Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nedostatek železa ve stravě těhotných žen může vést ke skutečnosti, že plod nedostává všechny látky potřebné pro jeho vývoj. V důsledku takového defektu dítě vyvíjí patologické stavy a v krajním případě je těhotenství přerušeno. Aby se tomu zabránilo, je nutné zahrnout do stravy potravu obsahující hemoglobin.

Jaké potraviny zvyšují hemoglobin během těhotenství

Železo je zodpovědné za hladinu hemoglobinu, kvůli které je kyslík transportován do každého orgánu a tkáně osoby. Pro zdravé a stabilní fungování těla je třeba systematicky doplňovat zásoby této látky, kterou lze snadno realizovat prostřednictvím potravin. Normální během těhotenství se považuje za denní příjem nejméně 28-30 mg železa. Produkty pro zvýšení hemoglobinu u těhotných žen jsou uvedeny v tabulce.

Produkt

Obsah železa (mg na 100 g)

Vepřová játra

20

Luskoviny

10-20

Sušené houby

30-35

Moře kale

17

Kakao

12

Pohanková kaše

15-17

Pšeničné otruby

18-20

Zeleň

9

Vaječný žloutek

7-8

Dýňová semínka

11

Srdce

7

Slunečnicová semena

6

Mořské ryby

2.4

Špenát

4

Peach

4

Malina

1.5

Jak zvýšit hemoglobin během těhotenství

Těhotná žena, která má nízký obsah železa v krvi, může být předepsána lékařem. Nicméně, aby se zabránilo nutnosti léčit léky, stojí za to vědět, jak zvýšit hemoglobin během těhotenství s jídlem. Zahrnutím nezbytného množství potravy bohaté na železo do stravy žena chrání sebe a dítě před různými chorobami. Produkty ke zvýšení hemoglobinu v těhotenství:

 1. Zelenina. Zvýšení spotřeby pečených brambor, dýně, řepy.
 2. Obilniny. Pohanka, čočka, žito, ovesné vločky a hrách by se měly jíst denně ráno.
 3. Masné výrobky. Chcete-li zvýšit hladinu železa během těhotenství, musíte jíst bílé drůbeží maso, mořské ryby (zejména tresky), srdce, hovězí játra.
 4. Potraviny bohaté na vitamín C. Tyto potraviny napomáhají lepší absorpci hemoglobinu. Doplnění stravy těhotné ženy stojí za rajčata, citrusové plody, bobule (brusinky, maliny, jahody, borůvky). Kromě toho by menu budoucí matky mělo zahrnovat zeleninu, sušené meruňky, rozinky, zeleninu.
 5. Nápoje. Je nutné pít hlavně čerstvé šťávy - granátové jablko, mrkev, červená řepa.
 6. Ovoce. V těhotenství, hemoglobin může být zvýšen tím, že jí banány, meruňky, jablka, kdoule, švestky, a tomel.
 7. Ostatní výrobky. Co zvyšuje hemoglobin v těhotenství, kromě výše uvedených? Mořské plody, vlašské ořechy, červený kaviár, hematogen, žloutky, sušené houby - všechny tyto produkty jsou schopny zvýšit hladinu železa.

Jak zvýšit hemoglobin během těhotenství lidových prostředků

Metody alternativní medicíny jsou naprosto bezpečné, ale účinné prostředky pro léčbu anémie. Mohou být použity současně s dietou. Jak zvýšit hemoglobin během těhotenství: \ t

 1. Pomocí mixéru, mix pohanky, vlašské ořechy (1 polévková lžíce) a med (200 ml). Tento nástroj je vzít 1 polévková lžíce. za den.
 2. Sušené ovoce (sušené švestky, rozinky, sušené meruňky a data) by měly být smíchány s vlašskými ořechy a nasekány pomocí mlýnku na maso. Směs smíchejte s medem, přidejte strouhanou citronovou kůru a vezměte 50 g denně.

Přípravky na zvýšení hemoglobinu během těhotenství

Léky obsahující železo jsou předepsány těhotným ženám ošetřujícím lékařem a léčba se provádí pod jeho dohledem. Je přísně zakázáno užívat léky na vlastní pěst a provádět léčbu doma, bez ohledu na trimestr, protože mnoho tablet může vykazovat vedlejší účinky a může situaci zhoršit. Během léčby by měla žena systematicky provádět krevní testy. Jak může být hemoglobin zvýšen během těhotenství? Následující léky jsou předepsány:

 • Ferretab;
 • Sorbifer Durules;
 • Ferrum Lek;
 • Hemofer;
 • Totem.

Zjistěte více informací, které potřebujete ke zvýšení hemoglobinu.

Video: jak zvýšit hemoglobin těhotné a kojící ženy

Recenze

Anna, 24 let

Moje matka navrhla účinný lék na zvýšení hladiny hemoglobinu u těhotných žen. Měli byste míchat čerstvou čerstvou řepu a mrkev ve stejném množství a vypít sklenici každý den, nejlépe ráno nebo před obědem. Problémy s nízkým obsahem železa nebyly v průběhu celého období. Navíc jedla sušené ovoce, ale pouze do třetího trimestru.

Olga, 27 let

Každá budoucí máma by se měla poradit s lékařem, který vám řekne, jak bezpečně zvyšovat hemoglobin během těhotenství. Odborník předepsaný na recepci Sideral je v pravý čas lékem s přirozeným složením, které problém rychle vyřeší. Kromě toho lékař předepsal dietu obsahující červené maso a čerstvé šťávy. Všechno je zpět do normálu.

Miroslava, 32 let

Sorbifer mi byla předepsána, ale od něj se začala hrozné nevolnost a zažívací potíže, takže jsem to přestal brát. Lékař řekl, že moje tělo má špatně vstřebané železné tablety, takže Ferlatum byl předepsán (lék je v tekuté formě). Kromě toho, každý den jsem jedl pohanky nebo kaše z luštěnin, jablek, piliny brusinky nebo šťávy z granátového jablka, a úroveň železa byla normalizována.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: