Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro léčbu hormonálních poruch u mužů se používají přípravky testosteronu, které jsou prezentovány v lékárnách s tabletami a roztoky. Léky jsou hormonální. Testosteron hraje důležitou roli v těle, takže jeho nedostatek nebo přebytek významně ovlivňuje kvalitu života. Časem člověk začíná pociťovat odchylky v množství tohoto hormonu od normy, což se projevuje nepříjemnými symptomy. Lékárna testosteron pomáhá opravit hormony.

Co je testosteron

Takzvaný jeden z nejdůležitějších hormonů metabolismu, který je součástí mnoha metabolických procesů. Pro každé období lidského vývoje je základní hladina testosteronu. Původní forma tohoto pohlavního hormonu není příliš aktivní v důsledku jeho vazby na receptory androgenů a proteinu, který transportuje látku v krvi. Pracovní forma nabývá účinku enzymu 5-alfa reduktázy. Vyrábí se v kůře nadledvin a varlat. Syntéza je ovlivněna folikuly stimulujícím a luteinizačním hormonem hypofýzy.

Vedoucí testosteron je v procesech, které se týkají reprodukčního systému. Je nezbytný pro tvorbu sekundárních pohlavních charakteristik, touhy, vývoje mužských pohlavních žláz a spermatogeneze. Další vlastnosti:

 • regulace váhy a nálady;
 • zvýšení svalové hmoty;
 • formování paměti a schopnost učit se.

Jak zvýšit testosteron u mužů

Existuje velké množství léků, které vedou ke zvýšení hladiny tohoto hormonu. Obecně mohou být rozděleny do dvou skupin v závislosti na mechanismu působení:

 1. Léčiva pro zvýšení hladiny testosteronu u mužů metodou hormonální substituční terapie. Tento způsob léčby zahrnuje eliminaci deficitu specifikovaného hormonu nahrazením exogenních syntetických nebo přírodních analogů. Tato metoda pomáhá rychle vyřešit problém. Nevýhodou je potřeba pokračovat v používání syntetického hormonu.
 2. Léky, které stimulují přirozenou produkci testosteronu. Léky z této skupiny jsou schopny aktivovat práci vlastních žláz s vnitřní sekrecí. Tento způsob léčby je delší, ale účinnější než předchozí. Tělo nezávisle vytváří pro člověka správné množství tak důležitého hormonu. Zvláště často se tato metoda používá při léčbě mladých pacientů.

Mužské hormony v pilulkách

Ve srovnání s injekčním léčivem jsou tablety testosteronu vhodnějším typem léčby léky. Jedná se zejména o ty, kterým jsou injekce kontraindikovány. Charakteristickým rysem aplikace je nutnost každodenního užívání tablet. Terapeutický účinek s takovou terapií se vyvíjí rychleji. Lék zvyšuje účinnost a sexuální funkci obecně.

Nevýhodou je, že účinná látka není dlouhodobě oddálena tělem. Z tohoto důvodu rychlý účinek také rychle přechází. Požadované léky na zvýšení testosteronu u mužů v této kategorii:

 • Andriol;
 • Halotestin;
 • Proviron;
 • Vistimon;
 • Vistimon;
 • Methadren.

Testosteron Stimulancia

Přípravky z této skupiny aktivují odpovídající procesy, které způsobují, že tělo nezávisle produkuje požadované množství pohlavního hormonu. Stojí za zmínku, že léčba stimulanty ne vždy přináší požadovaný efekt. Důvod - individuální charakteristiky zásob těla každého člověka. Stimulanty se často používají k budování svalů nebo ke zvýšení mužské účinnosti.

Princip působení spočívá v aktivaci produkce luteinizačního enzymu. Ovlivňuje varlata, která po obdržení signálu začínají produkovat pohlavní hormon. Tento účinek mají následující léky:

 • Arimatest;
 • Vitrix;
 • Cyclo-Bolan;
 • Test na zvířatech;
 • Evo-test.

Dokonce i skutečnost, že stimulancia nejsou hormonálními léky, nezruší předchozí konzultaci s lékařem před jejich užíváním. Aby byla terapie skutečně účinná, je důležité dodržovat pokyny a dávkování. Před jmenováním stimulantů je třeba provést testy na hormony, protože to může vyžadovat léčbu hormonálními léky. Vlastní léky se stimulanty mohou způsobit negativní účinky.

Doplňky ke zvýšení testosteronu u mužů

Drogy z kategorie doplňků stravy nejsou léky, jako náhrada hormonů, ale jsou také schopny zvýšit úroveň pohlavních hormonů. Stojí za zmínku, že takové přísady nemohou léčit závažné hormonální poruchy. Výsledkem mohou být závažné komplikace. Z tohoto důvodu se doporučuje použití dietních doplňků, protože chce budovat svalovou hmotu a zvyšovat sexuální vzrušení. Nejčastěji jsou tyto nástroje používány profesionálními sportovci.

Nemůžete doufat, že sto procentní výsledek z užívání dietních doplňků. Nejsou testovány v klinickém prostředí. Podle statistik pomáhají doplňky třetí části všech mužů, kteří je užívají. Dalším účinkem přírodního složení doplňků stravy je zlepšení cévního tonusu. To má také pozitivní vliv na účinnost. Specifikovaná akce produkuje léky z následujícího seznamu:

 • Tribulus;
 • Parita;
 • Kritická PCT;
 • Testoporject;
 • Erektogen;
 • Prostatinol;
 • Sealeks Forte Plus;
 • Testogenon.

Testosteron v lékárně

Lékárna prodává různé formy tohoto pohlavního hormonu. Každý z nich má své vlastní zvláštnosti využití a výhod. Hlavní typy testosteronových léků jsou:

 1. Kapsle Jsou nejvhodnější formou všech. Kapsle se snáze stráví. Nevýhodou je, že eliminace je příliš rychlá, takže nástroj nemůže dlouhodobě udržovat normální hladinu glukózy.
 2. Masti a gely. Ve srovnání s tobolkami a tabletami je tato forma účinnější. Hormon z masti nebo gelu rychle proniká do krve. Nevýhodou je, že při dlouhodobém užívání jsou možné alergické reakce.
 3. Záplaty. Jsou přilepeny na jakoukoliv část těla, častěji specificky na šourek. Aktivní složka v kontaktu s kůží rychle proniká do krve. Nevýhodou je možnost vyrážky.
 4. Injekce. Vzhledem k injekci, steroid vstupuje do těla obchází trávicí systém, díky které aktivní složka léčiva vstupuje do krevního oběhu rychleji.
 5. Implantáty. Jsou to malé kapsle umístěné v břišní oblasti. Aplikujte po vložení pod kůži. Normální hladina pohlavního hormonu je udržována po dobu 6 měsíců.

Nebido

Lék vyráběný Německem. Je to roztok olejové konzistence pro injekce. Aktivní složkou v prostředku je testosteron undekanoát. Množství v jedné ampulce je 4 ml. Indikace pro použití je potřeba zvýšit hladinu stejného pohlavního hormonu. Další vlastnosti používání Nebida:

 1. Dávkování Jedná se o 1 ampulku léčiva, tzn. 1 g denně. Injekce se podává ihned po otevření. Udělej to co nejpomaleji.
 2. Trvání léčby. Podle stavu pacienta je to 3-4 měsíce.
 3. Kontraindikace. Zahrnuje androgen-dependentní zhoubný nádor prsní žlázy nebo karcinomu prostaty, hyperkalcémie, přecitlivělosti na kompozici, ženského pohlaví, jaterního tumoru.
 4. Vedlejší účinky Znázorněny všemi tělními systémy. častější reakce ve formě akné a bolesti v místě vlastnictví.

Androgel

Francouzský lék testosteron, vyráběný ve formě gelu. Účinná látka v ní působí stejný hormon. Každý sáček na jedno použití obsahuje 25 nebo 50 mg účinné látky. Pomocnými látkami jsou karbopol, hydroxid sodný, ethanol, voda. Nástroj má výrazný androgenní a anabolický účinek. Má pouze indikaci pro použití - substituční léčbu hypogonadismu v případě nedostatku testosteronu. Před použitím léku musíte studovat jeho hlavní rysy:

 1. Jak si vzít. Gel je používán externě ve stejnou dobu každý den. Dávkování je 5 g. Může být upraveno lékařem, ne však vyšším než 10 g. Gél se aplikuje na čistou a suchou pokožku ramen nebo břicha a pak se nechá 3-5 minut schnout. Použití tohoto nástroje na genitáliích se nedoporučuje.
 2. Průběh léčby androgeny. Určeno lékařem.
 3. Kontraindikace. Jedná se o přecitlivělost na složení, srdeční selhání, nádory, rakovinu prostaty, epilepsii, arteriální hypertenzi.
 4. Vedlejší účinky Možné jsou akné, podráždění a erytém v místě použití, zvýšený tlak, parestézie, závratě, průjem, alopecie.

Testosteron propionát

Soudě podle hodnocení lékařů a pacientů je tento nástroj jedním z nejlepších. Je to roztok olejové kapaliny se specifickým zápachem. Pomocnou složkou v ní je ethyloleát. Testosteron se provádí v 1 ml ampulích. Lék má anabolický a androgenní účinek. V důsledku tohoto vlivu je stimulován vývoj a funkce vnějších pohlavních orgánů a sekundárních mužských pohlavních znaků. Další vlastnosti této testosteronové drogy:

 1. Indikace pro použití. Zahrnuje prostatickou dystrofii, impotenci, akromegálii, sexuální nedostatečnost, nedostatek androgenů, oligospermii, mastopatii, děložní myom, endometriózu.
 2. Dávkování a doba trvání léčby. Určeno zvážením onemocnění. ve většině případů je pacientovi předepsán 1 ml pro intramuskulární injekci.
 3. Kontraindikace. Nemůžete použít lék na hyperplazii prostaty, infarkt myokardu, gynekomastii, diabetes, rakovinu prostaty.
 4. Vedlejší účinky Možné zvýšení sexuálního vzrušení, atrofie mléčných žláz, pastoznost obličeje, maskulinizace u žen.

Sustanona

Sustanon 250 obsahuje několik druhů testosteronu - cypionate, enanthate, propionate. Navíc obsahuje arašídové máslo, benzylalkohol a dusík. Roztok je k dispozici v ampulích z čirého skla. Léčivo se používá v substituční terapii v případě primárního a sekundárního hypogonadismu. Roztok se vstřikuje hluboko intramuskulárně v dávce 1 ml každé 3 týdny. Vedlejší účinky při vysokých dávkách: rakovina prostaty, novotvar, retence tekutin, polycytémie. Kontraindikace Sustanona 250 jsou:

 • mladší než 3 roky;
 • podezření na rakovinu prostaty nebo prsu;
 • citlivost na složky léků.

Andriol

Přípravky testosteronu jsou často vyráběny ve formě tablet. Například lék Andriol. Tyto tablety a kapsle jsou pacienty dobře snášeny, nepotlačují produkci hormonu testosteronu. Lék zaplňuje svůj nedostatek. Indikace pro použití jsou:

 • hypopituitarismus;
 • postcastrační syndrom;
 • neplodnost;
 • endokrinní impotence;
 • menopauzální symptomy u mužů;
 • maskulinizace u transgender lidí.

Dávka léčiva je 120 až 160 mg. Recepce vede do 2-3 týdnů. Jako vedlejší účinky mohou být uzavřeny zóny růstu kostí, předčasná puberta, zvýšení frekvence erekcí. Kontraindikace pro příjem Andriolu jsou:

 • laktace;
 • těhotenství;
 • nesnášenlivost komponenty;
 • karcinomu prostaty nebo prsu.

Omnadren

Základem drogy Omnadren 250 je směs esterů testosteronu. Forma uvolnění - olejový roztok pro injekce. Indikace pro použití jsou:

 • impotence;
 • neplodnost;
 • postcarpační syndrom;
 • eunuchoidismus;
 • oligospermie;
 • hypopituitarismus;
 • mužská menopauza;
 • nedostatek androgenů.

Průměrná dávka je 1 ml. Lék se podává jednou za 28 dní hluboko do svalstva gluteus. Vedlejší účinky se mohou vyskytnout s ohledem na endokrinní, sexuální, trávicí, oběhové a nervové systémy. kontraindikace užívání přípravku Omnadren:

 • hyperkalikurie;
 • podezření na karcinom prostaty nebo rakovinu prsu;
 • gynekomastie;
 • těhotenství a kojení;
 • astenie;
 • selhání ledvin, jater nebo srdce.

Parita

V kategorii doplňků stravy ke zvýšení testosteronu lze rozlišit Par. Je založen na extraktu z dlouhosrstého kořene eurohom, kůry Yohimbe, Panta maral, oddenku Ginger a nikotinamidu. Jako součást přítomnosti vitaminu E, stearan hořečnatý. Princip činnosti je stimulovat tělo, aby produkovalo svůj vlastní pohlavní hormon. Tento efekt se používá v případě stížností na:

 • erektilní dysfunkce;
 • snížené libido;
 • nedostatek vitamínu E, zinku a nikotinamidu.

Dospělí dostávají 1 tobolku denně s jídlem. Průběh terapie trvá 15 dní. Alergické reakce jsou možné po použití. Kontraindikace k přijetí Parity je pouze individuální nesnášenlivost složek. Případy předávkování drogami nebyly pozorovány. Uvedené nežádoucí účinky je možné pouze zvýšit.

Tribulus

Základem tohoto nástroje je rostlina Tribulus Terrestris. Chemickými reakcemi se získává potravinový extrakt ze suroviny, která je klasifikována jako vysoce aktivní léčivo. Užívejte lék 1-3 krát denně po jídle. Maximální přípustná denní dávka je 1250 mg. Indikace pro použití jsou:

 • mužská neplodnost;
 • onemocnění genitourinárního systému;
 • ke zvýšení libida;
 • klimakterické období;
 • impotence.

Léčba přípravkem Tribulus může způsobit akné, zažívací poruchy a nárůst krevního tlaku. Nemůžete přijmout nápravu pro:

 • hypertenze;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • hypertrofie prostaty;
 • selhání ledvin;
 • individuální intoleranci na složky léčiva.

Vitrix

Další silný posilovač testosteronu - Vitrix. Nástroj patří do kategorie sportovní výživy. Základem je také rostlina Tribulus, ale samotný lék je vyráběn jinou technologií. Kompozice obsahuje speciální kapalnou směs fyto-živin, včetně dlouhých listů eureka, prutnia, ovsa a Epidmedia. Užívejte lék 3 kapsle ráno a večer. Vitriks je kontraindikován v:

 • těhotenství;
 • laktace;
 • individuální nesnášenlivost složek;
 • mladších 18 let.

Cena léků testosteronu

Cena léků a doplňků stravy je dána typem finančních prostředků, výrobcem a místem nákupu. Koupit tablety testosteronu pro muže v Moskvě a Petrohradu za následující ceny:

Název léku

Cena, rublů

Nebido

4600-5585

Sustanon-250

731-880

Andriol

1129-1420

Androgel

2139-3010

Testosteron propionát

450-510

Vitrix

1210

Tribulus

1000-1500

Parita

400-500

Video

Recenze

Eugene, 32 let

Dopad Nebida je velmi účinný. Byl jsem předepsán lékařem. Je nutné zadat jednu ampulku jednou za 3 měsíce. Nezaznamenal jsem žádné kruté reakce. Cítí se jen nárůst síly a energie. Psychologicky jsem pozoroval důvěru v sebe a svou sílu, optimistickou náladu. Stát se postupně měnil, takže mohu tento lék poradit.

Alexey, 41 let

Po užití dietologa jsem předepsal hormonální testy. Ukázalo se, že moje úroveň je nízká, proto se tuk snadno hromadí. Lékař mi předepsal Androgel. Náklady na měsíc používání mě stálo 2600 rublů. Jedná se o 30 sáčků. Gel není mastný, má lehkou konzistenci, takže nedošlo k nepříjemnostem znečištěného oblečení.

Dmitry, 26 let

Musel jsem vzít Omnadren a Sustanon. Ve skladbě jsou velmi podobné. Při zadržování vody Sustanon bylo méně. Chcete-li vybudovat sval musíte vzít asi 500 mg týdně, ale to zvyšuje tlak, objeví se akné. Z tohoto důvodu je lepší použít tento lék pouze pro hormonální terapii.

Andrei, 36 let

Po prvním přijetí Parity je studený pot, mandrazh celého těla, zvýšený tep. Ve vztahu k účinku efektu je to opravdu tam. Vzal ho přes noc, po kterém nemohl spát, došlo k silnému nárůstu energie. Po 5-6 dnech podávání se stav vrátil do normálu, vedlejší účinky se již neprojevily.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: