Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nejlepší dieta pro udržení optimálního zdraví je pestrá, ale řádně vyvážená. Pokud chcete doplnit své menu těmito exotickými ořechy, dozvíte se více nejen o výhodách jejich konzumace, ale také o potenciálním poškození těla, které takový produkt nese.

Jak je Brazílie nutný?

Tyto plody padají na policích supermarketů z dálky. Brazilské plodiny (jiné jméno - Američan) jsou sklizeny z bertoleti stromů, které rostou v Jižní Americe. Vědci zdůrazňují, že tyto plody jsou vlastně semeny rostliny. Dokonce i na každé fotografii můžete podrobně prozkoumat, že dužina těchto semen není oddělena od skořápky, jak je typické pro ořechy, ale v každodenním životě na této nuance nezáleží.

Jaké je použití para matice pro muže? Výhody konzumace těchto semen v potravinách jsou pro ženy i muže. Zde jsou hlavní užitečné vlastnosti tohoto produktu:

 • posiluje imunitu;
 • vzhledem k vysokému obsahu selenu má pozitivní vliv na štítnou žlázu, urychluje metabolické procesy;
 • zlepšuje trávení;
 • pomáhá snižovat cukr a špatný cholesterol v krvi;
 • pomáhá vytvořit reprodukční funkci;
 • snižuje rizika mnoha nemocí.

Brazil Nut - složení

Tato zrna obsahují 69% tuků ve formě mono- a polynenasycených mastných kyselin, které jsou velmi cenné pro tělo, což dodává ořechům charakteristickou chuť a mastnou strukturu. Složení para ořechů je také bohaté na bílkoviny, sacharidy, vlákniny, důležité aminokyseliny. Antioxidační vitamíny C, E obsažené v těchto zrnech, vitamíny B a flavonoidy, které pomáhají vitamínovým látkám dobře trávit, mají znatelný přínos pro člověka. Velká sada makro-a mikroživin - další faktor, který je užitečný pro brazilské ořechy pro ženy. Zrna obsahují:

 • fosfor;
 • draslík;
 • hořčík;
 • vápník;
 • sodíku;
 • selen;
 • zinek;
 • železo;
 • měď;
 • manganu.

Ořechy Brazílie - kalorie

Nutriční hodnota tohoto výrobku je způsobena vysokým obsahem tuku. Přidání těchto zrn do vašeho menu, nesmíme zapomenout, že obsah kalorií matice Brazílie je 656 kcal na 100 g - to je téměř 50 kcal na 1 matici. Tyto ukazatele znamenají, že i pár zrn této užitečné lahůdky pro ženu, která sleduje přínosy konzumovaných potravin, bude dobrým občerstvením.

Americký ořech je téměř potravinový koncentrát díky obsahu cenných živin a širokému spektru minerálů a vitamínů, ale neměli byste se s takovým jídlem příliš unášet. Pokud s malými množstvími spotřeby, bílkovin a komplexních sacharidů tohoto produktu pomůže účinně snížit hlad a dokonce podpořit hubnutí, zatímco spotřebovává taková zrna nad rámec normy, jejich vysoký kalorický obsah může způsobit značné škody na eleganci obrázku.

Výhody ořechů Brazílie pro ženy

Obohacení stravy o spravedlivý sex s tímto produktem je vysoce žádoucí vzhledem k velkorysému obsahu selenu v semenech. Tento stopový prvek má příznivý vliv na reprodukční funkci žen. Je to nejen nezbytné pro správné zrání vajec - při dodržení norem jeho konzumace mohou krásné dámy pokračovat v reprodukčním věku. Tyto plody jsou také velkorysé pro obsah zinku, který účinně pomáhá při léčbě kožních vyrážek.

Příznivé vlastnosti para ořechů pro ženy jsou neseny jinými složkami, které tvoří semena. Thiamin (vitamin B1) tak pomáhá udržovat krásné vlasy a nehty, vytváří celkový omlazující účinek. Vitamíny C a E, obsažené v zrnech tohoto ovoce, také pomáhají udržovat správnou úroveň regeneračních procesů v kůži tak, aby žena vypadala krásná, dobře upravená. I tyto silné antioxidanty aktivně bojují proti volným radikálům, účinně zabraňují i rakovinovým onemocněním.

Brazilský ořech během těhotenství

Co ještě potřebujete vědět o para ořechu - výhody a škody pro ženy tohoto výrobku by měly být obzvláště pečlivě zohledněny při čekání na dítě. Selen, který je součástí těchto zrn, účinně zabraňuje buněčným mutacím, takže dítě nemá vrozené vady a patologie. Brazilský ořech pro těhotné ženy se také doporučuje, protože sada minerálů a aminokyselin zde obsažených je schopna účinně dodávat ženskému tělu nezbytné látky pro úplný vývoj plodu. Škodlivá může být pouze konzumace velkého množství těchto semen.

Brazílie Nut Oil

Produkce tohoto cenného produktu v průmyslovém měřítku vzniká v Jižní Americe, kde roste bortholetika. Olej z brazilských ořechů je užitečný nejen pro lidskou spotřebu. Je široce používán v kosmetologii jako dobrá zvlhčující složka ve složení masek a krémů a v medicíně může být tento produkt použit jako prostředek pro hojení ran.

Pokud použijete tento olej jako přísadu do stravy (ve správném množství!), Pak to může přinést značné výhody pro ženu. Ve skutečnosti je takový produkt koncentrát obsahující všechny látky důležité pro tělo ze semen. Při konzumaci amerického oleje z vlašských ořechů jsou hormony normalizovány, což účinně pomáhá ženám zbavit se projevů premenstruačního syndromu, zvýšit plodnost a pro ženy v dospělém věku - oddálit nástup menopauzy.

Brazilský ořech - poškození

Doplnění vaší stravy s takovým užitečným darem přírody, musíte být vědomi některých omezení a kontraindikací pro použití těchto semen. Důležité: aby nedošlo k poškození ořechů Brazílie, denní dávka tohoto produktu by neměla být více než 2 - 3 zrna! Nadměrná konzumace těchto semen často způsobuje těžké alergie, ale ještě závažnějším důsledkem jeho přebytku ve stravě je otrava selenem.

Tento stav se projevuje jako velmi silná intoxikace těla, která vážně postihuje játra. Člověk cítí nevolnost, začíná cítit česnek z úst a kůže, i když toto koření nejedl. Pacient začne vážné zvracení, zmatek, může změnit žluté sklerové oči. Tato otrava vyžaduje okamžité ošetření!

Video: Brazilské ořechy - užitečné vlastnosti

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: