Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tradiční medicína po mnoho let je velmi populární. Každá léčivá rostlina má příznivé vitamíny, minerály, které jsou prospěšné pro tělo. Jednou z těchto rostlin je zlatý kořen - léčivé vlastnosti a kontraindikace, o nichž musí vědět každý, kdo zažil kardiovaskulární a gastrointestinální onemocnění, protože kořen rostliny se používá k léčbě těchto onemocnění. Lidé rostliny jsou známí jako "Rhodiola Rose", jméno je vysvětleno zlatou barvou jejích kořenů.

Co je zlatý kořen

Rhodiola rosea je léčivá rostlina, distribuovaná hlavně v zeměpisných šířkách s chladným podnebím (roste v Rusku v Altai, Yakutii, Uralu, východní Sibiři). Doba květu zlatého kořene padá uprostřed léta. Květy mají nažloutlý odstín, někdy zelený, rostlina vyzařuje charakteristický zápach připomínající vůni růžového oleje.

První zmínka o léčivých vlastnostech zlatého kořene sahá až do roku 50 nl. Rostlina byla používána především v asijských zemích pro léčbu širokého spektra onemocnění. Rhodiola rosea se skládá z éterických olejů, organických kyselin, stopových prvků, které ničí mikroby, mají imunitní stimulační účinek, urychlují proces regenerace kůže.

Léčivé vlastnosti Rhodiola Rosea

V Rusku medicína využívá tuto rostlinu k normalizaci mnoha zdravotních problémů. Drogy založené na zlatém kořenu opravují práci zažívacího, reprodukčního, kardiovaskulárního a centrálního nervového systému. Extrakt z Rhodioly Rose navíc stimuluje posílení imunity u dospělých a dětí, zlepšuje fyzické a psycho-emocionální stavy.

Od přírodního zlatého kořene, získaného sušením, vytváříme pleťové vody, dekory pro tření a požití, čaje, extrakt se přidává do drog. Rostlina se také používá ke zmírnění stresu, s těžkou únavou, sníženým výkonem, špatnou pamětí, bolestí kloubů. Při nachlazení se suchý kořen používá ke zlepšení imunity a pití jako odvar. Když zuby, aby pleťové vody na krvácení dásní zmírnit zánět.

Kontraindikace

Sběr zlatého kořene má na tělo velmi silný účinek, který může mít po konzumaci vedlejší účinky. U některých kategorií pacientů s následujícími chorobami je použití zlatého kořene kontraindikováno:

 • hypertenzní krize;
 • nesnášenlivost;
 • těžké nadměrné vzrušení, nervozita;
 • organického poškození mozku.

Nežádoucí účinky po předávkování se neobjeví okamžitě, ale po 3 dnech po konzumaci. Předávkování je použití více než 40-50 kapek terapeutického léčiva. Po užití druhého nebo třetího dne lze pociťovat migrénu, podrážděnost, nepříjemné pocity při dýchání. S těmito příznaky musíte urychleně snížit tlak pacienta a přestat užívat. Všechny léky na bázi Rhodiola rosea se doporučuje užívat ráno.

Aplikace rhodiola rosea

Léčivé vlastnosti zlatého kořene, dokonce i za přítomnosti kontraindikací, vysvětlují velké množství různých přípravků založených na této rostlině. Použití Rhodiola rosea je rozmanité - pro zmírnění zánětu kůže, pleťových vod, odvarů a čajů se používají k léčbě a prevenci mnoha zdravotních problémů (cukrovka, hypotenze, ateroskleróza, gastritida, angína, nachlazení, nemoci reprodukčního systému, nádory, přepracování, ospalost). ).

Extrakt zlatého kořene je často používán v přípravcích pro srdce a léčbu nádorů. Ve svém chemickém složení, rostlina má složku, jako je salidroside, který pomáhá blokovat metastázy buněk lymfosarkomu v těle v maligní nebo benigní nádor. Bujóny Rhodiola Rosa jsou opilé, aby se zlepšila kvalita léčby léky nebo profylaxe.

Zlatý kořen pro muže

Po rozsáhlém výzkumu medicíny bylo prokázáno, že Rhodiola Rosea pro účinnost je velmi účinným prostředkem podpory mužské moci. Kromě toho má několik kapek tinktury zlatého kořene stimulující účinek na nervový systém. U mužů má tato rostlina následující účinek: zvyšuje dobu pohlavního styku a zabraňuje rychlé ejakulaci. Impotenci lze vyléčit po pravidelném užívání po dobu 3 týdnů. Pokud jsou kontraindikace nebo nežádoucí účinky, přestaňte ji užívat.

V kosmetologii

Léčivé účinky zlatého kořene na kůži vysvětlují přítomnost Rhodiola rosea v téměř každém kosmetickém prostředku pro péči o obličej. Extrakt se aktivně přidává do krémů, séra, tekutin, protože Rhodiola rosea má vyhlazující, zklidňující, hydratační účinek na pokožku. Prostředky s touto složkou zahřívají pokožku a jsou vhodné pro zimní péči, ale účinek oteplování probíhá bez rozšíření pórů a cév.

V boji proti vráskám má zlatý kořen první místa - krémy obsahující velké procento této složky v kompozici účinně vyhlazují jemné vrásky, zabraňují vzniku nových, normalizují vzhled kůže. Pro péči o pleť proti stárnutí je třeba zvolit prostředky s tímto extraktem, efekt není dlouhý. Další důležitá schopnost této složky blokuje negativní účinky volných radikálů na kůži.

V lidovém lékařství

Doma, Rhodiola Rosea může být užitý na téměř nějaký léčebný účel. Tradiční medicína nabízí velké množství receptů na řešení mnoha zdravotních problémů. Chcete-li připravit jeden nebo jiný odvar, čaj, musíte si koupit zlatý kořen v suché formě, lze jej nalézt v lékárnách. Lze ji nalézt také ve formě tinktur a tablet. Použití této rostliny musí být opatrné - v případě předávkování a přítomnosti kontraindikací může být nebezpečné pro zdravotní následky.

Rhodiola rosea pro děti

Jedním z bodů kontraindikace použití zlatého kořene je věk dítěte do 12 let. Pro použití dětmi je lepší najít alternativní variantu, která má podobné složení a léčivé účinky jako Rhodiola Rosea. Po pití může dítě pociťovat alergickou kožní vyrážku, zvracení, nevolnost, závratě. Stojí za to věnovat pozornost tomu, že je možné použít zlatý kořen pouze při předepisování lékaře. Lékař může předepsat pro dítě v malých množstvích použití Rhodiola Rose, pokud dávky převyšují škody na těle.

Použití tinktury zlatého kořene na vodce

Jeden z nejběžnějších způsobů podávání této léčivé rostliny - tinktury, která se vyrábí na bázi vodky. Příjem takového obrobku by měl probíhat rozumně, v případě předávkování nesmí překročit normu, v případě předávkování zmizí léčivé vlastnosti a tinktura přináší tělesu jen škody.

Použití takového nástroje ke zlepšení imunity během virových onemocnění, mužů ke zlepšení účinnosti. Zlatý kořen pomáhá při vegetativní dystonii, hypotenzi, únavě, stresu, onemocněních žaludku a střev. Použití navíc přispívá ke zlepšení reprodukčního systému u žen a mužů. Pro pacienty, kterým je zakázán alkohol, můžete použít vodní bázi.

Jak udělat tinkturu

Pro pacienty, kteří nepijí alkohol, existuje jednoduchá možnost zadávání zakázek. Léčivé vlastnosti se nemění, ale u dětí přetrvává kontraindikace. Metoda přípravy:

 • 1 lžíce suchého zlatého kořene se vloží do nádoby;
 • nalijeme 600 ml vroucí vody;
 • mix, trvejte pod víkem (může být v termosce) na jeden den.

Pro ty, kteří nejsou kontraindikováni alkoholem, se tinktura zlatého kořene na vodce připravuje takto:

 • suchý zlatý kořenový řízek;
 • nalijeme suchý kořen (2-3 lžíce) do nádoby a nalijeme 80 ml vodky;
 • dobře promíchejte, trvejte na tmavém místě při teplotě ne vyšší než 10-15 ° C;
 • trvat asi 15 dní;
 • po infuzi kmen;
 • aplikovat 20 kapek, zředit vodou třikrát denně, průběh léčby je 15-20 dnů.

Návod k použití tinktur

Při ošetřování tímto způsobem je třeba přísně dodržovat dávkování, vyhnout se nadměrné spotřebě. Norma pro recept na bázi alkoholu by neměla překročit 60 kapek, zředěná vodou, denně. Volba na bázi vody může být užívána maximálně 3 lžíce denně po dobu půl hodiny před jídlem. Délka léčby je předepsána lékařem, často nepřesahuje 20 dnů. Přestávka mezi kurzy může být 15 dnů.

Dekorace

Léčivé vlastnosti zlatého kořene jsou nepopiratelné. Ve formě odvarů se používá pro pleťové vody a výplachy. Kořen zlatého vývaru může být použit pro nachlazení kloktání, s periodontálním onemocněním opláchnout ústa, kusy pro obklady. Nástroj má protizánětlivý účinek, podporuje hojení ran, odstranění otoků a zarudnutí. Růžový kořen ve formě odvarů má stejné kontraindikace - děti mladší než 12 let a přítomnost určitých onemocnění u pacienta. Nápoj decoctions se doporučuje pro 2 šálky denně, můžete přidat med.

Jak vařit zlatý kořen

Existuje několik jednoduchých receptů na odvar oddenků rhodiola rosea. Jeden z nejběžnějších je připraven následovně:

 • vařit 1, 5 litru vody;
 • připravit Rhodiola Rosea - jemně nasekat jednu čajovou lžičku suché rostliny;
 • na suchou směs se nalije vroucí voda, vaří se 15 minut;
 • Zakryjte víkem, nastavte ho na asi 45 minut;
 • po ochlazení.

Pro zlepšení léčivých vlastností zlatého kořene se připravuje odvar ze směsi bylin. Musíte ho pít půl sklenice smíchané s vodou ve stejném poměru. Způsob vaření tohoto vývaru je velmi jednoduchý:

 • jednu polévkovou lžíci Rhodiola Rosea rozdrtíme;
 • smíchejte suchý kořen se zamaniha;
 • vyzvednout hloh a několik suchých šípků;
 • vše rozemele a dobře promíchá;
 • vaří se 5 minut;
 • nastaveno na 45 minut;
 • po ochlazení.

Video: Zlatá kořenová tráva

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: