Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Dárcovství krve v nemocnici způsobuje spoustu nepříjemností. Dlouhé linie, nedostatek času, fyzická neschopnost pacienta přijít na kliniku je problém, který znesnadňuje včasné provedení analýzy, stanovení diagnózy a zahájení léčby. S ohledem na tyto faktory začala soukromá a veřejná nemocnice nabízet dárcovství krve doma kdykoliv během dne nebo v noci.

Výhody krevních testů doma

Schopnost darovat krev doma nejen šetří čas, úsilí, energii, ale také vás zbavuje mnoha problémů. Tato služba může například zajímat následující kategorie obyvatelstva:

 • Rodiče malých dětí. Děti vyžadují velmi velkou pozornost, a rodiče je obtížné, aby se čas na cestu na kliniku, zejména pokud cesta trvá nějakou dobu. Pokud necháte dítě s nikým, musíte jednat s babičkou, dalšími příbuznými, sousedy. Kromě toho je služba odběru krve doma vhodná, pokud materiál pro analýzu musí být odebrán samotnému dítěti, v tomto případě nebude nutné vzít nemocné dítě na kliniku.
 • Pacienti s poruchami lůžka, osoby se zdravotním postižením. Objednejte si auto na kliniku - je to drahé a problematické. Je mnohem snazší zavolat sestru domů.
 • Zaneprázdnění lidé, kterým je těžké udělat si čas na návštěvu kliniky, i když mají zdravotní problémy. Rodina, práce, přátelé, cesta zabere spoustu hodin a není snadné vybojovat i třicet minut. V takových situacích zachrání možnost darovat krev v práci nebo doma.
 • Lidé se slabou imunitou. Infekce může být snadno zvednuta na klinice nebo v nemocnici. Pokud se slabý imunitní systém s infekcí vyrovná, povede to ke zdravotním problémům.

Odběr vzorků krve doma je také vhodný, protože vykazuje přesnější údaje: aby byly výsledky spolehlivé, musí plazma během procedury proudit klidně. Když osoba přijde na kliniku, tekutá tkáň se pohybuje mnohem rychleji přes své cévy kvůli fyzickému stresu než v klidu, což zkresluje výsledky testu. Z tohoto důvodu, pro získání spolehlivých údajů, lékaři doporučují, aby pacient počkal 10-15 minut mimo léčebnu, aby se krev „zklidnila“.

Pokud člověk zůstane doma, průtok krve se pohybuje normálně, a proto neovlivňuje přesnost výsledků. Sestra s sebou nese všechny potřebné nástroje pro odběr vzorku, speciální nádoby pro skladování materiálu. Procedura trvá několik minut, poté jsou vzorky odebrány do laboratoře - a po chvíli pacient obdrží přepis výsledků. To může trvat jeden den až několik týdnů (v závislosti na typu studie).

Typy analýz

Existuje mnoho druhů výzkumu, a mnoho z nich lze objednat doma. Nejoblíbenější studie je UAC, obecná nebo klinická, která hodnotí celkový stav těla. Výsledky dekódování ukazují počet leukocytů, erytrocytů, destiček. Jejich odchylka od normy indikuje přítomnost zánětlivého procesu, infekce, anémie, problémů s koagulací a dalších patologií.

Pokud celkový krevní obraz vykazuje špatné výsledky, lékař předepíše další typy plazmatických testů. Mezi nimi jsou:

 • Biochemický výzkum. Cílem tohoto typu diagnózy je zhodnotit práci vnitřních orgánů. Existuje mnoho typů biochemické analýzy krve, každá z nich je určena k identifikaci konkrétní látky. Určuje koncentraci enzymů, proteinů, sacharidů, tuků a dalších látek, které jsou produkty vitální aktivity organismu, v plazmě.
 • Test cukru Tato studie měří hladiny glukózy v krvi. Studie je typem biochemické analýzy, jejímž cílem je zjistit, zda má člověk diabetes mellitus nebo stav před diabetem.
 • Imunogram - komplexní analýza, která hodnotí stav imunity. Zajišťuje počítání imunoglobulinů, všech typů lymfocytů, jejich úroveň aktivity, stav fagocytózy (schopnost leukocytů absorbovat a rozpustit patogen).
 • Alergologický výzkum - je zaměřen na identifikaci alergenů, na které má tělo přecitlivělost, reaguje s nádechem, svěděním, může způsobit anafylaktický šok a dokonce i smrt. Rozluštění výsledků ukazuje pacientovi kontakt s látkami, kterým je třeba se vyhnout.
 • Genetický test zaměřený na identifikaci náchylnosti k dědičným onemocněním, otcovství atd.
 • Analýza koagulability (koagulogram). Studie identifikuje patologické stavy srážení krve, problémy s prací kardiovaskulárního systému, autoimunitní onemocnění.
 • Testování hormonů. Různé biochemické studie se zaměřily na stanovení hladiny hormonů, se kterými mozek řídí tělo. Pomocí analýzy lékař vyhodnocuje stav žláz s vnitřní sekrecí, která produkuje specifický hormon (štítnou žlázu, slinivku břišní, hypofýzu atd.) A orgány, které jsou látkou ovlivněny.
 • Sledování drog. Tato studie poskytuje odhad koncentrace terapeutických plazmatických látek.

Sérologická metoda indikuje přítomnost protilátek v krvi, které jsou produkovány jako reakce na pronikání viru, bakterií nebo parazitů. S jeho pomocí určují HIV, syfilis, hepatitidu a další nebezpečné nemoci. Jeden typ analýzy serologie je enzymová imunoanalýza (ELISA), která určuje přítomnost imunoglobulinů IgM, IgG a IgA. Jejich přítomnost indikuje přítomnost nemoci, stadium léze, a pokud je člověk zdravý, byl vůbec nemocný.

Důležitou studií plazmy je analýza nádorových markerů. Jedná se o typ biochemického vyšetření, které ukazuje růst maligního růstu. V těle existuje mnoho látek (především hormonů a enzymů), jejichž koncentrace se začíná zvyšovat během patologického buněčného dělení, což vede k onkologii. Lékaři doporučují provést analýzu každých šest měsíců, protože s její pomocí je patologie detekována šest až osm měsíců před tím, než se objeví první příznaky onemocnění.

Krevní test doma pro dítě

Děti, zejména novorozenci, musí být neustále zkoumány a testovány, i když nejsou žádné zdravotní problémy. Proto mladé matky s dětmi tráví mnoho času v poliklinice. Darování krve doma pomůže jí ušetřit čas a energii pro jiné věci, stejně jako zachránit dítě před infekcí s infekcí, kterou lze vyzvednout v nemocnici. Kvalifikovaná sestra ve známém dětském prostředí rychle a bezbolestně vezme krev s individuálním přístupem. Jako výsledek - minimální stres pro dítě a rychlý výsledek.

Expresní analýza

V lékařském centru si můžete objednat expresní studium. Naléhavý krevní test se provádí nepřetržitě, noční volání je dražší. Rychlost dešifrování závisí na typu diagnózy. Výsledky KLA jsou poskytovány během několika hodin, ale existují testy, jejichž interpretace trvá déle než sedm až deset dní. Některé typy diagnostiky jsou například prováděny pouze v zahraničí. V tomto případě je čekání zpožděno o několik týdnů.

Jak projít

Chcete-li si objednat službu, musíte požádat na webové stránce, zavolat na kliniku nebo laboratoř a domluvit si návštěvu. Pokud je nutné provést urgentní krevní test doma, je třeba v laboratoři upřesnit podrobnosti přípravy na zákrok. V normální situaci je lepší darovat krev ráno, když je tělo v klidu. Příprava na postup závisí na typu vyšetření. Ve většině případů přechází materiál na studii na prázdný žaludek. Doba po posledním jídle by měla být nejméně osm hodin.

V dopoledních hodinách si můžete vypít jen nesycenou vodu, někdy je povolen neslazený čaj. Užívání alkoholických nápojů musí být upuštěno týden před vyšetřením, protože alkohol zesiluje plazmu, toxické účinky na fungování orgánů a systémů, což vede ke zkreslení výsledků. Je-li nutné provést všeobecný krevní test doma, může být rozdíl menší, ale měli byste lékaře určitě varovat před užíváním alkoholu.

Sestra přijde domů, vezme materiál z prstu nebo žíly pro analýzu, zabalí ho do speciální nádoby a rychle ji dopraví do laboratoře. Výsledky lze získat v lékařském centru nebo prostřednictvím kurýra. Kromě toho můžete zjistit informace telefonicky, e-mailem nebo na svém osobním účtu na webových stránkách kliniky, s uvedením hesla pro zachování důvěrnosti. V případě potřeby lze za příplatek přeložit extrakt do angličtiny.

Je třeba poznamenat, že domácí dárcovství krve služby nejsou poskytovány pacientům s hemofilií. Toto onemocnění je charakterizováno sníženou koagulací, což je důvod, proč se rána z běžné injekce může hojit po velmi dlouhou dobu. Aby se tomu zabránilo, je pacientům odebrán vzorek plazmy v nemocnici. V případě potřeby jsou odborníci kliniky schopni včas přijmout opatření a předcházet komplikacím.

Cena

Tento postup doma v Moskvě a moskevském regionu lze provádět v mnoha zdravotnických centrech v Moskvě. Nevýhodou služby jsou její náklady. Volání zdravotnického pracovníka závisí na umístění klienta. Platba může být provedena v hotovosti i bankovním převodem. Průměrné ceny jsou následující:

Okres

Průměrná cena

v Moskvě, v okruhu Moskevského okruhu

od 500 do 1500 r.

30 km od Moskevského okruhu

od 1, 2 tis.

30-60 km od Moskevského okruhu

od 2 tis.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: