Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Ruční práce je hodnotou, protože do produktu je investováno teplo, láska a péče o řemeslníky. Přidružené koberce pro děti jsou dobré, protože mohou sloužit i více než jedné generaci a stát se skutečnou památkou. Není to jen obyčejná dekorace v kočárku nebo postýlce, ale praktická věc v věnu novorozence.

Jak uvázat kostkované pletací jehlice

Pletení je nejběžnější typ vyšívání. Před zahájením procesu je však nutné skladovat vše potřebné. Dětská deka vlastníma rukama by měla začít výběrem vhodné příze a pletacích jehel. Je lepší vzít si vlákno, s nímž by bylo vhodné pracovat. Příze pro dětský pléd může být velmi odlišná, ale hlavní věc je, že se vejde do nástroje. Pletací jehlice vyžadují značení číslo 3, vhodné pro nitě normální tloušťky. Tento materiál můžete použít:

 • akrylové;
 • akryl s mohair;
 • vlna;
 • vlna smíchaná s akrylem;
 • kašmír

Dětské kostkované pletení může být spojeno různými způsoby a zároveň vytvářet velkolepé vzory. Tam je obrovský výběr schémat, ale tam jsou dva hlavní typy: s přední a obruba. V tomto případě jsou všechny smyčky pletené buď pro přední příď nebo pro záda. Mezi hlavní metody pletení, které používají mistři, patří:

 • Povrch obličeje. Tímto způsobem se používají pouze smyčky obličeje.
 • Hladký šev. Pletení je, že pletené pouze obruba smyčky.
 • Gum. Podstatou metody je, že oba druhy smyček se střídají stejný počet krát, například dva po dvou, čtyři po čtyřech. Univerzální vzor vhodný pro mnoho pletenin.

Dětské přikrývky pletení s popisy a diagramy

Dokonce i ten, kdo ještě nikdy neučinil řemeslné výrobky, nebude schopen přikrývku vyrobit. Dětské pletací jehlice pletené snadno, protože pro každou z možností připojené podrobné schéma s popisem krok za krokem. Take nástroj pro pletení a jednat. Poté, co studoval schémata různé složitosti, podívejte se na pletení koberec s pletací jehlice s popisem pro vaši úroveň, pak dostanete požadovaný typ přehoz. Nejprve vyberte modely s jednoduchými vzory: mohou to být opakované geometrické vzory. Vše, co od vás v práci vyžaduje, je pozornost.

Objemná dětská pletená přikrývka pro novorozence

Takový načechraný produkt - to nejlepší, co může být na zimu. Nebudete se neustále obávat, že dítě zamrzne. Plette to velmi snadno a rychle - můžeme říci, že se jedná o deku pro novorozence s jehlami pro začátečníky. Použijte 100 m 100 g příze z vlněné směsi a pletacích nástrojů č. 15. Produkt bude měřit deset metrů za metrem dvacet. Lepší vazba:

 • Jeden řádek - polořadovky, pletené bez nakida.
 • Druhá řada je jeden háčkovací sloup, čtyři vzduchové smyčky, jeden knoflík (z pěti smyček spojíme jeden), čtyři vzduchové smyčky, malý sloupek.

Pletací čtverce

Okouzlující pestrobarevný objekt tvořený malými čtverečky s dětskými kresbami vypadá obzvlášť krásně. Je snadné plést: střídavě obruba střídavě, pak tvář smyčky. Nicméně, můžete vázat přikrývku pro novorozence s jehlami složitější vzor: s copánky z různých motivů. Dětská přikrývka se skládá z dvaceti čtverců o rozměrech 15, 5x17, 5 cm, obecné parametry jsou 85x60 cm.

 • čtyřbarevná příze;
 • pletací jehlice;
 • háček pro páskování.

Prolamovaná deka pro novorozence s pletacími jehlicemi

Produkt této implementace je vhodný jak pro dívky, tak pro chlapce. Můžete plést pléd pro novorozence s jehlami s jemným prolamované vzor. Věc dokonale zdobí místo odpočinku dítěte, teplé v zimě. Pro výrobu bude potřeba bílá příze a kruhové nástroje s označením číslo 3, číslo 5. Krok za krokem uděláme krásnou měkkou přikrývku:

 • Sbíráme 159 smyček a po čtvrté pletené řadě o délce 80 cm zavřeme řádek.
 • Začneme pletený popruh, takže 6 smyček.
 • Obracíme se na hlavní vzor: 3 lícní smyčky, 1 nahý, 3 tvář, všechny tváře, opakování, pak po 1 nakida sbíráme 6 tváří, 3 tváře, 1 nahý, 7 tváří, vzor.
 • Zavřete šest smyček, pletené obličeje, opakujte vše znovu.
 • Výrobek smontujeme se společným prknem o délce a šířce.

Pletení prohlášení plaid

Lehké pléd pro novorozence pletené pletené ve vzoru "šachy". Bílá, růžová nebo modrá barva je vhodná pro propuštění dítěte z nemocnice. Střídání čelních smyček s obruba tvoří vzor ve formě šachovnice. Oboustranný vzor je vhodný i pro pletení šátků a klobouků. Deky v tomto provedení jsou velmi praktické, protože nemají balicí rohy.

Před samotným procesem pletení je vhodné určit parametry produktu, tj. Zvolit velikost čtverců. Prvky 4 o 4, 5 o 5 nebo 6 o 6 budou vypadat harmoničtěji. Schéma dětského koberce s pletacími jehlicemi, například čtyři až čtyři, je jednoduché. Spočívá v tom, že čtyři osobní smyčky se střídaly se čtyřmi peněženkami s opakováním - podobný počet řádků je pleten.

Plaid v kočárku s jehlami

Kočáry jsou zdobeny útulnými přehozy, protože nejenže zdobí dopravu, ale poskytují také pohodlí pro miminko v mimosezónní a zimní sezóně. Bavlněný model bude skvěle vypadat. V kočárku se vejde velikost metru na metr. Pro pletení použité příze ze 100% lehké bavlny. Vezměte pletací jehlice s označením č. 4. Deka z krásného vzoru "Rýže":

 • První řada: střídání jedné tváře a jedné obruba.
 • Druhá řada: řádky jsou pleteny podle vzoru.
 • Třetí řada: střídání přední c peněženky.

Před provedením dětské přikrývky nasaďte malý čtvercový vzorek o rozměrech 10 x 10 cm pro výpočet počtu očních víček. Uvidíte tedy pevný vzor, který se pak objeví na hotovém výrobku. Posloupnost odstínů pro proužky si vyberete sami. Experimentujte s kombinací barev v řádcích na mini-vzorku a vyberte správnou kombinaci.

Video: jak plést deku pro dítě s jehlami

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: