Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nedostatek hořčíku v lidském těle vede k řadě patologických stavů. Doplňováním této látky se někdy vyřeší i vážné zdravotní problémy.

Účinným lékem na nedostatek hořčíku je užívání Magne-B6. Jak a za jakých podmínek je správné tento lék užívat? Jaké vedlejší účinky a kontraindikace je důležité si uvědomit před zahájením léčby Magne-B6?

Role hořčíku v lidském těle

Hořčík je nezbytný pro kosti, srdce, svaly, játra, ledviny.Celkové množství tohoto prvku v lidském těle je přibližně 25 g. Jeho denní potřeba pro ženy je 300 mg, pro muže - 350 mg. Těhotné a kojící matky by měly přijímat až 925 mg (dávka pro nastávající matky) a 1250 mg (dávka pro ženy během laktace) denně hořčíku. Jakou roli hraje tento prvek v těle? Hořčík se podílí na:

 • syntéza bílkovin;
 • regulovat buněčný růst;
 • odstranění škodlivých látek;
 • normální činnost nervového systému;
 • regulace cholesterolu;
 • prevence urolitiázy;
 • výměna fosforu;
 • udržování normální činnosti srdečního svalu.

Formulář vydání Magne B6

K léčbě nedostatku hořčíku mohou lékaři předepsat tablety Magne B6.Prodávají se v balení po 30 a 50 kusech. Složení tablet Magne B6: 470 mg dihydrátu laktátu hořečnatého (odpovídá 48 mg hořčíku), 5 mg pyridoxin hydrochloridu. V případě potřeby lékař předepíše řešení. Ampulky Magne B6 obsahují 10 ml léčiva. Složení roztoku Magne B6: 10 mg pyridoxin hydrochlorid, 186 m dihydrát laktátu sodného, 936 mg pidolátu hořečnatého (odpovídá 100 mg hořčíku).

Indikace pro použití Magne-B6

Vzhledem k tomu, že hořčík je nezbytný pro normální fungování všech tělesných systémů, jeho nedostatek ovlivňuje stav téměř všech životně důležitých orgánů. Magne-B6 je často předepisován pro bolestivé stavy, kdy jiné léky nebyly účinné nebo příčiny poruch nejsou jasné. Jak a z čeho pijí hořčík B6? Zvažte, za jakých patologií různých tělesných systémů je tento lék indikován:

 • Kardiovaskulární systém potřebuje hořčík na srdeční selhání, vysoký krevní tlak, abnormální srdeční rytmus, aterosklerózu, vysoký cholesterol, ischemii, sklon k trombóze, bolesti srdce.
 • Poruchy nervového systému spojené se zvýšenou podrážděností, nespavostí, depresí, vegetovaskulární dystonií, nervovými tiky se léčí Magne-B6 .

Když jsem těhotná

Při plánování těhotenství lékaři doporučují pít Magne-b6. To pomůže předejít některým problémům a odstranit je, aby bylo možné dítě bez potíží vynosit a udržet nervový systém matky v dobrém stavu. K čemu je hořčík b6 během těhotenství? Je důležité, aby nastávající matky poskytovaly svému tělu užitečné stopové prvky a látky během porodu. Hořčík je jedním z nich. Je důležitý pro správný a normální vývoj plodu.

Nervový a další systém těhotné ženy nebude schopen normálně fungovat bez dostatečného příjmu Mg. Tento prvek může být absorbován z potravy bohaté na hořčík. Nastávající maminky by měly do svého jídelníčku zařadit pohanku, ovesné vločky, sušené ovoce a luštěniny.Ale jak plod roste, potřeba hořčíku u těhotné ženy stoupá, takže jí lékař může předepsat Mg B6.

Jak ovlivní použití Magne-B6 matkou plod? Lékařské studie prokázaly, že tento lék při správném použití nepřináší žádný negativní účinek. To však neznamená, že jej mohou těhotné ženy pít bez lékařského předpisu. Pouze lékař po vyšetření bude moci v případě potřeby předepsat nastávající mamince hořčík k odstranění nebo prevenci jeho nedostatku. Gynekolog může předepsat Magne-B6:

 • když si žena stěžuje na vysoký stupeň podrážděnosti, neustálé změny nálad, špatný spánek, stres;
 • s tónem dělohy, aby se zabránilo spontánnímu potratu;
 • s těžkou ranou toxikózou;
 • s křečemi v lýtkách;
 • se křečemi a střevní kolikou;
 • s rychlou únavou;
 • na mravenčení a necitlivost končetin;
 • s podvýživou;
 • na vypadávání vlasů;
 • s intenzivním pohybem plodu v posledních měsících těhotenství, protože to někdy ukazuje na kyslíkové hladovění plodu kvůli nedostatku hořčíku.

Děti

Dítěti s výrazným nedostatkem tohoto prvku lékař předepíše Magne-B6. Nedostatek hořčíku u dětí se projevuje zvýšenou nervovou excitabilitou, nespavostí, záchvaty úzkosti, stresem, svalovými křečemi, tachykardií. Po doplnění hladiny hořčíku v těle dětí si jejich matky všimly, že miminka a dospívající se stávají klidnějšími, pozornějšími a lépe spí.

Návod k použití a dávkování

Magne-B6 je dostupný v tabletách a roztoku (ampule), foto níže.Dětem do 6 let je předepsán hořčíkový přípravek v tekuté formě. Magne-B6 se vyrábí také ve formě gelu v tubě. V této formě se lék podává dětem po 3 letech po jídle. Dětem do 5 let se podává 5 g 1x denně, dětem od 5 do 12 let - 10 g a dospívajícím nad 12 let - 15 g. Nikdy nezačínejte užívat hořčík bez porady s lékařem.

Potahované tablety

Jak a kolik Magne-B6 užívat? Užívá se s jídlem 2-3x denně s 1 sklenicí pitné vody. Děti nad 12 let a dospělí s těžkým nedostatkem hořčíku pijí 6-8 tablet. V této lékové formě lékař předepisuje lék dětem od 6 let, které váží 20 a více kilogramů. Pediatři předepisují dětem 4-6 tablet hořčíku denně. A jak Magne B6 v těhotenství užívat? Pro nastávající maminky s nedostatkem hořčíku je lék předepsán k pití 2 tablety třikrát denně a k prevenci nedostatku tohoto prvku - 2 tablety 1x denně.

Ústní roztok

K odstranění nedostatku hořčíku jsou dospělým předepsány 3-4 ampule a děti - 1-3 ampule denně. V každém případě lékař stanoví individuální denní sazbu pro pacienta. Jedna ampule obsahuje 10 mg hořčíku B6. Léčba lékem trvá až 1 měsíc. K extrakci roztoku z ampule není potřeba pilník na nehty, ale stačí pouze ostrým pohybem odlomit její hrot po obalení hadříkem. Jak dlouho hořčík užívat, určí lékař.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Než začnete užívat Magne-B6, musíte se seznámit s dostupnými kontraindikacemi a možnými vedlejšími účinky tohoto léku. Při středně těžké renální insuficienci může příjem hořčíku vyvolat rozvoj hypermagnezémie. Pokud se objeví negativní reakce na Magne-B6, měli byste přestat pít a poradit se v této záležitosti s lékařem. Mezi vedlejší účinky léku patří:

 • alergie na kůži a jiné;
 • nevolnost;
 • nadýmání;
 • bolest žaludku;
 • zvracet;
 • zácpa;
 • průjem;
 • parestézie;
 • periferní neuropatie.

Při užívání léku během kojení je třeba vzít v úvahu, že hořčík přechází do těla dítěte během krmení spolu s mateřským mlékem. Pokud má člověk nedostatek vápníku a hořčíku, pak se nejprve odstraní nedostatek Mg a poté Ca. Lék obsahuje sacharózu, proto by se diabetici měli před zahájením léčby tímto lékem poradit s lékařem. Magne-B6 je kontraindikován za následujících podmínek:

 • věk do 6 let (pro pilulky), do 1 roku (pro roztok);
 • závažné selhání ledvin;
 • fenylketonurie;
 • citlivost na složky hořčíku B6;
 • syndrom zhoršené absorpce glukózy;
 • nesnášenlivost fruktózy;
 • paralelní užívání levodopy;
 • nedostatek sacharózy-izom altózy;

Předávkování hořčíkem B6 nezpůsobuje toxické reakce při normální funkci ledvin. U lidí se selháním ledvin však hrozí otrava léky. V tomto případě se mohou objevit následující příznaky: zvracení, nízký krevní tlak, deprese, kóma, útlum dýchání, zástava srdce. V případě předávkování lékem je indikována rehydratace (doplnění tekutin v těle) a při selhání ledvin hemodialýza (čištění krve pomocí přístroje „umělé ledviny“).

Odhadovaná cena léků

Cena léků s hořčíkem B6 závisí na výrobci.Pokud je droga zahraniční výroby, bude její cena vyšší než u jejího analogu od výrobců. V lékárnách se ceny léků mohou lišit v důsledku toho, že mají různé dodavatele léků. Například Magne-B6 v tabletách stojí 818 rublů za 50 ks. A v ampulích - 395 rublů za 10 ampérů. 10 ml.

Magne-B6 analogy

Co může nahradit léčbu Magne-B6? Mezinárodní název této drogy je Comb drug. Pod tímto názvem jsou registrovány další léky, které jsou analogy tohoto léku. Ruská náhrada za Magne-B6 je Magnelis B6. Lékárny prodávají analogy tohoto léku: maďarský Beresh plus, polský Magnefar a Magvit v6, ukrajinský Magnikum. Náhrady Magne-B6 jsou cenově odlišné, takže kupující mají na výběr.

Recenze

Zinaida, 25 let: Během těhotenství mi můj gynekolog předepsal pití Mange-B6 v prvním trimestru.Vysvětlil, že tento lék pomůže předejít mnoha patologiím. Pila jsem ho asi měsíc souběžně s vitamínem E a kyselinou listovou. Během profylaxe tímto lékem nebyly téměř žádné vedlejší účinky. Všiml jsem si, že po použití Magne-B6 mi zesílily nervy.
Alla, 35 let: Jednou jsem si všimla, že moje srdce bije příliš rychle. Oslovil lékaře. Doporučil mi pít Magne-B6 2 tablety denně po dobu 3 měsíců. Krátce po zahájení léčby tímto lékem si všimla, že se činnost srdce vrátila do normálu. Z vedlejších účinků léčby Magne-B6 forte jsem měl první dny užívání bolesti břicha.
Ekaterina, 30: V posledních měsících před porodem jsem v noci začala mít křeče v lýtkových svalech. Po konzultaci s gynekologem začala na radu lékaře pít Magne-B6. Po 10 dnech užívání léku pocítila znatelnou úlevu a po pár dalších dnech křeče úplně zmizely.Magne-B6 přinesl velké výhody pro mé zdraví. Doslova mě zachránil od nočních bolestí. Během léčby Magne-B6 jsem neměl žádné „vedlejší účinky“.
Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: