podobností.

Kamenná kuna

Horská kuna, Kamenka nebo belondushka se nachází jižně od jejího příbuzného. Charakteristické místo na krku zvířete má bílou barvu. Kožešinová srst je o něco lehčí a polštáře mají příjemnou světle krémovou barvu. Kože, které se chystají na výrobu kožešinových výrobků, nejsou díky zajímavým barvám zbarveny. Jsou však horší kvality než zvířata žijící v lesní zóně.

Modely

Různé odstíny kožešin umožňují návrhářům vytvářet luxusní modely. V obchodech můžete vidět kožichy jakéhokoliv stylu, ale klasické siluety jsou více v poptávce, což bude v módě i za pár let. Nejoblíbenější modely jsou:

 1. Krátký kožich z kuna na střední stehno.
 2. Střední délka kolena.
 3. Dlouhé od středu tele a níže.
 4. Příčné, sešité z kůže topného tělesa, umístěného vodorovně.

Rukávy a obojky z kožešinových výrobků nebyly ignorovány. Najdete zde různé verze obojků - stojan, Schalke, Chanel. Populární a možnosti s kapucí. Rukávy jsou vypnuty pruhy kůže, kontrastní srstí nebo pleteninou. V módním modelu je zkrácená tříčtvrtina, která má délku těsně pod loktem. Spodní část je vyrobena z tkaniny.

Nicméně, stále více žen chce získat exkluzivní zakázku, aby vynikla v davu stejně oblečených lidí. Tak tam byly neobvyklé možnosti pro kožešinové bundy, kožené bundy, vesty, které byly populární v 90. letech a opět se vrátily k módě. To platí i pro modely, které používají několik materiálů, vložky z kůže, tkaniny a jiných kožešin.

Krátký kožich

Praktičnost a cena výrobku hrají důležitou roli při výběru, proto jsou požadovány nátěry z kuny. Délka zkráceného modelu může být od zadku až po koleno v závislosti na preferencích zákazníka. Kratší ženy se rozhodnou řídit auto, aby nedošlo ke zkáze drahé věci při řízení. Na srst se utrácí méně srsti, takže není tak drahá jako dlouhá srst.

Od norek

Kožešinový norek, i když dražší a cennější, plní dekorativní funkci, aniž by ohříval svého majitele. Kožešinový kabát norka s kuní v sobě spojuje krásu a praktičnost. Kožušina Kuniy se používá k ozdobení límce, spodního lemu a rukávů. Ozdobují pásky a kapuci. Mistři používají kontrastní povrch, když jsou pořízeny dvě opačné barvy. Volba nuance je možná, pokud jsou vybrány stejné odstíny kožešin.

Od sobolí

Tato kombinace se používá k tomu, aby srst sobolí a kuna vypadala efektivněji. Zvířecí kůže jsou velmi podobné, vypadají téměř stejně, je obtížné je odlišit od fotografie v katalogu. Pro větší podobnost je srst zbarvena v přirozených barvách. Nejjednodušší způsob, jak cítit rozdíl na dotek - coonie kožešina je tvrdší než sobolí, takže to stojí o něco méně. Cena výrobku bude nižší než kožich, který je vyroben výhradně ze sable, ale jeho kvalita nebude ovlivněna. Marten kožešina je odolnější a může trvat déle.

S kapucí

Tento model je v poptávce více než možnosti s límcem. Módní detail vám umožní bez čelenky v zimě a udržet si vlasy. Kožušina Kuniy je velmi teplá, nedovolí zamrznout ani v chladném počasí. Dokončit použití srsti jiného zvířete s dlouhým zdřímnutím - liškou nebo liškou. V poslední době byly k dispozici modely s digestoři, které lze nosit jako límec, a v případě potřeby upevnit zipem nebo nýty a nasadit na hlavu.

Jak sešít

Krejčovství kabátů je komplexní proces, který vyžaduje velkou zručnost. Porušení jedné ze svých fází vede k vytvoření kvalitních věcí, které vydrží dlouho. Ještě před řezáním a šitím musí kožešník řádně zaschnout a vyloučit kůži, vytáhnout je na prase. Poté jsou tříděny, pro kabát jsou vybrány ty, které mají jednotnou barvu. Produkce jedné věci vyžaduje v průměru 15-50 zvířat. Výrobní proces je rozdělen do etap:

 1. Příprava náčrtu modelu.
 2. Montáž plášťů na desku.
 3. Kreslení vzorů.
 4. Přenos vzorů na kožešinové kůži.
 5. Ořezávání krejčovství, příprava instalace výrobku.
 6. Šití kožichů.
 7. Vkládání do čisticího stroje.
 8. Zpracování žehlení a parního generátoru.
 9. Odstranění stěhovavých vlasů.
 10. Při připojování smyček a háčků.
 11. Obložení podšívky.

Jak si vybrat

Při výběru kožešinového výrobku je na prvním místě kvalita materiálu, ze kterého je vyroben. Než si koupíte kožich z kuna, musíte udělat trochu testování:

 1. Chodte po povrchu s hlazeními a sevřením. Na ruce by neměly zůstat chlupy.
 2. Věnujte pozornost lesku zdřímnutí. Mělo by se lehce třpytit ve světle.
 3. Na několika místech zmačkejte kožich. Kvalitní věc rychle obnoví tvar.
 4. Požádejte prodejce, aby ukázal, kde se nachází skrytá kapsa se zipem v podšívce. Poskytuje přístup k jádru, pomáhá určit kvalitu výroby. Vnitřní vrstva by měla být měkká na dotek bez záhybů a tuhosti.
 5. Šíření srsti a podívejte se na podushek, na kuna je modravá, mléčná a lehká perla v barvě.
 6. Viz certifikát kvality a záruka poskytnutá pro produkt.

Chcete-li určit styl, měli byste se zaměřit na své vlastní pocity. Recenze na internetu ukazují, že kožich vyrobený ze středně velkých královských kožešin bude praktičtější než model s délkou podlahy. V některých případech je lepší šít na zakázku kožich, a ne spokojit se s malým sortimentem obchodu. Tyto služby jsou poskytovány mnoha továrnami působícími v obchodech s kožešinami.

Kde koupit

Stejně jako veškeré zboží, které je ve vysoké poptávce, lze výrobky z kožešin nakupovat v každém nákupním centru v Moskvě. Kromě toho možnost koupit kuželový kabát v internetovém obchodě. Na stránkách v katalogu jsou k dispozici modely pro zkušební prohlížení s uvedením dostupných velikostí. Zbývá si vybrat několik možností, jak přijít do skladu nebo do obchodu vyzkoušet si věc. Můžete si objednat doručení kurýrem do Vašeho domova, ale v tomto případě vám nepřinesou více než 3 kožichy.

Jak odlišit

Kůže lesního zvířete není podobná kůži. To může být zaměňováno pouze s sobolí sobolí. Existují znaky, kterými můžete zkontrolovat, kde je srst cunya:

 1. Kožešina kostry je na dotek tvrdší, sobolí je měkčí.
 2. Když se drželi proti vlně, klisny se nevrátí tak rychle.
 3. Barva kůže je lehčí.
 4. Náklady na kožich jsou nižší.

Cena

Cena závisí na délce modelu, stylu, dostupnosti konečných úprav s jinými kožešinami. Přírodní kožichy jsou drahé, takže si je můžete koupit ve splátkách.

Model

Popis

Cena (rub)

Vesta

95 cm, bez rukávů, bez límce

123, 000

Kožešinová bunda

65 cm, rukávy 7/8, stojací límec

205, 000

Krátký kožich

75 cm, šátek límec

230000

Dlouhá srst

105 cm, s kapucí

305, 000

Video

Recenze

Svetlana, 35 let

Snil o takovém plášti několik let. Chtěl jsem si koupit v obchodě nákupního centra, ale volba je poměrně malá, žádný model jsem neměl rád. Přítel dal adresu, kde šil objednávku, ale s 50% předplatbou. Nad kolenem jsme šili zkrácený kožich, opravdu se mi líbilo, že model je exkluzivní, ne stejný jako všichni ostatní.

Maria, 24 let

Zpočátku jsem chtěl koupit sable, ale prošel stránky, díval se na ceny v katalozích a recenzích, rozhodl jsem se vybrat kuna. Cena se několikrát liší. Musel jsem jít do prodejny, abych tam byl kování, kde jsem zkoušel několik dalších druhů, zastavil jsem na kožichu s kapucí. Vůbec nelituji, že jsem utratil peníze, už dva roky to nosím.

Galina, 41 let

Konkrétně jsem si vybral kožich pod kolenem tak, aby mi nohy v zimě při chůzi nezamrzly. Je velmi obtížné hledat na internetu, je lepší jít do obchodu okamžitě. Je to škoda, že ze všech modelů, které byly na místě a líbilo se mi, byly k dispozici pouze čtyři. Z nich se mi líbil srst z borové kuličky, který jsem si koupil více než ostatní.

Kategorie: