Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Neustále existuje nový software, který zjednodušuje lidskou práci. Pro designéry vyvíjet programy, které pomáhají vytvářet grafické výkresy, rozložení, vektorové obrázky. Rozlišení CDR odpovídá druhému typu dokumentů, ale ne všichni redaktoři mohou tento formát vnímat.

Jak otevřít soubor CDR pomocí softwaru Coral Draw

Tento program je nativní pro toto rozšíření, takže nebudete mít žádné problémy s otevíráním. Zkratka samotná obsahuje název "coreldraw". Aplikace při ukládání nabízí výběr jednoho z několika formátů pro uložení. V tomto případě se kresba netýká bodů, jako ve Photoshopu, ale vektorové grafiky. Tento způsob ukládání dat umožňuje natáhnout obraz, zvětšit, ale ne ztratit kvalitu obrazu. Pomáhá snadno upravovat rozvržení a pracovat na nich.

Vše, co potřebujete, je, pokud neznáte CDR - co otevřít, pak stačí stáhnout nejnovější verzi coreldraw. Poté jednoduše spusťte aplikaci, klikněte na tlačítko „Soubor“, poté na „Otevřít“ a vyberte dokument. To je nejbezpečnější volba než sledování CDR. Pokud je to nutné, otevřete obrázek v jiném nástroji, je třeba uložit další rozšíření do pole „Formát“, například AI (pro Illustrator Ad).

Corel kreslí online

V některých případech se práce na modelu nevyžaduje, je nutné jej pouze přezkoumat a schválit nebo poslat k revizi. Zvláště pro to, podívejte se na program ke stažení zdarma nebo koupit, není třeba, protože můžete otevřít CDR online. Tato metoda nedává možnost pracovat na souboru, ale je to docela vhodné pro čtení, web funguje zdarma. Budete potřebovat službu nazvanou „Filespazz“, kde musíte provést několik jednoduchých kroků.

 1. Pomocí tlačítka „Vybrat soubor“ stáhněte dokument z počítače.
 2. V dalším okně vyberte příslušné rozšíření, které chcete uložit.
 3. Zadejte e-mailovou adresu, na kterou chcete odeslat hotovou verzi.
 4. Poté klikněte na tlačítko "Převést" a počkejte na dopis na e-mail.
 5. Zobrazení obrázku přímo z pošty nebo uložení na disk.

Corel draw pro mac

Existují dva populární operační systémy - Windows a Mac OS. Ten druhý se vyznačuje určitým uzavřeným „ekosystémem“, proto nejsou pro něj vhodné všechny programy. Zpočátku obsahovaly oficiální aplikaci pro tvorbu vektorových obrázků. Jak si tedy prohlížíte CDR na počítačích Apple? Na torrent, můžete najít bezplatnou verzi Corel kreslení Mac OS editor, který je kompatibilní s tímto operačním systémem, nejsou žádné problémy s otevíráním souborů, pomáhá pracovat na obsahu.

CorelDRAW Graphics Suite X5

Vývojáři každý rok vylepšují svůj software a vydávají nové verze. V tomto případě se nový grafický balíček nazývá CorelDRAW Graphics Suite X5. Obsahuje obrovské množství nástrojů pro práci s grafickými obrazy, s jejich pomocí můžete ztělesnit všechny kreativní nápady. Toto je osvědčená možnost otevřít CDR, program má plnou kompatibilitu s tímto rozšířením. Sada obsahuje:

 • Příručka CorelDRAW - elektronická kniha, která popisuje pokyny pro práci s programem;
 • Corel CAPTURE X5 - aplikace pro tvorbu screenshotů;
 • PHOTO-PAINT X5 - editor rastrové grafiky;
 • Corel PowerTRACE X - nástroj pro převod rastrových projektů do vektoru;
 • CorelDRAW X5 - vektorový grafický editor.

Jak otevřít soubor CDR jiný než korel v oknech

Stahování bezplatného programu není problém, ale není to nutné. Existují i jiné možnosti, než vidět CDR (a někdy upravit). Příkladem takového řešení je program Draw, který otevírá dotyčný formát a poskytuje příležitost pracovat na obsahu dokumentu. Tato aplikace je součástí OpenOffice, která instaluje většinu uživatelů kvůli jiným analogům známých programů (Word, Exel). Sada je odlišná v tom, že je distribuována zdarma. Kreslení může nejen otevřít existující vektorový soubor, ale také vytvořit nový.

Jak otevřít formát CDR v aplikaci Adobe Illustrator

Existuje několik softwarových možností pro vývoj rozvržení, brožur, letáků a plakátů ve vektorovém formátu. Někteří návrháři používají Corel, zatímco jiní preferují AI. Rozšíření těchto dvou aplikací se neshodují, takže vzniká otázka: jak otevřít soubor CDR v Illustratoru? K tomu je třeba použít konvertor, který převede soubor do požadované přípony. Dobrá volba je online služba konvertium.

Na webu musíte zvolit možnost, odkud si můžete stáhnout dokument (odkazem, z Googlu nebo z počítače) a v jakém formátu by měl být přeložen. V tomto případě byste měli změnit původní rozšíření na AI. Poté musíte stáhnout upravený soubor a otevřít jej standardním způsobem prostřednictvím aplikace Adobe Illustrator. Upozorňujeme, že nástroje v programech se neshodují, takže některé prvky nemusí být zobrazeny správně.

Zdarma CDR Inkscape Viewer

V případě potřeby můžete použít pro práci s prohlížečem vektorové grafiky CDR Inkscape. Program je distribuován zdarma, takže jej můžete snadno stáhnout do počítače. Aplikace má ruské rozhraní, které zjednodušuje práci na něm. Funkčně je nástroj podobný Illustratoru, Corel Draw, s použitím standardní Scalable Vector Graphics (SVG). Program podporuje následující funkce:

 • komplexní operace s obrysy;
 • úpravy uzlů;
 • transformace;
 • obrysy;
 • text;
 • postavy;
 • klony;
 • markery;
 • textury;
 • přechody;
 • seskupení;
 • vrstvy;
 • vektorizace rastrové grafiky;
 • editace dat XML;
 • text kontury atd.

Volný prohlížeč pro prohlížeč CDR

Pokud není nutné dokument upravovat, je program pro prohlížení prohlížeče CDR vhodný. Nemusíte za to platit, je distribuován zdarma a je speciálně zaměřen na prohlížení vektorových souborů. Může fungovat jako převodník ze zdroje na jiné rastrové formáty, například gif, jpg, png, bmp, TIFF. Nástroj nezabírá mnoho místa, snadno se instaluje a pomůže nejen s konverzí formátu Corel Drow, ale také změnou velikosti obrazu.

Jak zobrazit CDR v mac a linux

Nad všemi možnými možnostmi bylo uvažováno, než otevřít CDR mac os. Tento systém umožňuje pouze několik variant aplikací, které jsou kompatibilní s operačním systémem společnosti Apple a zároveň podporují formát Corel Drow. Ve většině případů jsou některé z výše uvedených programů vhodné pro dosažení cílů. Můžete použít:

 • Corel draw pro mac;
 • Adobe Illustrator;
 • Inkscape.

Dalším OS, který uživatelé používají, je Linux. Fanoušci tohoto shellu jsou mnohem menší než Windows a Mac OS, ale stále je jich spousta, takže je zde také problém s otevřením dotyčného formátu. V tomto případě jsou také vhodné nástroje Inkscape a prohlížeč CDR, které byly popsány výše. Další možností, která podporuje Linux, je UniConvertor.

Toto je v podstatě jednoduchý nástroj, který převádí CDR na jiné formáty. Dále mohou již otevřít programy, které pracují s vektorovou grafikou. Pro operace se používá příkazový řádek, objektový model sK1 pro převod. Chcete-li změnit formát, musíte najít dokument v Průzkumníku nebo v jiném správci souborů, klepněte pravým tlačítkem myši a klepněte na položku "Převést podle UniConvertor". Dále určete požadované rozšíření těch, které aplikace nabízí. Hotová verze se zobrazí ve stejné složce jako zdrojový soubor.

Video: který program otevře soubor CDR

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: