Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Když vidíte pevnou vrstvu prachu a ikony jablko, hp, acer nebo asus za šupkou ze semen již nejsou viditelné, je plánováno vážné čištění klávesnice. Jak ho vyčistit? Vaše vstupní zařízení vyžaduje pečlivou pozornost. V případě poruchy existuje možnost, že stejný model nebude v obchodech nalezen, nebo může být drahý i ve srovnání s původní kupní cenou. Čištění klávesnice různými způsoby je užitečná znalost a neocenitelný zážitek. Jak čistit klávesnici a kdy bude tento postup nezbytný?

Kdy potřebujete vyčistit klávesnici

Klávesnice vyžaduje pravidelné čištění, aby se zabránilo problémům s provozem zařízení. Preventivní opatření tohoto druhu jsou důležitá pro zachování původního vzhledu a delšího pracovního vzhledu. Existují však případy, kdy je nutné urgentní čištění:

 1. Klíče se začaly držet, když se stiskly. Může zůstat ve stejné poloze lisování kvůli podivné lepivosti hrany nebo na základně.
 2. Aby klíč fungoval, musíte několikrát stisknout.
 3. Tlačítka, klávesnice, prostor mezi tlačítky jsou „zdobené“ rozvody, špinavými vrstvami a pruhy.
 4. Kliknutí na tlačítka způsobuje podivné zvuky (ne měkké klepnutí, ale vrzání nebo nepříjemné pískání).
 5. Pouhé oko může vidět, že mezi klíči je plný trosek, prachu, drobků, papíru a tlačítek samotných jsou špinavá, lepkavá.

Jak rozebrat klávesnici

Čištění by nemělo být pouze externím případem, ale také vnitřním případem, takže ještě před otázkou, jak umýt klávesnici notebooku nebo počítače, je zapotřebí dalšího kroku. Jak přístroj rozebrat? Analýza zařízení na notebooku a počítači je výrazně odlišná. Proto zvažujeme dvě možnosti analýzy klávesnice, abychom se vyhnuli dalším problémům nebo poruchám. Je také nutné pochopit, jak bezpečně čistit kontakty, mýt tlačítka, pracovat s upevňovacími prvky.

Na notebooku

 1. Před demontáží si vezměte libovolnou klávesnici, abyste se vyhnuli situaci „Kde bylo toto tlačítko?“.
 2. Vypněte notebook, musí být vyjmuta baterie.
 3. Tlačítka s různým funkčním účelem jsou připojena různými způsoby. Mechanismy, kterými se toto děje, se nazývají microlifts. Po vyjmutí plastové části ji odložte stranou.
 4. Chcete-li notebook vyčistit od prachu, začněte rozebírat pomocí písmen. Uchopením plastového knoflíku uvidíte pár upevňovacích prvků, které je třeba sevřít pinzetou, kde je zvedák upevněn svisle.
 5. Pečlivě pracujte s bočními držáky, nespěchejte, jsou velmi křehké. Odstranění všech zvedáků zároveň hrozí, že se zlomí.
 6. Dále přejděte na tlačítka, ve kterých jsou mikročočky jiné. Klávesy PgUp, PgDn, kurzory, tlačítko E pod jejich plastovým tlačítkem jsou připojeny černobílým držákem. Uši získáváme z háčků (na levé straně, nahoře a dole).
 7. Prostor a posun jsou odstraněny stejným způsobem, ale liší se tím, že západky nejsou jedno na tlačítko, ale dvě.
 8. Poslední tlačítka jsou: alt, fn, ctrl a výhra. Chcete-li je odstranit, jsou boční uši zobrazeny vpravo (nahoře a dole).
 9. Pak odstraňte černou šablonu. Na něm každé tlačítko odpovídá požadované trojúhelníkové žvýkačce.
 10. Pod šablonou je třívrstvá základní fólie s kontaktními body. Při rozlití kapaliny na klávesnici trpí zkraty. Vrstvy jsou velmi tenké, křehké, takže pracujte s maximální opatrností, aby nedošlo k poškození základny fólie.

Pro počítač

 1. Odpojíme klávesnici od počítače, pořizujeme snímky z vnějšku.
 2. Bude vhodnější pracovat na stole pokrytém ubrusem. Klávesnice se otočí křížovým šroubovákem a všechny šrouby se odšroubují. Nejprve odšroubujte střed, pak podél okrajů, přeložte vše odděleně na ubrus nebo v jakékoliv vhodné nádobě.
 3. Oddělte části těla. Zvedněte horní část, odstraňte klíče a zahákněte šroubovák podél hrany. Tlačítko přejde nahoru a vyskočí z držáku.
 4. Jak odstranit "Space" tlačítko, Enter, Shift? Jsou upevněny dodatečně pomocí kovových upevňovačů, je třeba více úsilí k jejich odstranění z fixace.
 5. Chcete-li vyměnit LED nebo kabel, odstraňte spodní část klávesnice a poté ovládací panel. Uvidíte tenký film s kontakty: nedotýkejte se ho.
 6. Po očištění a výměně všeho, co potřebujete, položte klíče na jejich místa a upevněte je stisknutím prstu, dokud nezačne klikat. Sbírejte všechna tlačítka v horní části klávesnice, zarovnejte se spodní stranou, zavřete všechny západky.
 7. V převráceném pouzdře se instalují dříve vysunuté šrouby, otočí se na polovinu, aby se pouzdro nepohnulo a všechny díly přesně spadly do hnízda. Vaše klávesnice bude pracovat dlouho, vysoce kvalitní, tiše.

Jak mohu vyčistit klíče

Klávesnice je rozebrána, klíče jsou všechny úhledně prodlouženy, pokračují v jejich čištění. Existuje mnoho způsobů, jak porazit znečištění, lepkavost a hrozné skvrny na klíčích. Každá metoda čištění se liší v pracnosti, síle, množství času a peněz vynaložených na proces. Vyberte si způsob, jak důkladně vyčistit klávesnici podle svého uvážení a schopností.

Vhodné čisticí materiály:

 1. Alkohol ubrousky. Proces je časově náročný, protože je nutné důkladně otřít každý klíč vlhkým nebo alkoholickým ubrouskem. Výsledek však bude tak dokonalý, jak jen to bude možné, protože jste se přiblížili ke každému detailu individuálně. Kromě toho se vlhkost na povrchu tlačítek po takovém čištění rychle odpaří, není třeba čekat dlouho na dokončení sušení.
 2. Vysoušeč vlasů. Foukání obrácené klávesnice s fénem je velmi rychlý a snadný proces. I s pomocí vysoušeče vlasů se tekutina rozlitá na klávesnici suší.
 3. Bavlněné tampony. Budeme se muset pohrávat, ale s bavlněným tamponem se ukáže, že je třeba vyčistit knoflíky a prostor mezi tlačítky. Hlavní věcí je často měnit vatové tyčinky a v případě potřeby je navlhčit zředěným isopropylalkoholem (na rozdíl od běžného alkoholu to nepoškodí barvu). Můžete také nahradit bavlněné pupeny štětcem.
 4. Specializovaný vysavač. Pokud hledáte způsob, jak vyčistit klávesnici notebooku doma, bude vám nabídnut čistič klávesnice pro čištění povrchu. Další pomocné zařízení je auto vysavač. Je snadné koupit speciální sprej na stlačený vzduch, aby se všechno dobře rozložilo do klávesnice.
 5. Lizun. Efektivně vyčistit notebook od prachu nebo lepivosti pomáhá dobře lepkavý speciální nástroj. Lizunov prodává v obchodech nebo si připravuje doma. Jak udělat lizun - podrobný návod. Lepkavá konzistence má tendenci čistit nejnáročnější zóny a zároveň se nedrží zcela na zařízení.
 6. Vodní ošetření. Všechny klíče, složené do nádoby, zalijeme teplou vodou, nalijeme prací prášek nebo prací prostředek. Nechte několik hodin čistit a po vyčištění usušte. Hlavní věc - pečlivě zkontrolujte všechna tlačítka uvnitř. Neměli by být vlhkostí a nečistotami.

Jak čistit klávesnici

Pokud je klávesnice již rozebrána, je nutný správný algoritmus dalších akcí:

 1. Otíráme vlhkým obyčejným ubrouskem velký mikroobvod. Jděte kolem zelené části, aby nedošlo k poškození.
 2. Zabýváme se čištěním knoflíků před nečistotami.
 3. Zadní a přední kryty jsou opláchnuty teplou vodou nebo utřeny ubrousky.
 4. Ujistěte se, že všechny části řádně osušte a sestavte naše zařízení. Pokud po montáži klávesnice nefunguje - rozebrat ji, zkontrolovat vše do nejmenšího detailu a znovu sestavit.

Video tutoriály: jak čistit klávesnici doma

Servisní centra rádi přístroj vyčistí, ale není lepší udělat si užitečnou práci sami? Podívejte se na vzdělávací videa videa na čištění klávesnice doma. Zpracování z prachu, rozlité kapaliny na klávesnici notebooku, povrchně, bez odstranění klíčů - naučíte se všechny tyto nuance při pohledu na informativní master třídu.

Naučte se nové věci, vezměte si informace doslova "z první ruky"! Profesionálové se podělí o své zkušenosti s nováčky v tomto oboru. Rozlišení výběru metody, typu tekutiny, „všeobecného“ čištění otevře video. Můžete se tak snadno vyhnout obtížím a udržet si dobře fungující oblíbenou klávesnici. Vyberte si správnou cestu pro vás a poprvé se vám to podaří!

Čištění notebooku před prachem a rozlitou kapalinou

Jak vyčistit klávesnici počítače bez odstranění klíčů

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: