Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Osoba se může setkat s problémem, pokud je existující soubor v nevhodném formátu a je třeba jej převést. Často se to děje s dokumenty ve formátu pdf, Acrobat Reader je pro ně nativním programem. Existuje několik důvodů pro překlad původního formátu do obrázku, existují také způsoby, jak převést PDF do jpg příliš.

Jak převést PDF do formátu JPEG

K provedení převodu můžete použít několik metod. Každý z nich je vhodný svým vlastním způsobem, konečný výsledek bude stejný - namísto původního formátu získáte grafický obrázek. Můžete převést PDF do JPEG prostřednictvím speciálních programů pro konverzi, prostřednictvím bezplatných online služeb nebo pomocí vestavěných nástrojů samotného operačního systému. Poslední možnost je velmi snadná, pokud potřebujete převést PDF do jpg pouze pro jednu nebo několik stránek. Převod se provádí následovně:

 1. Otevřete soubor PDF ze zdrojové složky.
 2. Nastavte měřítko tak, aby se na obrazovce zobrazily všechny potřebné informace.
 3. Na klávesnici najděte tlačítko PrtScr, klepněte na něj. Systém vytvoří snímek obrazovky, uloží jej do schránky.
 4. Budete potřebovat jakýkoliv grafický editor. Můžete použít standardní aplikaci Paint.
 5. Otevřete program, vytvořte nový dokument a stiskněte kombinaci kláves „Ctrl + V“ nebo pod položkou „Edit“ klikněte na řádek „Paste“.
 6. Objeví se obraz na obrazovce se stránkou ze souboru PDF. Budete mít možnost oříznout okraje obrázku tak, aby prvky rozhraní nespadaly do obrázku.
 7. Dále musíte kliknout na tlačítko "Uložit". Ve výchozím nastavení program používá formát PNG, takže nezapomeňte vybrat možnost JPG v dolní části okna.
 8. Metoda je zcela zdarma, tento postup můžete opakovat v požadovaném počtu opakování.

Překlad z pdf do jpeg online

Pokud je v dokumentu spousta stránek a pro každou obrazovku není žádná touha, může být přeložena z PDF do jpeg online na speciálních stránkách. Existuje spousta možností pro tyto služby, musíte zadat požadavek na vyhledávání jako „pdf2jpg“ a budete mít široký výběr možností formátování souboru. Většina z nich pracuje na velmi jednoduchém principu:

 1. Prostřednictvím speciálního pole budete vyzváni ke stažení zdroje.
 2. Dále budete muset zadat poštu, na kterou bude konečný výsledek, nebo kliknout na tlačítko "Převést".
 3. Pokud soubor není odeslán na váš e-mail, zobrazí se odkaz ke stažení a dokument můžete uložit na vhodné místo.
 4. Služby fungují na bezplatném základě s neomezeným počtem stránek.

Program pro převod PDF do jpeg

Pokud často potřebujete přenášet soubory z PDF, můžete nainstalovat speciální software, který je pro něj určen. Překladový program pdf do jpeg může být volný nebo s požadavkem na nákup licence. Takový software, zpravidla nemá složité rozhraní, velmi snadno ovladatelný. Chcete-li soubor PDF přenést, můžete pro aplikaci použít jednu z následujících možností.

Prohlížeč STDU

Nejpřístupnější a populární pdf to jpg konvertor je STDU Viewer. Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, pokud potřebujete změnit velký počet stránek. Nainstalujte aplikaci, pokud budete dále pracovat s tímto formátem. Program je distribuován zdarma, způsob změny formátu je následující:

 1. Otevřete soubor prostřednictvím programu.
 2. Dále vyberte položku „Soubor“ řádek „Export“ a klikněte na „Jako grafický soubor“.
 3. V dalším okně jednoduše nastavte požadovaný formát dokumentu pro uložení, napište název a určete složku.
 4. Klikněte na tlačítko Dokončit.

PDF-XChange Editor

To je další volný program pro Windows, který poskytuje všechny potřebné funkce pro ty, kteří hledají, jak převést PDF do JPEG. PDF-XChange Editor pracuje pouze s daným typem dokumentů, ale díky tomu poskytuje vynikající rychlost konverze. pokud je to nutné, můžete nejen přenášet data, ale také zpracovávat. Pokud chcete používat verzi programu Pro, musíte za ni zaplatit. Nástroj poskytuje možnost:

 • nastavit váhu;
 • podtrhněte zajímavé body v textu tužkou, vytvořte šipky, rámečky, křivky;
 • vyberte pomocí značky, vystřihněte důležitá místa knihy.

Celkem PDF Converter

Pokud vám předchozí verze programů nevyhovovaly, můžete knihu zkusit přeložit pomocí programu Total PDF Converter. Rozhraní je velmi uživatelsky přívětivé, ruská lokalizace je přítomna, což značně zjednodušuje práci s aplikací. Přeložit knihu do obrázku následujícím způsobem:

 1. Vlevo najdete průvodce, kterým si můžete vybrat knihu. Přes to uvidíte všechna data: datum změny, velikost, atributy, název, typ, jméno atd.
 2. Pak musíte kliknout na "Převést na JPEG".
 3. Program může exportovat všechny stránky na jeden obrázek nebo každý zvlášť.

Video: jak pdf přeložit do jpeg

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: