Zlepšení stravy se používá nejen v případě, že chcete zhubnout, ale i pro léčebné účely. Půst pomáhá normalizovat tlak, stav pacienta během anginy pectoris, vyrovnat se s onemocněním žlučových kamenů, patologií pankreatu, gastritidy, onemocnění kloubů. Zdravá strava pomáhá zmírnit stavy, když člověk trpí alergiemi. Tato technika je součástí komplexní terapie neuróz.

Proč se při půstu na vodě vyskytuje acidotická krize

Když člověk zcela odmítne jídlo, tělo se přepne na vnitřní výživu. Tělo začíná využívat vnitřní rezervy pro život, sekundární tkáně (mluvíme o starých, nemocných buňkách). Acidóza při hladovění nastává při štěpení tuku, který se rozkládá na aceton a kyselinu máselnou. Tyto prvky nejsou odvozeny, což způsobuje změny pH vnitřního prostředí (ve směru oxidace).

To je acidóza, tj. acidifikace vnitřního prostředí. Po určité době tento stav dosáhne svého maxima a buňky se přenesou na použití ketonových těl pro produkci aminokyselin. Tato fáze je považována za zásadní, protože tělo přechází na vnitřní výživu, která se nazývá acidotická krize při půstu na vodě. Pokud se budete řídit určitými pravidly a řádně se připravit, dosáhnout co nejrychleji.

Doba výskytu

Okamžik přechodu těla na vnitřní výživu při půstu na vodě závisí na několika faktorech, každá osoba má svou vlastní kyselou krizi. To ovlivňují následující faktory:

 1. Typ půstu. Při dietě na vodě se nutná podmínka vyskytuje v 7-12 dnech. Pokud se vzdáte pouze vody (suché stravy), pak za 3-5 dnů.
 2. Zkušenosti. Výše uvedené termíny se týkají lidí, kteří poprvé hladoví. Pokud máte zkušenosti s acidotickou krizí, přijde dříve. Útočníci, kteří provádějí tento postup pravidelně, dosáhnou požadovaného výsledku ve vodě po 2-5 dnech a první den na suchou dietu.
 3. Jídlo před půstem. Před zákrokem jděte na zeleninové jídlo (čerstvé šťávy, syrové ovoce, zeleninu). Přestat jíst mléčné výrobky, vejce, maso, potraviny s přísadami, vzdát se alkoholu a pít více vody. Kvůli tomu, že acidotická krize ve vodě přijde rychleji, bude mnohem jednodušší.
 4. Čištění střev. Můžete urychlit nástup krize tím, že čistící klystýr nebo projímání projímadla. To také pomůže snížit intoxikaci a nepříjemné symptomy.

Fáze půstu

Při zachování diety, můžete jít přes 4 etapy. Každý z nich má své vlastní příznaky a výsledky. Od fáze závisí na účinnosti, například těžké patologie (hypertenze, rakovina) v krátkodobém selhání potravin vyléčit nebude fungovat. Chcete-li překonat všechny fáze, musíte podstoupit školení a získat povolení od lékařů. Pomohou určit požadovaný počet stupňů. Rozlišují se následující fáze půstu na vodě:

 1. První etapou je excitace potravin. Toto je nejtěžší fáze, která trvá 3 dny. Všechny zásoby živin, které byly dříve získány z vnějšku, jsou vyčerpány. Tělo je přestavováno na vnitřní výživu. Očista od nezdravých tkání, strusek, nadbytku sodíku začíná, metabolismus bílkovin se normalizuje, voda je odstraněna z těla. V této fázi člověk trpí negativními emocionálními stavy, projevují se útoky na agresi, je narušen spánek a hmotnost se rychle snižuje. V této době se pacient stává snazší opustit závislosti a špatné návyky.
 2. Druhá fáze - zvýšení acidózy. Je snazší snášet hlad, tělo začíná zpracovávat zásoby tuku, bílkovin. Obrany těla jsou spojeny, záněty, malé nádory, patogenní mikroflóra jsou zničeny, toxiny jsou uvolňovány. Patologie jsou stále akutnější, což naznačuje začátek práce samohojícího mechanismu. Fáze pokračuje až do nástupu krize 3-7 dnů.
 3. Třetí fáze - kompenzovaná acidóza. Období začíná bezprostředně po první krizi a před začátkem druhé (6-7 dnů až 20-25 dnů). V této době psychologický stav normalizuje, ztráta hmotnosti je 100-200 g za den. Po zahájení druhé krize začíná opět zhoršení chronických onemocnění, zaznamenává se pokles energie. Úbytek hmotnosti je ještě více zpomalen. Tělo stále absorbuje abnormální tkáně, staré buňky.
 4. Čtvrtou etapou je adaptační období. V této době se chuť k jídlu znovu objevuje, nálada se zlepšuje, dochází ke zvýšení energie. Když tělo vyčerpalo téměř všechny vnitřní zdroje, nové buňky jsou syntetizovány a staré buňky jsou aktualizovány. Podle hodnocení pacientů, kteří dosáhli tohoto stadia, dochází k úplnému vyléčení onemocnění ve čtyřech fázích, výhled se mění, mozková aktivita stoupá. Tato fáze je považována za poslední při půstu.

Výhody

Hladu na vodě, která se rozlévá do acidotické krize, pomáhá bojovat proti nemocným tkáním, starým buňkám. Účinek dlouhodobé stravy daleko převyšuje výsledky krátkých kurzů odmítnutí potravy. Zvýšením schopnosti těla regenerovat se můžete vyrovnat s těžkými patologiemi. Pozitivní aspekty půstu na vodě jsou následující:

 • omlazení celého organismu;
 • čištění všech systémů;
 • zvýšení imunity;
 • čištění, omlazení pleti;
 • zbavit se nikotinu, alkoholu, drogové závislosti.

Dosažení acidotické krize je pro každou osobu vážným testem. Lékař musí předepsat takový způsob léčby, indikace pro léčbu jsou následující patologie:

 1. Gynekologická onemocnění: cysty vaječníků, neplodnost, myomy, mastopatie, polyp dělohy, myomy, adheze, endometrióza.
 2. Nemoci pohybového aparátu: revmatoidní artritida, ankylozující spondylitida, deformující osteoartritida, metabolická dystrofická polyartritida.
 3. Bronchopulmonální onemocnění: plicní sarkoidóza, bronchitida, astma.
 4. Nemoci kardiovaskulárního systému: ateroskleróza, hypertenze, ischemická choroba srdeční (pokud nedochází k porušování srdečního rytmu a vedení), oběhové selhání 2B a 3 stadia.
 5. Neurologická onemocnění: herniated disky, osteochondróza, účinky encefalitidy, poranění hlavy, neuralgie, migréna, meningitida, neuróza, ischias, lumbago.
 6. Patologie gastrointestinálního traktu: ulcerózní kolitida, pankreatitida, vředy v remisi, diabetes, potravinové alergie.
 7. Kožní onemocnění: trofické vředy, lupénka, ekzém, neurodermatitida.
 8. Urologická patologie: chronická pyelonefritida, prostatitida, cystitida, adenomy prostaty.

Příznaky acidotické krize při půstu na vodě

Některé příznaky naznačují, že proces okyselení těla začal. Někdy tyto příznaky nejsou tak výrazné, což komplikuje proces řízení stadií a fází půstu. Následující projevy naznačují zvýšenou intoxikaci:

 • bolesti hlavy;
 • slabost;
 • pocit nevolnosti;
 • závratě;
 • jazyková deska;
 • tmavá moč;
 • špatná nálada;
 • acetonový zápach z těla, z úst.

V době nástupu krize dosahují všechny projevy svého maxima, pak dochází k dramatickému zlepšení stavu pacienta, když:

 • prochází slabost, která se projevuje neočekávaným, ostrým nebo postupným nárůstem síly;
 • nevolnost ustupuje, bolesti hlavy a závratě ustávají;
 • rozjasní moč (pokud se to nestane, pak musíte pít více vody);
 • acetonový zápach je významně snížen;
 • nálet na jazyk se stává méně;
 • stav zdraví se zlepšuje, nálada se zvyšuje.

Když pacient překoná kritický bod, produkty rozpadu přestanou hromadit se v těle, množství ketonových těl klesá v krvi (nezbytná složka pro syntézu aminokyselin), pH mírně klesá (posun na alkalickou stranu), ale acidóza neprochází úplně. V této době je množství glukózy v krvi normalizováno. Pokud budete pokračovat v půstu na vodě, pak za 15-24 dnů dojde k druhé krizi. Bude méně výrazný, ale symptomy zůstanou stejné.

Jak se připravit na postup

Některá doporučení pro přípravu na dlouhou dietu se shodují s pravidly pro krátký půst, ale existují určité rozdíly. Důležitost přípravy vzrůstá v důsledku nárůstu období odepření k jídlu. Následující doporučení vám pomohou správně začít stravu:

 • Než začnete půst, musíte strávit několik krátkých kurzů odmítnutí z jídla. To vám nejen pomůže snášet dlouhé odmítnutí potravy, ale také urychlí nástup acidotické krize.
 • Pro minimalizaci všech negativních účinků intoxikace těla a zajištění maximálního účinku je nutné tělo předčistit. Je důležité čistit střeva, ledviny a játra.
 • 1-2 týdny před půstem, eliminovat nejškodlivější produkty ze stravy, které obsahují mnoho potravinářských přídatných látek, zlikvidovat mléčné výrobky, vejce, maso. Zvýšit spotřebu čisté vody (bez plynu), nepít nápoje s barvivy, alkoholem.
 • Den před hladem, zcela se vzdát masa (pokud jste to neudělali dříve), nepřehánějte.
 • Naplánujte si dovolenou. O víkendech můžete strávit krátký půst, ale s dlouhými postupy je lepší se zdržet práce.
 • První den udělejte klystýr, nebude to zbytečné, i když jste předtím udělal klystýr. Snažte se trávit více času venku. Proveďte mírné cvičení, abyste urychlili proces čištění toxinů.

Jak jít z půstu

Během acidotické krize se nedoporučuje přerušit dietu. To je nejnevýhodnější okamžik, ale pokud taková situace nastane, použijte následující tipy:

 1. Začněte s čerstvě vymačkanými ovocnými šťávami vodou (zředěnými ve stejném poměru). Pijte malé dávky každé 1-2 hodiny.
 2. Postupně zvyšujte množství šťávy. Dokud zažívací trakt nepracuje, nemá smysl přidávat další potraviny.
 3. Pomalu přidávejte do stravy ovoce, zeleninu, polévky a šťávy, abyste normalizovali střevní mikroflóru.
 4. Pak můžete do menu přidat kaši, mléčné výrobky, ale není nutné spěchat k ní. Tak dlouho, jak vaše strava zůstane zeleniny, tělo i nadále nezávisle syntetizovat bílkoviny.
 5. Postupně musíte snížit počet jídel a zvýšit porce. Tato fáze trvá 1-2 týdny.
 6. Dále musíte pomalu přejít na normální výživu.
 7. Po dvou měsících po hladovění na vodě by se mělo upustit od kořeněných, slaných potravin.
 8. Všechny pozitivní účinky vydrží déle, pokud nebudete jíst maso.

Kontraindikace

Tento postup je zakázán pro kojící a těhotné ženy, staré lidi a malé děti. Měli byste začít konzultací s lékařem, zejména pokud si nejste 100% jisti svým zdravotním stavem. Je zakázáno provádět půst v následujících patologiích:

 • žlučové kameny;
 • problémy s játry a ledvinami;
 • tuberkulóza;
 • srdeční onemocnění;
 • tromboflebitida;
 • gangréna;
 • vnitřní vředy;
 • abscesy;
 • krevní patologie.

Video

Kategorie: