Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Při diagnostice maligního tumoru prsu u žen mohou lékaři předepsat tablety anastrozolu. Tento lék je inhibitor enzymů (potlačuje jejich produkci) syntézy hormonů, což eliminuje příčinu vzniku rakoviny. Seznámení s návodem k použití pomůže správně používat nástroj. Nezaměstnujte se, je to nebezpečné.

Návod k použití Anastrozolu

Inhibitory aromatázy (skupina léčiv, včetně Anastrozolu) jsou antagonisty hormonů, působí inhibicí syntézy enzymu nezbytného pro produkci hormonů. Účinná složka přípravku - anastrozol inhibuje estradiol (ženský hormon), ale nemá žádný vliv na kortizol, gonadotropin a aldosteron.

Složení a uvolňovací forma

Anastrozol je dostupný pouze ve formě tablet, lék nemá jiné formy uvolňování. Složení a popis:

Popis

Žluté čtvercové tablety plochý tvar se zaoblenými hranami, vrubem a rytím

Koncentrace anastrozolu v mg na pc.

1

Pomocné látky

Stearát hořečnatý, krospovidon, laktóza, povidon, barvivo žlutá Ludipress, hypromelóza, koloidní oxid křemičitý

Balení

Blistry po 20 kusech, tři blistry v balení

Farmakodynamika a farmakokinetika

Protinádorové činidlo obsahuje účinnou látku, která je selektivním (selektivně působícím) nesteroidním inhibitorem aromatázy. V postmenopauzálním období se estradiol získává z androstendionu a estronu u žen za účasti tohoto enzymu. Snížení jeho hladiny léčí rakovinu prsu. Anastrozol může snížit množství cirkulujícího hormonu o 80%. Léčivo nemá progestogenní, estrogenní a androgenní aktivitu.

Po užití pilulek uvnitř účinné látky se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu a po dvou hodinách dosahuje maximální plazmatické koncentrace za předpokladu, že byl přípravek užíván nalačno. Jídlo snižuje rychlost absorpce anastrozolu, ale ne stupeň. Léčivá látka se váže na plazmatické bílkoviny o 40%, nekumulovaná (nekumuluje se).

K metabolismu léčiv dochází v játrech dealkylací, hydroxylací a glukuronizací. Hlavní metabolit triazol je stanoven v plazmě a moči, není inhibitorem aromatázy. Látka samotná a její metabolity se vylučují do moči do tří dnů po požití. Při stabilizované jaterní cirhóze, renální dysfunkci se clearance anastrozolu nemění. U žen po menopauze nejsou žádné rozdíly ve farmakokinetice účinné látky.

Indikace pro použití

Anastrozol pro muže může být předepsán specialisty - lék se používá v kulturistice. Indikace pro užívání léku u žen jsou:

 • léčba pokročilého postmenopauzálního karcinomu prsu;
 • léčba invazivního estrogen-pozitivního karcinomu prsu v časných stádiích pomocí pozitivních hormonálních receptorových ukazatelů;
 • komplexní léčba estrogen-pozitivního karcinomu prsu v časných stadiích po adjuvantní léčbě tamoxifenem po dobu 2-3 let.

Jak užívat anastrozol

Tablety jsou určeny pro orální podávání v dávce 1 mg / den. Dávkování není závislé na věku (ve stáří také 1 mg jednou). Úprava dávky se neprovádí při menším nebo mírném porušení jater a ledvin. Průběh léčby přípravkem Anastrozol je stanoven lékařem individuálně a může trvat dlouho (až několik let).

Anastrozol v kulturistice

Lék inhibuje produkci estrogenu, takže může být použit v kulturistice s dlouhými kurzy steroidních hormonů ke snížení negativního dopadu ženských pohlavních hormonů. Kromě toho, lék odstraňuje zbytečné množství vody z těla, umožňuje dosáhnout jasného reliéfu. Anastrozol potlačuje problém zvýšení mléčných žláz (gynekomastie) u mužů. Pro ženy kulturistů, lék se nedoporučuje.

Doporučuje se užívat tablety ráno nalačno, aby se účinná látka vstřebávala a absorbovala rychleji. 10 dní po užití anabolických steroidů musíte provést test na estradiol a pak začít užívat Anastrozol v dávce 0, 5 mg / den (při použití přípravku Sustanon nebo anabolických steroidů obsahujících testosteron enanthate, testy se provádějí po 3-4 týdnech).

Zvláštní pokyny

Před léčbou přípravkem Anastrozol si prostudujte návod k použití. Obsahuje speciální pokyny:

 1. S nejistotou hormonálního stavu stavu menopauzy musí být biochemické analýzy potvrzeny.
 2. Bezpečnost léčby přípravkem v případě výrazné poruchy funkce jater nebyla stanovena.
 3. Je zakázáno kombinovat anastrozol s estrogenem.
 4. Během terapie je zakázáno ovládat stroje a automobily, protože se snižuje koncentrace pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.
 5. V přítomnosti osteoporózy nebo rizika jejího vývoje u žen je kostní denzita stanovena pomocí kostní denzitometrie, skenování na začátku a během léčby. Pokud je to nutné, je předepsána prevence osteoporózy.
 6. Jako součást nárokované laktózy se proto léčivo nemůže použít v případě nesnášenlivosti galaktózy, deficitu laktázy, zhoršené absorpce glukózy a galaktózy.

Během těhotenství

Během porodu a kojení je užívání přípravku Anastrozol zakázáno. Důvodem je skutečnost, že lék ovlivňuje produkci hormonů, což může mít negativní vliv na vývoj a růst plodu (zejména samice) a novorozence. Není známo, zda účinná látka proniká do mateřského mléka, ale během léčby je lepší ukončit kojení.

V dětství

Léčivo Anastrozol je zakázáno používat nejen v dětství, ale také u dospělých pacientů před postmenopauzálním obdobím. To je způsobeno potlačením produkce ženského hormonu estradiolu, který způsobí hormonální selhání u dospívajících au mladých žen - menstruačních poruch. Pro léčbu nádorů prsu jinými léky.

Interakce s léky

Během medikační terapie je třeba věnovat pozornost její kombinaci s jinými léky. Kombinace a rizika:

 • Lék snižuje účinnost estrogenu, tato kombinace je zakázána kvůli opačnému farmakologickému účinku.
 • Podle lékařů je v kombinaci s antipyrinem a cimetidinem nepravděpodobná indukce jaterních mikrozomálních enzymů.
 • Kombinace léku s tamoxifenem je zakázána, protože se vzájemně oslabují.
 • Klinicky významné účinky kombinace anastrozolu s bisfosfonáty nebyly hlášeny.
 • Je lepší rozdělit čas užívání léku s léky obsahujícími soli hliníku a hořčíku, beta-blokátory.

Vedlejší účinky

Podle hodnocení pacientů léčených anastrozolem jsou nežádoucí účinky časté. Patří mezi ně:

 • návaly horka, nervové agitace;
 • vaginální suchost, vaginální krvácení;
 • vypadávání nebo ztenčování vlasů, alopecie;
 • zvýšené hladiny bilirubinu, hepatitidy;
 • nevolnost, anorexie, průjem, zvracení;
 • bolest hlavy, astenie, ospalost;
 • zvýšení koncentrace celkového cholesterolu v krvi (hypercholesterolémie);
 • alergické reakce, kožní vyrážka, hyperémie, anafylaktický šok;
 • artralgie, syndrom karpálního tunelu;
 • nervové vzrušení;
 • snížení minerální hustoty kostní tkáně;
 • Stevens-Johnsonův syndrom, angioedém;
 • kopřivka, polymorfní erytém.

Předávkování

Lékaři zřídka hlásí předávkování drogami. Náhodné nebo úmyslné předávkování nevede k hrozbě smrti. Příznaky předávkování jsou zvýšené vedlejší účinky. Při léčbě by mělo být vyvoláno zvracení, dialýza, symptomatická léčba. Neexistuje žádné specifické antidotum proti Anastrozolu, obecná podpůrná péče, pravidelné monitorování životních funkcí a doporučuje se pečlivé sledování stavu pacienta.

Kontraindikace

Léčba maligních nádorů anastrozolem není povolena všem kategoriím pacientů. Kontraindikace pro jeho použití jsou:

 • premenopauza;
 • ischemická choroba srdce;
 • těžké poškození ledvin a jater;
 • těhotenství, kojení;
 • děti a dospívající;
 • přecitlivělost na složky;
 • souběžná léčba estrogenem nebo tamoxifenem.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je k dispozici na lékařský předpis, uchovává se při teplotě do 25 stupňů na tmavém, suchém místě bez přístupu dětí, platí po dobu tří let.

Anastrozole Analogy

Rozlišují se přímé a nepřímé náhražky anastrozolu. První z nich se shoduje s kompozicí a jsou generickými látkami, které se liší složkami prvků, ale mají stejný účinek. Oblíbené náhražky:

 • Celana, Vero-Anastrozol, Anabrez, Anamasten - přímé analogy se stejnou účinnou kompozicí, jsou dostupné ve formě tablet;
 • Arimidex je protinádorové činidlo na bázi anastrozolu;
 • Aksatrol, Armotraz, Egistrozol - náhražky obsahující stejnou účinnou látku.

Cena

Lék si můžete koupit v lékárnách nebo na internetových stránkách za ceny, jejichž úroveň je ovlivněna počtem tablet v balení, obchodní marží a kvalitou surovin výrobce. Orientační cena léku a jeho analogů:

Jméno

Internetová cena v rublech

Lékárna stojí v rublech

Anastrozol 30 tablet 1 mg

1596

1650

Celana 1 mg 28 ks.

563

590

Arimidex 28 ks. 1 mg

5566

5700

Video

Recenze

Maria, 53 let

Byl jsem diagnostikován s rakovinou prsu. No, ta etapa neběží a může být ošetřena speciálními pilulkami. Byl jsem předepsán Anastrozol-TL, který jsem pitím druhý rok. Líbí se mi lék, to jen cítí mírně nevolno, a tam jsou téměř žádné vedlejší účinky. Každých šest měsíců dělám testy, zatímco lékaři vidí pouze pozitivní trend.

Anastasia, 52 let

Byl jsem diagnostikován s hormonálně závislým maligním nádorem prsu. Bohužel nebylo možné zachránit jedno prsa - měl jsem operaci odstranění, ale rozhodl jsem se opustit druhý. Lékaři předepisovali tablety Anastrozol-Tev, uvedli, že by to pomohlo zachovat zdraví. Bohužel nepomohli a druhé prsa muselo být také odstraněno.

Ludmila, 66 let

V mém stáří jsem téměř přestal chodit k lékařům, ale před rokem jsem si všiml podivného výtoku z bradavky. Šel jsem k mamologovi a on poslal onkologa. Byl jsem diagnostikován s rakovinou prsu a předepsané prášky Anastrozole Kaby. Piju je rok, lékaři říkají, že orgány mohou být zachráněny. Prášky nejsou dobře snášeny - mám neustále bolesti hlavy, často průjem.

Veronica, 59 let

Když mi bylo 40 let, byla diagnostikována rakovina prsu a předepsaná léčba tamoxifenem. Pak mi tento lék pomohl vyrovnat se s nemocí, vyhrál jsem ho. Před šesti měsíci jsem si všiml zvláštních znamení a šel k doktorovi. Rakovina se znovu objevila, ale teď jsem léčena jinými léky - užívám tablety Anastrozolu. Doufám, že pomohou.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: