Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Někdo se potýká s problémem nadváhy, jiný sní o tom, že přibere alespoň kilogram. Důvody nadváhy mohou být různé. Například genetická predispozice nebo vážné nervové zhroucení. Specialisté vyvinuli obrovské množství cvičení zaměřených na boj s nadváhou, ale jak rychle ztloustnout, abyste nepoškodili své vlastní zdraví? Úkol to není snadný, ale proveditelný.

Důvody hubenosti

Před výběrem metod, které vám pomohou rychle tloustnout, musíte zjistit důvody, které vyvolaly nadměrnou hubenost. Zde jsou hlavní faktory, které stojí v cestě přibírání na váze:

 • Konstituce těla. Tato příčina hubenosti se týká dědičnosti. Pokud máte astenickou postavu, mohou být potíže s přibíráním na váze.
 • Dědičná predispozice. S tímto faktorem se budete muset hodně snažit, abyste ztloustli. Ani používání vysoce kalorických potravin k tomu ne vždy přispívá. Přibližně 25 % lidí má zrychlený metabolismus. Rychle spalují kalorie, které se dostaly do těla, a nedochází k žádnému přibírání na váze.
 • Přítomnost různých nemocí. To je jeden z hlavních důvodů, které brání tloustnutí, a vážná patologie. Patří mezi ně různá onemocnění gastrointestinálního traktu, přítomnost parazitů v těle, endokrinní patologie, výsledek předchozích infekcí chronické povahy. Pokud máte podezření, že z tohoto důvodu nemůžete přibrat, navštivte lékaře.
 • Věk. Někdy je to hlavní faktor, který vám brání tloustnout. Například teenageři a malé děti jsou téměř vždy velmi hubení. V tomto případě není nutné hledat metody, jak rychle přibrat, protože časem se tělesná hmotnost začne zvyšovat.
 • Špatná strava. To je jeden z hlavních důvodů, které vám brání v rychlém přibírání na váze. Patří sem nejen množství, ale i kvalita potravin. Většina moderních lidí raději jí na cestách, aniž by si mysleli, že jedí nezdravá jídla.
 • Vážné nervové poruchy. Silný stres může zcela odradit chuť k jídlu a zabránit přibírání na váze. Dochází k intenzivní produkci stresových hormonů, které tělu nedovolují hromadit živiny.

Jak rychle ztloustnout doma

Abyste pochopili, jak rychle přibrat a ztloustnout doma, absolvujte kompletní lékařskou prohlídku. Hubenost může být vyprovokována nějakou vážnou nemocí. Pokud testy tento odhad nepotvrdí, pak můžete klidně používat různé diety, které vám pomohou tloustnout v relativně krátkém časovém období.

Chlap

Mladý muž hubené postavy je ženami vnímán jako slabá osobnost, neschopná postavit se za sebe a svou vyvolenou. Mladí lidé proto začínají aktivně hledat způsoby, jak rychle přibrat. Věnujte zvláštní pozornost stravě a zvyšte její obsah kalorií. Chlap s hubenou postavou není vhodný k jídlu pouze rostlinné stravy nebo dietních produktů. Denní strava musí obsahovat alespoň 3000 kcal.

Objem energie spotřebovaných produktů musí být stanoven s ohledem na počáteční hmotnost. Konzumace velkého množství sacharidů a bílkovin vám pomůže rychle přibrat na váze. Mnoho aminokyselin (hlavních složek bílkovin) se nachází v divoké drůbeži, hovězím mase a vejcích. Doporučuje se používat obiloviny a zeleninu, které dodávají tělu sacharidy. Poskytují potřebné množství živin, stabilizují střeva a pomáhají při tloustnutí. Prospívá i speciálně sestavená strava (sportovní výživu by měl předepisovat trenér).

Dívka

Pomoc dívce, která chce zhubnout, bude tou správnou dietou. U stolu se doporučuje sedět současně. Snídaně by měla být co nejvýživnější a nejbohatší. K obědu se hodí proteinová jídla, k večeři jsou ideální lehká zeleninová jídla. Pokud jste si dali za cíl přibrat, neměli byste se omezovat pouze na tři jídla denně – musíte zkonzumovat alespoň 3000 Kcal denně. Dodržováním tohoto pravidla můžete nejen rychle ztloustnout, ale také získat štíhlou postavu.

Přidejte ovoce, mléčné výrobky, zeleninu do svého každodenního jídelníčku. Chcete-li rychle ztloustnout, jezte obiloviny vařené v mléce. Naložte si ovoce, jako je granátové jablko, hrozny a banány. Mohou se stát přísadami lahodného vysoce kalorického koktejlu. V mixéru rozmixujte ovoce s mlékem. Pitím tohoto nápoje rychle začnete tloustnout. Ze zeleniny je třeba jíst řepu, mrkev, brambory.Tyto potraviny mají vysoký obsah škrobu, který pomáhá urychlit přibírání na váze.

Existuje mylná představa. Podle něj přibrat, jíst častěji a méně se hýbat. Ale není tomu tak, k dosažení požadovaného výsledku je také nutné vést zdravý životní styl, sportovat. Pokud se budete trochu hýbat, můžete nejen rychle ztloustnout, ale na těle se ještě mohou objevit nevzhledné hromadění tuku. A sny o ideální postavě budou muset být odloženy na později. Mezi výhody patří běh, kulturistika, fitness, aerobik, cyklistika, plavání v bazénu.

Teenager

Následující tipy pomohou teenagerovi rychle ztloustnout:

 • Přidejte do svého jídelníčku více potravin s vysokým obsahem sacharidů, bílkovin, vlákniny. Například drůbež, ryby, maso, zelenina, těstoviny, luštěniny, chléb, ořechy, ovoce.
 • Nejíst hodně smažených, tučných jídel. Tyto produkty působí dojmem pocitu sytosti, žaludek je tráví dlouho, ale s jejich pomocí se jim nepodaří tloustnout. Toto pravidlo platí i pro rychlé občerstvení.
 • Můžete ztloustnout, pokud zvýšíte příjem jídla. Ideální variantou pro teenagera by bylo 5-6 jídel denně.
 • Zapojte se do posilovny nebo do nějakého sportu. Zkušený instruktor vybere soubor cvičení, při jejichž přípravě budou zohledněny individuální vlastnosti organismu dospívajících. Pokud tuto radu zanedbáte, můžete rychle tloustnout, ale nabraná kila se rozloží nerovnoměrně a objeví se ve formě nevzhledných tukových usazenin, které se těžko eliminují.

Co musíte jíst, abyste se zlepšili - dieta

Můžete tloustnout, pokud si vypěstujete návyk na správné stravování. Dieta bude následující:

 • snídaně - pohanková kaše s mlékem, káva (čaj), salát z červené řepy přelitý zakysanou smetanou, chlebíček s plátkem sýra;
 • druhá snídaně - vařené libové maso s přílohou fazole, fazole (hrášek), vařená vejce (2 ks), ovocná nebo zeleninová šťáva, čaj;
 • oběd - salát s rajčaty, okurkami, bylinkami, ochucený olejem (olivovým), čaj, polévka s knedlíkem, minerálka, vařené kuře dušené se zelím, pomůže ztloustnout;
 • svačina - sladkokyselá pečená jablka (čerstvé pomeranče), želé a tvaroh ochucený medem;
 • večeře - dušená ryba v omáčce, bramborová kaše, porce koláče se zeleninovou nebo bobulovou náplní, pár čerstvých švestek, minerálka, čaj;
 • asi hodinu před spaním - porce krupicovo-tvarohového kastrolu s omáčkou ze zakysané smetany, šípkovým vývarem vám pomůže ztloustnout.

Vaše denní strava by měla být sestavena s ohledem na výše uvedený jídelníček, určený pro daný den, pravidelně obměňující polévky, cereálie, ovoce, zeleninu a maso. Bude užitečné denně diverzifikovat obiloviny a těstoviny, jíst ryby a maso, chléb (pouze hrubé mletí).Nezapomínejte, že tělo by mělo každý den přijmout od 2 litrů tekutin a snížit množství soli na potřebné minimum.

Jak tloustnout po nemoci

Abyste rychle ztloustli po nemoci, dodržujte tato doporučení:

 • Dodržujte správný režim léčebné výživy - do stravy se přidávají potraviny bohaté na sacharidy, bílkoviny, tuky. Zlepšuje metabolismus a pomáhá přibírat na váze. Užitečná červená a zelená zelenina obsahující cenné stopové prvky.
 • Abyste rychle přibrali a přibrali, jezte alespoň 6x denně (nezapomeňte do jídelníčku zařadit hovězí maso, drůbež, tučné ryby).
 • Užívejte různé bylinné nálevy, abyste zvýšili chuť k jídlu a pomohli vám přibrat.
 • Jezte mléčnou kaši, půl hodiny před jídlem vypijte sklenici čerstvé šťávy, abyste získali správné množství vitamínů.
 • Po jídle je dobré si odpočinout. Pokud užíváte léky, měla by se tableta užívat po jídle.
 • Dodržujte správný spánkový režim – spěte alespoň 9 hodin denně.
 • Střídmá fyzická aktivita urychluje rekonvalescenci oslabeného těla a pomáhá přibírat na váze (nabírat svalovou hmotu).

Jídelníček pro zvýšení hmotnosti za týden o 5-10 kg

Následující dieta je určena na týden a pomáhá zhubnout:

 • 1. snídaně. Ovocná šťáva, ovesné vločky, namočené večer v mléce, s přidáním nastrouhaných jablek, medu, ořechů. K snídani si určitě dejte sendvič s plátkem sýra – pomůže vám to rychleji přibrat na váze (toto dělejte denně).
 • 2. snídaně. Vývar se žloutkem, čokoláda (asi 35-45 g), chlebíček se šunkou, klobása, máslo.
 • Oběd. Zeleninová hustá polévka vařená v kuřecím vývaru, bramborách, rýži nebo těstovinách ochucená majonézou (zakysaná smetanová omáčka), jakýkoli masový pokrm nebo zeleninový salát. Tenhle oběd pomáhá tloustnout.
 • Svačina. Kefír se sušenkami, koláč, trocha čokolády.
 • Večeře. Jakákoli kaše v mléce s čerstvým ovocem, čaj a sendvič.

Cvičení pro nabírání svalové hmoty

Fyzická aktivita přispívá k nárůstu hmotnosti a budování svalů. Jezte bílkoviny, dojde tak ke zrychlenému růstu svalové hmoty. Zde je sestava cviků, se kterými můžete během krátké doby tloustnout:

 • Dřep s činkou. Efektivní způsob, jak procvičit různé svalové skupiny, pumpovat boky. Pro dosažení nejlepších výsledků proveďte minimálně 5 opakování a pravidelně zvyšujte váhu.
 • Mrtvý tah. Podporuje efektivní nárůst svalové hmoty (procvičují se svaly dolní části zad, zad, břicha, hýždí, trapézů, boků). Lekce by měla začínat rozcvičkou, jinak si nejen nevybudujete svaly, ale také si natrháte záda.
 • Bench press z polohy na břiše. Perfektně procvičuje ramena, tricepsy, prsní svaly a také tlak.

Video: tipy pro hubené lidi

Vyrovnat se s hubeností není o moc jednodušší než s nadváhou. Můžete použít různé vysoce kalorické diety, cvičit, užívat bylinné infuze, které zvyšují chuť k jídlu. Abyste rychle ztloustli, spočítejte si svou ideální váhu a najděte správnou metodu pomocí následujícího videa:

Jak přibrat na váze. Skinny Tips

Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: