Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro jejich věrný charakter, nejsladší stvoření se zkroucenýma ušima byla poctěna s rolí v karikatuře o Carlsonovi. Hospodyně Freken Bocková zbožňovala její Matildu a nechala slavnou postavu patřit k typu Highlandského záhybu s délkou vlny, ale jasně ukazuje, jak jsou loajální, nenároční členové skotské Fold rodiny.

Skotská Fold Kočka

Skotská fold nebo skotská přeložte koťata s charakteristickými rysy byla chována před půlstoletí v Británii. Rychle získává popularitu, Scottish Fold plemeno přišlo do Evropy, o něco později - do Ameriky. Hlavním znakem koček tohoto plemene je struktura uší se špičkami zakřivenými dopředu se směrem dolů. Kulatá hlava, široký nos, velké oči, svalnaté končetiny - to vše jsou standardy, které určují, zda skotské kotě patří k typu skotského foldu nebo skotské rovné čáry.

Charakter

Dokonalý klid, který tyto chlupaté mazlíčky přirozeně obdaří, jim poskytuje vysokou míru adaptace. Jsou diplomatičtí, často zaujmou neutrální postoj ke všemu, jsou stabilní - to jsou názory, na kterých se chovatelé a fanoušci tohoto plemene shodují. Skotská Fold kočka, jejíž charakter je často klidný a nenáročný, bude protestovat s zdvořilým piskotem, ale ne výkřiky. V konfliktní situaci začnou koťata Scottish Fold syčet a tlačit na podlahu.

Barva

Neexistuje žádný jednotný standard, takže barva Skotského Foldu je jiná. Bohatá paleta předpokládá, že barvy skotských koček se mohou lišit od prostých barev (černá, fialová, modrá) až po kombinaci tří nebo více odstínů se vzorem činčila. Narozené krátkosrsté nebo dlouhosrsté britské kočky mohou být jakékoli, ale barva ovlivňuje kvalitu srsti, a proto je při výběru koťátka exotické barvy možnost získat domácího mazlíčka s plyšovou vlnou.

Speciální funkce

Na fotografii, kočky s ušima, živě demonstrují svou přirozenou individualitu, ale novorozená koťata jsou téměř nerozeznatelná od ostatních zástupců tohoto typu čtyřnohých zvířat. Od okamžiku narození by měly být čtyři týdny před tím, než chlapec nebo dívka ze skotského Field plemene získá hlavní znamení - zakřivené uši. Vlastnosti skotské kočky poskytují postupy pro vzácné vody, péči o ušní boltce speciální kapalinou.

Koupit Fold Kitten

Chov domácího mazlíčka tohoto plemene zahrnuje následný prodej. Chcete-li si koupit skotský Fold koťátko s modelovým rodokmenem pro výstavy, měli byste se obrátit na školku, ale cena bude třikrát vyšší než "obyčejní" zástupci plemene. Je levné, aby se Britové dostali přes nástěnky, kde chovatelé nabízejí nabídky, člověk musí být velmi opatrný při nákupu na „ptačím trhu“, i když je cena atraktivní.

Školka

Pokud je váha koupit kotě vážená, pak je lepší kontaktovat například Scottish Fold Kennel, například tyto:

  • Silver Land nabízí koťata s dokumenty různých barev. Před přesunem do nového domova se chovatelé zabývají přípravou chlupatých zvířat na několik měsíců. V dětském pokoji si můžete vybrat skotský fold mramor, strakaté, stříbrné mourek.
  • SuperFold je metropolitní elitní chovatelská stanice, kde chovají kočky tohoto plemene více než deset let. Výhodou je mezinárodní postavení klubu, práce profesionálů s felinologickým vzděláním a pro ty, kteří si chtějí koupit vzácné kotě - příležitost splnit sen.
  • Ru-Star Fold se zabývá vývojem plemene, jehož cílem je zrod geneticky zdravých potomků. Barvy na barvení nejsou omezené, v dětském pokoji jsou mramorová, bílá, lilac skotská koťata s ušima na ušima, jsou tam linie na zlatě a možnosti pro mourek.

Jak si vybrat skotský fold koťata

Je-li touha koupit čistokrevného Skota, a ne kříž, cena by měla jít na pozadí. Takové kotě si můžete koupit bez podvádění u chovatele pod záštitou klubu. Nízké náklady by měly být upozorněny, protože existuje riziko, že se získá kočka bez původu, náchylná k nemoci nebo nedostatku očkování. Jak určit kotě s ušima ušima nebo ne? Standardy chovu zajišťují přítomnost zakřivených snížených uší a tato vlastnost se projeví, když zvíře dosáhne věku čtyř měsíců.

Jak nakrmit skotské kotě

Dieta prvního týdne od okamžiku narození a dokonce i měsíce se bude lišit od následujícího menu domácích zvířat s britskými kořeny. Přírodní produkty, včetně tvarohu, kefíru, čerstvého masa, ryb, obilovin, jsou povinné položky v programu výživy. Není zakázáno dávat suché potraviny, ale požadavky na kvalitu jsou velmi vysoké. Jak nakrmit skotské kotě? Počet krmení 2měsíčního zvířete nepřekročí 5x, miska s jídlem po krmení by měla být odstraněna, ponechána pouze nádoba s vodou.

Péče

Pro pohodlí budoucího mazlíčka bude muset poskytnout podnos, místo na spaní, koupit škrabku, kartáče, hygienické výrobky. Toaleta pro koťata s ušima ušima by měla být vybrána ve velikosti a výplň - po vzhledu domácího mazlíčka. Stěrač by měl být stabilní a „postel“ by měla mít měkkou, kulatou postel. Péče o skotský fold kitten zahrnuje odstranění podsady, takže je nutný furminator a také milují masáž.

Jak vychovávat

S naléhavostí otázky, jak se starat o skotský Fold kotě, neříkej. Péče, údržba, správná výživa o zvířeti je součástí odpovědnosti majitele, ale nezapomeňte na další důležitý aspekt: jak vychovávat skotské kotě? První měsíce života řeší matka, chovatelé a v budoucnu se bude muset majitel o sebe postarat, vyškolit ho, aby si podal ruce, sledoval režim krmení, hrál.

Všeobecná pravidla vzdělávání číst:

  1. Kočku ošetřujte něžně, nekřičte, aby nedošlo k rozvoji agrese.
  2. Žádný trest, hrubé činy, které by mohly způsobit bolest.
  3. Škola k velení nebo požadovat jeden po druhém.
  4. Trestat trestný čin hned, ne odložit na čas.

Cena

Náklady na zástupce tohoto plemene se značně liší. Důležitými faktory jsou přítomnost nebo nepřítomnost rodokmenu, vnějších atributů nebo cíle - pro výstavy, chov nebo pro duši. Bez dokumentů, na reklamy s fotografiemi na stránkách cena Skotu začíná od 5 tisíc rublů. Kolik je kotě s ušima ušima v dětském pokoji? Minimální cena je 20.000 rublů, a budete muset koupit elitní kotě za 95.000 rublů nebo více.

Video

Recenze

Lida, 46 let

Postava mého Leo je tolik jako člověk a to, co je pozorné! Když je domovník v kuchyni, pak tak společenský, radostný. Jestli jsem naštvaná a pak se rozběhnu, snažím se utěšit. Nelíbí se mu čistit uši, musel hledat přístup. V internetovém obchodě se mi podařilo koupit sadu kartáčů, udělat si masáž, relaxovat a pak bez problémů vyčistit síru.

Marina, 29 let

Black Scottish se po neúspěšném páření rozhodl dát mi dárek. Jeho vzhled v domě byl naprostým překvapením, podnos byl zděděn. Všechno ostatní bylo koupeno podle potřeby, očkování. Žádné zdravotní problémy, z potravin dáváme jídlo, maso, mléčné výrobky. Stává se, že s ním sdílím čokoládové bonbóny, to je nejlepší kontrola kvality.

Vika, 36 let

Teddy míč štěstí je, jak mohu definovat naše kočka. Věk je již pevný, 4 roky a 7 měsíců. Řád rozhodl přes klub, protože jsem chtěl barvu Whiskas. Když ukázali katalog s fotografiemi, okamžitě si všimla Byrona a o týden později ho přivedli domů. Zachovaly se anglické způsoby, ale neznám lepší kočku, je velmi laskavý.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: