Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Příroda má obrovské zásoby elementů užitečných pro lidi, látky, které používá tradiční medicína. Mnoho lidí zná výhody propolisu pro tělo, včelařský produkt, který pomáhá zlepšovat zdraví, zlepšuje fungování vnitřních orgánů a nervový systém má minimum kontraindikací.

Co je to propolis

Pokud je popsán z vizuální strany, pak propolis je tmavá pryskyřičná látka. Vzniká v procesu izolace vnějších objektů včelami, „uzavírání“ mezer v úlu. Snaží se tak zachovat jedinečné klima ve svém „domě“, chránit je před vlivy okolního prostředí. Název výrobku byl vytvořen ze dvou řeckých slov „polis“ - pevnost, „pro“ - vpředu, pokud se spojíte a překládáte v literárním stylu, dostanete - „obrana pevnosti“. V úlu působí jako "leštící materiál" pro plástev, který chrání larvy před infekcí.

Složení

Propolis - léčivé vlastnosti a kontraindikace tohoto léku jsou založeny na jedinečném složení látky. Jeho chemický vzorec je velmi složitý, jsou přítomny následující prvky:

 • pryskyřice;
 • flavony;
 • aromatické minerální látky.

Nejedná se o celé složení propolisu, ale jen o malou část, některé prvky nebyly ani zcela prozkoumány. Samotný nástroj má zelenohnědou nebo hnědou barvu, příjemnou vůni medu, vosku a jehličí. Včely sbírají lepidlo z topolů a bříz. Léčivé vlastnosti propolisu, chemické složení přímo závisí na stromě, na kterém byl sběr prováděn. Například, osika dává šedý odstín, topol - načervenalý podtón, bříza - nazelenalý. V některých případech se ukazuje téměř černá, hnědá a hnědá.

Jak je propolis užitečný?

Vytváří užitečné vlastnosti propolisu, množství aminokyselin, sloučenin, které při kombinaci poskytují vysokou účinnost látky, pomáhají zlepšovat lidské tělo. Tento lidový lék se označuje jako mocné radioprotektory, které pomáhají chránit před zářením. Propolis je často používán jako antivirová, antimikrobiální látka, pomáhá bojovat s původci tyfu, salmonel a tuberkulózy. Mezi hlavní terapeutické vlastnosti patří následující vlastnosti:

 • normalizuje buněčné dýchání;
 • analgetický účinek;
 • čistí buněčné membrány z cholesterolu;
 • má omlazující účinek na tělo;
 • zlepšuje metabolismus, podílí se na biochemických procesech;
 • odstraňuje toxiny z těla;
 • zastavuje růst rakovinných buněk;
 • hojí rány, podporuje obnovu tkáňových buněk.

Pro děti

Tento lék je považován za jedinečný díky svým imunostimulačním, protizánětlivým vlastnostem a malému počtu kontraindikací. Propolis se doporučuje pro děti od prvních dnů života, hlavní je, že dítě nemá alergie - to je hlavní kontraindikace (nezapomeňte si to předem ověřit). Pro děti, propolis, míchaný s medem, je aplikován na dudlík. Nástroj má terapeutický účinek na gastrointestinální trakt, pokud byla předepsána antibiotika nebo byla přítomna plísňová infekce.

Vlastnosti propolisového oleje pomáhají při vyrážce pleny, regeneraci kůže, léčbě zčervenaných oblastí nebo při jejím předcházení. Nástroj zvyšuje odolnost těla dítěte, účinně bojuje s nachlazeními. Někdy propolis poskytuje možnost odmítnout farmaceutická antibiotika, která mají často negativní vliv na dítě.

Pro ženy

Ženské tělo je ostřejší než muži reagují na jakékoli změny. Z tohoto důvodu potřebuje neustálé krmení: kosmetiku, imunomodulační léky, vitamíny. To vše může nahradit propolis pro ženy, který má obrovské množství léčivých vlastností a nemá prakticky žádné kontraindikace. Tinktury této látky jsou široce používány v kosmetologii, gynekologii, při léčbě bakteriálních a virových infekcí, poruch gastrointestinálního traktu.

Pro muže

Léčivé vlastnosti látek mají pozitivní vliv nejen na ženské tělo. Výhody propolisu pro muže nejsou zpochybňovány, včelí produkt se stává druhem afrodiziakum (včelí med, med), který pomáhá zlepšit účinnost. Obsahuje mnoho minerálních složek, vitamínů, které mají pozitivní vliv na mužskou sílu a pomáhají zbavit se impotence. Léčivé vlastnosti jsou známy malému počtu kluků, takže místo chutných a levných prostředků kupují v lékárně drahé pilulky.

Co propolis léčí?

Výše uvedené terapeutické vlastnosti byly popsány parametry věku a pohlaví. Existuje však několik jedinečných vlivů, které jsou pro každého člověka stejné. Léčivé vlastnosti propolisu pomáhají vyrovnat se s následujícími chorobami:

 1. Patologie plicních cest. Vlastnosti léku pomáhají zbavit se zánětlivého procesu, který se vyskytuje v plicích, průduškách, zánětech a pomoci při bolestivém suchém / mokrém kašli. Při dodržení dávek, doby příjmu, absence kontraindikací, onemocnění ustupuje za 4-5 dnů.
 2. Prevence onemocnění trávicího traktu. Hlavním důvodem vzniku problémů v gastrointestinálním traktu jsou škodlivé účinky bakterií na sliznici a mikroflóru. To se například stává provokujícím faktorem ve vývoji gastritidy, žaludečních vředů. Léčivé stopové prvky propolisu mají antimikrobiální účinek, zabíjejí infekci, která obývá žaludek. Účinnost použití se zvyšuje díky taninům, esenciálním olejům. Léčba, zpravidla, tinktura onemocnění 10% alkoholu.
 3. Posílení imunity. Včelí lepidlo, med - perfektní kombinace, která pomáhá zvýšit obranyschopnost organismu proti různým onemocněním. K tomu použijte 10% alkoholické tinktury po dobu 4 měsíců. Dostanete ochranu před viry, infekcemi a katarálními chorobami.
 4. Lepší vidění. Propolis má terapeutický účinek na zrakové orgány. Kromě požití můžete roztok pohřbít do očí, abyste zmírnili zánět, aby se zvýšila ostrost.
 5. Kožní onemocnění. Včelí lepidlo dokonale pomáhá vyrovnat se s akné, akné a dalšími kožními vyrážkami. Pravidelná konzumace tinktury, tření kůže pomáhá snížit vyrážku, akné.
 6. Gynekologie. Používá se pro léčbu myomů dělohy, eroze, pravidelné užívání pomáhá obnovit sliznici.
 7. Léčivé vlastnosti léčiv se používají k léčbě hemoroidů a křečových žil.
 8. Bedores Dobře se hodí pro léčbu tohoto příznaku u pacientů bez lůžka. Infuzní infuze v postižených oblastech.
 9. Ústní dutina. Bee lepidlo pomáhá předcházet vzniku zubního kazu, posiluje zubní sklovinu. K tomu byste neměli žvýkat velké kousky nebo vypláchnout ústa roztokem.

Propolis tinktura - léčivé vlastnosti

Tato forma léku se používá k léčbě různých onemocnění: nádorů, kůže, dýchacího ústrojí, gastrointestinálního traktu, urogenitálního systému, oběhového systému. Univerzální léčivé vlastnosti propolisové tinktury se podílejí na léčbě celého lidského těla. Jakékoliv patologie, které jsou způsobeny pronikáním škodlivých prvků z vnějšku, mohou být ošetřeny lepidlem včel. Používejte tinkturu při léčbě patologií způsobených:

 • Fyzikální účinky: při úrazech, popáleninách. Pomáhá urychlit regenerační proces, zastavit zánětlivý proces, infekci.
 • Chemické faktory - otrava. Podporuje vylučování toxinů.
 • Sociologické faktory: alkoholismus, chronická únava, drogová závislost. Tinktura podporuje tělo vitamíny, komplexem minerálních látek, odstraňuje toxiny.
 • Nedostatek prvků - nedostatek vitamínů.
 • Biologické faktory - infekční onemocnění. Ovlivňuje a vykazuje škodlivé mikroorganismy.

Med s propolisem - užitečné vlastnosti

Samotné, včelí lepidlo má vynikající účinek na tělo, ale jeho léčivé vlastnosti se zvyšují v kombinaci s medem. Taková symbióza zvyšuje léčivé vlastnosti látky, dodává jí příjemnou vůni, chuť. Příprava směsi snadno doma. Léčivé vlastnosti medu s propolisem se objevují při sprchování s roztokem na vodě, při použití jako inhalace, perorálně (v lžičce), můžete ho přidat do mléka nebo čaje. Průběh léčby netrvá déle než 2 měsíce a nejlépe se provádí jako preventivní opatření.

Příprava nástroje nezpůsobuje potíže, stačí pouze správně vypočítat koncentraci v závislosti na účelu použití. Med sám je kapalný produkt, ale lepidlo včel musí být roztaveno ve vodní lázni. Před tím vyčistěte, sekejte. Když se propolis začne tavit, postupně přidávejte med. Směs by měla být zahřátá na 60 stupňů, celý obsah by se měl rozpustit. Produkt uchovávejte v chladničce. Toto není jediná možnost vaření, včelaři neustále experimentují s novými recepty.

Propolis v gynekologii

Jakékoliv onemocnění reprodukčního systému má negativní vliv na celé tělo. Propolis v gynekologii je široce používán díky svým univerzálním léčivým vlastnostem a minimálnímu počtu kontraindikací. Děvčata zpravidla používají včelí med ve formě mastí, čípků, tinktur, roztoků pro douching. Méně běžně používané gázové popruhy, které jsou impregnovány léčivým roztokem, potřené mastí. Před zavedením pochvy je zcela vyloučena sekrece.

Během těhotenství pro dívky existuje mnoho kontraindikací v léčbě, takže včelí lepidlo se stává nepostradatelným nástrojem. Pijte spolu s divokou růží a připravte se takto:

 • 80 šípů růže je rozdrceno;
 • nalijte vodu po dobu 2 hodin;
 • přiveďte k varu a trvejte na nízké teplotě po dobu 1 hodiny;
 • pak se nalije do termosky, vrhne 1 zrno propolisu a trvá na noci.

Kontraindikace

Jedinečnost tohoto nástroje je známa mnoha příznivcům skutečných přírodních léčiv. Vzhledem ke všem pozitivním hodnocením včelího lepidla není možné vyjasnit, že existují i kontraindikace užívání propolisu. Nejdůležitější věcí je alergická reakce těla. Zpravidla se to stává hlavním zákazem pro ty, kteří chtějí zlepšit své zdraví pomocí tohoto lidového léku.

Kromě alergické reakce patří mezi hlavní kontraindikace i následující zdravotní problémy:

 • Onemocnění vnitřních orgánů v akutní formě, zejména játrech.
 • Alergická rýma, astma. Kontraindikace vznikla v důsledku pravděpodobné alergické reakce v těchto patologiích.
 • Lidé s intolerancí alkoholu by neměli brát 10% infuze včelího lepidla.

To jsou hlavní a hlavní kontraindikace, které mohou způsobit opuštění propolisu. Pokud jste začali užívat lék a všimli jste si, že se vyvinula zvýšená ospalost, kožní vyrážka, závratě, suchost v ústní dutině, měla by být léčba propolisem ukončena a poraďte se s lékařem. Možná, že některé další drogy jsou v rozporu se složkami propolisu.

Zjistěte více informací o propolisu - co to je, léčivé vlastnosti a aplikace.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: