Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro péči o pleť, kosmetické procedury a léčbu různých nemocí jsou k dispozici různé produkty. Jeden ze známých a nenákladných - heparinových mastí. Lék je široce používán, nemá téměř žádné vedlejší účinky a kontraindikace, a proto je velmi populární. Zjistěte, proč potřebujete heparinovou mast a jak ji používat.

Složení

Nástroj má široké spektrum účinků díky účinným látkám v něm obsaženým. Hlavní účinnou látkou je heparin (sodná sůl heparinu), který zabraňuje srážení krve, snižuje zánět. Kromě toho je v heparinové masti přítomen benzokain (benzokain), který zmírňuje bolest, a kyselina benzonikotinová (kyselina benzonikotinová), která pomáhá lépe absorbovat základní látku. Pomocné složky léčiva obsahují:

 • glycerin;
 • broskvový olej;
 • čištěná voda;
 • nilagin.

Vlastnosti mastí heparinu

Kombinovaný lék je přímým antikoagulantem. Výsledek by měl být aplikován na povrch kůže podle připojené anotace. Důležitou vlastností heparinové masti je protizánětlivý účinek. Po použití léku se postupně snižují a odbourávají patologické procesy, například hemoroidy. Léčivo má analgetický, antitrombotický účinek. Kromě toho má tento nástroj mírný anti-edémový efekt.

Heparinová mast

Díky svým složkám lék působí v různých směrech. Používá se vždy stejným způsobem - aplikuje se na oblast kůže a jemně, lehce rozloží po oblasti poškození. Heparinová masť:

 • podporuje resorpci hematomů;
 • eliminuje zánět;
 • léčí lymfangitidu;
 • má anestetický účinek;
 • pomáhá s hemoroidy v počáteční fázi, s exacerbací;
 • používané pro kosmetické účely (odstranění akné, kruhů pod očima);
 • účinné při zánětu mléčných žláz u kojících matek, povrchové mastitidy;
 • pomáhá urychlit hojení ran;
 • ředí krev, pomáhá odstraňovat modřiny, otoky;
 • pomáhá odstraňovat malé vrásky;
 • zlepšuje stav elephantiasis;
 • eliminuje vředy na končetinách;
 • zmírňuje období po injekci;
 • pomáhá při flebitidě, lymfangitidě.

Heparinová mast - instrukce

Před použitím tohoto nástroje je nutné stanovit přesnou diagnózu a pečlivě prostudovat pokyny týkající se heparinové masti. Pokud tak neučiníte, může se situace zhoršit. Například, jestliže osoba má vážné onemocnění konečníku, a on používá drogu, aby se zbavil opuchu, taková léčba může způsobit vážné poškození. Podle svědectví lze tento nástroj použít od 3 dnů do několika týdnů. Mělo by se aplikovat na postiženou oblast malou vrstvou, masírovat pokožku pro úplné vstřebání. Když hemoroidy používají rektální výtěry.

S hemoroidy

V případě nemoci se lék používá ke zlepšení stavu pacienta, může být předepsán jak v počáteční fázi, tak v pokročilých případech. Použití heparinové masti na hemoroidy přispívá k ředění krve, v důsledku čehož je jeho odtok upraven a krevní sraženiny jsou eliminovány. Při použití tamponů s léky se sníží zánětlivé procesy, nepohodlí v perianální oblasti, bolestivé pocity zmizí. V přítomnosti uzlů musí být prostředky aplikovány přímo na ně. Pokud má pacient vnitřní hemoroidy, doporučuje se použít tampony vstřikované do konečníku.

Od vrásek

K odstranění věkových vad na kůži není nutné provádět drahé zákroky. Posílit proces regenerace buněk, mít omlazující účinek možný pomocí popsaných prostředků. Lék s sodnou solí heparinu eliminuje jemné vrásky, masky otočí pod očima. Chcete-li zlepšit stav obličeje, je třeba aplikovat produkt na kůži po dobu 7-10 dnů s pohybem. Pro léčbu heparinové vrásky se doporučuje používat masť dvakrát denně.

Od modřin

Co dělat, když je hematom velký, způsobuje nepohodlí a působí bolest? Lékaři doporučují použití pro léčebné přípravky obsahující sodnou sůl heparinu. Heparinová mast masti pomáhá stimulovat metabolické procesy v postižené oblasti, odstraňuje modřiny, bolest. Díky ní se krevní sraženiny rozpouštějí, krev se ředí a subkutánní hematom zmizí. Léčba by měla být prováděna od 5 do 20 dnů, třepání léku v modřinách třikrát denně.

Pro akné

V ideálním případě, pokud je nástroj používán před vznikem viditelných útvarů, v počáteční fázi zánětlivých změn. Lék bude mít analgetický účinek, odstraní otok, zabrání tvorbě akné na povrchu kůže. Nástroj musí být jemně vtírán do problémové oblasti, aby se odstranil zánět. Heparinová mast na akné může být použita v případě, že se tvorba již objevila - v tomto případě léčivo urychlí jejich resorpci. Před zahájením léčby musí být obličej důkladně umyt a otřen antiseptikem.

S křečovými žilami

Tento nástroj je ideální pro léčbu křečových žil, tromboflebitidy povrchových žil. Hlavní složkou je, že krevní cévy jsou elastické, silnější, zdravé, podporuje resorpci krevních sraženin. Díky tomu jsou hvězdy odstraněny, vyčnívají žíly, jsou odstraněny nepříjemné pocity. Heparinová mast na křečové žíly může být použita v počáteční fázi, v pooperačním období. Je povoleno používat, pokud na nohou nejsou žádné otevřené rány nebo krvácení. Průběh léčby závisí na formě onemocnění, individuálních vlastnostech pacienta.

Z edému

Pokud se vyskytnou zdravotní problémy, chyby ve výživě, je možný otok. K jejich odstranění musíte obnovit krevní oběh pomocí speciálních krémů. Heparinová mast na edém bude mít antitrombotický, anti-edémový účinek na problémové oblasti. Pokud byl problém způsoben úderem nebo pádem, doporučuje se začít používat výrobek po dni K odstranění problému by měl být přípravek aplikován na kůži v tenké vrstvě po dobu 1-2 týdnů.

S modřinami

Po pádu, úderu nebo jiném mechanickém poškození se mohou objevit modřiny, doprovázené bolestmi, otlaky. Tyto případy vyžadují povinnou léčbu lékaře pro diagnostiku a výběr léků. Pro první pomoc může být oběti doporučena heparinová mast na modřiny. Lék má rozlišovací účinek, rychle zmírňuje bolest, zánětlivé procesy, výrazně zmírňuje stav osoby.

Pod očima

Kosmetologové se domnívají, že tento nástroj lze použít k odstranění edému u dospělých. Ženy, které tuto metodu používaly, zajišťují, že se vzhled stává otevřeným, zářivým. Heparinová mast pod očima by měla být aplikována tenkou vrstvou a běžným krémem. Kromě toho můžete provádět pleťové vody a obklady, namáčení vatový tampon s nástrojem. Výsledek je patrný za hodinu: kůže se vyzařuje, tmavé kruhy zmizí, otok ustupuje.

Po injekcích

Injekce do svalové tkáně může být zapamatována pro nepříjemné následky, například těsnění v místě vpichu injekce. Pokud se nerozhodnou během několika dnů po zákroku, měli byste se obrátit na léky. Používáte-li po injekcích heparinovou mast, bolestivé pocity rychle projdou, zánět se uvolní, hrudky zmizí. Pečeť prochází 3-10 dnů, pokud denně používají denní prostředky pro tření.

V gynekologii

Specialisté často používají tento nástroj k léčbě gynekologických onemocnění. Může být předepsán pro endometriózu, genitální herpes. Heparinová mast v gynekologii se používá namočením tamponu a jeho vložením do pochvy. Pokud je to nutné, je předepsán ženám, které čekají na dítě, například, pokud nastávající matka trpí projevy hemoroidů.

Cena heparinové masti

Prostředky pro venkovní použití prodávané všude. Můžete si jej koupit v internetovém obchodě, objednat v lékárnách, pokud není k dispozici. Cena léku je k dispozici v závislosti na výrobci. Lék vyrábí domácí firmy. Kolik stojí heparinová mast? Níže je uveden ukázkový přehled cen:

Výrobce

Objem

Cena

Biosyntéza, Rusko

25 g

od 50 rublů

Nizhpharm, Rusko

25

od 70 rublů

Video

Recenze

Julia, 34 let

Můj manžel má zánět hemoroidů. Snažili se s nimi zacházet tradičními způsoby, ale nepomohli, takže jsem musel jít k lékaři. Napsal Unguentum Heparini, který neobsahuje hormonální látky. Používá buď lékovku nebo obvaz. Po procedurách je to jednodušší, nástroj opravdu pomáhá a nepálí.

Olga, 25 let

Slyšel jsem, že heparinový gel se používá k prevenci a léčbě vředů. Mám problémovou pokožku, na které se často vyskytuje akné, takže jsem se rozhodl tento lék vyzkoušet. Vzhledem k obsahu heparinoidní krém účinně odstraňuje zánět, při použití v počáteční fázi, akné nemá čas se objevit. Také plánuji jít na dietu.

Valeria, 42 let

Doma se objevila nějaká heparinová mast - z toho, co lék pomáhá, neměl jsem tušení. Máma navrhla, aby tato jedinečná věc byla na skladě. Nástroj pomáhá při protahování kloubů, šlach, poranění, periphlebitidy, po infuzi flebitidy, trofických vředů, zánětu lymfatické uzliny. Náklady na lék je asi 70 rublů.

Venuše, 29 let

V poporodním období aktivně používal Heparoid Zentiva. Jakmile nebyl žádný lék a lékárník doporučil, aby byl nahrazen jiným krémem s heparinovou bází. Aktivně používejte nástroj v období po injekci, abyste se zbavili infiltrátů, těsnění. Slyšel jsem, že mohou vyléčit mastitidu prsu, ale mám strach z lékařského předpisu.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: