Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Onemocnění lichen planus ovlivňuje pokožku a vytváří skvrny různé barvy. Tento název onemocnění byl způsoben hlavní příčinou vzniku nádorů - slunečních paprsků. Pigmentová patologie se tvoří v horních vrstvách kůže, ale s výjimkou estetiky nevykazuje žádné nepříjemnosti. Pokud se neléčí, je zde riziko infekce jinými chorobami: vytekání ekzémů, hnisavých oblastí a jiných kožních onemocnění.

Pityriasis versicolor

Keratomykóza nebo pityriasis versicolor je onemocnění způsobené kvasinkovou houbou. Tyto patogeny se nazývají oportunistické, protože jsou na kůži, ale nepoškozují je. Díky své povaze se mohou množit za příznivých podmínek: nadměrné pocení, hormonální onemocnění, onemocnění chronické formy. Existují 3 typy pityriasis versicolor, které závisí na houbě: Pityrosporum ovale, Pityrosporum orbiculare, Malassezia furfur. Přecházejí z jedné formy do druhé.

Malassezia furfur

Malasseziya furfur je lipofilní houba, která se nachází na kůži těla a hlavy během normální mikroflóry. Pod vlivem určitých faktorů přechází z kvasinek do patogenní formy, což vede k rozvoji zánětlivých procesů. Houba je chráněna před ultrafialovými paprsky, což zvýrazňuje pigment různé barvy: bílá, béžová, hnědá. To se nazývá pityriasis versicolor.

Balzerův test

Jednou z metod diagnostiky pityriasis lišejníků je jódový test balzéru. Stádia jeho provádění jsou následující:

 1. Skvrnitá oblast je potřena jodem v koncentraci 3% nebo 5%. Solární houba uvolňuje kůži, takže roztok jódu proniká rychle do vnitřních vrstev epidermy.
 2. Zkontrolujte přítomnost ohnisek infekce. Intenzivní zabarvení skvrn způsobených jódem v tmavé barvě znamená přítomnost onemocnění.

Není možné provést Balzerův jeden test, protože je to jen část kompletního diagnostického procesu, který je důležitý k provedení. Kromě toho, dermatolog předepíše moči a krevní testy (celkem a glukózy), škrábání z poškozené oblasti, provede mikroskopickou diagnózu kůže škrábání, zkoumat oblasti léze pod zářivkou. Pouze správné vyšetření pomůže určit nemoc, předepíše účinnou léčbu.

Jak léčit slunce zbavit

Dříve, než předepíše léčbu pro slunce zbavující pacienta, určuje dermatolog příčinu infekce. Mohou to být endokrinní onemocnění, slabá imunita, časté užívání antibakteriálních látek, které narušily hladinu PH v kůži, změny ve složení potu nebo návštěvu solária. Musí bojovat, jinak i po úspěšném výsledku dojde k relapsu. S pocitem pálení se může objevit svědění - k nemoci bude přidána bakteriální infekce. Terapeutické ošetření houby se provádí ambulantně s použitím mastí a antimykotik přidaných do sprejů, lotionů.

Je snadné se zbavit vnějších příznaků pityriasis versicolor, pokud začnete léčit solární houbu včas. Malé skvrny promažte roztokem jodu s 5% koncentrací nebo salicylovým alkoholem. Příznaky nemoci zmizí za pár dní. Pouze lékař může předepsat bezpečnou léčbu pro plážový lišejník, který bere v úvahu výsledky testů, velikost skvrn, umístění postižených oblastí (krk, záda, břicho, hrudník atd.), Individuální toleranci nebo alergickou reakci na jednotlivé složky.

Demyanovičova metoda

Ošetření infikované kůže metodou Demianovich. Metoda spočívá v postupném třítení prvního zahřátého roztoku thiosíranu sodného o koncentraci 60% a po 6% kyselině chlorovodíkové do kůže. Když se po thiosíranu sodném zaschne kůže až do vzhledu krystalů, aplikace produktu se ještě jednou opakuje. Poté se roztok kyseliny chlorovodíkové rozetře. Na konci procesu se na těle nosí čisté prádlo a oděvy z přírodních tkanin a nedoporučuje se promývat olejovanou pokožku po dobu 3 po sobě následujících dnů.

Opalovací krém

Pro dosažení nejlepších výsledků nejprve opláchněte postiženou oblast šamponem, který eliminuje lupy, a pak aplikujte mast. Chcete-li vyléčit její slunečno, použijte masti pro lokální podání s malými dávkami kortikosteroidů nebo hormonů:

 • Bifalazol;
 • Mykozolon;
 • Clotrimazol.

Při šíření chirimatózy a častých recidiv je pacientovi předepsána systémová léčba:

 • Ketokonazol;
 • Orungal;
 • Itrakonazol.

Sunny lišejník - domácí léčba

Léčba lízání slunce doma není vždy relevantní z důvodu vývoje medicíny, která nabízí novou generaci léků, zatímco recepty lidových léků byly testovány po dlouhou dobu, a proto zůstávají účinné. Hlavně používané infuze a tinktury na bylinných ingrediencích, ale jsou zde domácí léky, které mohou být přijaty dovnitř:

 • Nejúčinnějším prostředkem je tinktura měsíčku. Květiny trvají na alkoholu v poměru 1: 5. Výsledný roztok otřete postižené oblasti třikrát denně. Dojde-li k podráždění, tinkturu zřeďte vodou nebo ji přestaňte používat.
 • Zmáčkněte šťávu z cibule, a pak kmen kapalina přes tenká. Roztok aplikujte na sluneční skvrny na kůži několikrát denně.
 • Jak se zbavit následků neúspěšného opalování pomůže semen s listy šťovíku. Rozdrtíme a naplníme vodou, vaříme 15 minut. Postiženou kůži napněte filtrovaným činidlem nebo obklady přidejte s nízkotučnou zakysanou smetanou.
 • 200 g rozdrceného stonožka s 200 g cukru, vložené do gázy a samotného sáčku, vloženo do 3litrové nádoby a přelité vařeným jogurtem. Směs bude připravena za měsíc, během kterého se rozruší lidový lék, odstraní se film. Nakonec se roztok napustí do chladničky. Vezměte dovnitř 1 lžíce. Já 2x denně. Pokud se objeví vedlejší účinky spojené s nervovým systémem nebo gastrointestinálním traktem, snižte dávku.
 • Suchý prášek Hypericum smíchejte s vazelínou 1: 4. Několikrát denně promažte touto masti na pláži.
 • Aplikujte vařené pohanky na postižené oblasti kůže 1 krát denně až do úplného uzdravení.
 • Otřete chill skvrny brusinkovou šťávou, roztokem lopuchu, olejem lopuchu nebo octem jablečného moštu.

Před použitím těchto metod zkontrolujte každou složku na alergickou reakci vaší kůže. Nezapomeňte, že pro požadovaný výsledek by doba zpracování kůže neměla být poškozena. Dodržujte pravidla: nepřekračujte dávku, nepoužívejte ji častěji. Pokud vaše tělo reaguje negativně na domácí léčbu a vaše pokožka je podrážděná a šupinatá, zastavte ji nebo se poraďte s lékařem.

Je to děsivé?

Pityriasis versicolor versicolor není nakažlivý, ale týká se pouze plísňového patogenu Malassezia. Teoreticky, těsným kontaktem s pacientem nebo použitím jeho ložního prádla, oděvů, ručníků, může být pityriasis versicolor přenášen na zdravého člověka, ale s jemností. Houby se nacházejí na kůži každého člověka, a pokud existuje předispozice pro solární houbu, je možné nakazit jinou osobu. Pravděpodobnost výskytu chirimatitidy se zvyšuje u žen a mužů do 30 let.

Video: léčba šupinaté deprivace

Foto lišejník

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: