Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Diagnostiku a léčbu patologií spojených s orgány sluchu řeší několik specialistů. Jedním z nich je otolaryngolog (ORL), praktický lékař. Pokud má pacient problémy se ztrátou sluchu, měl by kontaktovat užšího specialistu. Audiolog - kdo to je? Tento lékař má odborné znalosti týkající se fyziologie sluchu, jejich práce.

Co dělá audiolog?

Hlavním úkolem lékaře je správně diagnostikovat a léčit nemoci, které vedou k poškození sluchu. Audiologie je relativně mladá oblast medicíny, proto ne každá instituce má svého pracovníka. Pracuje ve velkých centrech a klinikách, takže většina pacientů ani neví, kdo je ten audiolog.

Povinností tohoto lékaře je diagnostika a léčba chronických onemocnění středního ucha, vrozené vady, přetrvávající ztráta sluchu. Lékař stanoví příčinu, vyvíjí léčebný režim a eliminuje problém. Pro srovnání se ENT zabývá akutními stavy, jako je otitis. Otázka "audiologolog otolaryngologist - kdo to je?" Je částečně zveřejněna, chápete rozdíl mezi těmito lékaři.

Co zachází s audiologem? Odborník tyto jevy a nemoci eliminuje:

 1. Oskleróza. Známky patologie - ztráta sluchu, tinnitus. Vyskytuje se v důsledku proliferace střední ušní kosti.
 2. Hluchota. Ztráta sluchu, při které pacient nevnímá řeč.
 3. Ztráta sluchu Schopnost porozumět řeči je zachována, ale obtížná. Příčiny: vznik sírové zátky v kanálu, poškození sluchového nervu nebo vnitřního ucha.
 4. Tinnitus. K tomuto jevu dochází v důsledku progrese řady onemocnění: aterosklerózy, otitidy a nádoru středního ucha.
 5. Další patologie: Menierova choroba, akustický neurom, perforace ušního bubínku a další.

Audiolog je specialista, který se věnuje velkým klinikám nebo nemocnicím. Pro kvalitní služby byste měli navštívit audiologické centrum s veškerým potřebným vybavením. Podobná instituce sbírá nejlepší lékaře, ale pro ně je vytvořena dlouhá řada. Megacities, regionální centra mají takové pokročilé kliniky.

Kdy je nutná odborná konzultace?

Navštivte kliniku, kde pracuje audiolog-otolaryngolog, je to nutné v případě takových událostí:

 • ztráta sluchu;
 • obtíž při určování směru zvuku;
 • potíže s porozuměním řeči;
 • neustálý výslech účastníka;
 • špatné pochopení slov v telefonním rozhovoru;
 • stres během konverzace;
 • potřeba zvýšit objem televizoru nebo rádia.

V progresivní nemocnici se používají moderní diagnostické metody (audio a tympanometrie), které zaručují bezbolestné a účinné postupy. Audiolog-otolaryngologist často doporučuje poradit se s dalšími odborníky (chirurgem, kardiologem, pediatrem), aby identifikoval nemoci, které vyvolávají sluchové problémy.

Jak diagnostikovat dětského audiologa?

Dětský audiolog - kdo to je, jak to dělá diagnóza? Mezi kompetence lékaře patří detekce patologií a korekce sluchu u dětí od narození. Používají se diagnostické metody, které zahrnují sledování reflexů a reakcí. Kromě toho odborník měří tlak ve středním uchu, pohyblivost ušního bubínku, fixuje akustickou impedanci ve vnějším zvukovodu.

Pokud je problém se sluchem, je třeba kontaktovat audiologa. Zejména musíte pečlivě sledovat novorozence a žáky. Včasné odvolání k tomuto lékaři umožní identifikovat patologii a rychle ji odstranit, aniž by se případ dostal na výskyt komplikací. Specializovaná centra a velká klinika poskytují audiologa, ale malá zdravotnická zařízení bez něj.

Přečtěte si také tipy a rady, jak vybrat správné sluchadlo.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: