Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Úplné osvobození od alkoholismu není snadný, dlouhý proces. Jen málo lidí se dokáže vyrovnat se svou nemocí. Narkologické kliniky poskytují účinnou pomoc závislým na alkoholu, aby se dosáhlo maximálního výsledku rehabilitace alkoholiků, rehabilitačních center v Moskvě a dalších ruských městech, poskytujících bezplatné služby pro práci s pacientem a jeho rodinou, hraje obrovskou roli v léčbě.

Kdo je závislý na alkoholu

Alkoholismus je psychologická závislost, je vyjádřen ztrátou schopnosti člověka činit rozhodnutí bez pití alkoholu. Fyziologická závislost se projevuje různými způsoby: na pozadí prudkého ukončení konzumace alkoholu začíná pacient s abstinenčním syndromem - zvracením, agresivitou, třesem, halucinacemi. Lékařství, alkoholismus je považován za chronické onemocnění s výraznými rysy, když pacient:

  • není schopen kontrolovat množství konzumovaného alkoholu;
  • má silnou vášeň pro pití;
  • Užívá alkohol často, nesmyslně, aniž by si uvědomil vážné zdravotní následky po pití.

Pomoc s alkoholismem

Léčba pacientů s alkoholismem zahrnuje komplex léčebných metod, psychologických technik, často začíná nouzovou péčí o pití. Rehabilitační program je zaměřen na obnovu tělesných funkcí (nervový systém, játra, gastrointestinální trakt, kardiovaskulární systém), na práci s příčinami onemocnění (genetická predispozice, psycho-emocionální problémy). Užívání léků je doprovázeno výukou pacienta, jeho rodinných příslušníků, metodami vytváření duševního pohodlí, udržováním psychické rovnováhy.

Bezplatná pomoc pro alkoholiky

Pomoc alkoholikům je poskytována zdarma v narkologických nemocnicích a specializovaných odděleních psychiatrických léčeben. Tato možnost platí pro alkoholiky, když osoba neustále pije, ale není schopna se zastavit na vlastní pěst. Klinika pro alkoholiky přijímá pacienta na lůžkovou léčbu ve směru narkologické výdeje, kde je pacient automaticky registrován. Národní protidrogová unie otevřela v roce 2022-2023 bezplatnou linku pro léčbu alkoholismu.

Toto federální centrum se sídlem v Moskvě je sdružením klinik pracujících s alkoholiky, kde je k dispozici bezplatné telefonické poradenství a informace o veřejných, soukromých rehabilitačních programech. Volnou pomoc pro závislé na alkoholu poskytují speciální charitativní a křesťanská centra, kde rehabilitační programy jsou založeny na pomoci bez léků metodami psycho-korekce, socioterapií a obnovou pracovních dovedností.

Anonymní pomoc pro alkoholiky

Sociální rehabilitace je povinná pro úplné uzdravení. Anonymní hnutí alkoholiků je sdružením lidí, kteří trpí touto nemocí, což umožňuje závislým na alkoholu znovu se stýkat a žít plně mezi lidmi. Společnost Anonymních alkoholiků nashromáždila úspěšné zkušenosti v boji proti tomuto onemocnění. V takových klubech, které jsou otevřeny v mnoha městech, bude vždy neocenitelná podpora pro lidi, kteří žádají o podporu v sociální aklimatizaci.

Psychologická pomoc se závislostí na alkoholu

Většina lidí, kteří jsou závislí na alkoholu, se nepovažují za alkoholiky, je obtížné je zbavit závislosti a přesvědčit se, že se s nimi dobrovolně zachází. Problém onemocnění spočívá v mysli pijáka, proto je kvalifikovaná psychologická pomoc pro toto onemocnění nepostradatelnou součástí léčby a zotavení. Práce psychologa je nezbytná jak při informovaném rozhodování o léčbě, tak při hledání cesty z obtížné životní situace, pomoci pacientovi pochopit sám sebe. V důsledku psychologické rehabilitace se zájem o alkohol ztrácí v pozadí.

Pomoc doma závislým na alkoholu

Každý profesionální psycholog řekne, že pro úspěšný výsledek potřebujeme především klidnou rodinnou atmosféru, podporu blízkých příbuzných. Je důležité vyhnout se konfliktům doma, výčitkám, nenechat osobu osamoceně s problémy, pochopit, že nadměrná kontrola a péče budou zbytečné. Osoba v průběhu rehabilitace si však musí být vědoma, že za své vlastní uzdravení odpovídá pouze osobně.

Jak pomoci osobě přestat pít

Správný způsob léčby si může vybrat pouze narkolog s ohledem na zdravotní stav, délku trvání závislosti, věk a pohlaví pacienta. Při práci s pacientem používá oficiální medicína léčbu drogami a psychologické metody:

  • vitamíny;
  • sedativa;
  • posilující drogy;
  • psychoterapeutické sezení.

Soukromé kliniky nabízejí možnost zbavit se léčby alkoholismem v sanatoriu, vyjma pokušení a komunikace s bývalou společností, ale musíte zahájit léčbu na lůžkových klinikách s kontrolou změny stavu pacienta ze strany narkologů. Velké množství institucí pro léčbu alkoholismu je otevřeno v hlavním městě. Státní Narkologická klinika v Moskvě, která funguje od dob SSSR, provádí registraci, pozorování a léčbu osob závislých na alkoholu na základě vlastních léčebných metod a pracovníků vysoce kvalifikovaných odborníků.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: