Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pokud člověk začne zahrnout do svého plánu cvičení pro tvarování těla, instruktor mu může doporučit, aby používal sportovní výživu rychleji zhubnout, ale který lék bude účinnější a vzhledem k tomu, jaké látky to funguje, není vždy vysvětlen. Je možné si vybrat dobrý výrobek a jak jej dostat k pozitivnímu výsledku?

Co je sportpit pro hubnutí

Výživové doplňky, lišící se svým složením a principem působení, v tomto smyslu kombinované pouze podle účelu - to je to, co je sportovní výživa. V závislosti na komponentách použitých k jejich vytvoření mohou:

 • zlepšit vytrvalostní výkon;
 • pomáhají tělu snadněji přenášet zátěž;
 • vyvolávají růst svalové hmoty;
 • urychlit metabolismus.

Jediným společným rysem veškeré sportovní výživy je její zaměření: tyto výživové doplňky jsou určeny pro osoby vystavené fyzické námaze. V nepřítomnosti tréninku, oni nepracují, nebo mohou dát opačný výsledek, který často se stane těm kdo používat sportovní výživu spalovat tuk, ne dělat nějaké cvičení v tělocvičně nebo doma.

Je možné zhubnout na sportovní výživě

Množství produktů zaměřených na sportovce, má vlastnost snížit množství tukové hmoty, ale "zhubnout" a "zhubnout" v tomto případě nejsou synonymem, protože Většina zástupců kategorie sportovní výživy má navíc funkci zvyšování objemu svalů. Spalovače tuků mezi těmito léky jsou však skutečně přítomné a představují samostatnou kategorii, která cíleně pomáhá zhubnout. Jiné možnosti sportovní výživy fungují jinak: potlačují hlad nebo urychlují štěpení příchozích živin.

Jak sportovní výživa pro hubnutí

Princip fungování těchto výrobků a doplňků závisí na složení a směru: mezi sportovní výživou lze nalézt klasické spalovače tuků, blokátory chuti k jídlu, urychlovače štěpení živin atd. Existují také možnosti, které nahrazují jídla bez ohrožení zdraví: jedná se o výživné komplexy s dobrým kalorickým obsahem, ale bez stopových prvků, které narušují ztrátu hmotnosti (například bílkovin). Sportovní výživa pro hubnutí může mít formu tyčinek, směsí pro výrobu polévek a koktejlů, gelů.

Pro spalování tuků

Klíčovými vlastnostmi těchto léčiv, jejichž cílem je snížit množství tukové hmoty, je zrychlení metabolismu, pomalejší absorpce sacharidů a nižší hladiny tekutin. Další kvalita, která pomáhá zhubnout, je jejich schopnost přeměnit molekuly tuku na energii. Dělat svou práci sportovní spalovače tuku začíná pouze během fyzické námahy, kterou člověk podstoupí, takže nejsou produktivní bez tréninku.

Mezi tyto druhy sportovní výživy patří: \ t

 • termogenika - látky oteplování;
 • lipotropika - štěpící tuk;
 • blokátory kalorií.

L-karnitin

Alternativní název tohoto doplňku je levokarnitin. Jedná se o hlavní spalovač tuků ve sportovní výživě, který se zajímá o všechny, kteří chtějí bezpečně zhubnout. L-karnitin je látka, která je produkována mozkem a ledvinami, avšak dostatečné množství se tvoří pouze u lidí, kteří dodržují zdravou výživu s důrazem na živočišné bílkoviny. Pokud má člověk v úmyslu zhubnout s přísnou dietou, může lékař předepsat další dávku L-karnitinu v kapslích, aby kompenzoval jeho nedostatek.

Tento lék není ani tak sportovní výživa jako doplněk stravy, který:

 • pomáhá tělu transportovat mastné kyseliny do zóny štěpení;
 • je nezbytné, aby člověk přirozeně zhubl, protože Nedostatek L-karnitinu vede k obezitě;
 • přemění tuky na energii;
 • pomáhá snižovat hladinu cholesterolu;
 • netvoří nové tuky.

Jak se sportovní výživa pro hubnutí

Všechny tyto nástroje, které pomáhají zhubnout, budou fungovat pouze v případě, že znáte dvě pravidla. Za prvé, musíte dodržovat dietu, tj. zapomeňte na nezdravé potraviny (jednoduché sacharidy, karcinogeny) a vypijte dostatek čisté vody. Za druhé, musíte trénovat, jinak nebudete hubnout, a z některých typů sportovní výživy můžete začít přibírat na váze. Zbývající nuance jsou určeny podle toho, jaký produkt se rozhodnete použít:

 • Chcete-li brát protein sportovní výživy zhubnout rychle, budete potřebovat v noci a místo snídaně nebo oběda. Protein můžete použít jako svačinu, ale porce by měly být malé: 15 g.
 • Sportovní potravinové náhražky se používají hlavně jako občerstvení a nemohou být alternativou klasických potravin.
 • Jakákoli sportovní výživa, jak zhubnout, by měla být užívána podle lékařských pokynů, nesmí překročit dávku na gram, bez ohledu na to, jak rychle a intenzivně byste chtěli tento proces provést.

Jak si vybrat sportovní výživu pro hubnutí

Lékařům by měly být poskytnuty osoby s nadměrnou hmotností (neznamená 2-3 kg a více než 10 kg), doporučení ohledně volby a použití sportovní výživy. Často se jim doporučuje, aby zhubli standardní stravou se zavedením komplexních přípravků s L-karnitinem a dalšími mikroelementy, a pak přidali vysoké zatížení a užívali sportovní výživu, aby účinně zhubli. Pokud se rozhodnete zvolit takový nástroj sami, musíte se seznámit s hlavními kategoriemi těchto léků.

Efektivní spalovače tuků

Dnes je řada léků tohoto typu obrovská, ale klíčovým bodem je jejich přirozený původ. Vzhledem k nim, tuk-spalování sportovní výživa pro hubnutí pro muže a ženy je stejná, a dívky nemusí vybrat své vlastní samostatné komplexy. Maximální účinnost je podle lékařů zajištěna:

 • guarana;
 • kofein;
 • naringin;
 • tyramin;
 • dopamin.

Bcaa aminokyseliny

Ztráta hmotnosti s tímto typem sportovní výživy nebude úspěšná tak jasně jako u výše uvedených spalovačů tuků - především práce BCAA na svalovém růstu a antikatabolický účinek. Na rozdíl od jiných aminokyselin se v těle netvoří nezávisle. Obsah BCAA je následující:

 • isoleucin;
 • leucin;
 • valin.

Jako sportovní výživa, jak zhubnout, se BCAA používá jen zřídka, protože účinek těchto aminokyselin na tělesný tuk není vědecky prokázán. Odborníci se také dohadují o zvýšení indexů výkonu a dokonce i růstu svalové hmoty. Jedinou výhodou BCAA je zvýšení výsledků z příjmu jiných typů sportovní výživy, takže jsou používány jako další prvek, a nikoli hlavní.

Protein pro hubnutí a získání svalové hmoty

Podle statistik, nejoblíbenější sportovní výživa zhubnout rychle - bílkoviny. Je to jediný doplněk, jehož příjem pomáhá dosáhnout všech cílů - od růstu svalů a zvýšení odolnosti proti antikatabolickému účinku. Ve složení bílkovin - směs proteinů, nezbytné svalové tkáně a nejen. Počet funkcí, které vykonávají v těle osoby, která se rozhodla zhubnout, je velmi velký, proto pokud existuje specifický cíl, je nutné zvolit samostatný typ proteinové výživy:

 • Ti, kteří chtějí zhubnout, je žádoucí použít syrovátkový protein nebo kasein: ten patří do skupiny pomalých proteinů, které jsou absorbovány po dobu 8 hodin, někteří odborníci zmiňují sójový protein, ale účinnost tohoto typu sportovní výživy je sporná.
 • Syrovátkový protein se také používá pro růst svalů, ale aktivněji než zhubnout. Masné bílkoviny se také nazývají přirozenou a účinnou možností.

Příjem l-karnitinu

Podle lékařů je nutné používat sportovní výživu k hubnutí pouze v kombinaci s fyzickou námahou, ale L-karnitin je výjimkou: je dovoleno užívat ji i lidé, kteří nejsou obeznámeni se sportem. Režimy se liší v závislosti na tomto faktoru:

 • Sportovci a ti, kteří navštěvují fitness (a tak dále. Aerobní cvičení) zhubnout, lékaři doporučují použít až 1200 mg L-karnitinu denně. Uvedené množství je rozděleno do dvou částí: 600 mg rozdělených do 3 dávek, z nichž každá - před jídlem. Zbývajících 600 mg je třeba vzít před cvičením (půl hodiny), je žádoucí, aby byly z ampule a ne z tobolky.
 • Pokud není ve vašem životě žádný sport, ale zkusíte různé sportovní doplňky pro hubnutí, bude dávka L-karnitinu nižší: ne více než 6 tobolek denně, 2 před každým jídlem. Zvýšení dávky, jak zhubnout, je povoleno pouze osobám s nadváhou - mohou pít až 12 kapslí.

Vitamin a minerální komplex

Nejbezpečnější, ale zároveň nejméně účinné látky jsou komplexy vitamínů a nezbytných mikroprvků pro tělo, určené k naplnění potřeby tvrdých diet. Nejedná se o efektivní spalovače tuků, ale o výživové doplňky, které pomáhají tělu fungovat správně, takže váha nestabilizuje. U žen a mužů musí být tyto léky vybírány odděleně.

Výhody a nevýhody sportovní výživy pro hubnutí

Klíčovou výhodou užívání takových léků je, že člověk může zhubnout, aniž by ztratil kvalitu těla - všechny druhy sportovní výživy, a to ani za přítomnosti účinku spalování tuků, nemají nepříznivý vliv na svalovou tkáň. Ve srovnání s lékárnami "spalovačů tuků", které jsou hlavně laxativy, zasáhnou přímo na tukové vklady, nenarušují trávení, ale také nejsou bezpečné.

Lékaři nazývají své hlavní nevýhody velkým množstvím vedlejších účinků:

 • L-karnitin způsobuje zvýšení chuti k jídlu, protože vyvolává zrychlení metabolických procesů, takže člověk, jehož cílem je zhubnout, musí udělat až 6 jídel a ujistit se, že ve stravě obsahuje komplexní sacharidy.
 • Častý příjem proteinové sportovní výživy může přispět k rozvoji patogenní mikroflóry ve střevech a zhoršit fungování jater, vyvolat zácpu.

Video: Sportovní doplňky pro ženy

Recenze

Regina, 29 let

Rozhodně se rozhodl zhubnout a získal si předplatné fitness. Po 2 měsících jsem začal zavádět silový trénink a kouč doporučoval používat sportovní výživu pro výraznější efekt. Pila lipo-6X (kapsle): nejvýkonnější, drahý (2500 rublů). Mínus - nadbytek kofeinu, časté bolesti hlavy. Pomáhá však zhubnout.

Tatyana, 22 let

Na radu svého trenéra, který se rozhodl zhubnout, jsem začal pít bílkoviny: chtěl jsem dokončit 2, 5 kg, zdůraznit svaly. Dalším faktorem "pro" protein byl můj vegetariánský pokrm, tj. téměř žádný protein. Pila Matrix - komplexní, levná. Ztratil jsem kilogramy po dobu 1, 5 měsíce, trénink 3x týdně.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: