Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Počítače se používají všude - od domova až po složité technologické objekty. Často dochází k jejich selhání, což může snížit produktivitu. Za tímto účelem je firmware základní desky BIOSu.

Proč aktualizovat systém BIOS

Mnohem dříve nebo později se začíná zajímat otázka, jak flash BIOS. Je to způsobeno několika faktory:

 • potřeba instalovat nové komponenty, programy;
 • modernizace stroje moderními komponenty;
 • doporučení výrobce;
 • vznik chyb, poruch.

Není vždy nutné spěchat k aktualizaci BIOSu, protože se správným provozem stroje není třeba měnit nastavení základní desky pouze proto, že nová verze vyšla nebo byla doporučena přítelem. Pokud má nejnovější firmware nové funkce pro uživatele, které zlepší výkon, můžete bezpečně začít aktualizovat zastaralý program. Po pochopení toho, co aktualizace systému BIOS dává, je třeba zjistit, jak ji přehodit bez kritických následků.

Jak aktualizovat systém BIOS v počítači

Postup upgradu je nebezpečný, takže před opětovnou instalací systému BIOS v počítači byste měli pečlivě zvážit všechny možné možnosti, vytvořit zálohu stávajícího programu. Doporučujeme jej uložit na USB flash disk nebo jiné vyměnitelné médium. To bude chránit počítač v případě neúspěšné instalace nové verze.

Před změnou BIOSu potřebujete znát jeho aktuální verzi. Poté si stáhněte aktualizaci, kterou najdete na oficiálních stránkách společnosti, která vyrobila základní desku. Nová verze programu může být stažena na stránkách třetích stran, kde jsou ve veřejné doméně. Je třeba mít na paměti, že vždy existuje riziko zavlečení viru a tím poškození softwaru.

Jak aktualizovat BIOS přes DOS

Tam jsou univerzální programy, aby se reflash počítač, ale je doporučeno použít ten, který nabízí výrobce základní desky. Obtížnou možností je aktualizovat systém BIOS z prostředí DOS. Tato metoda je vhodnější pro lidi, kteří se dobře orientují ve všech složitostech počítačového obchodu. Neexistuje žádný přesný akční algoritmus, protože záleží na výrobcích notebooků a základních desek. Hlavní fáze instalace budou následující:

 • na oficiálních stránkách vývojáře je aktualizace stažena;
 • vytvoří zaváděcí flash disk;
 • vyjímatelná média vložená do počítače;
 • zahájí se instalační proces;
 • po restartování počítače.

Jak aktualizovat systém BIOS prostřednictvím systému Windows

Nejoblíbenější a nejbezpečnější metodou, kterou může každý uživatel provést, je aktualizace systému BIOS prostřednictvím systému Windows. Nejprve je třeba stáhnout nástroj pro firmware a nainstalovat jej do počítače. Po spuštění vyberte funkci vyhledávání online a vyhledejte správnou verzi upgradu. Poté musíte stáhnout a spustit jej na počítači. Při blikání je nutné dodržovat všechny pokyny programu. Po dokončení by měl být počítač restartován. Tato metoda je považována za bezpečnou, protože program si sám zvolí verzi firmwaru, což vylučuje možnost chyby.

Jak aktualizovat BIOS prostřednictvím BIOSu

Tato metoda je obtížná. Používá se v případech, kdy počítač havaruje a nepodaří se vstoupit do operačního systému, protože se počítač nespustí. Před aktualizací systému BIOS prostřednictvím systému BIOS je nutné stáhnout nezbytnou verzi firmwaru na USB flash disk nebo jiné médium. Poté zadejte samotný program, kam se dostanete do položky "Aktualizace". Pak je nutné stáhnout nástroj, vybrat soubor s novým programem a spustit upgrade.

Jak upgradovat Asus BIOS

Společnost neustále aktualizuje BIOS pro základní desky, takže reflashing PC nebo notebooku nebude problém. Musíte provést následující kroky v pořadí:

 1. Je třeba určit typ základní desky. Tyto informace si můžete prohlédnout na samotném dílu nebo na obalu, ve kterém byly dodány. Kromě toho můžete využít speciální programy, které mohou poskytnout taková data.
 2. Přenosný počítač nebo počítač je připojen k trvalému zdroji napájení.
 3. Dále musíte zadat BIOS, abyste zjistili jeho verzi.
 4. Přejděte na webové stránky společnosti Asus a do hledání zadejte model základní desky. Výsledky vyhledávání mohou odrážet několik pozic. Musíte vybrat ten, který bude odpovídat BIOSu s nezbytnou revizí.
 5. Po výběru požadovaného modelu přejděte na kartu „Ovladače a nástroje“, kde můžete vybrat typ operačního systému nainstalovaného v počítači.
 6. Najděte sekci "BIOS" a kliknutím na ikonu "-" vyberte nejnovější nabízenou verzi firmwaru.
 7. Soubor stáhněte kliknutím na tlačítko "Global".
 8. Rozbalte archiv obsahující soubor.

Systém BIOS můžete upgradovat několika způsoby:

 • Aktualizujte pomocí nástroje Asus Live Update dodaného společností. Lze jej stáhnout z oficiálních stránek výrobce nebo ze souboru firmwaru. Spusťte aplikaci a vyberte stažený soubor. Proces upgradu se spustí automaticky a po instalaci musí být počítač restartován. Během instalace aktualizace nespouštějte žádné jiné aplikace.

 • Program pro aktualizaci systému BIOS Asus umožňuje upgrade z systému BIOS. Rozbalený soubor je umístěn na jednotce C ve složce BIOS. Dále přejděte do systému BIOS a vyberte Asus Easy Flash Utility. Zde byste měli vybrat složku, ve které se nachází rozbalený soubor firmwaru. Poté začne proces upgradu. Po dokončení musíte počítač restartovat.

Video: jak aktualizovat BIOS na základní desce Gigabyte

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: