Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Terapeutická kompozice na bázi síry a dehtu byla testována mnoha generacemi, a proto byla účinnost směsi síry a dehtu dlouhodobě prokázána. Hlavní výhodou tohoto nástroje je absence syntetických složek, takže lék nemá prakticky žádné kontraindikace, je schopen se vypořádat s mnoha kožními onemocněními.

Složení a indikace pro použití

Mast se skládá ze tří hlavních složek, které se v celé historii své existence nezměnily:

 • březový dehet;
 • obléhaná síra;
 • Vazelína lékařská (jako adjuvans pro stabilní emulzi a pohodlné použití).

Složení krému způsobuje hlavní indikace pro vnější použití, zejména různé infekční, plísňové kožní léze, jakož i dermatitidu způsobenou porušením imunitního systému:

 • seborrhea;
 • lišejníky (kromě růžové);
 • svrab;
 • lupénka.

Síra ve složení léčiva způsobuje antiparazitární, regenerační schopnost léčiva. Tato látka je schopna zničit většinu patogenních mikroorganismů na kůži a v kombinaci s organickými látkami, které tvoří kyselinu pentathionovou a sulfidy, má baktericidní účinek, stimuluje regeneraci kůže. Tar je známý svými lokálními dezinfekčními vlastnostmi, schopností dráždit pokožku, stimulovat její regeneraci a obnovu. Mast na bázi uvedených složek má vlastnosti:

 • antiparazitární;
 • regenerační;
 • antimikrobiální;
 • antifungální;
 • nepříjemný.

Jak aplikovat zbavení masti na kůži

Dnes si můžete koupit léky na zbavení osoby v jakékoli lékárně. Takové léky mohou být ve formě masti, krému, spreje, tinktury. Ačkoli nejúčinnějším a nejméně nebezpečným prostředkem pro zbavení osoby je složení síry a dehtu. Cena takového léku je dostupná všem, a účinek použití bude patrný od prvního týdne, ale neměli byste se sami léčit hledáním fotografie nemoci na internetu, předepisováním postupů bez konzultace s dermatologem, protože to může být nebezpečné. Sulfátová dehtová mast pro člověka je účinná proti těmto druhům:

 • kožní onemocnění (trichophytia, microsporia);
 • šupinaté (barevné, vícebarevné);
 • červený byt;
 • šindele (s antivirovou terapií).

Přípravek aplikujte na postiženou pokožku (skvrny) před tím, než půjdete spát pod obvazem, pokud je vážné svědění. Léčba trvá dva až čtyři týdny v závislosti na průběhu onemocnění. Průběh léčby je předepsán lékařem po identifikaci typu onemocnění, paralelně kontroluje proces hojení a případně koriguje předepsaný průběh souběžných léků.

Jak aplikovat mast ze seborrhea

Pro ošetření suchého a kapalného seborrhea používá síra-dehet, síra-salicylová mast, spolu s použitím "kaše", sirovodíkových lázní, léčby multivitaminy, normalizace nervového systému. Pouze komplexní léčba ve spojení s dietou, která předpokládá použití menšího množství sacharidů, tuků, soli, je možná úplná regenerace kůže. Masa na bázi síry se do poškozených míst vtírá po dobu 8 dnů a desáté po jednodenní přestávce. V případě potřeby může lékař předepsat druhý cyklus.

Cena síry na bázi síry

Každý si může dovolit koupit mast na základě síry a dehtu, protože náklady na takový přípravek od domácích výrobců se liší v závislosti na velikosti balení od 30 do 150 rublů. Je levné nakupovat v internetovém obchodě produkty zahraniční výroby - stačí si objednat výrobek výběrem z katalogu. Jejich cena však bude vyšší: například nákup sklenice o hmotnosti 20 g od německého výrobce bude stát přibližně 400 str. V každé lékárně, a to jak stacionární a na internetu, je snadné koupit domácí masti, jejichž cena nepřesáhne 50 rublů.

Jak si vybrat mast proti lišejníkům a svrabům

Při výběru léku na zbavení se svrab se řídí cenou léku, objemem zkumavky nebo plechovkou, s přihlédnutím k délce léčby. Složení smetanové dehtové smetany od různých výrobců se může lišit pouze v procentech hlavních účinných látek, které mohou mít rozdíl 5 až 10%, což je uvedeno v návodu. Jinak mají všechny síry-dehtové masti stabilní složení, kvalitu a terapeutický účinek, proto cena hraje hlavní roli při výběru smetany. Dozvědět se o jiných prostředcích, jak se zbavit osoby doma.

Video: lék na zbavení Giber

Recenze

Valentina, 53 let

Moje dětství se zhoršilo s kožním onemocněním jako dítě, pak se s mou babičkou zacházela se smetanovým dehtem, takže teď, když moje vnučka onemocněla, nebylo pochyb o tom, jak smíchat lišejník v člověku. Léčila dítě podle starého schématu: s obsahem síry-dehtu na základě vazelíny po dobu 2 týdnů podle pokynů. Nemoc rychle ustoupila, doporučuji vám to zkusit.

Larisa, 35 let

Lék na bázi síry a dehtu nám poradil lékař, když byl léčen s lišejníkem. Krém má charakteristický silný zápach dehtu - to je jeho jediná nevýhoda, kterou jsem si všiml. Zbytek je skvělý nástroj, velmi cenově dostupný a účinný. Nejdůležitější je, aby se neošetřoval, ale aby se poradil s lékařem.

Violetta, 23 let

Při léčbě herpesu zoster lékař předepsal antivirovou léčbu a doporučil, aby pokožka byla ošetřena krémem z dehtu a síry, jak je uvedeno v návodu. Od prvního dne jsem pocítil pokles svědění, po pár dnech se začaly hojit skvrny na kůži. Moc se mi tento efekt líbil a cena léku byla příjemně překvapena: síra dehtová dehtová masť stála asi 40 rublů.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: